Хто хазяйнує на Обухівщині: пісок, земля і Костянтин Стогній

28.02.2017, 15:09

Владний клан намагається захопити Обухівський район
Владний клан намагається захопити Обухівський район

Продовжуючи цикл матеріалів про "князьків" області, "Моя Київщина" вирішила розповісти про стан справ у Обухівському районі. Його наближеність до столиці, чудові Дніпровські заплави та пляжі, могутні соснові ліси та великі поклади піску роблять Обухівщину дуже ласим пирогом, який місцева "еліта" буквально розриває на шматки

Для початку, варто згадати, що в Обухівському районі знаходиться одне й з "наймажорніших" сіл області та й України загалом – Конча-Заспа, яку облюбували відомі політики, заможні чиновники та бізнесмени. Але, не дивлячись на це, реальна влада в районі належить зовсім іншим людям.

Голова РДА та "пісочні" теми

Одним із таких людей є нинішній голова Обухівської РДА Олександр Туренко, який очолює адміністрацію з квітня 2016 року. За його словами, він брав участь у проведенні АТО і навіть перебував у полоні бойовиків. Водночас він є одним із найбагатших чиновників Київської області. Так, він вихвалявся перед журналістами, що він володіє сумою в дев’ять мільйонів гривень, а також має яхту і будинок на 500 м2. Окрім того, у своїй декларації він засвідчив аж 34(!) земельні ділянки. При цьому, Туренко ніяк цього не приховує, а навпаки, виставляє своє майно на показ. Але звідки звичайний зварювальник зумів заробити такі колосальні статки?

Дивлячись на його офіційну біографію, то подібних питань з’являється ще більше. За освітою він електрозварювальник, який працював на робітничих професіях, а вищу освіту здобув відносно недавно – у 2011 році. З 1992 по 2006 рік Олександр Туренко взагалі офіційно ніде не працював, проте у 2006 році відразу стає директором такого собі ТОВ "Азбор", що займається ресторанною діяльністю.

Про 14 "безробітних" років з життя Туренка відомо дуже мало, оскільки офіційних свідчень практично немає. Проте ходять активні чутки про його темну діяльність у 90-х роках минулого сторіччя. Так, розповідають, що нинішній голова Обухівської РДА був дуже тісно пов’язаний з колишнім кримінальним авторитетом, членом банди "Фашиста" та екс-"регіоналом" Сергієм Канакі.

Утім, є й інша цікава інформація: місцеві жителі розповідають про те, що Туренко та Канакі давно працюють в іншому тіньовому бізнесі, пов’язаному з незаконним намиванням та продажем піску. Утім, під час виборів мера Українки в 2002 року, на яких балотувався Туренко, Канакі зробив ставку на іншого кандидата – Павла Козирєва, який в результаті здобув перемогу і досі займає мерське крісло.

Утім, це не завадило Туренку і надалі займатися піском та заробляти на цьому великі кошти. Проте нічого не може тривати вічно. За чутками, на Олександра Туренка було відкрито кримінальну справу, результатом якої стала "темна" історія з його поїздкою до АТО.

Олександр Туренко і Костянтин Стогній під час Аргентинської експедиції

За словами самого Туренка, він навіть перебував у полоні бойовиків, проте його вчасно звільнили наші військові. У квітні 2016 року його призначили головою Обухівської райдержадміністрації. Подейкують, що до цього призначення причетні впливові друзі Олександра Туренка. Йдеться про відомого журналіста, телеведучого, колишнього співробітника МВС та члена опозиційного уряду одіозного Бориса Колесникова - Костянтина Стогнія. Про їх близькість з ним можна судити з того, що Туренко та Стогній разом подорожували до Аргентини у 2011 році. Тоді Стогній досліджував післявоєнне життя німецьких нацистів, готуючи псевдоісторичну програму. Окрім того, Туренко і Стогній є сусідами: разом вони живуть в Українці.

Рейдерські схеми: боротьба за берег

Після призначення на посаду голови РДА у житті Туренка стався якісний ривок. Навички, здобуті за час свого заплямованого минулого, новоспечений очільник району активно застосовує не лише для намиву піску, але й для "віджиму" комунальних та приватних підприємств району. Подейкують, що тут Туренку на допомогу прийшов районний прокурор Дмитро Житник, якого місцеві бізнесмени звинувачували у тиску.

Дмитро Житник

Яскравим прикладом чиновницького свавілля може слугувати історія з компанією "Семфлот", яка займається зберіганням та розгрузкою піску, власником якої є підприємець Семен Коширенков. Його фірма з весни 2016 року постійно потерпає від спроб рейдерського захоплення. Причиною цієї тяганини називають директора місцевого силікатного заводу Миколу Мироненка, який зацікавився територією  компанії "Семфлот". За чутками, Мироненко нібито умовив Туренка "віджати" цю ділянку на користь власника силікатного заводу "Цегла Трипілля". Ціна питання – 250 тисяч доларів. Після цього почалися постійні атаки.

Рейдерські методи провалилися – з РДА почали тиснути адміністративними методами. Проте і це не дало результату. Тоді вирішили "бити" по фінансовій складовій. Під час останньої атаки "активісти" викрали у "Семфлоту" навантажувач вартістю 90 тис доларів, який в подальшому було спалено невідомими особами прямо на штрафмайданчику.

Останньою спробою стало відкриття кримінальної справи, внаслідок якої, підприємство Семена Коширенкова тепер не має право займатися своєю діяльністю, доки триває слідство. Але проблема полягає в тому, що справу покладено у "довгий ящик". Ціль видається більш ніж очевидною: доведення компанії "Семфлот" до зубожіння.

За подібною схемою йде боротьба із сусідніми "Семфлоту" підприємствами. Але, як не дивно, до самого силікатного заводу у прокуратури питань не виникає. Хоча законність використання ним пляжу, що належить Трипільській сільській раді, є досить сумнівною, адже жодної документації для цього він не має.

Переселення до сіл

Утім, не піском єдиним. Варто згадати про ситуацію з переселенням, а фактично захопленням приміщень в Обухові керівництвом райадміністрації. Зокрема, йдеться про скандал навколо Обухівського районного будинку культури. Голова районного управління культури Галина Чула під прикриттям голови РДА дозволяє нечувані речі. Зокрема, вона стоїть за захопленням низки комунальних підприємств району.

Схема виглядає наступним чином: колектив визначеного комунального підприємства, який знаходиться в місті Обухів, але перебуває на балансі району, переводиться в інше місце. Але залишається пусте приміщення, яке можна потім використати для власних інтересів.

За такою схемою з Обухова вже виведено Центр дитячої та юнацької творчості, який опинився у селі Красна Слобідка. Добратися до села проблематично, оскільки навіть з навколишніх сіл немає прямого сполучення, тому доводиться їхати до Обухова, а вже звідти добиратися до Красної Слобідки. Під загрозою подібної схеми перебувають районна бібліотека і вищезгаданий районний будинок культури.

Ці заклади постійно страждають від нападок з боку Галини Чулої: на керівні посади призначаються її люди, на працівників закладів тиснуть, зокрема, й фінансово: з колективів знімають законні грошові надбавки та премії.

Все це відбувається з подачі і під прикриттям голови Обухівської РДА Туренка, який використовує Чулу для своїх власних інтересів. Крім цих двох персонажів, активну участь у "віджимі" бере і заступник голови РДА Сергій Білецький, який повністю стоїть на боці керівника районного управління культури. Але свою правоту працівники закладів культури довести не в змозі, адже жодних розпоряджень та документів немає, а всі вказівки від Чули виходять в усній формі.

На пропозиції міської влади Обухова передати ці заклади на баланс міста, Туренко відповідає, що про безоплатну передачу не може йти і мови. В оренду приміщення він здавати також не хоче. Тільки продаж. Зрозуміло, що міська влада не має таких коштів. Тому колективи зараз перебувають під загрозою позбавлення робочих місць.

Олександр Туренко і Денис Ярославський

Цікаво, що у компанії з Туренком "засвітилася" й інша поважна особа з Обухівського району – керівник районної поліції Денис Ярославський. Йому в РДА, за чутками, запропонували крісло мера Обухова на наступних місцевих виборах.

Українка і земля на воді

Утім, окрім Туренка на Обуховщині є ще кілька "темних" персонажів. Зокрема, мер Українки Павло Козирєв також зумів "засвітитися" в кількох сумнівних схемах. У свій час, як ми писали вище, йому серйозно допоміг Сергій Канакі, який зіграв вирішальну роль у тому, щоб Козирєв зайняв крісло мера Українки. Цю посаду екс-«регіонал» займає і до цих пір, не дивлячись на усі свої "досягнення".

Павло Козирєв

А "здобутки" у Козирєва за 15 років мерства – хоч греблю гати. Чого лише варті його земельні оборудки під час будівельного "буму" в місті, коли бажаючих придбати житло на березі Дніпра виявилося дуже багато. Тоді було вирішено трохи "додати" землі у власність міста за рахунок намивання територій.

Схема така: у Генеральний план міста вводилися земельні ділянки, які по факту були водою. Далі, за допомогою земснярядів намивали пісок з Дніпра і, зрештою, з’являлися такі бажані земельні ділянки, які потім легалізувалися. Кількість будинків побудованих таким чином, виявилася такою, що екологи почали бити на сполох. Наслідком цього стало особисте розпорядження тодішнього президента Віктора Ющенка про категоричну заборону забудов у цій частині Дніпра.

Проте, відповідальності ніхто, включаючи Козирєва, так і не поніс. А коли журналісти запитували у мера Українки, як він допустив таке екологічне свавілля, той відповідав дуже просто – не догледів. Так само, як не догледіли і правоохоронці: жодних порушень з боку Козирєва ними пред’явлено не було. Цікаво й те, що серед щасливих власників подібних земельних ділянок виявилися якраз представники силових структур.

За чутками, одним із спільників Козирєва був вищезгаданий очільник Обухівської РДА Туренко, в обов’язки якого входило контролювати намив піску та його постачання на будівельні майданчики Українки. Відбувалося це якраз в період "безробіття" Туренка, тому можна вважати, що головні свої статки керівник райадміністрації нажив саме тоді.

Обухівська райрада: подруга Козирєва та Присяжнюка

Загальна картинка не буде повною без голови Обухівської районної ради Костянтина Шушакова. Він зайняв крісло голови райради, маючи величезний кредит довіри, проте за короткий термін зумів його бездарно розтратити. До свого обрання на посаду Шушаков тривалий час очолював власний благодійний фонд "Джерело віри і надії", махінації якого досі розслідуються правоохоронними органами. За юридичною адресою фонду числиться ще одне підприємство "Нет Трейдінг", яке займається нерухомістю. Окрім цього, Шушаков був одним із керівників спільного українсько-російського підприємства "Пальміра-Рута", яке займалося виробництвом взуття. Також, за чутками, у «джентльменський набор» нинішнього голови райради входять схеми з продажу земельних ділянок та торгівлі піском.

Костянтин Шушаков

Після свого другого пришестя на посаду у 2015 році Шушаков відчув загрозу своєму головуванню. Він намагався отримати так званий "імунітет недоторканості", за яким ніхто б не міг зняти його з посади з можливістю продовження владних повноважень ще на рік. Також, всупереч законів, він запустив проект змін в регламент райради, за якою за звільнення голови районної ради повинні проголосувати більш ніж дві третини депутатів.

Поступово, Шушаков зумів підібрати під себе усі ключові комісії районної ради та фактично підім’яв під себе райраду. Тоді ж відбулося призначення такої собі Агнеси Олкової-Михницької на посаду заступника голови районної ради. Тоді Шушаков дав чітко зрозуміти депутатам, що іншої кандидатури окрім пані Агнеси на посаді не буде. І що він буде ставити це питання на голосування доти, доки рішення не буде прийнято.

Хто ж така Олкова-Михницька? Вона була директором Палацу культури міста Українка. Танцюристка, співачка, та постійна відвідувачка усіх розважальних закладів міста є близькою подругою вже згаданого Павла Козирєва, якому вона має й завдячувати своєю політичною кар’єрою. Окрім того, вона була часто помічена в оточенні екс-губернатора області часів Януковича Анатолія Присяжнюка. За чутками, у Козирєва з Присяжнюком виник конфлікт, причиною якого і стала мадам Михницька. Проте вони, як справжні джентельмени, вочевидь, зуміли домовитися щодо спільної уваги до пані Агнеси…

Агнеса Олкова-Михницька

Дует Шушаков-Михницька допрацювалися в райраді до того, що громада відверто незадоволена їхніми діями, адже змін у районі жодних не відбувається і все частіше лунають розмови про їх відкликання.

Проте, на їхній захист став Олександр Туренко, який заявляв, що зміна керівництва зараз просто неможлива, оскільки в раді не збереться необхідна кількість голосів. Чи є це звичайними словами для утихомирення невдоволених чи реальністю знає лише сам Туренко. Але, очевидно, він усвідомлює, що у разі зміщення Шушакова і Михницької з посад його кар’єра також опиниться під загрозою.

Варто зауважити, що з іменем Шушакова пов’язана гучна історія з підприємством "Дніпронадра", яке займалося незаконним видобуванням піску у Канівському водосховищі. Цікава деталь, що співзасновниками цього підприємства є депутати Обухівської районної ради Юрій Пухлій та Валерій Нагорний, які були неофіційними бізнес-партнерами Козирєва та Шушакова. Проте В’ячеслав Козирєв та Костянтин Шушаков зуміли відмежуватися від скандалу навколо "Дніпронадра" та вкотре уникнути кримінальної відповідальності.

До речі, нещодавно суд відновив право Київського річкового порту на добування піску в Новоукраїнському родовищі. Нагадаємо, колишніми власниками порту є такі одіозні персоналії Нестор Шуфрич і Михайло Бродський.

"Активісти" та ЗМІ Туренка

Не можемо ми не згадати і про інформаційну підтримку, яку використовує вищезгаданий клан. Так, за нібито опозиційним інтернет-ресурсом "Трипільський край", буцімто стоїть не хто інший, як сам очільник Обухівщини Олександр Туренко. Як розповідають джерела з Обухівщини, він зумів вчасно проаналізувати події, та використовує даний ресурс як власне прикриття.

Окрім цього, варто згадати і сумнівний рух активістів "Стоп корупція", який є "клоном" громадської організації "Стоп корупції", координатором якої є відомий журналіст Роман Бочкала. Простежити цей зв’язок доволі легко: де Житник – там Туренко або Шушаков, де Туренко – там "Трипільський край" і "Стоп корупція". До речі, саме активісти руху "Стоп корупція" постійно беруть участь у рейдерських захопленнях підприємств Обухівщини. А інформаційну підтримку їм здійснює ніхто інший як "Трипільський край".

Таким чином, виникає видимість, ніби очільники району борються з незаконною діяльністю, а справжня ситуація видається абсолютно протилежною. Також варто згадати і про участь в цій інформаційній "битві" вищезгаданого Костянтина Стогнія, який, вочевидь, за проханням свого товариша Туренка раптом зацікавився діяльністю "піщаної мафії" на Київщині, хоча про свого друга якось згадати "забув".

Окрім усіх вищезгаданих діячів ми не могли не згадати і про депутата Обухівської районної ради та куму Костянтина Шушакова Ларису Ільєнко. Саме її називають головною "рішалою" проблем, які пов’язані з незаконним видобутком піску на території Київської області. Схоже, що зв’язки пані Ільєнко дійсно серйозні. Адже донедавна вона значилася очільницею служби безпеки столичного заводу "Атек". Варто зазначити, що в цій історії також фігурує "КВВ груп", щодо головного акціонера якої, Євгена Казьміна відкрита кримінальна справа, а саму групу пов’язують з «донецькими», зокрема, з сім’єю колишнього генпрокурора України Віктора Пшонки.

Лариса Ільєнко

За чутками, таке сусідство не дуже до вподоби місцевим "князькам": Туренку, Козирєву і Шушакову, але витіснити Ільєнко з «пісочної» теми на Обухівщині вони наразі не можуть.

Загалом, якщо громада не розпочне активно діяти проти місцевого клану, то дуже скоро ця група чиновників-нуворишів узурпує усі сфери життя в цьому районі. Єдиним відносно ефективним вирішенням цієї проблеми є створення об’єднаних територіальних громад. Проте це завдання наразі є не підйомним, оскільки голова Обухівської РДА Туренко усіляко намагається протистояти процесу об’єднання. Адже він прекрасно розуміє: наслідком появи кількох  ОТГ стане втрата ним і його поплічниками монопольного контролю над регіоном.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

 

Читайте також:

Обухівську РДА може очолити людина Березенка
Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"
"Ватні" погляди Квеленкова не заважать працювати в одному з найбільших БК Київщини
Кищук замішаний в різних брудних схемах
Скоро відбудуться серйозні кардові зміни на рівні РДА Київщини

1 2 3

Новини

Юні гімнастки з Яготина вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі

15.12.2017, 19:31

Володимир Гройсман

До заводу "Rosava" завітав прем’єр-міністр Володимир Гройсман (ВІДЕО)

15.12.2017, 18:42

У Вишневому хлопця пограбували прямо на побаченні (ФОТО)

15.12.2017, 18:01

У Білій Церкві обрали нового голову Федерації футболу

15.12.2017, 17:32

ALUMETA Group Україна

Алюмінієвий завод у Броварах вкрав у "Київоблгазу" 47 млн грн

15.12.2017, 17:01

В аеропорту "Бориспіль" пройшла перша весільна церемонія (ВІДЕО)

15.12.2017, 16:33

На Переяславщині телефонні шахраї вимагали 15 тисяч доларів за міфічне ДТП

15.12.2017, 16:02

На вихідних у Київській погіршаться погодні умови

15.12.2017, 15:35

Поліція Київщини повернула додому зниклу неповнолітню дитину

15.12.2017, 15:05

В Ірпені оголосили волонтерську лотерею – Ліки для бійців

15.12.2017, 14:33

Аналiтика

За Ускова можуть заступитися впливові люди на рівні Верховної Ради

Маніпуляція з театром: чому облрада звільнила В’ячеслава Ускова

15.12.2017, 8:09

Скандал з "подвійним" виділенням землі на Миронівщині триває вже третій рік

Як на Миронівщині зіштовхнули лобами фермерів у битві за 3 тисячі га

14.12.2017, 8:08

Валерій Ксьонзенко

Депутат Київської облради Валерій Ксьонзенко: Проти одних депутатів заведено кримінальні справи, на інших тиснуть через бізнес

13.12.2017, 8:34

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Сімол"

12.12.2017, 8:04

Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24

В Узині готуються до перших виборів громади

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017, 8:24

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бест"

07.12.2017, 8:04

Життя Северіона Дангадзе виникає багато запитань

Хто такий Северіон, або Як партія Саакашвілі залишилася без голови обласного осередку

06.12.2017, 12:50

Олександр Животовський - "кіборг" з Бучі

Депутат-"кіборг" з Бучі Олександр Животовський: В аеропорту ми віддавали росіянам борги, звісно, з відсотками

06.12.2017, 8:04

Москаленко, схоже, втратив свою креатуру на посаді голови ОДА

Горган залишається, або Як кинути свого "патрона"

05.12.2017, 8:00

Блоги

Сергій Каплін (народний депутат): Театр "Батьківщина" віджала. Тимчасово

15.12.2017, 13:37

Ярослав Москаленко (народний депутат): Ліквідатори аварії на ЧАЕС навічно викарбувані у літописі українського народу

14.12.2017, 10:57

Світлана Шеповалова (волонтер): Хто саботує Закон щодо ветеранів АТО

12.12.2017, 18:09

Ігор Коча (активіст): Є людські цінності та принципи, через які я ніколи не переступаю

11.12.2017, 11:34

Володимир Гайдамачук (активіст): Добірні писки, або Чому політичні "гастролери" зачастили до Узина

07.12.2017, 15:25

Олег Тягнибок (лідер ВО "Свобода"): Болюче питання Узина

05.12.2017, 8:24

Ірина Федорів (жірналіст): Пане Карплюк, витріть сльози і зустріньте поразку як чоловік

01.12.2017, 17:21

Володимир Карплюк (міський голова Ірпеня): Хто фальсифікував рейтинг мерів-інноваторів

01.12.2017, 14:19

Василь Рішко (журналіст): Як готуються до виборів на Ставищенщині, або вчителям – по 200, атовцям – по 2

28.11.2017, 15:12

Наталія Соколенко (журналіст): Як відбілюють "ірпінське Чикаго"

27.11.2017, 16:01