Заступник начальника Вишгородської поліції Ян Обжелянський: для ефективної роботи поліції повинен бути постійний контроль

26.06.2017, 8:00

Ян Обжелянський
Ян Обжелянський

«Моя Київщина» побувала у Вишгороді та поспілкувалася з заступником начальника відділення Вишгородської поліції Яном Обжелянським про роботу поліції в районі, про нову практику громадських слухань, і як вона відбувається на ділі

- Як давно Ви вже працюєте в поліції? Чому вирішили поєднати своє життя із службою в органах?

- Це було обдумане рішення. Скажімо так, коли дітям у школі задавали питання "ким хочеш бути в майбутньому", я вже міг дати відповідь щодо того, що я хочу бути пов'язаним з правоохоронною діяльністю. У 2003 році я поступив до Київської академії внутрішніх справ України, закінчив навчання у 2007 році, отримавши диплом спеціаліста за фахом "правознавець". Після закінчення академії працював у відділі по боротьбі з торгівлею людьми. Тоді я закінчив магістратуру академії МВС, після чого близько чотирьох років працював у карному розшуку - у відділі по боротьбі з убивствами. У 2010 році мене призначили першим заступником начальника кримінальної міліції у Тиврівському районі Вінницької області, де я пропрацював близько двох років. Після цього я вирішив працювати у Київській області у Державній службі охорони. На даний час, після проходження атестації, я вже два роки працюю заступником начальника Вишгородської поліції.

- Атестацію пройшли легко, чи були ускладнення?

Складно не було: зі 120 запитань я набрав 72 бали при прохідному балі - 50.

- Ви як людина, яка працювала і в структурі міліції, і в нових умовах поліції, які зміни бачите?

- Зміни є, і вони відчутні. Зараз поліція переформатувалася у такий собі формат сервісу для людей, для громадян. Поліція стала більш доступна для громадян, вони звертаються до нас по будь-яких своїх потребах: і по малозначним, і по тяжким, і по особливо тяжким. Тобто збільшилася довіра людей.

Що ж до матеріального забезпечення, то і тут також є значні зміни на краще.

- Якісь негативні моменти реформи помічаєте?

- Ну, коли тільки розпочинався цей процес реформування, то були проблеми. Деякі накази, які регулювали діяльність патрульної поліції, сектору превентивної діяльності, сектору кримінальної поліції, були видані трохи із запізненням. Але ми цей етап пройшли без нарікань, і на даний час проблемних питань немає. Усі законотворчі документи, які регулюють нашу діяльність на належному рівні, відповідають дійсності, тому нарікань я не бачу жодних.

- Чи не заважають роботі незначні виклики, які люди могли б вирішити самостійно, а викликають поліцію?

- Скажу так, що тут 50 на 50: люди повинні відчувати, що є правоохоронні органи, які вирішать їх проблеми. Дуже багато повідомлень, які більш вагомі: наприклад, викрадення авто, мають більший пріоритет, аніж цивільно-правові відносини. Звісно, такі виклики з одного боку відволікають, але з іншого, усі люди хочуть відчувати себе захищеними у будь-яких ситуаціях.

- Чи співпрацюєте Ви з громадськими організаціями Вишгородського району? Як це відбувається?

- З усіма організаціями Вишгородського району ми співпрацюємо на належному рівні. Працюємо з громадськими формуваннями по забезпеченню правопорядку, громадської безпеки. На даний час у нас зареєстровано чотири таких формування, і з усіма ми співпрацюємо. Співпрацюємо також і з приватними охоронними структурами, яких ми включаємо в єдину дислокацію нашого району для оперативного реагування. Трапляються випадки, коли поліцейські патрулі на викликах, і тоді черговий набирає охоронну структуру, яка проводить реагування на виклик. Звичайно, вони не мають тих повноважень які має поліція. Але вони оперативно реагують і засвідчують порушення, а потім уже патрульна група чи слідчо-оперативна група ставить крапку у формальних моментах.

- Спільні навчання проводите з цими структурами?

- Так. Недавно відбувалося таке навчання на базі однієї з військових частин Національної гвардії Україні. Умовний сценарій цих навчань – перекриття руху учасниками АТО, які вимагали виділення землі, право на яку їм належить по закону. Згідно з сценарієм, вони перекрили трасу Київ-Овруч. У цьому відпрацюванні брали участь і громадські формування, і поліція.

- До речі про учасників АТО. Чи працюють у вашому відділку ветерани антитерористичної операції?

- Звичайно. У нас 10 співробітників, які безпосередньо перебували в зоні АТО, і є учасниками бойових дій. Зараз вони працюють у групах реагування патрульної поліції, в секторі кадрового забезпечення.

- Зараз працює більше молоді, чи більше залишилося "старих" кадрів?

- Більше молоді зараз. Після початку реформи близько 50 відсотків наших співробітників не пройшли переатестацію і покинули лави правоохоронних органів. Відповідно їхнє місце посіли нові працівники. Усі вони пройшли конкурси, етапи, рекрутинговий центр, і зараз успішно виконують свої обов’язки. Плюс, учора (розмова велася 24-го червня – Ред.), у Боярці прийняли присягу працівники поліції і зараз вже вони працюють і у нашому відділку.

- Особового складу вистачає щоб покрити район?

- Як я вже говорив, після переатестації більше 50 відсотків особового складу покинуло лави органів. На сьогоднішній день нам залишилося укомплектувати близько 7%, і цієї кількості особового складу вистачає для оперативного реагування. Тобто, ті критерії, які вимагаються МВС, ми виконуємо, і люди задоволені нашою оперативністю. Але спочатку було дуже важко. До того ж нові працівники мали вивчити законодавчу базу і звикнути до оперативного реагування, бо працівник оперативного реагування має бути універсальним.  

- От Ви говорите, що кожен день на роботі, а як Ви відпочиваєте? Адже робота напружена і потрібно ж якось розвантажуватися...

- Розвантажуватися, безумовно потрібно, але поряд з цим повинен бути і постійний контроль. Співробітники повинні відчувати, що їх контролюють, що їх кожного ранку інструктують. А сам інструктаж повинен бути якісним, щоб співробітники чітко розуміли свої дії у типових ситуаціях. Щоб вони розуміли усі алгоритми їхньої роботи у тих чи інших випадках. Тому кожного ранку, о 8 ранку, проводяться інструктажі для усіх нарядів, усіх екіпажів, які заступають на добове чергування. Дуже багато залежить від цього. Тому контроль повинен бути постійно. А відпочиваю я після роботи, наприклад, в неділю. Але знову ж таки, вранці я їду до відділку, проводжу інструктаж, і лише після того, як впевнився, що усі живі-здорові, їду до родини і відпочиваю.

- Як родина ставиться до такого щільного графіку?

- Відверто кажучи, то вони вже просто звикли. До того ж в мене, як в кожної нормальної людини, є свої хобі. Це риболовля і полювання. Утім, намагаюся більше часу приділити й родині.

- Чого Ви особисто очікуєте від реформи поліції?

- У першу чергу, повинні бути задоволені люди. Саме люди мають бачити нашу роботу і бути нею задоволені. На даний час я бачу позитив. Наприклад, з початку цього місяця ми запровадили громадські слухання. Тобто, щотижня, громади 2-3 сіл збираються, і ми з ними ведемо відкритий діалог. Бо буває таке, що люди похилого віку не можуть прийти до поліції, а тут є можливість обговорити питання, які у них наболіли. Ми в свою чергу, беремо все це до уваги і намагаємося вирішити ці проблеми. Наразі ми провели подібні слухання у Вишгороді, селах Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж, Гута Межигірська тощо.

Олександр Павличук, "Моя Київщина" 

Читайте також:

Роман Шамрай вважає, що через зменшення чисельності дільничних інспекторів, страждає ефективність роботи поліції
Колектив "Новопетрівчанка" на фестивалі "Червона Калина" у Кривому Розі
Конкурс оркестрів Національної поліції з дев'яти регіонів України
Представники громадських формувань України та Польщі провели спільний автопробіг
Тетяна Росинська
Василя Миколаєнка призначили головою Нацполіції Яготинщини кілька тижнів тому

1 2

Новини

Черговий депутат сільради на Київщині попався на солідному хабарі за оборудки з чорноземом (ФОТО)

20.10.2017, 9:45

На Київщині чоловік власними руками перетворив автомобіль в "космоліт"

20.10.2017, 9:21

У Білій Церкві повідомили про причини масового отруєння місцевих

20.10.2017, 9:01

На Київщині водій переїхав пристарілу велосипедистку

У Вишгородському районі водій збив літню жінку на велосипеді (ФОТО)

20.10.2017, 8:32

У поліції повідомили подробиці жорстокого вбивства чоловіка на Київщині (ВІДЕО)

20.10.2017, 8:14

Рятувальники дістали тіло загиблого в ДТП водія на Одеській трасі (ФОТО)

19.10.2017, 20:20

У Ставищенському парку завелися грабіжники неповнолітніх (ФОТО)

19.10.2017, 19:42

У Броварах чоловік погрожував автоматом Калашникова на дитячому майданчику (ФОТО)

19.10.2017, 19:15

На "Pajero" за бобрами: поліція Вишгорода спіймала браконьєрів

19.10.2017, 18:39

Склад контрабандних цигарок на Київщині

На Київщині СБУ викрила 850 тисяч пачок контрабандних цигарок (ФОТО)

19.10.2017, 18:22

Аналiтика

Сільський голова Фурсів Микола Фурсенко: Нам головне сьогодні – дати можливість людям жити і працювати в селі

20.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Деліція"

19.10.2017, 8:04

Хто на старті до Медвинської ОТГ: "радикали" Даниленка, бютівці Гринчука

17.10.2017, 11:09

З опорними школами на Миронівці явно не вгадали

Хто на Київщині "вимиває" кошти бюджету на школи-аутсайдери

17.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПОСП "Аграрник"

13.10.2017, 8:00

Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста

Мер Сквири Валерій Скочко: Створювати єдину ОТГ у межах району - абсолютно недоцільно

12.10.2017, 8:05

Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими

Хто на старті на виборах до Фурсівської ОТГ: люди Засухи, "клони" і сектант

11.10.2017, 8:00

Пани чубляться, а у селян лоби тріщать: чим завершиться корпоративний конфлікт у селі Маслівка

10.10.2017, 8:06

Горган і Старикова - хто кого?

Як Горган планує підсидіти Старикову

09.10.2017, 8:06

Павло Різаненко вважає, що підгрунтям протистояння КОДА і КОР може бути корупційна складова

Народний депутат Павло Різаненко: Через конфлікт між облрадою та Київською ОДА страждають всі

06.10.2017, 11:56

Блоги

Григорій Сокур (мер Переяслава 1998-2005 рр): Коли наше місто відновиться як історичний бренд

19.10.2017, 19:05

Сергій Вахній (голова Білоцерківської РДА, 1997-2005рр): Пам'яті Андрія Немни

17.10.2017, 19:15

Олексій Голобуцький (політолог): Чому "сталкерами" має займатися СБУ

17.10.2017, 17:15

Микола Спірідонов (політолог): Спочатку здоров’я, потім – фонтани!

17.10.2017, 8:18

Сергій Табалюк (голова Володарської РДА): Як Горган з місцевими баригами хочуть мене з’їсти

13.10.2017, 10:48

Світлана Шеповалова (волонтер): Київському обласному Центру допомоги учасникам АТО - два роки

11.10.2017, 9:23

Віталій Блінов (активіст, Біла Церква): Сліпий траст Дикого-мера

09.10.2017, 17:16

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Кримінал навколо музичної школи

05.10.2017, 17:26

Олександр Сєдих (юрист, Біла Церква): Партійна дурня від БПП, або Як Джегур підставляє Кононенка

04.10.2017, 11:47

Сергій Істомін (активіст, Біла Церква): Жоден гаджет не замінить працю бібліотекарів

29.09.2017, 14:38