Заступник начальника Вишгородської поліції Ян Обжелянський: для ефективної роботи поліції повинен бути постійний контроль

26.06.2017, 8:00

Ян Обжелянський
Ян Обжелянський

«Моя Київщина» побувала у Вишгороді та поспілкувалася з заступником начальника відділення Вишгородської поліції Яном Обжелянським про роботу поліції в районі, про нову практику громадських слухань, і як вона відбувається на ділі

- Як давно Ви вже працюєте в поліції? Чому вирішили поєднати своє життя із службою в органах?

- Це було обдумане рішення. Скажімо так, коли дітям у школі задавали питання "ким хочеш бути в майбутньому", я вже міг дати відповідь щодо того, що я хочу бути пов'язаним з правоохоронною діяльністю. У 2003 році я поступив до Київської академії внутрішніх справ України, закінчив навчання у 2007 році, отримавши диплом спеціаліста за фахом "правознавець". Після закінчення академії працював у відділі по боротьбі з торгівлею людьми. Тоді я закінчив магістратуру академії МВС, після чого близько чотирьох років працював у карному розшуку - у відділі по боротьбі з убивствами. У 2010 році мене призначили першим заступником начальника кримінальної міліції у Тиврівському районі Вінницької області, де я пропрацював близько двох років. Після цього я вирішив працювати у Київській області у Державній службі охорони. На даний час, після проходження атестації, я вже два роки працюю заступником начальника Вишгородської поліції.

- Атестацію пройшли легко, чи були ускладнення?

Складно не було: зі 120 запитань я набрав 72 бали при прохідному балі - 50.

- Ви як людина, яка працювала і в структурі міліції, і в нових умовах поліції, які зміни бачите?

- Зміни є, і вони відчутні. Зараз поліція переформатувалася у такий собі формат сервісу для людей, для громадян. Поліція стала більш доступна для громадян, вони звертаються до нас по будь-яких своїх потребах: і по малозначним, і по тяжким, і по особливо тяжким. Тобто збільшилася довіра людей.

Що ж до матеріального забезпечення, то і тут також є значні зміни на краще.

- Якісь негативні моменти реформи помічаєте?

- Ну, коли тільки розпочинався цей процес реформування, то були проблеми. Деякі накази, які регулювали діяльність патрульної поліції, сектору превентивної діяльності, сектору кримінальної поліції, були видані трохи із запізненням. Але ми цей етап пройшли без нарікань, і на даний час проблемних питань немає. Усі законотворчі документи, які регулюють нашу діяльність на належному рівні, відповідають дійсності, тому нарікань я не бачу жодних.

- Чи не заважають роботі незначні виклики, які люди могли б вирішити самостійно, а викликають поліцію?

- Скажу так, що тут 50 на 50: люди повинні відчувати, що є правоохоронні органи, які вирішать їх проблеми. Дуже багато повідомлень, які більш вагомі: наприклад, викрадення авто, мають більший пріоритет, аніж цивільно-правові відносини. Звісно, такі виклики з одного боку відволікають, але з іншого, усі люди хочуть відчувати себе захищеними у будь-яких ситуаціях.

- Чи співпрацюєте Ви з громадськими організаціями Вишгородського району? Як це відбувається?

- З усіма організаціями Вишгородського району ми співпрацюємо на належному рівні. Працюємо з громадськими формуваннями по забезпеченню правопорядку, громадської безпеки. На даний час у нас зареєстровано чотири таких формування, і з усіма ми співпрацюємо. Співпрацюємо також і з приватними охоронними структурами, яких ми включаємо в єдину дислокацію нашого району для оперативного реагування. Трапляються випадки, коли поліцейські патрулі на викликах, і тоді черговий набирає охоронну структуру, яка проводить реагування на виклик. Звичайно, вони не мають тих повноважень які має поліція. Але вони оперативно реагують і засвідчують порушення, а потім уже патрульна група чи слідчо-оперативна група ставить крапку у формальних моментах.

- Спільні навчання проводите з цими структурами?

- Так. Недавно відбувалося таке навчання на базі однієї з військових частин Національної гвардії Україні. Умовний сценарій цих навчань – перекриття руху учасниками АТО, які вимагали виділення землі, право на яку їм належить по закону. Згідно з сценарієм, вони перекрили трасу Київ-Овруч. У цьому відпрацюванні брали участь і громадські формування, і поліція.

- До речі про учасників АТО. Чи працюють у вашому відділку ветерани антитерористичної операції?

- Звичайно. У нас 10 співробітників, які безпосередньо перебували в зоні АТО, і є учасниками бойових дій. Зараз вони працюють у групах реагування патрульної поліції, в секторі кадрового забезпечення.

- Зараз працює більше молоді, чи більше залишилося "старих" кадрів?

- Більше молоді зараз. Після початку реформи близько 50 відсотків наших співробітників не пройшли переатестацію і покинули лави правоохоронних органів. Відповідно їхнє місце посіли нові працівники. Усі вони пройшли конкурси, етапи, рекрутинговий центр, і зараз успішно виконують свої обов’язки. Плюс, учора (розмова велася 24-го червня – Ред.), у Боярці прийняли присягу працівники поліції і зараз вже вони працюють і у нашому відділку.

- Особового складу вистачає щоб покрити район?

- Як я вже говорив, після переатестації більше 50 відсотків особового складу покинуло лави органів. На сьогоднішній день нам залишилося укомплектувати близько 7%, і цієї кількості особового складу вистачає для оперативного реагування. Тобто, ті критерії, які вимагаються МВС, ми виконуємо, і люди задоволені нашою оперативністю. Але спочатку було дуже важко. До того ж нові працівники мали вивчити законодавчу базу і звикнути до оперативного реагування, бо працівник оперативного реагування має бути універсальним.  

- От Ви говорите, що кожен день на роботі, а як Ви відпочиваєте? Адже робота напружена і потрібно ж якось розвантажуватися...

- Розвантажуватися, безумовно потрібно, але поряд з цим повинен бути і постійний контроль. Співробітники повинні відчувати, що їх контролюють, що їх кожного ранку інструктують. А сам інструктаж повинен бути якісним, щоб співробітники чітко розуміли свої дії у типових ситуаціях. Щоб вони розуміли усі алгоритми їхньої роботи у тих чи інших випадках. Тому кожного ранку, о 8 ранку, проводяться інструктажі для усіх нарядів, усіх екіпажів, які заступають на добове чергування. Дуже багато залежить від цього. Тому контроль повинен бути постійно. А відпочиваю я після роботи, наприклад, в неділю. Але знову ж таки, вранці я їду до відділку, проводжу інструктаж, і лише після того, як впевнився, що усі живі-здорові, їду до родини і відпочиваю.

- Як родина ставиться до такого щільного графіку?

- Відверто кажучи, то вони вже просто звикли. До того ж в мене, як в кожної нормальної людини, є свої хобі. Це риболовля і полювання. Утім, намагаюся більше часу приділити й родині.

- Чого Ви особисто очікуєте від реформи поліції?

- У першу чергу, повинні бути задоволені люди. Саме люди мають бачити нашу роботу і бути нею задоволені. На даний час я бачу позитив. Наприклад, з початку цього місяця ми запровадили громадські слухання. Тобто, щотижня, громади 2-3 сіл збираються, і ми з ними ведемо відкритий діалог. Бо буває таке, що люди похилого віку не можуть прийти до поліції, а тут є можливість обговорити питання, які у них наболіли. Ми в свою чергу, беремо все це до уваги і намагаємося вирішити ці проблеми. Наразі ми провели подібні слухання у Вишгороді, селах Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж, Гута Межигірська тощо.

Олександр Павличук, "Моя Київщина" 

Читайте також:

Роман Шамрай вважає, що через зменшення чисельності дільничних інспекторів, страждає ефективність роботи поліції
Колектив "Новопетрівчанка" на фестивалі "Червона Калина" у Кривому Розі
Конкурс оркестрів Національної поліції з дев'яти регіонів України
Представники громадських формувань України та Польщі провели спільний автопробіг
Тетяна Росинська
Василя Миколаєнка призначили головою Нацполіції Яготинщини кілька тижнів тому

1 2

Новини

Погода в Києві та Київській області на 19 березня

19.03.2018, 7:15

Планові відключення електропостачання в Київській області на 19 березня

19.03.2018, 7:05

"Горбатий" міст у Білій Церкві

"Горбатий" міст у Білій Церкві закривають на ремонт

18.03.2018, 19:25

Мережу сколихнув ролик про мрію хлопчика з інвалідністю у Броварах (ВІДЕО)

18.03.2018, 18:19

У Глевасі затримали підлітка з наркотиками

У Василькові за одну добу спіймали п'ятьох наркоманів: серед затриманих є підліток (ФОТО)

18.03.2018, 17:11

Тротуарна плитка у Броварах

У Броварах тротуарна плитка "попливла" разом зі снігом (ФОТО)

18.03.2018, 15:49

Пожежа в Обухові

У багатоповерхівці Обухова спалахнула пожежа: одна людина загинула (ФОТО, ВІДЕО)

18.03.2018, 15:13

Причетним до замовного вбивства багатодітної матері у Фастові загрожує довічне ув'язнення (ФОТО)

18.03.2018, 14:21

Боярка лідирує в рейтингу прозорості серед усіх міст Київщини

18.03.2018, 13:03

У Бородянському районі двоє озброєних злочинців пограбували селянина (ФОТО)

18.03.2018, 11:49

Аналiтика

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Коцюбинське опинилося між кількома вогнями

Розслабтеся і отримуйте задоволення, або Хто забудує Коцюбинські ліси

07.03.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "АктивТоргКріп"

06.03.2018, 8:38

Депутат Київської облради Наталія Музиченко: Необхідно прибрати "чорні схеми" у системі перевезень в Києво-Святошинському районі

05.03.2018, 10:07

Блоги

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25

Зоя Виборна (депутат Боярської міської ради): Хто може вирішити проблему електричок з Боярки

02.03.2018, 17:09