Колишній мер Білої Церкви Василь Савчук: погано те, що Дикий не реагує на критичні зауваження

12.05.2017, 8:03

Василь Савчук очолював Білу Церкву з 2006 по 2015 рік
Василь Савчук очолював Білу Церкву з 2006 по 2015 рік

Про стан справ у Білій Церкві "Моя Київщина" поспілкувалася з колишнім міським головою міста Василем Савчуком

- Василю Петровичу, Ви керували Білою Церквою протягом майже десяти років. Як Ви оцінюєте діяльність нинішньої міської ради, міського голови Геннадія Дикого у роботі ЖКГ, транспорті тощо?

- Зараз трохи ранувато давати оцінку. Діючий міський голова працює лише півтора роки. І для того, щоб вникнути в те велике міське господарство, потрібен час. Мені було трішки легше: я до обрання міським головою дуже довго працював заступником міського голови. Але навіть я, очоливши Білу Церкву, лише на другий рік зрозумів, що повинен робити міський голова.

Нинішньому міському голові зараз дуже складно. Є критичні зауваження, які висловлюють і депутати, і громадськість. Погано те, що міський голова не реагує на ці критичні зауваження. Вчитися потрібно завжди, враховувати помилки, визнавати і виправляти їх. Хоча зараз у Білій Церкві дуже багато чого робиться, але насторожує той факт, що в місті не відбувається розвитку соціальної сфери.

- Розкажіть, у чому це відображається?

- Коли ми працювали, то мали на меті кожного року приводити до ладу якийсь соціальний об'єкт: дитячий садочок, школу, дитячу поліклініку, спортивні споруди. Навіть бувало таке, що вдавалося проводити реконструкції на двох об'єктах протягом одного року.

На сьогоднішній день цього не робиться. Вже навіть можна говорити про те, що і у 2018 році місто протопчеться на місці, оскільки немає навіть проектів, які б можна було реалізувати. Тобто є серйозна загроза, що місто просто зупиниться у своєму розвитку.

Також відсутня стратегія відносно того, що треба робити в місті протягом найближчих двох, трьох, п’яти років. Я розумію, що в нас у місті створено агенцію стратегічного розвитку, яка розробила довготривалу програму. Але конкретних дій, на жаль, до сих пір немає…

- Скажіть, чому Ви вирішили не балотувались на останніх виборах міського голови?

- За цей час сталося дуже багато подій. У країні відбувся Майдан, розпочалося АТО, треба було багато допомагати хлопцям на Сході.

Я ніскільки не жалкую, що не брав участь у останніх виборах мера. Певно, хотів на якийсь час відійти від справ і відпочити. Так би мовити, провести перезавантаження.

- Чи Ви можете балотуватися на наступних виборах міського голови?

- Я не виключаю того, що буду брати участь у майбутніх виборах мера Білої Церкви.

- Василю Петровичу, як Ви опинилися у партії економічного відродження України? Власне чому саме цю партію Ви обрали?

- Партію економічного відродження у Білій Церкві мені запропонував очолити відомий бізнесмен, колишній народний депутат України Василь Хмельницький. Потрібно було під стратегію розвитку міста, яка пропонувалася ще чотири роки назад, зробити якесь політичне обґрунтування. Ідея полягала в тому, що партію мала стати всеукраїнською, щоб можна було виходити з нею на парламентські вибори.

Це можна було б зробити, якби ця партія, наприклад, у Білій Церкві показала якісь реальні економічні зрушення. Але, на жаль, все сталося дещо по-іншому: немає таких інвестицій, на які ми сподівалися чотири роки назад. Ми сподівалися на кредити МВФ, окрім того, я багато спілкуюся з підприємцями Турції і Китаю. Це дві країни, які готові були вкладати кошти в наші білоцерківські проекти. Але, на жаль, вони не йдуть сьогодні в Україну…

- Відомо, що Ваш син працював у холдингу, пов'язаним з Костянтином Єфименком. Чим зараз займається Ваш син?

- Він так само зараз і працює. Приємно те, що за останній рік вони збільшили виробництво. Якщо раніше це був лише український і російський ринок, то зараз вони вийшли на ринки країн Європи в тому числі Німеччини. Вони виграють тендери і продукція йде на експорт.

- Чи є, на Вашу думку, певна штучність затримки виборів до об’єднаннях територіальних громад на Київщині і, зокрема, в Білій Церкві?

- Я особисто не вірю в те, що відбудеться об'єднання громад. Тому що жодна із територіальних громад, яка оточує Білу Церкву, ніколи не погодяться на об'єднання з містом. Ми свого часу проводили дуже багато нарад, зустрічей. На мій погляд, облраді треба швидше приймати якесь вольове рішення на сесії, яким чином вони бачать це об'єднання громад і передавати на Кабмін.

- Як Ви оцінюєте боротьбу кланів Білої Церкви за ОТГ?

- Кожен має право на свою думку… По великому рахунку, я не розумію цього закону про добровільне об'єднання громад. Якщо в країні хочуть змінити територіально-адміністративний устрій – це робиться в багатьох країнах, зокрема, в тих же самих поляків – то це робиться вольовим порядком на рівні парламенту. В Україні діють цілі інститути з цього питання, є люди, які захищали докторські та кандидатські дисертації з цього приводу. Тому тут треба використовувати досвід інших країн таких як Польша та країни Прибалтики. А добровільне об'єднання ні до чого не приведе.

- Чи готові Ви стати секретарем Білоцерківської міської ради?

- Нинішнім секретарем міської ради є Борис Смуток. Дійсно, серед депутатів ходять чутки, щоб змінити секретаря міськради. Але питання полягає в тому, що для того, щоб змінювати секретаря, треба ставити питання відносно того, хто може працювати на цій посаді. Борис Михайлович – досвідчена людина, він працював у Білоцерківській гімназії. Можливо, йому щось вдається, щось не вдається. Але якщо більшість депутатів міськради буде вважати, що секретар не виконує свої обов'язки, то, безумовно, таке питання може постати будь-якої миті. В абсолютній більшості депутатів поки що такого переконання немає.

- Ваша фракція підтримає більшість депутатів і проголосує за відставку секретаря?

- Звичайно.

- Кого з народних депутатів з Білої Церкви Ви вважаєте більш продуктивним?

- Я думаю, що в цьому плані всі одинакові. Все закінчується вітаннями і білбордами. Особливо Хвича Мепарішвілі в цьому плані досяг успіху із своїми портретами по місту. Інші теж обмежуються лише вітаннями в газетах з черговими святами – і все.

Але ж депутата-списочника ще можна зрозуміти. Великій критиці варто піддавати діяльність нардепа Олександра Марченка, хоча я до нього відношусь з повагою. Однак мажоритарний депутат не повинен себе так пасивно вести на власному окрузі. Місту потрібно допомагати в реалізації дуже багатьох програм. І нардеп може тут серйозно допомогти.

- А кого з нардепів від Білої Церкви Ви можете назвати найбільш продуктивним у попередні роки?

- Безумовно, це – Дмитро Рудковський. Я думаю, що його пам'ятають з тих часів дуже багато людей. Тоді в нього були регулярні прийоми громадян. Причому, він ніколи не дозволяв, щоб хтось замість нього приймав людей. Крім того, він залучав в місто великі кошти, які потім вкладувалися у ті чи інші соціальні об'єкти.

- Як Ви вважаєте, чи достойно себе поводять корінні білоцерківці: Вадим Івченко, Олександр Марченко та Вячеслав Кириленко, забувши про своє місто?

- Я вважаю, що не достойно. Це місто фактично дало їм життя. Більше того, завдяки місту, людям які сьогодні проживають в місті, вони повинні завдячувати своїм стрімким кар'єрам. Завдяки білоцерківцям вони на сьогодні стали віце-прем'єрами, депутатами Верховної Ради. І нічого не робити для свого міста – це некрасиво.

- Утім, ми все про погане та про погане. Хотілося б завершити розмову на позитиві. Місто все рівно має величезний потенціал. Кого Ви вважаєте флагманом промисловості, окрасою Білої Церкви? Ким міська громада має гордитися?

- Флагманом промисловості і містоутворюючим підприємством продовжує залишатися "Росава". Хоча варто говорити і про інші підприємства міста, які з кожним роком нарощують своє виробництво, і продукція яких присутня не лише на українському ринку. Це можна говорити і про те саме "Трібо", про "Термо-Пак". Приємно, що в місті є потужний меблевий бізнес. І в багатьох випадках місто навіть знають не лише по продукції "Росави", а по виробництву меблів. Переробна промисловість вже давно зарекомендувала свою продукцію. Це і ПП "Маршалок", який нещодавно в Гайку відкрив новий цех, і молочний комбінат, який працює вельми ефективно. Окрім того, в місті все ж таки розвивається середній бізнес. І він – дуже різноплановий.

Розмову вів Валерій Міщенко, "Моя Київщина"

Читайте також:

Анатолій Медвідь розповів про свою творчість та згадав стару Білу Церкву
Дикий-мер стрімко втрачає авторитет у власному оточенні

Новини

У Кагарлику вщент згоріли хазяйські дрова

Взимку без тепла: величезна купа дров вщент згоріла в Кагарлику (ФОТО)

20.08.2017, 19:03

Дерево повністю перекрило рух транспорту на дорозі біля Баришівки

20.08.2017, 18:05

Поблизу Броварів бомж зарізав товариша по чарці

Бомжа-вбивцю з-під Броварів взято під варту, - прокуратура

20.08.2017, 17:15

Депутатів і чиновників просять не приходити на святкування Дня знань заради піару

20.08.2017, 16:13

Нардеп Савченко зустрілася з жителями містечка на Київщині (ФОТО)

20.08.2017, 15:47

Японська делегація провела зустріч із чиновниками КОДА

Японська делегація відвідала найбільший полігон сміття на Київщині (ФОТО)

20.08.2017, 15:08

Броварського чиновника судитимуть за привласнення коштів під час ремонту дороги

20.08.2017, 14:18

Кріплення тролейбусних шляхів відвалилося і розбило скло автомобіля

У Білій Церкві комунальне майно потрощило автівку і поранило дитину (ФОТО)

20.08.2017, 13:53

Служителька Феміди з Броварів постане перед судом за вимагання хабара (ФОТО)

20.08.2017, 13:25

Під Вишгородом наркоман погрожував вистрелити з гранатомета

У селі під Києвом спецпризначенці ліквідували озброєного наркомана-педофіла (ФОТО)

20.08.2017, 12:55

Аналiтика

Сергій Табалюк

Голова Володарської РДА Сергій Табалюк: Головна претензія Горгана до мене в тому, що я не став в нього хлопчиком на побігеньках

18.08.2017, 8:00

Тарута збирає під прапори "Основи" неоднозначних персонажів

Чому білоцерківський екс-нардеп з команди Бойка подався до Тарути

17.08.2017, 8:02

Обухівську РДА може очолити людина Березенка

Вибір без вибору: хто очолить Обухівський район

16.08.2017, 8:02

Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"

Хто є хто у Київській облраді: "радикальний" клан Даниленка

15.08.2017, 8:02

Петро Савченко

Поет, старший прапорщик Петро Савченко: У новітню пору змагань українці мають стати європейською нацією

14.08.2017, 8:00

"Ватні" погляди Квеленкова не заважать працювати в одному з найбільших БК Київщини

Обухівське протистояння: як сепаратист бореться з творчими колективами

11.08.2017, 8:27

Українці скептично ставлять до перспектив медреформ. І на це є чимало причин

Як покласти край медичному хаосу на Київщині

10.08.2017, 8:00

Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну

Чим займаються нардепи від Київщини: "коневод" Онищенко

09.08.2017, 8:03

Руслан Майструк

Мер Тетієва Руслан Майструк: інфраструктура в місті дає змогу розраховувати на створення дієвої ОТГ

08.08.2017, 8:00

Командир полку "Миротворець" Юрій Шершньов: не варто розкачувати ситуацію всередині країни

07.08.2017, 8:20

Блоги

Петро Шапочук (голова Київської обласної організації Спілки офіцерів України): кому в кишеню підуть гроші на громадські організації Білої Церкви

18.08.2017, 14:43

Валерій Міщенко (активіст): Скільки ще керівництво Білоцерківщини крастиме гроші у дітей?

17.08.2017, 17:20

Василь Рішко (журналіст): Чому концесійна дорога до Білої Церкви не буде збудована

16.08.2017, 9:46

Ігор Лич (спортивний журналіст, Бровари): Микола Казаченко – майстер "малої ракетки" із Броварів

15.08.2017, 10:00

Валерій Міщенко (активіст): Чому депутати Кагарлицької райради вчепилися в басейн

14.08.2017, 8:15

Гліб Канєвський (громадський діяч): за що склали протокол на праву руку мера Ірпеня

11.08.2017, 14:58

Олександр Лихвенко (активіст, Тараща): Що не так з таращанськими дорогами?

09.08.2017, 15:39

Станіслав Речинський (журналіст): скоро на Київщині треба буде вводити військовий стан

08.08.2017, 17:33

Надія Савчук (журналіст, Біла Церква): Безвихідь онкохворих. Де держава?

07.08.2017, 11:06

Сергій Князєв (голова Нацполіції України): Два роки Національній поліції України

05.08.2017, 9:00