Чим займаються нардепи від Київщини: «регіонал» - латифундист Гудзенко

07.06.2017, 9:14


Ми вже неодноразово писали про нардепа-мажоритарника від 92-го Віталія Гудзенка – надзвичайно одіозного та заангажованого депутата Верховної Ради, який змінює політичні партії як рукавички, погрожує журналістам та має славу не дуже порядної людини. Продовжуючи серію публікацій про нардепів-мажоритарників наступним став саме Віталій Гудзенко

Віталій Гудзенко зараз позиціонує себе активним поборником інтересів селянства та свого рідного 92-го виборчого округу. Він розвернув потужну діяльність на території округу – постійно відвідує різноманітні заходи, завішує своїми білбордами вулиці міст і сіл, роздає подарунки мешканцям Київщини. Проте, все це більше схоже на банальний підкуп виборців та ретельно сплановану піар-кампанію, аніж на справжню роботу для благополуччя виборців.

Тим паче, що не є особливим секретом участь Гудзенка в команді Віктора Януковича на Київщині. Раніше ми вже розповідали про його належність до табору "біло-блакитних", та навіть оприлюднили копію його партійного квитка "регіоналів", хоча сам Гудзенка це усіляко заперечує.

Але варто зазначити, що до свого потрапляння до Партії регіонів Гудзенко був у складі "Сильної України", лідером якої був одіозний Сергій Тігіпко. У складі цієї політсили він у 2010 році потрапив до Київської обласної ради та навіть очолював обласну організацію партії. Пізніше, коли політсила Тігіпка злилася з "регіоналами" Гудзенко без жодних докорів сумління перекочував до них.

Але як виявилося, його міграції по різним політичним силам почалися значно раніше. Так, з наших власних джерел, нам стало відомо, що ще в 2006 році Гудзенка прийняли до лав ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Рішення про його прийом до членів політичної сили було прийнято 16 січня 2006 року, а вже влітку, 26 серпня, він отримав на руки партійний квиток під номером 598441. З цих самих джерел, нам стало відомо, що цей документ Гудзенко досі не здав, а тому, де-юре, нардеп від БПП залишається дійсним членом "Батьківщини" - опозиційної до чинної влади партії.

Утім, повернемося до часів президентства Януковича. Гудзенка з подачі вищого партійного керівництва було призначено на посаду заступника тодішнього голови Київської облдержадміністрації Анатолія Присяжнюка. Поговорюють, що цю посаду він отримав за його відмову від балотування до Верховної Ради. Розповідають, що Гудзенка частенько запрошували до спільних полювань партійної верхівки, з вже згаданим Присяжнюком та нинішнім лідером "Опозиційного блоку", а тоді – першим віце-прем’єр-міністром та "газовиком" Юрієм Бойком. У ЗМІ писали про те, що Гудзенко забезпечував "царський стіл" самого Януковича страусиними яйцями з власної страусиної ферми

Теперішній нардеп від БПП активно підтримував "Антимайдан", поставляв їм допомогу у вигляді продуктів з власних ферм та палаток для активістів, а також влаштовував "заохочувальні вечірки" для "польових командирів" "Антимайдану" на своїй власній базі відпочинку в Білоцерківському районі.

Проте, після поразки "регіоналів", Гудзенко швиденько перейшов під прапори БПП і вже звідти розпочав свій новий політичний похід до Верховної Ради. Поговорюють, що за місце у парламенті він "відвалив" потрібним людям 500 тис. доларів. Доволі немала сума, але зрештою, перебуваючи під куполом Верховної Ради, для такого персонажа як Гудзенка, відбити цю суму не є надскладним завданням.

Наразі депутат від "Солідарності" продовжує працювати в звичайному стилі «регіоналів». Не в останню чергу, за рахунок свого давнього друга, а за сумісництвом – кума, колишнього очільника Державної митної служби України Анатолія Макаренка. Варто зазначити, що зараз Макаренко зберігає серйозний вплив на корумповану митну систему України. Не в останню чергу, завдяки Гудзенку, який явно не просто так опинився у складі комітету з питань податкової і митної політики. Чи не дивно, що аграрій раптом опинився у абсолютно "чужому" для нього профільному комітеті? Схоже, що сюди він потрапив лише з власних бізнес-інтересів та інтересів свого кума. Знаючі люди поговорюють, що бізнес, який завжди був записаний на Гудзенка, насправді поділений навпіл між ним і одіозним генералом митної служби.

Стосовно декларації Гудзенка, то там наявна інформація про величезну латифундію у Закарпатті. А саме у селах Нижній та Верхній Студений Міжгірського району, де нардеп володіє земельними ділянками загальною площею майже 90 тис. кв.м. Має депутат і нерухомість на цих же землях. Так, згідно з його декларацією, у Нижньому Студеному йому належить п’ять нежитлових приміщень загальною площею понад 600 кв.м, а також готель площею майже 500 квадратів. У Верхньому Студеному нардеп будує ще один готель.

Близькість до кордону, зв’язки у митниці та дружні стосунки з Макаренком, роблять Закарпаття привабливим для одіозного нардепа. Джерела, близькі до Гудзенка, неодноразово помічали у його фазенді в оточенні місцевих чиновників, з яким він нерідко пропускав по чарці.

Варто також зазначити про вплив, який він зберігає над своєю вотчиною. Наразі, він розвернув активну діяльність проти Узинського цукрового заводу, який своїм виробництвом забруднює повітря і створює жахливий сморід для жителів Узина. Проте, ця боротьба відбувається лише на папері і постах у соціальній мережі Фейсбук, а на ділі – жодних зрушень у вирішенні цієї проблеми не спостерігається. Узин для Гудзенка - життєво необхідне місто, адже там знаходиться велика частина його бізнесу, та значна кількість його електорату, втративши який, він може забути про крісло народного обранця.

Також, сестра Гудзенка - Меланія Щербак є головою села Іванівка – рідного села Віталія Івановича. Поговорюють, що Щербак повністю перетворила Іванівку на власну вотчину, де без "відмашок" Гудзенка та її самої нічого не відбувається. Натомість, село обростає барами та магазинами які належать родині Віталія Івановича, а от у розвиток Іванівки вони чомусь не вкладаються.

У 2014 році у ЗМІ з’явилася інформація про те, що проти Гудзенка було порушено кримінальну справу за підозрою у заволодінні шахрайським шляхом сотнями гектарів землі в Київський області та відмиванням коштів для родини Януковича, ставлеником якої і був колишній губернатор Присяжнюк. Утім, на допомогу Гудзенку вчасно прийшли старі бізнес-партнери з оточення команди Петра Порошенка: стався в нагоді його спільний бізнес з нардепом від БПП Дмитром Андрієвським, якого називають одним з найбільш впливових політиків у столичному регіонів.

Варто зазначити, що Віталій Гудзенко – один з найбагатших бізнесменів Київщини, і, згідно з підрахунками аналітиків, володіє статками в розмірі $35 млн. Так, його сім’я володіє компанією ТОВ "Агро-Лідер-Україна". В її активах числиться 3,5 тис. га землі під вирощування сільськогосподарських культур, 1,6 тис. свиней і поголів’я великої рогатої худоби, яке налічує понад 400 племінних дійних корів.

Утім, поговорюють, протягом останніх років, справи в Гудзенка йшли не дуже успішно. Тому, можливо, причина його появи в комітеті з питань податкової та митної політики, окрім зв’язків з Макаренком також пов’язана з тим, що це дає йому змогу домовлятися з виконавчими органами влади про відшкодування ПДВ своєму бізнесу…

У будь-якому разі, Гудзенко – з тих, хто любить рахувати кожну копійку. Іноді це призводить до серйозних скандалів. Так, нардеп екс-регіонал, неодноразово розповідав про те, що за власні кошти допомагав рідному селу на Білоцерківщині, а також своєму району. Але місцеві активісти звинувачують Гудзенка в тому, що він не давав своїх грошей, а все необхідне було виділено з державного бюджету. Нардеп з БПП лише правильно спрямовував фінансові потоки, а також попіарився у ЗМІ. Яскравим прикладом таких дій є закупівля снігоприбиральної техніки та сміттєвих баків для Узина. Так, міські чиновники дякували Гудзенку за купівлю цих речей, та й сам Віталій Іванович не приховував того, що техніка куплена нібито ним особисто. Навіть відповідний відеорепортаж з цієї нагоди був відзнятий.

Але варто подивитися на сайт Prozorro і там ми можемо побачити, що усі ці закупівлі проводилися за рахунок Узинської міської ради.

Пригадали йому і те, що свого часу, на той момент кандидат в депутати, обіцяв закупити в стоматологічний кабінет свого рідного села Іванівка дорогий рентген-апарат. Гудзенко нардепом став, а апаратуру місцеві жителі чекають й досі.

Не можна не згадати у цій історії і про сина Віталія Гудзенка – Євгена, який веде відверто «мажорський» спосіб життя, а до того ж, активно «гастролює» по виборчому округу батька, на різноманітних заходах. Схоже, що Гудзенко-старший зараз активно готує собі заміну, у випадку, якщо йому самому доведеться розпрощатися із депутатським мандатом. У 20-річному віці він вирішив стати депутатом Київради, але перемогти йому не вдалося. У 2015 році він не зміг обратися і в Київську обласну раду і зараз значиться помічником народного депутата у свого батька. Варто зазначити, що Євген раніше вже мав досвід роботи помічником нардепа. Так, у сьомому скликанні ВР він значився помічником народного депутата від Партії регіонів Володимира Дудки. Весь легальний бізнес родини Гудзенків зараз записаний саме на Євгену.

Якщо ж говорити про законотворчу діяльність, то тут Гудзенко, який є автором кількох десятків законів, ніде не торкається питань Київщини. При цьому більшість документів стосуються його профільної теми - аграрної та фермерської діяльності. Що ж до запитів, то тут Гудзенко хоч і активно звертається до місцевих органів самоврядування, але в переважній більшості робить це "широкими мазками". Наприклад, питає про підтримку інвестиційних проектів на території його округу. Ніби вона й справді існує...

Обиравши Гудзенка, громада довірила йому своє благополуччя. Натомість не отримала нічого окрім дешевих подарунків та розмов про боротьбу за інтереси громади Київщини. Проблема полягає в тому, що на час виборів у громади не було жодного альтернативного кандидата окрім Гудзенка, тому й, вочевидь, вибір впав саме на нього. До наступних виборів, скоріш за все, така альтернатива все ж таки з’явиться...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читайте також:

Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну
Фото з особистої сторінки Віталія Гудзенка у Facebook
Гудзенко підтвердив старовинне українське прислів’я - "На злодії і шапка горить"

1 2

Новини

Під Києвом обіцяють збудувати еко-містечко з власною сонячною електростанцією

19.11.2017, 17:48

У Білій Церкві безкоштовно навчатимуть, як відкрити власну справу

19.11.2017, 16:11

Юна білоцерківчанка потрапила на фінал дитячого Євробачення

19.11.2017, 14:40

У Борисполі невідомий покидьок зарізав жінку, сховавшись поміж гаражів

19.11.2017, 13:08

Планові перевірки: наступного року органи державного нагляду приїдуть на близько 780 компаній з Київської області

19.11.2017, 11:58

Київщина: начальника слідчого відділу поліції пов’язали за хабар (ФОТО)

19.11.2017, 11:34

"Я тобі бажаю удачі в бою з "Шакалом": юна боксерка про бій Ломаченка та Рігондо (ВІДЕО)

19.11.2017, 8:46

Мер Ірпеня Карплюк став "королем тендерів" (ВІДЕО)

18.11.2017, 19:37

День без тиші: на довиборах представник "Батьківщини" порушив закон, агітуючи за кандидата-"радикала"

18.11.2017, 19:15

Двох "фіскалів" з Київщині взяли на шахрайських схемах з податками

18.11.2017, 17:19

Аналiтика

Присяжнюк продавив Дикова, який тепер заправляє Вишневим

Погрози, підкуп і стриптиз-клуб: Як міліцейська братія захопила Вишневе

17.11.2017, 8:03

Горган ризикує наразитися на нерозуміння жителів Київщини

"Острівці" корупції: Як Горган дав своєму раднику підзаробити

16.11.2017, 8:21

Павло Панфьоров

Начальник Вишгородського відділу Нацполіції Павло Панфьоров: Не помиляється той, хто нічого не робить

16.11.2017, 8:01

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: меблева фабрика "ВЕСТА"

15.11.2017, 8:04

Скандал у конкурсній комісії

Як БПП, "Радикальна партія" і "Батьківщина" подружилися з "Опоблоком" заради Узина

14.11.2017, 8:04

У Великій Димерці - земельний скандал

Як селищна рада Великої Димерки закатала в асфальт приватну ділянку

13.11.2017, 10:25

Боєць полку "Миротворець" Сергій Федоренко: Не плутайте патрульну поліцію і поліцію особливого призначення

10.11.2017, 10:16

Вибори продемонстрували кілька цікавих несподіванок

ТОП-5 сенсацій на виборах до ОТГ Київщини

09.11.2017, 8:03

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Комфорт меблі"

08.11.2017, 8:06

Політична та комунальна ситуації в Яготині - не на висоті

Хто "з’їв" Дерунця, або Чому Яготин залишився з холодними батареями

07.11.2017, 8:58

Блоги

Світлана Шеповалова (волонтер): Як допомогти ветеранам Київщини відкрити власну справу

17.11.2017, 15:41

Роман Сімутін (депутат Київської облради): Як у Броварах вирішити відому проблему з казки "Про рукавичку"

16.11.2017, 16:45

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Не можна просто так взяти, і прийти на сесію міської ради

15.11.2017, 17:57

Ігор Коліушко (голова правління Центру політико-правових реформ): Чому Порошенко стає на стежку Януковича

14.11.2017, 15:14

Михайло Апостол (радник міністра внутрішніх справ): Як знищити тіньовий ринок землі та корупцію в органах виконавчої влади

14.11.2017, 8:50

Василь Рішко (журналіст): "ДжонДіри" Ярослава Москаленка, або Як стають філантропами

13.11.2017, 13:22

Олександр Павличук (головний редактор порталу "Моя Київщина"): Хвича Мепарішвілі – новий кандидат на звання "ворог преси №1"?

13.11.2017, 12:21

Аліна Захаренко (юрист, активіст, Яготин): Замість роботи чиновники - в мережі

10.11.2017, 18:00

Соня Кошкіна (шеф-редактор, LB.ua): Жити по-новому

10.11.2017, 17:40

Василь Олексюк (секретар Бучанської міськради): Готуюсь до щорічного звіту

10.11.2017, 15:30