Хто рветься до влади на Київщині: Ставищенська ОТГ

29.06.2017, 9:09


Відсутність виборів до об'єднанних територіальних громад на Київщині зовсім не означає, що на місцях не ведеться кулуарна боротьба. Навпаки, вже зараз формуються штаби, підшукуються спонсори та визначаються з прізвищами прохідних кандидатів. Про майбутню боротьбу за те, хто братиме участь у виборах на керівника Ставищенської ОТГ, читайте у цьому матеріалі "Моєї Київщини"

Попри віддаленість від Києва та відсутність промисловості Ставищенський район, на базі якого буде створена ОТГ, має велику кількість принад для місцевих чиновників. Аграрний регіон фактично став вотчиною кількох земельних латифундистів, які зацікавлені в тому, щоб не лише зберегти свої земельні наділи, але й збільшити їх. А для цього їм потрібна влада…

Володимир Кошинський

За інформацією "Моєї Київщини", є три потенційних кандидати на посаду голови майбутньої Ставищенської ОТГ. Перший з них, Володимир Кошинський – чинний селищний голова Ставища, який здобув цю посаду на місцевих виборах 2015 року. Тінню за Кошинським стоїть Дмитро Лимар – екс-регіонал, колишній голова Ставищенської райдержадміністрації часів Януковича.

Можливо, він би й сам хотів очолити ОТГ, але його одіозність відома чи не кожному жителю Ставищенського району. Він запам’ятався жителям Ставища знищенням одного з найбільших підприємств району – Ставищенського маслозаводу. Саме з його прізвищем пов’язана "прихватизація" цього підприємства "під" компанію "Інтерагроінвест" Петра Петрука. Подальший його продаж групі "УкрСиб", власником якої є одіозний екс-нардеп та олігарх Олександр Ярославський, остаточно поховав це підприємство: завод, директором якого був Лимар, давно не працює. До речі, до цієї схеми нібито мав безпосереднє відношення і чинний голова Ставища Кошинський. Cеред спонсорів одного з претендентів на посаду очільника ОТГ називають Олега Винокурова, який фігурує у низці місцевих аграрних компаніях таких як "АГРО-ОЛІМП 2006" та "СТАВ ТРАНС". 

До речі, без Лимаря Кошинському годі було розраховувати на серйозну медіа-підтримку з боку ЗМІ районного масштабу. У 2015 році саме Лимар вже приводив Кошинського на посаду голови селища. Варто зазначити, що екс-голова РДА знаходиться в дуже тісних стосунках з головним редактором районної газети "Сільські обрії" Тетяною Бритвич. Окрім того, Кошинському з подачі Лимаря активно допомагав стати головою районного центру Василь Лемешко – директор місцевого телеканалу "Грант".

Цікаво, що в команді Кошинського засвітилися люди з Києва - йдеться про нинішнього голову Подільської РДА міста Київ Валентина Мондриївського. Як вдалося дізнатися нашому виданню, на союз з нинішнім Ставищенським селищним головою у Мондриївського є два резони. По-перше, його помічником у столичній РДА є Віталій Волошкевич, який не так давно був головою Ставищенської РДА. По-друге, сам Мондриївський – уродженець Ставища і... двоюрідний брат Кошинського.

Варто нагадати, що Мондриївський має серйозні зв'язки на найвищому рівні. Так, він був "вічним" помічником і прес-секретарем колишнього прем’єр-міністра та міністра оборони Юрія Єханурова. Утім, після звільнення Єханурова Мондриївському вдалося зберегтися при наступних керівниках Міноборони, зокрема і за часів Януковича. А тут варто нагадати, що в Ставищенському районі до сих пір зберіг вплив Володимир Сівкович – скандально відомий заступник секретаря РНБО, який має відношення до сумнозвісного розгону студентів на Майдані у 2013 році. З ким пов’язаний Сівкович відомо – це Андрій Клюєв, який зараз, разом із своїм колишнім підлеглим перебувають "у бігах". Вочевидь, команда Кошинського може розраховувати на їх підтримку. Що ж до самої виборчої кампанії, то, скоріш за все, у Кошинського будуть діяти по тим же локалам, що і в 2015 році: підкуп, контроль за комісіями та максимальна інформаційна підтримка місцевих ЗМІ.

Віктор Малаш

Другим кандидатом є Віктор Малаш – нинішній голова Ставищенської райради. Попри те, що він знаходиться в досить непоганих стосунках з Лимарем, це не заважає йому розмірковувати над власними політичними амбіціями. Тим паче, що в нього є свій патрон в обличчі скандально відомого народного депутата, екс-регіонала та колишнього заступника губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка Віталія Гудзенка.

На що він може розраховувати? По-перше, на серйозний фінансовий ресурс який йому може забезпечити Гудзенко. Власне, саме завдяки цим грошам Малашу вдалося "влюбити" себе місцевих жителів. Варто нагадати, як Малаш абсолютно відкрито роздавав освітянам "матеріальну допомогу" від народного депутата України Віталія Гудзенка.

По-друге, статус голови райради дає йому змогу розраховувати на лояльність з боку депутатського корпусу, що може під час виборів зіграти на його користь. Окрім того, не варто забувати, що Малаш вважається одним із великих латифундистів в районі (хоча офіційно намагається ніде не світитися), і може спробувати об’єднати навколо себе інших своїх колег.

Олександр Тертичний

Третім, досить відособленим від двох попередніх персонажів кандидатом є нинішній голова Ставищенської РДА – Олександр Тертичний, який свого часу був Ставищенським селищним головою. Утім, у 2015 році Лимар в союзі Кошинським і Малашом зуміли вибити його за рахунок агресивної інформаційної кампанії. Не в останню чергу програш Тертичного пов’язаний з тим, що в самий апогей кампанії у Затоці в Одеській області трагічно загинув його маленький онук. Зрозуміло, що після цього, деморалізований Тертичний, фактично зупинив свою виборчу кампанію. До посади селищного голови, Тертичний понад двадцять років пропрацював інженером-будівельником у Ставищенському районному дорожньому управлінні. Зараз, попри пресинг з боку керівництва райради та мера Ставища Тертичний, все ж таки спробує перемогти своїх опонентів.

Коли відбудуться вибори, наразі достеменно невідомо. В першу чергу, через блокування даних рішень на рівні обласної влади. Поки до кінця невідомо, яке рішення ухвалять нагорі: або все ж таки вибори оголосять на кінець жовтня, або все ж таки перенесуть на весну наступного року.

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читайте також:

На осінь 2017 року в Київській області можуть пройти вибори до шести громад
Засуха і Присяжнюки - ось ті хто тримають Васильківський район у своїх руках
У Яготинському районі плотно "засіла" команда "перемальованих" чиновників
Владний клан намагається захопити Обухівський район

1 2

Новини

З реактору Чорнобильської АЕС зняли собаку-альпініста (ФОТО, ВІДЕО)

19.03.2018, 19:44

У Переяславі відбувся відкритий чемпіонат Київської області з сумо

19.03.2018, 19:17

Держреєстратора Миронівської РДА підозрюють у земельних махінаціях

19.03.2018, 18:51

Понад 240 тварин під Києвом потребують допомоги (ФОТО)

19.03.2018, 18:24

Свинська корупція: рада Коцюбинського привласнила дитячі подарунки (ФОТО)

19.03.2018, 18:00

Прокурор Київщини оголосив підозру голові села на Васильківщині

19.03.2018, 17:39

У поліції попередили про небезепеку роботи кур'єром-експедитором (ВІДЕО)

19.03.2018, 17:14

Під суд за вкрадені шкарпетки: в Броварах затримали рецидивіста

19.03.2018, 16:45

Таксист на півставки: чоловік викрав автомобіль заради своїх друзів (ФОТО)

19.03.2018, 16:27

На Київщині батько-педофіл майже рік розбещував власну дочку

19.03.2018, 16:01

Аналiтика

Новий спортивний центр для дітей та дорослих з'явився під Києвом

Новий патріотичний комплекс "Доброволець": спорт і культура під одним дахом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.03.2018, 11:59

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Коцюбинське опинилося між кількома вогнями

Розслабтеся і отримуйте задоволення, або Хто забудує Коцюбинські ліси

07.03.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "АктивТоргКріп"

06.03.2018, 8:38

Блоги

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25

Зоя Виборна (депутат Боярської міської ради): Хто може вирішити проблему електричок з Боярки

02.03.2018, 17:09