Взяти найкраще зі всього світу і створити своє власне: як тренуються бійці "Миротворця"

14.07.2017, 8:00

Бійці полку "Миротворець" поєднують військові та поліцейські методи роботи
Бійці полку "Миротворець" поєднують військові та поліцейські методи роботи

Після початку бойових дій на Донбасі в Україні почали масово створюватися добровольчі батальйони. Деякі з них увійшли до складу Збройних Сил, інші стали складовою Нацгвардії та МВС. Існують підрозділи, які поєднують у собі поліцейські та військові функції. Одним із таких є полк спеціального призначення Національної поліції "Миротворець", який, до слова, є одним із найбоєздатніших спецпідрозділів в Україні. "Моїй Київщині" вдалося побувати на тренуванні спецпідрозділу, та на власні очі побачити, як у нормативах поєднуються поліцейські та військові дії

База "Миротворця" розташована неподалеку від Києва - у Боярці. Особовий склад  полку складається з колишніх бійців батальйонів "Київщина", "Гарпун", "Торнадо". Варто зазнаити, що перед підрозділом стоїть величезний спектр завдань: боротьба з тероризмом, забезпечення охорони громадської безпеки та порядку, охорона важливих об'єктів державного значення тощо.

Співробітники спецпідрозділу з 2015 року і донині несуть службу у зоні АТО, а також забезпечують громадський правопорядок разом із патрульними поліцейськими у Київській області.

Бійці постійно підвищують свій професійний рівень, відпрацьовуючи тактичні завдання. Одне з останніх навчань проводилося під керівництвом колишнього офіцера Збройних сил Італії та військового інструктора – Массіміліано Прімона. Бойовий і навчальний досвід у пана Прімона величезний: він навчав солдат у Афганістані, Іраку, Курдистані, Косово. І це лише кілька із його досягнень. Про велику частину своєї роботи Массіміліано просто не може розповісти.

Військовий інструктор Массімілано Прімона

Чотиритижневий курс навчання бійців за стандартами НАТО завершився відпрацюванням нормативів у трьох локаціях: будівля, лісова місцевість і відкрита місцевість. Основною метою навчання було відпрацювання спільної координації дій бійцями підрозділу під час затримання злочинців. У цих відпрацюваннях активно застосовували і поліцейських собак. До речі, за власним спостереженням, собак можна вважати повноцінними членами підрозділу: команди вони виконували чітко, і умовного злочинця затримували без шансів для втечі.

Першим нормативом було відпрацювання у приміщенні. Бійці штурмували кімнати, в яких перебував умовний противник.  За умовами навчання, "злочинець" був озброєний та погрожував стріляти по усім, хто намагатиметься увійти до кімнати. Проте, завдяки скоординованій роботі бійців та собаці умовний противник був оперативно схоплений та обеззброєний.

Наступною локацією стала лісова місцевість. За умова навчання, колона бійців рухалася через ліс у пошуках озброєного злочинця. Тактичні відпрацювання полягали правильних та скоординованих дій бійців в умовах обмеженої видимості, виявленні та знешкодженні озброєного злочинця. Завдання було виконане на відмінно: завдяки пильності бійців та, знову ж таки, з використанням службових собак, противника було виявлено швидко і оперативно затримано без умовних втрат. При цьому, також бійцями підрозділу було утворено безпечний периметр, в якому навіть умовні втрати мінімізовувалися.

Третьою локацією була відкрита місцевість. Тут, бійці підрозділу були розділені на 4 команди та відпрацьовували тактичне пересування груп в умовах обстрілу. Групи повинні були переміщуватися з мінімальними втратами, постійно рухатися і тримати умовного противника в полі зору. З цим завданням бійці "Миротворця" також впоралися на відмінно.

Варто зазначити, що подібні тактичні навчання, по суті, є унікальними. Адже тут бійці поєднували поліцейські дії з військовими методами підготовки за стандартами НАТО. За словами командира полку Юрія Шершньова, не дивлячись на невеликий бюджет і малий час на підготовку бійців полку, то "миротворці" можуть гідно виконувати як поліцейські, так і військові функції на рівні з кращими підрозділами країни. В лавах "Миротворця" навчаються люди, навчаються собаки, з якмии працюють кінологи.

Полку доводиться виконувати різні функції у різних локаціях, тому подібні навчання ставлять собі за мету створити своєрідний "мікс" з поліцейської та військової техніки роботи. В міру можливостей такі навчання ставлять собі за мету відібрати краще у найкращих спецпідрозділів світу та створити власний, унікальний полк, який зможе виконувати завдання буд-якої складності у будь-яких умовах. При цьому, в підрозділі наголошують на тому, що це не просто копіювання, а намагання відібрати краще та зробити його ще кращим.

Командир полку "Миротворець" Юрій Шершньов іструктує бійців стосовно "лісового" сценарію

Італійський інструктор Массіміліано Прімона виявився задоволений роботою наших бійців. Враховуючи його величезний досвід, то можна вважати це неабиякою похвалою. Макс (так його називають у полку), також зауважив, що основною відмінністю наших бійців від інших підрозділів світу є працелюбство: "Вони не задають зайвих запитань. Вони слухають команди і виконують їх, виконують дуже добре, викладаючись на повну", - говорить італієць.

Відбір до групи, яку тренував Прімона, за його словами, відбувався природнім шляхом. Нікого не змушували, і усі члени групи - добровольці. Частина відсіялася на початковому етапі навчання за власним бажанням, тому можна вважати, що бійці цієї групи дійсно є мотивованими і повністю розуміють, на що йдуть.

Бійці полку на відпочинку після тренування

Враховуючи побачене, варто сказати лише одне – армія і поліція змінюються. Спецпідрозділи стають ефективнішими і боєздатнішими. Якщо така тенденція буде тривати і надалі, то дуже скоро, наші спецпризначенці вийдуть в один рівень із кращими світовими підрозділами. А з такими захисниками, наша країна зможе спати спокійно.

Олександр Павличук, «Моя Київщина»

Читайте також:

Бійці полку "Миротворець" на тренуваннях

Новини

"Ти - сука і тварь": вчительку з Василькова довели до ручки (ВІДЕО)

21.03.2018, 12:56

У Немішаєвому відбудуться громадські збори щодо створення ОТГ

21.03.2018, 12:27

Нахабний грузин намагався за 100 доларів потрапити до України

21.03.2018, 11:57

У центрі Борисполя згоріла старовинна будівля

21.03.2018, 11:27

На Київщині членам банди, яка займалася відправкою дітей в Росію на органи, загрожує по 15 років за ґратами

21.03.2018, 10:58

Згурівський цукровий завод модернізує виробництво

21.03.2018, 10:29

"Знесло" дах: у Київській області домівка залишилась без покрівлі через пожежу (ФОТО)

21.03.2018, 10:00

Білоцерківського майора поліції затримали на хабарі (ФОТО)

21.03.2018, 9:31

Прокуратура домоглася відновлення чотирьох зенітних гарматно-ракетних комплексів у Білій Церкві

21.03.2018, 8:44

Погода в Києві та Київській області на 21 березня

21.03.2018, 7:25

Аналiтика

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Новагрос"

21.03.2018, 8:04

Ринок нерухомості у Білій Церкві має свою специфіку

Експерт з нерухомості Віталій Кайгородов: У Білій Церкві немає здорової конкуренції через відсутність інвесторів

20.03.2018, 8:04

Новий спортивний центр для дітей та дорослих з'явився під Києвом

Новий патріотичний комплекс "Доброволець": спорт і культура під одним дахом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.03.2018, 11:59

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Блоги

Костянтин Бондарєв (голова Київського облосередку "Батьківщини"): Чому на Київщині не фінансуються програми з охорони здоров’я

20.03.2018, 15:52

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25