Хто хазяйнує на Яготинщині: педагоги, "регіони" і член ВЛКСМ

11.04.2017, 8:00

У Яготинському районі плотно "засіла" команда "перемальованих" чиновників
У Яготинському районі плотно "засіла" команда "перемальованих" чиновників

У Яготинському районі, який знаходиться на сході Київщини, деякі "слуги народу" настільки міцно вчепилися за владу, що складно уявити, як їх можна звідти посунути. Тим паче, що вони встигають перемальовуватися під кожну владу

За великим рахунком, Яготинський район контролює чотири групи впливу, які поділили між собою майже усі ресурси в регіоні. При цьому, складається враження, що голова Яготинської РДА, представник БПП Олександр Дерунець, який є третій за ліком очільником цього краю після завершення Майдану, насправді перебуває тут у ролі статиста. Зараз щодо Дерунця ведеться розслідування щодо нібито незаконності виділення собі грошової надбавки до зарплати. Поговорюють, що в цій історії голову РДА підставили його "вічні" заступниці, які насправді рулять процесами на Яготинщині.

Хто ж ці заступниці? Йдеться про Ольгу Рудніцьку та Аллу Дьогтяр. Вони мають значно потужніший вплив на життя району, аніж їх шеф.

Варто розпочати з пані Рудніцької.

Отже, Ольга Рудніцька - багаторічний перший заступник голови Яготинської РДА. З 2011 року вона працювала під началом тодішнього голови РДА Володимира Семеняки головою апарату адміністрації, а потім - його першою заступницею. Цікаво, що пані Рудніцька, яка підпадає під закон про люстрацію, чомусь продовжує спокійно працювати у райдадміністрації. До речі, на місцевих виборах 2010 року вона стала депутатом Яготинської районної ради від "Партії регіонів", після чого працювала під екс-головою РДА Володимиром Семенякою, який керував регіоном протягом всього режиму Януковича. Про те, чим займається Семеняка-бізнесмен - трошки нижче...

Що ж до Рудніцької, то її вплив на район є дуже серйозним. Зокрема, її пов’язують з діяльністю її зятів – Славіком Косим та Русланом Павликом. Перший відомий в Яготині на прізвисько "Циган", і, маючи дві "ходки" за зберегання та збут наркотиків, за чутками, не кинув це заняття і зараз, контролюючи наркообіг у райцентрі.

Як розповідають місцеві жителі, система збуту відточена до найменших деталей. Якщо раніше використовувалася система "підкладок": покупцю розповідали, де захована бажана "доза", то зараз для цих цілей запущена мережа таксистів з Яготинського автовокзалу. Там за деяку суму вкажуть де і що лежить, проте – оплата наперед.

Що стосується іншого зятя, Руслана Павлика, то його пов'язують з іншим не дуже чистим бізнесом - клубами та ігровими закладами Яготина. Та може Ольга Рудніцька не в курсі про те, чим займаються її родичі? Сумнівно. Варто зазначити, що до повноваженнь першої заступниці голови РДА входить уся культурна сфера району. Утім, центральний будинок культури в Яготині здавався в оренду різноманітним сумнівним підприємцям. Зокрема, "Цигану", де той навіть відкрив свій клуб...

Що ж стосується іншої заступниці голови РДА, Алли Дьогтяр, то вона займає посаду керівника апарату Яготинської РДА з 2012 року. Як не дивно, але вона також педагог та "виходець" із "Партії регіонів". Як і її чоловік – Сергій Дьогтяр, який зараз очолює управління фінансів райдержадміністрації. Він є не менш цікавим персонажем, аніж його дружина. Адже в минулому, ще за президенства Ющенка, він був головою РДА. Потім, з приходом до влади "регіонів" його посунули, але в структурі адміністрації він залишився, вступивши в партію "біло-блакитних".

Під час проведення процедури люстрації подружжя дружно взяло відпустку, а потім через суд поновилося на посадах. Як не дивно, але більшість апарату РДА досі сприймає Сергія Дьогтяра як свого шефа. Усі фінансові операції та рішення, які мають йти до голови РДА, проходять через Дьогтяра. Тобто фатично на ньому зав’язані усі грошові потоки району. Цікаво, що його батько - Микола Дьогтяр - керівник місцевої музичної школи, який теж активно отримує кошти з бюджету. І це попри те, що значна частина приміщень школи здається в оренду третім особам, хоча це напряму заборонено законом.

Доволі цікавим персонажем є ще один заступник голови Яготинської РДА Антон Антоненко, відомий у вузьких колах як "Барижонок". Чому так? До того як розпочати свою політичну кар’єру, він займався ріелторськими послугами: купівля-продаж землі та нерухомості. В адміністрацію він потрапив у 2015 році та швидко доріс до заступника голови РДА. Поговорюють, що його методи роботи як ріелтора були абсолютно цинічними. Мало не на похоронах він нібито вже приходив дізнаватися, кому належатиме та чи інша земельна ділянка чи хата, чи квартира, після чого через суд отримував право власності на нерухомість. І це не дивно: Антоненко товаришує з Ларисою Литвин - головою районного суду, а також відомим у Яготині адвокатом Володимиром Ваком. Саме ці прізвища пов'язують з цікавими справами на Яготинщині. Одним із таких "фокусів" стала здача місцевого кінотеатру під супермаркет АТБ.

Та без ще однієї фігури, яку ми згадували похапцем, картинка буде не до кінця зрозуміла. Отже, знайомтеся – Володимир Семеняка, екс-голова Яготинської РДА та колишній "регіонал". Неофіційно - найбагатша людина району. А ще - колишній член ВЛКСМ, за часів роботи в якому зумів перезнайомитися з усіма необхідними людьми у районі.

Семеняка ніколи не забував "допомогти" потрібним людям. Так, лише у 2011 році він роздав 720 ділянок місцевим прокурорам, суддям, депутатам тощо. Натомість, землі не можуть отримати ті, кому вона має належати за законом - ветеранам АТО, які отримують відписки. Мовляв, землі - нема. Зараз завдяки таким подарункам Семеняка фактично контролює увесь Яготинський район, зберігаючи вплив на нинішню РДА, зокрема, на "вічних" заступниць голови райдержадміністрації. При цьому, він є першим номером у місцевій організації партії "Наш край", яка перемогла на виборах до райради.

Наразі Семеняка займається сільським господарством. Проте, дуже цікаво, що сам він особливо ніде особливо не "світиться". Поговорюють, що це відбувається через різноманітні "прокладки". Через згадану вище Ольгу Рудницьку було реалізовано цікаву земельну схему. Так, між місцевим ПТУ та підприємством, пов'язаним з екс-головою РДА, було укладено договір про спільну діяльність, внаслідок якого Семеняка фактично отримав увесь контроль над землями училища.

Боротися з Семенякою дуже складно, адже він зумів побудувати систему управління, яка зациклена на ньому особисто. Наприклад, мер Яготина Наталія Дзюба є кумою Семеняки, яка слухняно виконує вказівки Семеняки. 

Крім того, у самому Яготині є свій клан, який також контролює культурне життя та медицину. Мова йде про родину Шулл. Іван Томашевич Шулла є головним лікарем Яготинської центральної лікарні. При цьому, він регулярно "мігрує" з крісла на крісло - то очолює ЦРЛ, то поліклініку. Але контроль над медициною району він зберігає одноосібно. Зараз він є депутатом міської ради від "Опозиційного блоку", а раніше, був у "Партії регіонів". А ще раніше - у "Нашій Україні" і в партії Юлії Тимошенко, тобто вправно фарбується під діючу владу.

Аналогічна історія з його синами: Іван Шулла та Руслан Шулла є депутатами районної ради. Іван Шулла за часи "регіоналів" навіть очолював райраду, а зараз завідує місцевим краєзнавчим музеєм. Обидва вони були активними противниками подій Майдану, а старший брат, Іван навіть погрожував спалити місцеві офіси БЮТу і "Свободи" через їх агітацію за Євромайдан. Зараз же, не дивлячись на усі ці минулі "заслуги", вони спокійно посідають депутатські крісла та використовують комунальні підприємства задля своїх інтересів.

Варто також згадати і Олександра Сіренка – директора Яготинського молокозаводу. Він теж один із колишніх "регіоналів", й свого часу активно спонсорував місцеву та обласну організації "Партії регіонів". "Адьютантом" у нього працює такий собі Юрій Радченко, який з 2010 по 2015 рік був депутатом Яготинської райради від вже неодноразово згаданої "Партії регіонів". Поговорюють, що цей персонаж, в період Майдану возив молокопродукти з Яготинського заводу для "Антимайдану" та знаходив і транспортував у Маріїнський парк "патріотично" налаштовану молодь для боротьби зі "злими бандерівцями". Іншими словами, був постачальником "тітушок" з Яготинського району для потреб прихильників Януковича.

У результаті, пройшло три роки, а ніхто до сих пір не покарений. Як не покараний за свої схеми той же Володимир Семеняка. Жодного впливу на нього не мають ані судді, ані прокурори. Може тому, що вони отримали в свій час свою "пайку" з його рук?..

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читайте також:

На жаль, і чиновники у нас не можуть по закону...
Засуха і Присяжнюки - ось ті хто тримають Васильківський район у своїх руках

1 2

Новини

Кількість безробітних в Київській області складає майже 15 тис осіб

19.02.2018, 11:56

В Обухові нагородили учасників легендарної оборони донецького аеропорту (ФОТО)

19.02.2018, 11:26

В Іванкові військовий з гранатою намагався пограбувати АЗС

19.02.2018, 10:59

Рятувальники Володарського району розповіли школярам правила пожежної безпеки (ФОТО)

19.02.2018, 10:29

Суд не зміг повернути землі родини екс-генпрокурора Піскуна під Києвом

19.02.2018, 10:04

У Бородянці відбулось відкриття фото-виставки (ФОТО)

19.02.2018, 9:04

Обухівського туалетного паперу, стало більше на 33,48 млн рулонів

19.02.2018, 8:34

У Білій Церкві жінка застрягла на балконі власної квартири (ФОТО)

18.02.2018, 17:45

Микола Азаров

На Київщині припиняє діяльність картопляне підприємство Азарова

18.02.2018, 16:44

У багатоповерхівці Фастова спалахнула пожежа: рятувальники дістали тіло загиблого (ФОТО)

18.02.2018, 14:55

Аналiтика

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Банкова сподівається, що Віталій Ярема допоможе встановити контроль президентських сил над Київською областю

Стабілізатор №2: чи справдиться нова надія Банкової на Київщині

09.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП АП Укртранс

08.02.2018, 8:05

Віталій Гудзенко весь час перебуває в політичному пошуку

Коли нардеп-мажоритарник з Київщини втече з БПП

07.02.2018, 8:02

Складається враження, що новий законопроект готується під окремих персонажів

Методом палки і морквини: Як на Київщині хочуть швидко провести вибори до ОТГ

06.02.2018, 8:04

Блоги

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): Чому Україна – найгірше в світі місце для лікарів

12.02.2018, 15:37

Ігор Коча (активіст): Коли мер Білої Церкви Дикий перестане бути гальмом транспортної реформи

12.02.2018, 14:28

Наталія Бігарі (голова комісії з питань охорони здоров'я Київоблради): Щодо ситуації навколо будівництва нового корпусу лікарні в Борисполі

12.02.2018, 12:19

Олексій Вороненко (політолог): Що робив Джига у президії МВС Київщини

09.02.2018, 19:24

Андрій Лозовий (народний депутат України): Кілька слів про нового заступника Кононенка

09.02.2018, 14:00