Заступник начальника Вишгородської поліції Ян Обжелянський: для ефективної роботи поліції повинен бути постійний контроль

26.06.2017, 8:00

Ян Обжелянський
Ян Обжелянський

«Моя Київщина» побувала у Вишгороді та поспілкувалася з заступником начальника відділення Вишгородської поліції Яном Обжелянським про роботу поліції в районі, про нову практику громадських слухань, і як вона відбувається на ділі

- Як давно Ви вже працюєте в поліції? Чому вирішили поєднати своє життя із службою в органах?

- Це було обдумане рішення. Скажімо так, коли дітям у школі задавали питання "ким хочеш бути в майбутньому", я вже міг дати відповідь щодо того, що я хочу бути пов'язаним з правоохоронною діяльністю. У 2003 році я поступив до Київської академії внутрішніх справ України, закінчив навчання у 2007 році, отримавши диплом спеціаліста за фахом "правознавець". Після закінчення академії працював у відділі по боротьбі з торгівлею людьми. Тоді я закінчив магістратуру академії МВС, після чого близько чотирьох років працював у карному розшуку - у відділі по боротьбі з убивствами. У 2010 році мене призначили першим заступником начальника кримінальної міліції у Тиврівському районі Вінницької області, де я пропрацював близько двох років. Після цього я вирішив працювати у Київській області у Державній службі охорони. На даний час, після проходження атестації, я вже два роки працюю заступником начальника Вишгородської поліції.

- Атестацію пройшли легко, чи були ускладнення?

Складно не було: зі 120 запитань я набрав 72 бали при прохідному балі - 50.

- Ви як людина, яка працювала і в структурі міліції, і в нових умовах поліції, які зміни бачите?

- Зміни є, і вони відчутні. Зараз поліція переформатувалася у такий собі формат сервісу для людей, для громадян. Поліція стала більш доступна для громадян, вони звертаються до нас по будь-яких своїх потребах: і по малозначним, і по тяжким, і по особливо тяжким. Тобто збільшилася довіра людей.

Що ж до матеріального забезпечення, то і тут також є значні зміни на краще.

- Якісь негативні моменти реформи помічаєте?

- Ну, коли тільки розпочинався цей процес реформування, то були проблеми. Деякі накази, які регулювали діяльність патрульної поліції, сектору превентивної діяльності, сектору кримінальної поліції, були видані трохи із запізненням. Але ми цей етап пройшли без нарікань, і на даний час проблемних питань немає. Усі законотворчі документи, які регулюють нашу діяльність на належному рівні, відповідають дійсності, тому нарікань я не бачу жодних.

- Чи не заважають роботі незначні виклики, які люди могли б вирішити самостійно, а викликають поліцію?

- Скажу так, що тут 50 на 50: люди повинні відчувати, що є правоохоронні органи, які вирішать їх проблеми. Дуже багато повідомлень, які більш вагомі: наприклад, викрадення авто, мають більший пріоритет, аніж цивільно-правові відносини. Звісно, такі виклики з одного боку відволікають, але з іншого, усі люди хочуть відчувати себе захищеними у будь-яких ситуаціях.

- Чи співпрацюєте Ви з громадськими організаціями Вишгородського району? Як це відбувається?

- З усіма організаціями Вишгородського району ми співпрацюємо на належному рівні. Працюємо з громадськими формуваннями по забезпеченню правопорядку, громадської безпеки. На даний час у нас зареєстровано чотири таких формування, і з усіма ми співпрацюємо. Співпрацюємо також і з приватними охоронними структурами, яких ми включаємо в єдину дислокацію нашого району для оперативного реагування. Трапляються випадки, коли поліцейські патрулі на викликах, і тоді черговий набирає охоронну структуру, яка проводить реагування на виклик. Звичайно, вони не мають тих повноважень які має поліція. Але вони оперативно реагують і засвідчують порушення, а потім уже патрульна група чи слідчо-оперативна група ставить крапку у формальних моментах.

- Спільні навчання проводите з цими структурами?

- Так. Недавно відбувалося таке навчання на базі однієї з військових частин Національної гвардії Україні. Умовний сценарій цих навчань – перекриття руху учасниками АТО, які вимагали виділення землі, право на яку їм належить по закону. Згідно з сценарієм, вони перекрили трасу Київ-Овруч. У цьому відпрацюванні брали участь і громадські формування, і поліція.

- До речі про учасників АТО. Чи працюють у вашому відділку ветерани антитерористичної операції?

- Звичайно. У нас 10 співробітників, які безпосередньо перебували в зоні АТО, і є учасниками бойових дій. Зараз вони працюють у групах реагування патрульної поліції, в секторі кадрового забезпечення.

- Зараз працює більше молоді, чи більше залишилося "старих" кадрів?

- Більше молоді зараз. Після початку реформи близько 50 відсотків наших співробітників не пройшли переатестацію і покинули лави правоохоронних органів. Відповідно їхнє місце посіли нові працівники. Усі вони пройшли конкурси, етапи, рекрутинговий центр, і зараз успішно виконують свої обов’язки. Плюс, учора (розмова велася 24-го червня – Ред.), у Боярці прийняли присягу працівники поліції і зараз вже вони працюють і у нашому відділку.

- Особового складу вистачає щоб покрити район?

- Як я вже говорив, після переатестації більше 50 відсотків особового складу покинуло лави органів. На сьогоднішній день нам залишилося укомплектувати близько 7%, і цієї кількості особового складу вистачає для оперативного реагування. Тобто, ті критерії, які вимагаються МВС, ми виконуємо, і люди задоволені нашою оперативністю. Але спочатку було дуже важко. До того ж нові працівники мали вивчити законодавчу базу і звикнути до оперативного реагування, бо працівник оперативного реагування має бути універсальним.  

- От Ви говорите, що кожен день на роботі, а як Ви відпочиваєте? Адже робота напружена і потрібно ж якось розвантажуватися...

- Розвантажуватися, безумовно потрібно, але поряд з цим повинен бути і постійний контроль. Співробітники повинні відчувати, що їх контролюють, що їх кожного ранку інструктують. А сам інструктаж повинен бути якісним, щоб співробітники чітко розуміли свої дії у типових ситуаціях. Щоб вони розуміли усі алгоритми їхньої роботи у тих чи інших випадках. Тому кожного ранку, о 8 ранку, проводяться інструктажі для усіх нарядів, усіх екіпажів, які заступають на добове чергування. Дуже багато залежить від цього. Тому контроль повинен бути постійно. А відпочиваю я після роботи, наприклад, в неділю. Але знову ж таки, вранці я їду до відділку, проводжу інструктаж, і лише після того, як впевнився, що усі живі-здорові, їду до родини і відпочиваю.

- Як родина ставиться до такого щільного графіку?

- Відверто кажучи, то вони вже просто звикли. До того ж в мене, як в кожної нормальної людини, є свої хобі. Це риболовля і полювання. Утім, намагаюся більше часу приділити й родині.

- Чого Ви особисто очікуєте від реформи поліції?

- У першу чергу, повинні бути задоволені люди. Саме люди мають бачити нашу роботу і бути нею задоволені. На даний час я бачу позитив. Наприклад, з початку цього місяця ми запровадили громадські слухання. Тобто, щотижня, громади 2-3 сіл збираються, і ми з ними ведемо відкритий діалог. Бо буває таке, що люди похилого віку не можуть прийти до поліції, а тут є можливість обговорити питання, які у них наболіли. Ми в свою чергу, беремо все це до уваги і намагаємося вирішити ці проблеми. Наразі ми провели подібні слухання у Вишгороді, селах Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж, Гута Межигірська тощо.

Олександр Павличук, "Моя Київщина" 

Читайте також:

Роман Шамрай вважає, що через зменшення чисельності дільничних інспекторів, страждає ефективність роботи поліції
Колектив "Новопетрівчанка" на фестивалі "Червона Калина" у Кривому Розі
Конкурс оркестрів Національної поліції з дев'яти регіонів України
Представники громадських формувань України та Польщі провели спільний автопробіг
Тетяна Росинська
Василя Миколаєнка призначили головою Нацполіції Яготинщини кілька тижнів тому

1 2

Новини

Громада Ірпеня пропонує встановити додаткові "лежачі поліцейські"

16.12.2017, 15:02

У Києві баржа мало не знесла одну з опор пішохідного мосту

16.12.2017, 13:30

Стало відомо, скільки людей проживає в Бучі насправді

16.12.2017, 13:27

Асоціація чорнобильського туризму представила першу карту зони відчуження (ФОТО)

16.12.2017, 12:15

Екс-чиновник Переяславської міськради наніс багатомільйонні збитки державі

16.12.2017, 11:20

В Ірпені громада завадила установити МАФ "Кулиничі"

16.12.2017, 10:43

Замість компанії "Альтком" реконструкцію траси Київ-Одеса закінчить турецька компанія "Onur"

16.12.2017, 10:01

У Переяславі невідомі по телефону видурили 170 тис грн

16.12.2017, 9:21

"Укрпошта"

Під Києвом пенсіонери залишаться без грошей: невідомі пограбували поштаря

16.12.2017, 8:30

Юні гімнастки з Яготина вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі

15.12.2017, 19:31

Аналiтика

За Ускова можуть заступитися впливові люди на рівні Верховної Ради

Маніпуляція з театром: чому облрада звільнила В’ячеслава Ускова

15.12.2017, 8:09

Скандал з "подвійним" виділенням землі на Миронівщині триває вже третій рік

Як на Миронівщині зіштовхнули лобами фермерів у битві за 3 тисячі га

14.12.2017, 8:08

Валерій Ксьонзенко

Депутат Київської облради Валерій Ксьонзенко: Проти одних депутатів заведено кримінальні справи, на інших тиснуть через бізнес

13.12.2017, 8:34

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Сімол"

12.12.2017, 8:04

Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24

В Узині готуються до перших виборів громади

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017, 8:24

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бест"

07.12.2017, 8:04

Життя Северіона Дангадзе виникає багато запитань

Хто такий Северіон, або Як партія Саакашвілі залишилася без голови обласного осередку

06.12.2017, 12:50

Олександр Животовський - "кіборг" з Бучі

Депутат-"кіборг" з Бучі Олександр Животовський: В аеропорту ми віддавали росіянам борги, звісно, з відсотками

06.12.2017, 8:04

Москаленко, схоже, втратив свою креатуру на посаді голови ОДА

Горган залишається, або Як кинути свого "патрона"

05.12.2017, 8:00

Блоги

Сергій Каплін (народний депутат): Театр "Батьківщина" віджала. Тимчасово

15.12.2017, 13:37

Ярослав Москаленко (народний депутат): Ліквідатори аварії на ЧАЕС навічно викарбувані у літописі українського народу

14.12.2017, 10:57

Світлана Шеповалова (волонтер): Хто саботує Закон щодо ветеранів АТО

12.12.2017, 18:09

Ігор Коча (активіст): Є людські цінності та принципи, через які я ніколи не переступаю

11.12.2017, 11:34

Володимир Гайдамачук (активіст): Добірні писки, або Чому політичні "гастролери" зачастили до Узина

07.12.2017, 15:25

Олег Тягнибок (лідер ВО "Свобода"): Болюче питання Узина

05.12.2017, 8:24

Ірина Федорів (жірналіст): Пане Карплюк, витріть сльози і зустріньте поразку як чоловік

01.12.2017, 17:21

Володимир Карплюк (міський голова Ірпеня): Хто фальсифікував рейтинг мерів-інноваторів

01.12.2017, 14:19

Василь Рішко (журналіст): Як готуються до виборів на Ставищенщині, або вчителям – по 200, атовцям – по 2

28.11.2017, 15:12

Наталія Соколенко (журналіст): Як відбілюють "ірпінське Чикаго"

27.11.2017, 16:01