Кумівські війни: як "еліти" Білоцерківщини пересварилися між собою

21.03.2017, 11:49

Конфлікт між кумами-"регіоналами" може перерости у війну на знищення
Конфлікт між кумами-"регіоналами" може перерости у війну на знищення

На Білоцерківщині спостерігаються серйозні конфлікти серед колишніх "регіоналів", які захопили всю владу в районі, а тепер не можуть поділити її між собою

Окрім "солодкої парочки" кумів-мерів Бучі та Ірпеня Анатолія Федорука та Володимира Карплюка, які останнім часом серйозно пересварилися між собою, на Білоцерківщині завівся ще один кумівський "підряд". Утім, як і у випадку з Федоруком та Карплюком, у відносинах між двома родичами, колишніми "регіоналами", народним депутатом від БПП Віталієм Гудзенком, та головою Білоцерківської райради Віталієм Гринчуком пробігла "чорна кішка". Як говорять знаючі люди, фактично йдеться про початок серйозного переділу впливу в районі.

Варто більш детально розповісти про цю шайку-лійку. Так, Гринчук відомий на Білоцерківщині тим, що протягом останнього десятка років займав посаду заступника голови Білоцерківської РДА. Він – абсолютно неперебірливий у своїх політичних смаках: із захватом працював на Ющенка, а потім з не меншим запалом – на Януковича. Лише в нинішньому скликанні він вирішив змінити місце дислокації, очоливши місцеву райраду. На парламентських виборах 2014 року він став головою штабу свого кума Гудзенка на 92-му виборчому окрузі. Після перемоги свого протеже Гринчук був його помічником у Верховній Раді.

Утім, не так давно, як розповіли джерела "Моєї Київщини" в Білій Церкві, між кумами стався конфлікт на ґрунті грошових та політичних суперечностей. У чому самому полягав конфлікт, покази джерел різняться. Дехто стверджує, що куми банально не поділили грошові потоки, які виділяються з держбюджету в Білоцерківський район. Водночас, Гринчук нібито всерйоз задумався над власною політичною долею і вирішив посунути свого кума з його рідного 92-го округу. Водночас інші джерела говорять про те, що Гринчук, побивши горшки з Гудзенком, зараз готує цей округ ще одного свого кума – колишнього "регіонала", а нині "радикала" Миколу Стариченко, який зараз обіймає посаду заступника голови Київської облради. До речі, в партії Олега Ляшка наразі перебуває і Віталій Гринчук.

Варто зазначити, лобістом Стариченка також виступає ще одна надодіозна фігура, яку знають в Білій Церкві та околицях усі, починаючи з дитсадочку. Йдеться про «вічного» ректора Білоцерківського національного аграрного університету Анатолія Даниленка.

Що ж об’єднує усіх цих персонажів – Гудзенка, Стариченка, Даниленка та Гринчука? Усі вони – колишні члени "Партії регіонів". Утім, Гудзенку це зовсім не завадило стати народним депутатом від правлячої політсили.

Про Гудзенка можна писати дисертації на теми корупції та політичних фокусів. У розпорядженні "Моєї Київщини" опинився документ, який наочно засвідчує політичну неохайність чинного народного депутата від БПП. Виникає закономірне питання і до керівництва президентської партії: з якого дива колишній "регіонал" опинився в їх рядах. Тим паче, що біографія Гудзенка повна різноманітних "чорних плям", яких більш ніж вдосталь, щоб виключити його з "Блоку Петра Порошенка"…

Партійний квіток Гудзенка в Партії регіонів

Варто зазначити, що до свого потрапляння до Партії регіонів Гудзенко був у складі "Сильної України", лідером якої був Сергій Тігіпко, у складі якої він у 2010 році потрапив до Київської обласної ради та навіть очолював обласну організацію партії. Пізніше, коли політсила Тігіпка злилася з "регіоналами", Гудзенко без жодних докорів сумління взяв мандат "біло-блакитних".

Тоді ж з подачі вищого партійного керівництва його було призначено на посаду заступника тодішнього голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка. Поговорюють, що цю посаду він отримав за його відмову від балотування до Верховної Ради.

Розповідають, що Гудзенка частенько запрошували до спільних полювань партійної верхівки, з вже згаданим Присяжнюком та нинішнім лідером "Опозиційного блоку", а тоді – першим віце-прем’єр-міністром та «газовиком» Юрієм Бойком. У ЗМІ писали про те, що Гудзенко забезпечував "царський стіл" самого Януковича страусиними яйцями з власної страусиної ферми

Ну, і ягідка на тортик. Теперішній нардеп від БПП активно підтримував "Антимайдан", поставляв їм допомогу у вигляді продуктів з власних ферм та палаток для активістів, а також влаштовував "заохочувальні вечірки" для "польових командирів" "Антимайдану" на своїй власній базі відпочинку в Білоцерківському районі.

Після поразки режиму Януковича, Гудзенко зумів дуже швидко "перефарбуватися" під іншу президентську політсилу і, прикриваючись гаслами патріотизму, рівності і розвитку села, знову взяв під контроль свою вотчину. Поговорюють, що за місце на окрузі від партії Президента Віталій Іванович віддав $ 500 тис.

Але, схоже, що коли Гудзенко вийшов з "регіонів", то "регіони" з нього - ні. Яскравою ілюстрацією дій Гудзенка стала одна із зустрічей з виборцями під час передвиборної кампанії 2014 року. Один із місцевих жителів задав кандидату запитання щодо ситуації з сільським господарством. У відповідь він отримав від народного обранця гору ненормативної лексики, а на додачу і побиття від «бійців» та сестри Гудзенка Меланії Щербак, яка заодно є сільською головою села Іванівка – рідного села Гудзенка.

Статус депутата від БПП, не заважає нашому «високоморальному» народному депутату і зараз діяти у суто «регіоналівській» парадигмі. Не в останню чергу, за рахунок свого давнього друга, а за сумісництвом – і особливо наближеного кума, колишнього очільника Державної митної служби України Анатолія Макаренка. Варто зазначити, що зараз Макаренко зберігає серйозний вплив на корумповану митну систему України. Не в останню чергу, завдяки Гудзенку, який явно не просто так опинився у складі комітету з питань податкової і митної політики. Люди говорять, що бізнес, який завжди був записаний на Гудзенка, насправді поділений навпіл між ним і одіозним генералом митної служби…

Також у декларації Гудзенка спливла інформація про величезну латифундію у Закарпатті. У селах Нижній та Верхній Студений Міжгірського нардеп володіє земельними ділянками загальною площею майже 90 тис. кв.м. Має депутат і нерухомість на цих же землях. Так, згідно з його декларацією, у Нижньому Студеному йому належить п’ять нежитлових приміщень загальною площею понад 600 кв.м, а також готель площею майже 500 квадратів. У Верхньому Студеному нардеп будує ще один готель.

Можливо, ці величезні земельні наділи, куплені Гудзенком, пов’язані з його любов’ю до природи, але ходять чутки, що Закарпаття ним обрано не випадково. Близькість до кордону та зв’язки у митниці роблять Закарпаття привабливим для одіозного нардепа. Джерела, близькі до Гудзенка, неодноразово помічали у його фазенді в оточенні місцевих чиновників, з яким він нерідко пропускав по чарці…

Але повернемося до Київщини. У 2014 році у ЗМІ з’явилася інформація про те, що проти Гудзенка було порушено кримінальну справу за підозрою у заволодінні шахрайським шляхом сотнями гектарів землі в Київський області та відмиванням коштів для родини Януковича, ставлеником якої і був колишній губернатор Присяжнюк. Утім, на допомогу Гудзенку вчасно прийшли старі бізнес-партнери з оточення команди Петра Порошенка: стався в нагоді його спільний бізнес з нардепом від БПП Дмитром Андрієвським, якого називають одним з найбільш впливових політиків у столичному регіонів.

Варто зазначити, що Віталій Гудзенко – один з найбагатших бізнесменів Київщини, і, згідно з підрахунками аналітиків, володіє статками в розмірі $35 млн. Так, його сім’я володіє компанією ТОВ «Агро-Лідер-Україна». В її активах числиться 3,5 тис. га землі під вирощування сільськогосподарських культур, 1,6 тис. свиней і поголів’я великої рогатої худоби, яке налічує понад 400 племінних дійних корів.

Утім, поговорюють, протягом останніх років, справи в Гудзенка йшли не дуже успішно. Тому, можливо, причина його появи в комітеті з питань податкової та митної політики, окрім зв’язків з Макаренком також пов’язана з тим, що це дає йому змогу домовлятися з виконавчими органами влади про відшкодування ПДВ своєму бізнесу…

У будь-якому разі, Гудзенко – з тих, хто любить рахувати кожну копійку. Іноді це призводить до серйозних скандалів. Так, нардеп екс-регіонал, неодноразово розповідав про те, що за власні кошти допомагав рідному селу на Білоцерківщині, а також своєму району. Але місцеві активісти звинувачують Гудзенка в тому, що він не давав своїх грошей, а все необхідне було виділено з державного бюджету. Нардеп з БПП лише правильно спрямовував фінансові потоки, а також попіарився у ЗМІ. Є підозра, що себе він теж при цьому не забув…

Пригадали йому і те, що свого часу, на той момент кандидат в депутати, обіцяв закупити в стоматологічний кабінет свого рідного села Іванівка дорогий рентген-апарат. Гудзенко нардепом став, а апаратуру місцеві жителі чекають й досі.

Не можна не обійтися в цій історії без сина Віталія Гудзенка – Євгена, який веде відверто «мажорський» спосіб життя. Зараз весь легальний бізнес записано саме на ньому. У 20-річному віці він вирішив стати депутатом Київради, але перемогти йому не вдалося. У 2015 році він не зміг обратися і в Київську обласну раду і зараз значиться помічником народного депутата у свого батька. Варто зазначити, що Євген раніше вже мав досвід роботи помічником нардепа. Так, у сьомому скликанні ВР він значився помічником народного депутата від Партії регіонів Володимира Дудки.

Як би там не було, але тепер екс-«регіоналу» Гудзенку, який протягом трьох років поступово набирав сили в своєму окрузі, скоро може стати непереливки. Конфлікт між колишніми кумами за контроль над 92-м округом та Білоцерківщиною цілком може перерости у війну на знищення. Одне заспокоює: всі учасники розбірок не викликають жодного співчуття…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читайте також:

Гудзенко підтвердив старовинне українське прислів’я - "На злодії і шапка горить"
Геннадія Джегура називають людиною Костянтина Єфименка

Новини

У Фастові безробітна жінка викрала косметику та парфуми з місцевого ТРЦ

21.02.2018, 19:31

Обухівська РДА незаконно передала у власність народного депутата елітну землю в Козині

21.02.2018, 19:03

Прокуратура виявила присвоєння бюджетних коштів на ремонті школи у Переяслав-Хмельницькому районі

21.02.2018, 18:32

Кабмін затвердив нові стандарти освіти для першокласників

21.02.2018, 17:51

Під Києвом іноземець пограбував приватний будинок (ФОТО)

21.02.2018, 17:23

В Кагарлицькому районі вогонь повністю знищив будинок з усіма речами (ФОТО)

21.02.2018, 16:49

Малолітня онука з Глевахи покинула бабусю заради гульок (ФОТО)

21.02.2018, 16:23

Вирубка лісів на Обухівщині: завдано збитків на півмільйона гривень (ДОКУМЕНТ)

21.02.2018, 15:53

У Києво-Святошинському районі розшукують залицяльника-афериста

21.02.2018, 15:25

Російського рецидивіста, який вбив свою 19-річну подружку, посадили на 10 років

21.02.2018, 14:59

Аналiтика

Володимир Бабенко розповів про "підводні камені" транспортної реформи в Білій Церкві

Депутат Білоцерківської міськради Володимир Бабенко: Тролейбусне депо – гальмо транспортної реформи

21.02.2018, 8:08

До Зіневича та його провайдера "Бест" у бучанців виникло чимало питань

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

20.02.2018, 8:04

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Банкова сподівається, що Віталій Ярема допоможе встановити контроль президентських сил над Київською областю

Стабілізатор №2: чи справдиться нова надія Банкової на Київщині

09.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП АП Укртранс

08.02.2018, 8:05

Блоги

Володимир Бойко (журналіст): Як військову частину під Києвом здали за безцінь приватній компанії

21.02.2018, 14:20

Микола Спірідонов (політичний експерт): Київщина на старті нового електорального циклу

21.02.2018, 8:21

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): Чому Україна – найгірше в світі місце для лікарів

12.02.2018, 15:37

Ігор Коча (активіст): Коли мер Білої Церкви Дикий перестане бути гальмом транспортної реформи

12.02.2018, 14:28

Наталія Бігарі (голова комісії з питань охорони здоров'я Київоблради): Щодо ситуації навколо будівництва нового корпусу лікарні в Борисполі

12.02.2018, 12:19