Мер Узина Олександр Охріменко: ми активно працюємо над втіленням плану зі створення об’єднаної територіальної громади

06.06.2017, 8:00

Усі учасники АТО, заяви яких подані до міської ради, отримають землю без проблем, обіцяє Охрименко
Усі учасники АТО, заяви яких подані до міської ради, отримають землю без проблем, обіцяє Охрименко

«Моя Київщина» поговорила з багаторічним мером Узина Олександром Охріменком про ситуацію в місті, питання інфраструктури та можливість створення ОТГ

- Ви понад 10 років як мер Узина. Що Вам вдалося змінити за цей час у місті?

- Узин – моє рідне місто, я тут народився, і тут живу. Я сподіваюсь, що всі узинчани помітили, як змінюється наше місто. Так, вирішено питання освітлення вулиць, покращився стан дорожнього покриття. Місто почало розвиватись, з’явились нові робочі місця, покращився його благоустрій.

В 2006 році, коли я вперше був обраний міським головою, ми разом з міською радою та міськвиконком докладали всіх зусиль, щоб місто жило і розвивалось. Є позитивні зрушення в багатьох сферах нашого життя. Разом з тим, є ще ряд невирішених та складних питань, над якими працює міська влада.

- Утім, хотілося б конкретики…

- Насправді, мені не складно оперувати язиком цифр. У 2006 році, коли я прийшов на посаду, дохідна частина бюджету міста становила 2 мільйони 290 тисяч гривень, у 2016 році – вже 11 мільйонів 822 тисяч гривень доходів, і це не рахуючи трьох мільйонів субвенцій. Динаміка росту говорить сама за себе. На цей рік заплановано отримати 13 мільйонів 275 тисяч гривень доходів.

- Розкажіть про інфраструктурні проекти в місті. Адже протягом 90-их військове місто Узин опинився у вкрай складному положенні: без світла, з жалюгідним станом ЖКГ.

- Зараз у місті відновлено 90% вуличного освітлення на вулицях протяжністю54 км.

Поступово робляться й дороги, хоча й не так швидко, як би нам хотілося. За рахунок державного бюджету було зроблено капітальний ремонт дороги по вулицях Колгоспна, Левада, Набережна, Миру. Щорічно проводяться поточні ремонти доріг вулиць міста. Нами обладнані зупинки для громадського транспорту, відкрито нове приміщення автостанції. Є й інші цікаві проекти, які саме знаходяться в процесі. Так, ведуться роботи з відновлення басейну загальноосвітньої школи №1 по вулиці Ярослава Мудрого.

Займаємося ми і питаннями енергозбереження. Так, у дошкільних закладах міста встановлено енергозберігаючі вікна та утеплено фасади приміщень закладів. У ДНЗ «Зіронька» замінено вікна на енергозберігаючі, проведено капітальний ремонт даху і розпочаті роботи по утепленню фасаду будівлі.

Наболілим питанням для нас є реконструкція центральної  частини Узина – як візитівки нашого міста. Поступово тут все змінюється на краще. Прокладена тротуарна плитка, огороджена для заборони для заїзду транспорту площу Героїв Космосу.

- Ми часто спілкуємося з бійцями АТО, які говорять про те, що чиновники з-під палки виділяють їм землю, яка гарантована їм законом. Як у Вас ситуація з виділенням землі для військових?

- Усього в місті на даний момент надано 17 земельних ділянок учасникам АТО. На даний час у міськвиконкомі знаходиться 57 заяв на отримання земельних ділянок. Нами розроблено детальний план території для розміщення групи житлових будинків загальною кількістю 96 проектних земельних ділянок, де всі учасники АТО, заяви яких подані до міської ради, отримають землю без проблем.

- Як йдуть справи із захистом соціально незахищених верств населення в місті?

- Почну з того, що місто Узин налічує понад 13 тисяч мешканців. З них – майже 5 тисяч пенсіонерів. Зрозуміло, що соціальний захист населення – одна з серйозних проблем. В питанні соціального захисту престарілих та одиноких громадян міська рада тісно співпрацює з ветеранською організацією ветеранів війни і праці, радою ветеранів Збройних сил України та з іншими громадськими організаціями.

Узинською міською радою регулярно надається матеріальна допомога родинам військовослужбовців, які проходять військову службу в зоні антитерористичної операції на Сході України.

До речі, якщо вже на то пішло, то зазначу: все місто активно допомагає нашим військовим: закуплено бронежилети, захисні окуляри, каски, одяг, взуття, ліки і інші необхідні речі. Також підприємствами і громадянами міста Узин було зібрано кошти, на які надано допомогу 72-й окремій гвардійській механізованій бригаді. Зокрема, було придбано і направлено 30 комплектів інструментів, 40 одиниць військово-транспортної техніки, автозапчастини для ремонту тяжкої колісної техніки.

- Як Ви оцінюєте створення госпітальних округів. Як взагалі йдуть справи у сфері охорони здоров’я?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

- Узинська районна лікарня обслуговує не лише Узин, але і 17 навколишніх сіл. На сьогоднішній день в лікарні налічується 45 ліжкомісць: 35 – терапевтичне відділення, 10 – дитяче відділення. До складу лікарні входить також поліклінічне відділення з потужністю 200 відвідувань в зміну, денний стаціонар на 42 ліжка, рентгенологічне відділення та клінічна лабораторія. Цілодобово обслуговує населення дві бригади відділення швидкої невідкладної медичної допомоги. Важливо розуміти, що радіус обслуговування нашими медпрацівниками сягає 25 кілометрів.

Для забезпечення сучасного рівня медичного обслуговування та гідних умов праці для медпрацівників необхідно провести поетапний ремонт і переобладнання лікарні, закупити необхідні матеріали і обладнання, впровадити програми соціального страхування.

Що ж до медреформи, то моє головне завдання полягає у тому, щоб зберегти нинішню дієву міську систему охорони здоров’я. Тому я зараз слідкую за дискусіями апологетів і опонентів створення госпітальних округів. Але, на мою думку, більш фахово і з розумінням прикладної реалізації даної реформи на місцях можна буде говорити лише після створення об’єднаних територіальних громад.   

- Здоров’ю сприяє не лише медицина, але й спорт, як профілактика від мало не будь-якої хвороби….

- За моєї підтримки активно розвивається спорт у місті. Регулярно проводяться спортивні змагання. У місті функціонують 7 спортивних майданчиків, є міні-майданчик з синтетичним покриттям для гри в футбол, на 5 майданчиках є тренажерні обладнання. Активно розвивається велосипедний спорт, волейбол, бокс, вільна боротьба, картинг, бадмінтон, шахи.

Зараз завершуються будівельні роботи приміщення оздоровчого комплексу на міському стадіоні. Встановлено  спортивні тренажери для занять. Працюють роздягальні, кабінети тренерів, душові. Незабаром буде введено в дію фітнес-зал. Для того, щоб можна було займатися спортом ввечері, ми хочемо зробити освітлення стадіону. Також зараз виділено земельну ділянку та підготовлено площадку для облаштування нового футбольного поля.

- Розкажіть про Ваше ставлення до створення об’єднаних територіальних громад. Чи створить Узин своє ОТГ, і яким воно буде за розмірами?

- У листопаді 2015 року Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Київської області, відповідно до якого заплановано утворення спроможної територіальної громади з адміністративним центром в Узині.

Варто зазначити, що адміністративним центром об’єднаної територіальної громади зазвичай визначається населений пункт, який має розвинуту інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центу майбутньої ОТГ.

Тим паче, що ми маємо свою історію. З 1923 по 1962 рік існував Узинський район, до складу якого входили 16 сільських рад. Враховуючи історичні традиції, тепер зазначені населені пункти включені до складу Узинської територіальної громади.

Також нами надіслані пропозиції для об’єднання до сільських рад з Васильківського, Рокитнянського та Кагарлицького районів. Зараз ми активно працюємо над втіленням перспективного плану в життя. А після створення ОТГ будемо працювати над покращенням рівня життя всіх громадян об’єднаної територіальної громади.

Читайте також:

Скандал у конкурсній комісії
Володимир Сорокожердєв майже все своє життя присвятив авіації

Новини

Нардеп Андрій Шинькович, схоже, непроти корупції...

Шеф депутата Київоблради Миколи Ляшенка та Шинькович ініціювали скасування відповідальності за незаконне збагачення

23.01.2018, 19:54

В Обухові відкрили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО, ВІДЕО)

23.01.2018, 19:15

Депутати пропонують провести вибори мера Українки вже навесні

23.01.2018, 18:42

У МОЗ заговорили про небезпеку спалаху дифтерії та правцю

23.01.2018, 18:28

У Білій Церкві у школі провели екскурсію для нардепа (ФОТО)

23.01.2018, 18:05

Кращим вчителем Київщини з німецької мови стала бучанка

23.01.2018, 17:43

Сім красивих способів зізнатися у коханні на день святого Валентина

23.01.2018, 17:09

Генеральна прокуратура підозрює Кашку в приховуванні доходів

23.01.2018, 17:08

Хатіко по-ірпінськи: Карплюк чекає на прокурорів (ВІДЕО)

23.01.2018, 16:46

В Білій Церкві відбувся флешмоб до Дня Соборності України (ФОТО)

23.01.2018, 16:20

Аналiтика

Військовий психолог Андрій Козінчук: Адаптація ветеранів АТО має стати пріоритетом для держави

23.01.2018, 8:05

Як Горган продовжує зливати Київщину під "регіоналів"

19.01.2018, 8:05

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Кронос-Агро"

18.01.2018, 8:16

Кадрова політика Горгана свідчить про абсолютну нездатність втримувати керованість за процесами

Стійкі олов’яні солдатики, або Як Горган перетворюється на ширму

17.01.2018, 8:05

Відходи Горгана: до чого призведе безглузда і нещадна боротьба зі сміттям на Київщині

16.01.2018, 8:05

Карплюк ризикує переграти самого себе

Коли Карплюк поїде на примусову трудову реабілітацію

15.01.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Антарес"

12.01.2018, 8:04

Олександр Горган з веслом

Коли "весляр" Горган візьме лопату до рук

11.01.2018, 8:04

ТОП-5 несподіванок виборів до ОТГ на Київщині: реабілітація БПП, тріумф "радикалів" та повернення Гриценка

10.01.2018, 8:05

Президентські вибори - на носі, і Кивщина стане одним з головних майданчиком у протистоянні по лінії Порошенко-Тимошенко

2018 рік: рік виборів та… підготовки до виборів

09.01.2018, 8:08

Блоги

Ганна Старикова (голова Київської обласної ради): Горгану потрібно почути учасників АТО

23.01.2018, 13:31

Ярослав Москаленко (народний депутат): Щирі привітання з Днем Соборності України

22.01.2018, 11:16

Геннадій Рябцев (директор спецпроектів центру "Психея"): Хто винен у підвищенні цін на бензин

19.01.2018, 9:52

Володимир Гайдамачук (активіст): Чому я досі не заступник губернатора?

16.01.2018, 16:37

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): В Україні можуть спалахнути епідемії різних хвороб

15.01.2018, 15:14

Олександр Куліковський (громадський діяч): Чому на Ноздровській вбивства не закінчаться

15.01.2018, 8:31

Іван Фурсенко (перший заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад): Очікуємо на спецперевірки в нових ОТГ

12.01.2018, 15:25

Ірина Федорів (журналіст): Як мер Ірпеня заморожує людей в Коцюбинському

12.01.2018, 14:11

Юрій Прилипко (селищний голова Гостомеля): Нам потрібна публічна дискусія про стратегічний план перспективного розвитку Гостомельської ОТГ

11.01.2018, 11:03

Володимир Гайдамачук (активіст): Як я мало не зустрів Новий рік у глухому лісі

11.01.2018, 8:22