"Батьківщина" потрапила в фінансовий скандал: на Київщині ті, хто ніби фінансував партію, про це не в курсі (ВІДЕО)

23.03.2017, 19:53

На Київщині фінансують партію "Батьківщину" прості люди та безробітні
На Київщині фінансують партію "Батьківщину" прості люди та безробітні

Як стало відомо, що спонсорами партії ВО "Батьківщина" були безробітні, пенсіонери, медики та освітяни з Київської області. Проте самі люди стверджують, що ані копійки "Батьківщині" не давали. Хто і як використав їхні документи

Про це повідомляє "Моя Київщина" з посиланням на сайт "pravda.com.ua" .

Спонсори дали "Батьківщині" 7,5 млн грн. Майже всі живуть на Київщині. Гроші перераховували часто в один день та однаковими сумами.

«Батьківщина» отримала найвищий рівень «народної» підтримки. Якщо цій партії громадяни перерахували понад 7,5 мільйонів гривень, то «Самопоміч», яка посідає друге місце за рівнем пожертв, отримала лише 1,2 мільйони. Чи справді «Батьківщина» має аж таку всенародну підтримку, що люди вкладають у партію свої кревні?

Щедрість донорів «Батьківщини» викликає сумніви.

Ось це будинок у Василькові, де нібито проживає один зі спонсорів партії «Батьківщина», який лише у четвертому кварталі перерахував на партійний рахунок близько 4 тисяч гривень.

Чи є реальними донорами «Батьківщини» пенсіонери та інші партійці?

У рамках перевірки, ініційованої НАЗК, співробітники Нацагенства з'ясовували у «донорів» «Батьківщини» чи вони справді перераховували власні кошти на рахунок партії. Більшість «вкладників» вперше дізнаються про те, що перераховували комусь кошти саме від працівників агентства. Люди здивовані і налякані тим, що їхні персональні дані використовують сторонні особи. Для перерахунку коштів на користь партії потрібні паспортні дані, ідентифікаційний номер, адреса проживання та номер телефону.

"Коштів "Батьківщині" не перераховувала, ймовірно це могла зробити її невістка-депутатка від "Батьківщини", - пояснює НАЗК пенсіонерка Ольга Володимирівна з Василькова. Проте невістка теж заперечує, що здійснювала перекази.

Всі "спонсори" партії, з якими вдалося поспілкуватися співробітникам НАЗК під час виїзної перевірки, стверджують, що не перераховували грошей, та й не могли цього зробити, оскільки не мають таких сум. При цьому значна частина з них передавали свої документи саме представникам партії «Батьківщина» напередодні останніх місцевих та парламентських виборів.

У фінансовому звіті "Батьківщини" фігурує Лідія Федорівна з Василькова. Вона теж не перераховувала коштів партії. "Чотири тисячі, які я нібито перерахувала "Батьківщині" у четвертому кварталі, — це дуже велика сума для мене", - каже пенсіонерка Лідія Федорівна з Василькова. 9600 гривень становить сукупна сума внеску від імені Лідії Федорівни.

"Я нічому тут не здивуюсь… У Запорізькій області інвалід-пенсіонер прийшов в партійний офіс, сказав, що готовий віддати двадцять тисяч гривень на фінансування партії, оскільки він вважає, що це його політична сила… Це не залежить від того, людина інвалід або ще хтось. Є різні люди — вони можуть абсолютно нормально так само, наприклад, і по бізнесу. З кимось ти ведеш переговори, просиш 5 копійок і він зажимає, хоча може дати умовно 500 тисяч. А з іншого боку, може прийти підприємець найдрібніший і каже, що "ребята, ви мені до вподоби, я готовий допомогати, чим я можу допомогти?", - каже заступник голови фракції "Батьківщина" у ВРУ Сергій Соболєв.

Усі донори, яких удалося індентифікувати проживають на Київщині. Зазвичай, дані однієї й тієї ж людини використовували для низки платежів, при цьому змінюючи їй місце проживання. Так нібито від Олександра Лясоти було 9 платежів. Загальна сума склала майже двадцять тисяч. Місця проживання вказані різні — Вишгород, Фастів, Обухів.

"Я до "Батьківщини" відношення не маю вже три роки, це точно… Це не правда. Якщо вам потрібно підтвердження, що я цих грошей не сплачував, звісно я дам це підтвердження", - каже Олександр Лясота з Василькова.

У звіті неодноразово вказано різні адреси для одних і тих самих жертводавців. Наприклад, ще один донор Микола Марченко у 2016 році 15 разів перераховував гроші "Батьківщині". 31 230 гривень загалом перерахував "Батьківщині" Микола Марченко.

Це не поодинокий випадок, коли використали дані людей, які не мають стосунку до «Батьківщини». Олена Суслова з Боярки у 2015 році кандидувала до Київської обласної ради від партії «Наш край». Суслова повідомила, що про те, що від її імені «Батьківщині» перерахували гроші, вона вже знає. Вона намагалася з'ясувати ситуацію у керівництва місцевої партійної організації, зокрема в Анатолія Матейка та Валентини Коржової. 16 000 гривень перерахувала, згідно зі звітом, Олена Суслова "Батьківщині"

Згідно зі звітом, Тетяна Каленська у 2016 році здійснила чотири платежі на рахунок партії «Батьківщина». У звіті у графі місця проживання двічі вказано Обухів та двічі Поліський район.

У Білій Церкві до міськради від «Батьківщини» балотувався Ігор Денисенко. Він не пам'ятає, чи перераховувати кошти на рахунок партії. Політик твердить, що до банку не ходив. "А чому ви до мене? Є голова партії, я ж туди не влажу… Ми там знімали приміщення. Це 2016 рік? Не пам'ятаю у банк напевно не ходив", - каже Ігор Денисенко з Білої Церкви. 18 030 гривень перерахував, згідно зі звітом Ігор Денисенко "Батьківщині".

Тут варто додати, що внесок на користь політичної партії, згідно з Законом, кожен має робити особисто, через банк чи поштове відділення. При цьому перед перерахунком коштів, потрібно написати заяву, якою донор засвідчує, що у нього відсутні обставини, які можуть бути підставою для відмови у прийнятті внеску на користь політичної партії. Тому 7,5 мільйонів гривень для «Батьківщини» від донорів, які не знають про пожертви і заперечують перерахування коштів на рахунок партії — викликають чимало запитань.

Виявилося, що майже половина із списку вкладників «Батьківщини» від неї ж у 2015 році балотувалися до обласної, міських, районних та сільських рад Київської області (переважно це ради Обухова, Ірпеня, Вишгорода, Березані, Борисполя, Василькова, Бучі, Боярки).

Ще частина «спонсорів» «Батьківщини» під час виборів (переважно це вибори останніх 5-6 років) були спостерігачами, довіреними особами, членами виборчих дільниць тощо. Члени дільниць, спостерігачі та довірені особи також переважно представляли «Батьківщину», однак не завжди.

Наприклад, серед кандидатів які балотувалися, знаходимо представників інших партій, таких як «Наш край» (3), «Сила людей» (1), «Громадянська позиція» (1). Є також спостерігачі від Олега Царьова, Наталі Королевської тощо. Також знаходимо щонайменше 8 осіб причетних до «Партії регіонів» (колишні депутати, спостерігачі тощо).

Оскільки під час балотування на місцевих виборах 2015 року всі кандидати подавали інформацію про місце роботи — вдалося з'ясувати, що значна частина внесків була зроблена людьми, рівень доходів яких, імовірно, не дозволяє перераховувати значні кошти політичним партіям. Частину інформації про місце роботи спонсорів «Батьківщини» також виявлено на сайтах тих організацій, де вони працюють — соціальні служби, державні адміністрації, міські ради, школи тощо.

Голова облради Ганна Старикова, яка представляє на Київщині партію «Батьківщина» пояснити, як так сталося, що персональні дані громадян були використані без їхнього відома і чиї ж гроші насправді поповнили партійний фонд «Батьківщини».

Як стало відомо, НАЗК проводить перевірку в офісі «Батьківщини». Перевіряють законність використання державних коштів та отримання надходжень від фізичних осіб.

Читайте також:

Обласну газету узурпували коаліціанти

Новини

У Києво-Святошинському районі затримано вуличного грабіжника

20.10.2017, 19:46

На Київщині рятувальники підірвали артилерійські снаряди (ФОТО)

20.10.2017, 18:13

Депутат Київоблради заманив броварчан на безкоштовну виставу, де прочитає звіт про виконану роботу

20.10.2017, 17:25

Сільський голова з Обухівщини може "сісти" на п’ять років

20.10.2017, 16:47

За минулий місяць 85 білоцерківців отруїлися рибою зі стихійних ринків

20.10.2017, 16:40

В Яготині знято карантин африканської чуми

20.10.2017, 16:20

В Борисполі патрульні затримали водія під "феном"

20.10.2017, 15:55

У поліції Київщини просять активно повідомляти про драгдилерів

20.10.2017, 15:27

У Великодимерській ОТГ зафіксовано агітацію без вихідних даних та маніпулятивні технології.

20.10.2017, 15:16

На Київщині за самовільне спалювання листя та сміття будуть "нагороджувати" штрафами

20.10.2017, 15:02

Аналiтика

Сільський голова Фурсів Микола Фурсенко: Нам головне сьогодні – дати можливість людям жити і працювати в селі

20.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Деліція"

19.10.2017, 8:04

Хто на старті до Медвинської ОТГ: "радикали" Даниленка, бютівці Гринчука

17.10.2017, 11:09

З опорними школами на Миронівці явно не вгадали

Хто на Київщині "вимиває" кошти бюджету на школи-аутсайдери

17.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПОСП "Аграрник"

13.10.2017, 8:00

Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста

Мер Сквири Валерій Скочко: Створювати єдину ОТГ у межах району - абсолютно недоцільно

12.10.2017, 8:05

Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими

Хто на старті на виборах до Фурсівської ОТГ: люди Засухи, "клони" і сектант

11.10.2017, 8:00

Пани чубляться, а у селян лоби тріщать: чим завершиться корпоративний конфлікт у селі Маслівка

10.10.2017, 8:06

Горган і Старикова - хто кого?

Як Горган планує підсидіти Старикову

09.10.2017, 8:06

Павло Різаненко вважає, що підгрунтям протистояння КОДА і КОР може бути корупційна складова

Народний депутат Павло Різаненко: Через конфлікт між облрадою та Київською ОДА страждають всі

06.10.2017, 11:56

Блоги

Григорій Сокур (мер Переяслава 1998-2005 рр): Коли наше місто відновиться як історичний бренд

19.10.2017, 19:05

Сергій Вахній (голова Білоцерківської РДА, 1997-2005рр): Пам'яті Андрія Немни

17.10.2017, 19:15

Олексій Голобуцький (політолог): Чому "сталкерами" має займатися СБУ

17.10.2017, 17:15

Микола Спірідонов (політолог): Спочатку здоров’я, потім – фонтани!

17.10.2017, 8:18

Сергій Табалюк (голова Володарської РДА): Як Горган з місцевими баригами хочуть мене з’їсти

13.10.2017, 10:48

Світлана Шеповалова (волонтер): Київському обласному Центру допомоги учасникам АТО - два роки

11.10.2017, 9:23

Віталій Блінов (активіст, Біла Церква): Сліпий траст Дикого-мера

09.10.2017, 17:16

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Кримінал навколо музичної школи

05.10.2017, 17:26

Олександр Сєдих (юрист, Біла Церква): Партійна дурня від БПП, або Як Джегур підставляє Кононенка

04.10.2017, 11:47

Сергій Істомін (активіст, Біла Церква): Жоден гаджет не замінить працю бібліотекарів

29.09.2017, 14:38