Чому Горган намагається здихатися АТОшників

08.06.2017, 8:20

Усіма своїми діями Горган показує, що окрім самого себе, його більше нічого не цікавить
Усіма своїми діями Горган показує, що окрім самого себе, його більше нічого не цікавить

Згідно Указу Президента України №150/2015, при обласних адміністраціях необхідно створити Центри допомоги учасникам АТО, які б допомагали адаптації воїнів у мирне життя. Такий центр було створено і при КОДА, проте зараз, усі дії керівництва обладміністрації явно налаштовані, щоб його знищити

На жаль, Київська область, будучи надзвичайно багатим регіоном, в багатьох соціально-економічних аспектах пасе задніх. Не є виключенням ставлення місцевої влади до проблем воїнів АТО. Згідно зі звітом громадської організації "Юридична Сотня", Київська область - одна з найгірших в плані соціального захисту АТОшників, їх реабілітації та забезпечення прав. Чому столичний регіон так погано проявляє себе у цьому напрямку?

Варто зробити невеличкий екскурс в історію. З першого дня створення Центру допомоги учасників АТО передбачалось, що дана структура надаватиме інформаційні послуги, консультуватиме та координуватиме з доволі складних питань соціального захисту, охорони здоров’я, реалізації прав тощо. Також у задачі Центру входило утримування гарячої лінії, ведення особистого прийому громадян та здійснення виїзду в райони. Попри проблеми уся зазначена робота виконується в повному обсязі.

Наразі, у Центрі працює 5 осіб, які виконують свої функції на волонтерських засадах. Тобто, жоден з них не отримує заробітної плати та повноцінного фінансування. Діяльність Центру тримається виключно на спонсорській допомозі. Попри це, за час існування Центру, з понад 10 тисяч направлених звернень, понад девять тисяч з них було вирішено. Досить вражаючий коефіціент корисної дії. Однак, зараз, склалася  ситуація, яка ставить подальше існування Центру під сумнів.

По-перше, у бюджеті Київської ОДА на 2016 рік та 2017 рік абсолютно не передбачається коштів на утримання функціонування діяльності Центру допомоги Учасників АТО. Але як вже говорилося, працівники Центру "волонтери". Але гроші це не головне. Схоже, що КОДА та особисто губернатор Олександр Горган потихеньку виживають дану структуру.

Для початку, варто сказати те, що ЦДУ АТО по суті, функціонує сам по собі. Діє він з 2015 року, але досі не визначені відповідальні керівники КОДА для координації та взаємодії роботи з ним. Тобто, по факту, прохання Центру просто перекидають з одного кабінету до іншого, від одного чиновника до іншого. І жодних дій для вирішень проблем не робиться. Мовляв, ми за це не відповідаємо. Хоча, можна сказати, що умовно така людина є – Олександр Євстратов, керівник Управління внутрішньої політики. Принаймні він сам себе так позиціонує. Але послухавши наведений нижче аудіозапис, можна засумніватися в його компетентності.

На цьому записі Євстратов спілкується з керівником Центру Світланою Шеповаловою. Приводом для цієї розмови стала доволі незначна подія. Взимку, під стінами КОДА, відбувався мітинг жителів села Чабани, де селяни, за власний кошт встановили світлофор на сумновзвісному перехресті, де багато людей постраждали у різних ДТП. В свою чергу, КОДА розпорядилася цей свілофор демонтувати, мовляв, він несанкціонований. Селяни ж вирішили відстояти своє право на безпеку протестуючи проти демонтажу світлофора. Тоді ж, під час цього мітингу, одна із волонтерок Центру Ірина Гук запрошувала мітингувальників погрітися у вестибюль обласної адміністрації. Натомість, нікого з них не пустили і розпочався скандал, в якому взяв участь і Євстратов, який на записі просить керівника Центру "прийняти міри", щоб такого більше не повторювалося. Але в ході бесіди, вияснилося, що Євстратов має "свою" громадську раду, що йому начхати на усіх депутатів, і він у стінах КОДА усе "рішає". При  цьому, голос і манера вимова дуже нагадує наслідки значного вживання оковитої. З огляду на це, виникає запитання до губернатора: як така людина може очолювати такий надважливий орган у КОДА?

Але замість того, щоб вирішити кадрове питання та налагодити співпрацю, Горган не цурається присвоювати собі чужі заслуги. Так, 2 червня на сайті КОДА, з’явилася інформація про те, що за дорученням губернатора Київської області у селі Гребінки було видано житло учаснику АТО. Дуже гучна заява, особливо як для людини, яка не дуже то й переймається проблемами АТОшників.

Але ось що з цієї нагоди говорить волонтерка Ірина Якуніна.

Тобто, маємо ні що інше, як звичайне присвоєння чужих заслуг.

Утім, є більш дошкульні моменти. Так, працівники Центру вже протягом півроку не можуть отримати перепустки для входу до КОДА. Відповідне прохання про видачу перепусток періодично надсилається, але уперто ігнорується. У цьому випадку взагалі про жодну координацію не може бути мови. Єдиною людиною, яка має доступ до адміністрації, є керівник Центру Світлана Шеповалова, та й то тільки тому, що вона водночас є помічницею депутата. До речі, за статусом, як керівник Центру допомоги учасникам АТО, Шеповалова повинна бути радником губернатора. Раніше так і було, але зараз, це питання жодним чином не узгоджується. Але стосовно перепусток волонтерам Центру.

У результаті, для того, аби потрапити у будівлю КОДА для передачі документів, розмови з керівниками потрібного департаменту, вони змушені замовляти разову перепустку. Доходить до смішного: їхнє приміщення не обладнане туалетом, і аби скористатися санвузлом, вони знову-таки змушені замовляти перепустки. Це вже більше схоже на цілеспрямованне знущання.

До речі, про приміщення. Зараз КОДА надсилає до Центру листи з вимогою сплатити кошти за оренду приміщення. Але це просто неможливо, адже ЦДУ АТО є неприбутковою організацією і приміщення їм має забезпечити сама КОДА. З вимогою вирішити це питання, Горгану був написаний відповідний лист, але жодної реакції на нього немає і досі.

Завершує увесь цей список відсутність фінансування Центру. Точніше, воно ніби то є, але обмежується щомісячним перерахуванням 10 тис. гривень на оплату послуг колл-центру, який функціонує при ЦДУ АТО. Але останнє перерахування було ще в березні, тобто, вже третій місяць Центр не отримує ні копійки з обласної адміністрації.

І вишенька на тортик. Наразі, повністю відсутнє фінансування програм реабілітації та відпочинку дітей з зони АТО та дітей учасників бойових дій. Його просто немає, а пояснити відсутність ніхто не може. Плюс, своєрідним "цвяхом в труну" стала телефонограма з підписом заступника Горгана В’ячеслава Кучера, про призупинення видачі матеріальної допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, посилаючись на відсутність бюджетних коштів.

От і виходить, що Центр допомоги учасникам АТО потрібен Горгану лише як інструмент для піару, а допомагати йому він так і не збирається. Працівники Центру напрошуються до губернатора в гості, аби обговорити проблеми які склалися.Проте той постійно уникає зустрічі, а на телефонні дзвінки не відповідає.

Загалом, нинішню діяльність Київської ОДА можна розцінювати як відвертий саботаж Указу Президента. Проблема полягає в тому, що окрім нищення Центру допомоги учасникам АТО, сама КОДА не займається справами учасників бойових дій. Тому виходить, що Горгана не просто не цікавить Центр. Усе видається гірше: він не намагається вирішити проблеми АТОшників. Адже сумнівно, що у випадку "перемоги" КОДА над ЦДУ АТО, обласна адміністрація різко перейметься проблемами воїнів. Отже висновок напрошується сам собою: обласному керівництву не просто начхати на проблеми учасників бойових дій, вони навіть намагаються знищити інструмент, який може хоч якось посприяти у вирішенні їх проблем.

Олександр Павличук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Кадрова політика Горгана призводить до повного провалу роботи КОДА
Олександр Горган
Питання ОТГ свідомо гальмують в КОДА, вважають жителі Білоцерківщини
Голова Київської ОДА Олександр Горган
Алла Арешкович

1 2 3

Новини

Погода в Києві та Київській області на 19 березня

19.03.2018, 7:15

Планові відключення електропостачання в Київській області на 19 березня

19.03.2018, 7:05

"Горбатий" міст у Білій Церкві

"Горбатий" міст у Білій Церкві закривають на ремонт

18.03.2018, 19:25

Мережу сколихнув ролик про мрію хлопчика з інвалідністю у Броварах (ВІДЕО)

18.03.2018, 18:19

У Глевасі затримали підлітка з наркотиками

У Василькові за одну добу спіймали п'ятьох наркоманів: серед затриманих є підліток (ФОТО)

18.03.2018, 17:11

Тротуарна плитка у Броварах

У Броварах тротуарна плитка "попливла" разом зі снігом (ФОТО)

18.03.2018, 15:49

Пожежа в Обухові

У багатоповерхівці Обухова спалахнула пожежа: одна людина загинула (ФОТО, ВІДЕО)

18.03.2018, 15:13

Причетним до замовного вбивства багатодітної матері у Фастові загрожує довічне ув'язнення (ФОТО)

18.03.2018, 14:21

Боярка лідирує в рейтингу прозорості серед усіх міст Київщини

18.03.2018, 13:03

У Бородянському районі двоє озброєних злочинців пограбували селянина (ФОТО)

18.03.2018, 11:49

Аналiтика

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Коцюбинське опинилося між кількома вогнями

Розслабтеся і отримуйте задоволення, або Хто забудує Коцюбинські ліси

07.03.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "АктивТоргКріп"

06.03.2018, 8:38

Депутат Київської облради Наталія Музиченко: Необхідно прибрати "чорні схеми" у системі перевезень в Києво-Святошинському районі

05.03.2018, 10:07

Блоги

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25

Зоя Виборна (депутат Боярської міської ради): Хто може вирішити проблему електричок з Боярки

02.03.2018, 17:09