Депутат Київської облради від "Свободи" Вячеслав Хмельницький: концесіонер "Білоцерківвода" повинен піти

07.07.2017, 8:00


"Моя Київщина" поспілкувалася з депутатом обласної ради, головою комісії з питань ЖКГ Київської облради Вячеславом Хмельницьким та розпитала про ситуацію, яка виникла навколо ТОВ "Білоцерківвода", та проблеми з об'єднанням територіальних громад у Білоцерківському районі

- Як Ви оцінюєте ситуацію, яка виникла навколо ТОВ "Білоцерківвода"?

- З 2014 року існує кримінальне провадження Генпрокуратури по збиткам, які нанесені КП "Білоцерківводоканалу" у зв'язку з розкраданням майна у розмірі 114 млн грн посадовими особами. Так що "Білоцерківвода" - це підприємство із дуже цікавим минулим. Надзвичайно важливим є й те, що відбувається з ним зараз. Бачу своє завдання в тому, щоб донести до людей інформацію по даному підприємству. Адже не може на сьогоднішній день бути вода у Білій Церкві однією з найдорожчих в Україні.

Більше того, уявіть собі: ціни для населення Білої Церкви буквально на пару гввень нижчі за водопостачання і водовідведення в Греції - країні Євросоюзу. У греків кубометр води коштує 26 грн, а у нашому місті - майже 24 грн за куб. Але якщо порівняти їхній рівень життя, пенсії та заробітні плати, то де Греція, і де ми на сьогоднішній день?

- Кому, на Вашу думку, у Білій Церкві вигідна концесія?

- На сьогоднішній день у Геннадія Дикого є відповідні зобов'язання перед Ольгою Бабій, яка є директором у концесіонера "Білоцеківвода". Можливо, Дикий своїми методами роботи відпрацьовує ту посаду, яку отримав завдяки "кращому політтехнологу України".

- У Генпрокуратурі вже говорять про кримінальні провадження щодо самої концесії. На Вашу думку, чи спробують люди, з якими пов'язують дані активи - Бабій та Полочанінов - ставити палки в колеса, щоб не віддати підприємство?

- Ті дії, які відбуваються у міській раді, як міський голова намагається протягнути "за вуха" деякі рішення, то я вважаю, що міська влада користується даним закладом як особисто своїм. На мій погляд, громадськість має зрозуміти і проаналізувати все що відбувається навколо цього підприємства. Якщо вони зрозуміють, що на сьогоднішній день у нас - завищена плата за водопостачання і водовідведення, відкриваються кримінальні справи, то логічно, що довіри цьому концесіонеру немає.

Спілкуючись неформально з депутатським корпусом міськради, можу сказати, що там всі прекрасно розуміють, що концесіонер має піти. Якщо станеться так, що доведеться голосувати по цьому питанню, я б хотів, щоб ці люди, підтримали свою позицію голосуванням в міськраді. Це моя позиція як депутата, громадянина і людини, якій небайдужа доля свого рідного міста.

- Чому, на Вашу думку, блокуються вибори до ОТГ Білої Церкви? Які мають бути розміри цієї ОТГ, оскільки існує серйозна дискусія з цього приводу?

- Так, я знаю що на сьогоднішній день є серйозні дискусії з цього питання. Навколо Білої Церкви є самодостатні села, такі як Шкарівка, Фурси, Терезине. Вони спроможні самі об'єднатися і зробити свої власні об'єднані територіальні громади. Біла Церква ж, у свою чергу, як місто, має опікуватися своїм майбутнім стратегічно, але керівництво міста до цього питання підійшло невиважено. Тобто замість того, щоб вести правильну інформаційну політику з навколишніми селами, розмовляти із сільськими головами і громадами, доводити переваги об'єднаної громади - місто цим не займається.

Можливо, це - недолік міського голови, а, можливо, це просто бездіяльність на кшталт "та й без нас все вирішать". Тобто на сьогоднішній день є перспективний план розвитку. Цей перспективний план знаходиться в Кабінеті міністрів і в ньому вказана наступна інформація, що в Білоцерківському районі буде всього на всього дві об'єднані територіальні громади - Білоцерківська і Узинська. До Узинської ОТГ має увійти 12 сіл, і, відповідно, решта сіл має увійти до Білоцерківської ОТГ, у тому числі Шкарівка, Терезине і Фурси.

- Такий розділ району доцільний, на Вашу думку?

- Я вважаю це - неправильним, і хочу навести приклад Швеції, яка цей шлях пройшла ще в 1890 році, коли в них на той час було 2000 адмін-одиниць.  І цей шлях вони до сьогоднішнього часу проходять, і в них зараз близько 250 громад. Тобто ми розуміємо, що таке 1890 рік і 2017. У нас вирішили цю модель запустити дуже швидко. Принцип простий: хто добровільно не об'єднався, того ми об'єднаємо примусово. Більше того, у бюджетному кодексі на 2018 рік передбачено фінансування об'єднаних територіальних громад. Тому я відношуся до цього негативно: ми не можемо прорахувати наслідки. У нас, на превеликий жаль, на Київщині досі утворилося всього на всього дві громади.

- Чи готові ви висуватися на посаду голови ОТГ? Чи "Свобода" вже визначилася з кандидатурою кандидата?

- Uарне запитання. У будь-якому випадку, "Свобода" завжди бере участь в усіх виборах, починаючи від сільського голови і до виборів президента. Відповідно, якщо буде довіра до мене - не партійного керівництва - а людей, то я готовий буду балотуватися на голову Білоцерківської ОТГ, і буду боротися за це почесне звання. Та на це потрібен тільки час. Саме час все розставить по своїх місцях.

У нас, якщо висловлюватися мовою спортсменів, досить велика "лава запасних", тому якщо не Хмельницький піде на вибори, то це можуть бути інші "свободівці". Але в будь-якому випадку, ми гарантовано виставлятимемо нашого кандидата на вибори.

- Ще наприкінці квітня сталася історія з нібито хабарем Вашого однопартійця і колеги Максима Запаскіна. Утім, особливого розголосу цієї історії немає. Чому? На якій стадії знаходиться ця справа? Чи не пов'язуєте її з серйозним конфліктом між Київською облрадою з одного боку, та КОДА і Банковою з іншого?

- Так сталося, що в той день коли відбувалася сесія, фракція "Свободи" у Київоблраді робила звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія з приводу надання відкритих списків коаліції, тому що на сьогоднішній день ця інформація не оприлюднюється. Відповідно, якщо немає коаліції, то Верховна Рада у нас немає права існувати. Це був один із жорстких заходів відносно влади.

У нас на сесії були присутні обласний прокурор та представник Нацполіції, до яких були досить жорсткі і гострі запитання. І так сталося, що в той самий день відбувся той факт затримання. Що саме має за цим стояти? Я думаю, що політично, на сьогоднішній день, ми є опозиція до діючої влади. Тому можна розглядати це як тиск на нашу політсилу. І ми досить об'єктивно та виважено ставимося до роботи центральних органів влади і, відповідно, до роботи Київської ОДА. Як це може бути пов'язане з Банковою? Я абсолютно виключаю ці речі.

- Як ви оцінюєте роботу губернатора Олександра Горгана?..

- Скажу відверто, у Олександра Горгана більше виходить і трішки краще, ніж у двох попередніх голів Київської ОДА. Тобто, у нього є досить велике бажання показати відповідну роботу на посаді голови адміністрації, але знову ж таки, без відповідної політичної підтримки з боку депутатського корпусу, взаєморозуміння та співпраці, йому важко.

- ... та Ганни Старикової?

- На мій погляд, жінкам взагалі важко знаходитися на керівних посадах. Але той життєвий шлях, який вже вона пройшла, дає їй підґрунтя відчувати себе впевнено на посаді. І всі рішення, які ухвалювала Київська облрада, в першу чергу, були направлені на покращення життєдіяльності Київщини і знаходили на місцях відповідні позитивні схвалення. Я вважаю, що Ганна Старикова ще повністю не вичерпала свій потенціал і не розкрилася як керівник. У неї все ще попереду, але я скажу так що Київська облрада працює краще ніж Київська ОДА.

- Ви, як голова комісії з питань житлово-комунального господарства, розкажіть про загальний стан ЖКГ у Київській області. Які найболючіші проблеми Ви би могли виокремити?

- Почну з того, що Київоблрадою внесено дві програми: перша програма - по квартальному будівництву, друга - по енергозбереженню. Відповідно до цих програм існує дуже багато заходів, які, в особі Київської ОДА, як розпорядника коштів, мають бути профінансовані. Ці програми повністю стосуються життєдіяльності області - капітального будівництва, ремонту доріг, поліпшення технічного стану тепломереж, водоканалів тощо.

Що ж стосується програми енергозбереження, то на сьогоднішній день державою підтримується надання "теплих" кредитів. Київська ОДА та облрада безпосередньо самі приймають участь у цій програмі. Тому можливості на сьогоднішній день є, і що саме цікаво, приємно, що є фінансування. Тільки вчасно треба робити відповідні роботи, тому що з огляду на те як в нас працювали попередники, починаючи з початку нашої каденції у 2015 році, то бюджет використовувався дуже слабо. А точніше, він використовувався лише на 30%.

Розмову вів Валерій Міщенко, "Моя Київщина" 

Читайте також:

В Україні йдуть реформи, але не так швидко, як хотілося б

1 2

Новини

Костянтин Ворушилін

Топ-менеджер Порошенка не задекларував елітний будинок на Київщині

23.09.2017, 18:21

Двом жертвам поліцейської перестрілки у Княжичах встановлять пам’ятник

23.09.2017, 17:45

На річці Рось у Білій Церкві виявили вісім незаконних трубопроводів (ФОТО)

23.09.2017, 16:59

СБУ "накрила" точки по виготовленню сурогатного алкоголю

На Київщині силовики вилучили 12 тон сурогатного алкоголю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

23.09.2017, 16:31

У Києві в смертельній аварії загинув броварчанин, правоохоронці розшукують свідків (ФОТО)

23.09.2017, 15:56

Воїн АТО Андрій Абрамов отримав звання почесного громадянина міста Фастів (ФОТО)

23.09.2017, 15:24

Геннадій Дикий

Мер Білої Церкви Дикий "підчищає" своє оточення (ФОТО)

23.09.2017, 14:53

На Київщині виникла масштабна пожежа в лісі

Рятувальники з п’яти районів Київщини майже добу гасили масштабну лісову пожежу (ФОТО)

23.09.2017, 14:23

Водій маршрутки в Борисполі виявився наркоманом

У Борисполі водій маршрутки вийшов на рейс під метадоном (ФОТО)

23.09.2017, 13:52

В гаражі на Київщині виготовляли вогнепальну зброю

У гаражі під Києвом виготовляли вогнепальну зброю та набої (ФОТО, ВІДЕО)

23.09.2017, 13:24

Аналiтика

Шпагат Федорука

22.09.2017, 10:12

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП “Обухівміськвторресурси”

21.09.2017, 8:03

Село Лаврики на Сквирщині – місце корупції і рабства

20.09.2017, 13:55

Приборкання норовливої: як Банкова дотискає Київську облраду

20.09.2017, 8:02

Москаленко, в боротьбі за крісло КОФФ, заручився підтримкою скандального Костюченка

Як людина Медведчука проштовхує екс-регіонала Москаленка на футбольний Олімп Київщини

19.09.2017, 8:05

Олександр Тигов

Олександр Тигов: Те, що відбувається у Києво-Святошинській райраді – це звичайний дерибан бюджетних коштів

18.09.2017, 10:03

"Хто насрав у фонтан": як Кодебський та будівельники-"євангелісти" Борщагівку споювали

15.09.2017, 16:15

"Миротворець" на Донбасі

Старший лейтенант полку "Миротворець" Сергій Вовк: Всі хто брав до рук зброю на Донбасі - відомі і зафіксовані

15.09.2017, 10:57

Забудовники Федорука: хто допоміг меру Бучі створити свою "імперію"

14.09.2017, 8:19

Депутат Київської облради Євген Чубук: Влада в Україні – це звичайний бізнес

13.09.2017, 8:18

Блоги

Володимир Гайдамачук (активіст): Злий Київоблгаз

21.09.2017, 18:06

Олексій Вороненко (політолог): Пристрасті навколо начальника білоцерківської поліції

21.09.2017, 9:06

Михайлина Скорик (активістка, Ірпінь): Чому Карплюк забув про дату дня міста

21.09.2017, 8:19

Людмила Мартиненко (активістка, Вишневе): Бенкет під час чуми у Вишневому

19.09.2017, 14:43

Андрій Король (депутат Білоцерківської міськради): З днем міста, заснованого Ярославом Мудрим!

16.09.2017, 14:34

Дмитро Качура (журналіст): Посади Федорука - врятуй Ворзель

15.09.2017, 10:24

Станіслав Речинський (журналіст): Порошенко заганяє себе на Київщині в глухий кут

14.09.2017, 14:19

Кирило Молчанов (політолог): Не варто політизувати обшуки у Бондарєва

14.09.2017, 9:00

Василь Рішко (журналіст): Як в "Батьківщині" тиснуть на рейтингових кандидатів на вибори до ОТГ

13.09.2017, 18:19

Володимир Гайдамачук (активіст): Чому голова поліції не повинен влаштовувати всіх

12.09.2017, 18:55