Наталія Білоус (політолог): Децентралізація по-новому: все, що бачимо - кладемо в кишеню

21.12.2016, 8:55

Наталія Білоус, політолог
Наталія Білоус, політолог

2016 рік запам`ятався українцям новою розробкою  - реформою децентралізації. До цих пір, як з боку владних кіл, так від експертного середовища лунають думки про переваги та недоліки децентралізації. Однозначної відповіді не може бути, до тих пір, поки на завершальній стадії не перебуватиме реформа. Природно, поки, щось формується завжди виникатимуть дискусії, для демократичного суспільства – це норма.

Постійно чуючи по телебаченню про реформи громадяни зі своєю наївністю сподіваються на те, що в мить прилетить фея і настане рай. Український народ вже 3 рік поспіль годують реформами. Однак, гнів не зменшується в суспільстві, а навпаки зростає. Щоб в столиці без дня протестів було, якось дивно.

Прикро спостерігати, за тим, що часто за патріотизмом та реформами ховаються давні казнокради, які були тітушками при будь-якій владі і зараз в будь-який спосіб намагаються утриматися на плаву.

На цьому тижні теж не обійшлось без сенсації. Недуже позитивно для себе і суспільства «сплив» сільський голова Петропавлівської Борщагівки, 68 - річний Олексій Кодебський.

Олексій Кодебський увійшов в новинні заголовки, як монарх, латифундист.

За даними ЗМІ, Олексій Кодебський на своєму троні з 1983 року. Однак, Олексій Іванович увійшов в історію України, не як досвідчений господарник, а як шахрай, який все, що бачить кладе собі в кишеню. Він гадав, що все мине, але на цей раз засвітився. Кодебського правоохоронні органи та місцева громада вважають причетним до вирубки Вумівського лісу та розподілу землі. Не дивно, його ж онук навчався в Бостоні, де вартість навчання за 5 років сягає не менше 140 тисяч доларів. Не годиться нащадкам сільського голови, вчитися з сільськими дітьми. Так, думав очільник і потрапив в пастку.

Вдаючись до аналізу життєпису та діяльності О. Кодебського дізнаємось про такі цікаві факти. До того, як стати селищним головою, Кодебський працював кілька років налаштувальником апаратури на заводі "Електронмаш" і ще 12 років будував свою кар'єру на заводі Укрпром ДТСААФ від радіомонтажника до начальника енерго-механічного відділу. Відповідно значних статків чиновник, який не працював у бізнесі, заробити просто не міг.

У селищного голови Петропавлівки є дві доньки - Інна Шевель та Таміла Яценко. Саме вони за часів головування Кодебського стали землевласницями чималих площ. При цьому Шевель працює лікарем офтальмологом і працює з 2002 року в комунальному закладі (Центрі мікрохірургії ока КМДА). Але робота у комунальному закладі не завадила Інні Олексіївні Шевель стати керівником ТОВ «ВЕСТАЙ», заснованого майже рік тому. Статутний фонд «ВЕСТАЙ» - 8 мільйонів гривень (з яких 4 внесла Ірина Олексіївна Шевель). Держреєстр свідчить, що донька селищного голови є власницею не просто низки приміщень і ділянок у Петропавлівській Борщагівці. У неї є нерухомість у курортній Яремчі та в окупованому курортному Криму. Друга донька Кодебського — Таміла Яценко — працює в Інституті педагогіки.

Незважаючи на те, що вся Петропавлівська Борщагівка підконтрольна родині Кодебських, ніби сам голова живе в звичайній хаті тещі.

Більш детально поглянувши на «благородну» діяльність сільського голови  Регламентної комісії Київської облради виявили, що селищна рада виділяла ділянки не лише за схемами родичам чи підставним, а безпосередньо селищному голові Кодебському, що свідчить про наявність конфлікту інтересів. Площа цієї ділянки — 1 га. Це Вумівський ліс, який чомусь за цільовим призначенням виділений під сіножаті. Звісно, що землю під сіножать Кодебський не збирався використовувати. Цільове призначення лісу-сіножаті змінили під забудову. Земельна ділянка була подарована Кодебським мешканцю Рівненської області, Роману Кричильському, який проходить як фізична особа, через яку продавались квартири на об'єктах будівельної компанії Building Development Holding.

Такий «подарунок» Кодебський пояснює дуже просто: «Так мені виділили цю ділянку, як сіножаті. Мені особисто. Одну єдину. Я як працівник сільради підпадаю під Указ Президента 2002 року, про те, що всі сільські працівники прирівнюються до працівників соціальної сфери. Які претензії до мене?»

Напевно, в Петропавлівській Борщагівці кожен місцевий житель, так шикує, як голова і щодня отримує земельні наділи?

Але, як виявилося, ділянка далеко не єдина. Олексію Кодебському мало землі в рідному селі. Він разом з дочкою Тамілою ще отримали безкоштовно по ділянці в місті Києві на підставі рішення Київради від 18 грудня 2008 року мікрорайоні Жуляни (Солом'янський та Голосіївський район м. Києва). Стосовно виділення земельної ділянки Кодебському Олексію в рідній Петропавлівці порушено кримінальне провадження за статтею 264 КК. Нині справа вже знаходиться в Генеральній прокуратурі. У зв'язку з розслідуванням цієї справи 11 листопада 2016 року правоохоронці проводили обшуки у селищній раді та у домівках працівників сільради.

Помітно, що в родині «земельна жилка». Онук Кодебського, Едуард Яценко, який отримував освіту за кордоном, вирішив переконати владу, що працюватиме в Україні задля розвитку селянського господарства. Про це свідчить той факт, що Києво-Святошинська РДА у 2012 році (період навчання онука Кодебського у Бостоні) дала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянок для ведення особистого селянського господарства в межах Софіївської Борщагівки.

З родиною Кодебських пов’язують іще одного «знавця», екс-депутата Ірпінської міської ради, Валерія Пєшого, який разом з Едуардом Яценко вчив свого сина в США, і отримав 85 га Біличанського лісу для свого кооперативу. Це по суті ділянка, яка за площею дорівнює землеволодінням сусіднього селища.

Як бачимо, кому децентралізація, а хто об’єднує громади по-своєму. Не виключено, що  найближчим часом дізнаємось, як показово Кодебський був арештований за корупцію, покажуть на камеру, та й втече. Є чутки, що він, як місцевий князьок встановив тарифи на проїзд до ЖК «Львівський», який розташований на його земельці. І про такі схеми ми іще неодноразово будемо чутки. Але важливо не просто чути, а знати, що покарано. Чому б в такій ситуації  не провести розслідування не лише правоохоронними органами, а й місцевими жителями. Елементарно процедура громадської переатестації дала б можливість всій країні поглянути на своїх реформаторів та взятися за розум. Саме цей народний інструмент спроможний показати чи звинувачення  по відношенню до посадової особи є об’єктивними, або сфабрикованими.

Тільки такими народними методами кожен громадянин зможе перевіряти свого сільського, селищного, міського голову. Бо суспільство має знати своїх героїв та негідників.

Повертаючись до теми Петропавлівки хотілось би, щоб не тільки відбулось чесне розслідування справи, а й ймовірну причетність сепаратистів з Криму до Київщини було виявлено і ліквідовано. Сумніваюсь, що людина, яка при всіх Президентах продавала земельку, раптом відмовиться від Кримської ділянки.

Саме такі перевірки не дозволять в подальшому дурити виборців, а аферистам заселяти Україну окупантами від столиці до її сіл.

Читайте також:

Київщина знаходиться в затінку столиці

Новини

У Києво-Святошинському районі затримано вуличного грабіжника

20.10.2017, 19:46

На Київщині рятувальники підірвали артилерійські снаряди (ФОТО)

20.10.2017, 18:13

Депутат Київоблради заманив броварчан на безкоштовну виставу, де прочитає звіт про виконану роботу

20.10.2017, 17:25

Сільський голова з Обухівщини може "сісти" на п’ять років

20.10.2017, 16:47

За минулий місяць 85 білоцерківців отруїлися рибою зі стихійних ринків

20.10.2017, 16:40

В Яготині знято карантин африканської чуми

20.10.2017, 16:20

В Борисполі патрульні затримали водія під "феном"

20.10.2017, 15:55

У поліції Київщини просять активно повідомляти про драгдилерів

20.10.2017, 15:27

У Великодимерській ОТГ зафіксовано агітацію без вихідних даних та маніпулятивні технології.

20.10.2017, 15:16

На Київщині за самовільне спалювання листя та сміття будуть "нагороджувати" штрафами

20.10.2017, 15:02

Аналiтика

Сільський голова Фурсів Микола Фурсенко: Нам головне сьогодні – дати можливість людям жити і працювати в селі

20.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Деліція"

19.10.2017, 8:04

Хто на старті до Медвинської ОТГ: "радикали" Даниленка, бютівці Гринчука

17.10.2017, 11:09

З опорними школами на Миронівці явно не вгадали

Хто на Київщині "вимиває" кошти бюджету на школи-аутсайдери

17.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПОСП "Аграрник"

13.10.2017, 8:00

Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста

Мер Сквири Валерій Скочко: Створювати єдину ОТГ у межах району - абсолютно недоцільно

12.10.2017, 8:05

Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими

Хто на старті на виборах до Фурсівської ОТГ: люди Засухи, "клони" і сектант

11.10.2017, 8:00

Пани чубляться, а у селян лоби тріщать: чим завершиться корпоративний конфлікт у селі Маслівка

10.10.2017, 8:06

Горган і Старикова - хто кого?

Як Горган планує підсидіти Старикову

09.10.2017, 8:06

Павло Різаненко вважає, що підгрунтям протистояння КОДА і КОР може бути корупційна складова

Народний депутат Павло Різаненко: Через конфлікт між облрадою та Київською ОДА страждають всі

06.10.2017, 11:56

Блоги

Григорій Сокур (мер Переяслава 1998-2005 рр): Коли наше місто відновиться як історичний бренд

19.10.2017, 19:05

Сергій Вахній (голова Білоцерківської РДА, 1997-2005рр): Пам'яті Андрія Немни

17.10.2017, 19:15

Олексій Голобуцький (політолог): Чому "сталкерами" має займатися СБУ

17.10.2017, 17:15

Микола Спірідонов (політолог): Спочатку здоров’я, потім – фонтани!

17.10.2017, 8:18

Сергій Табалюк (голова Володарської РДА): Як Горган з місцевими баригами хочуть мене з’їсти

13.10.2017, 10:48

Світлана Шеповалова (волонтер): Київському обласному Центру допомоги учасникам АТО - два роки

11.10.2017, 9:23

Віталій Блінов (активіст, Біла Церква): Сліпий траст Дикого-мера

09.10.2017, 17:16

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Кримінал навколо музичної школи

05.10.2017, 17:26

Олександр Сєдих (юрист, Біла Церква): Партійна дурня від БПП, або Як Джегур підставляє Кононенка

04.10.2017, 11:47

Сергій Істомін (активіст, Біла Церква): Жоден гаджет не замінить працю бібліотекарів

29.09.2017, 14:38