Взяти найкраще зі всього світу і створити своє власне: як тренуються бійці "Миротворця"

14.07.2017, 8:00

Бійці полку "Миротворець" поєднують військові та поліцейські методи роботи
Бійці полку "Миротворець" поєднують військові та поліцейські методи роботи

Після початку бойових дій на Донбасі в Україні почали масово створюватися добровольчі батальйони. Деякі з них увійшли до складу Збройних Сил, інші стали складовою Нацгвардії та МВС. Існують підрозділи, які поєднують у собі поліцейські та військові функції. Одним із таких є полк спеціального призначення Національної поліції "Миротворець", який, до слова, є одним із найбоєздатніших спецпідрозділів в Україні. "Моїй Київщині" вдалося побувати на тренуванні спецпідрозділу, та на власні очі побачити, як у нормативах поєднуються поліцейські та військові дії

База "Миротворця" розташована неподалеку від Києва - у Боярці. Особовий склад  полку складається з колишніх бійців батальйонів "Київщина", "Гарпун", "Торнадо". Варто зазнаити, що перед підрозділом стоїть величезний спектр завдань: боротьба з тероризмом, забезпечення охорони громадської безпеки та порядку, охорона важливих об'єктів державного значення тощо.

Співробітники спецпідрозділу з 2015 року і донині несуть службу у зоні АТО, а також забезпечують громадський правопорядок разом із патрульними поліцейськими у Київській області.

Бійці постійно підвищують свій професійний рівень, відпрацьовуючи тактичні завдання. Одне з останніх навчань проводилося під керівництвом колишнього офіцера Збройних сил Італії та військового інструктора – Массіміліано Прімона. Бойовий і навчальний досвід у пана Прімона величезний: він навчав солдат у Афганістані, Іраку, Курдистані, Косово. І це лише кілька із його досягнень. Про велику частину своєї роботи Массіміліано просто не може розповісти.

Військовий інструктор Массімілано Прімона

Чотиритижневий курс навчання бійців за стандартами НАТО завершився відпрацюванням нормативів у трьох локаціях: будівля, лісова місцевість і відкрита місцевість. Основною метою навчання було відпрацювання спільної координації дій бійцями підрозділу під час затримання злочинців. У цих відпрацюваннях активно застосовували і поліцейських собак. До речі, за власним спостереженням, собак можна вважати повноцінними членами підрозділу: команди вони виконували чітко, і умовного злочинця затримували без шансів для втечі.

Першим нормативом було відпрацювання у приміщенні. Бійці штурмували кімнати, в яких перебував умовний противник.  За умовами навчання, "злочинець" був озброєний та погрожував стріляти по усім, хто намагатиметься увійти до кімнати. Проте, завдяки скоординованій роботі бійців та собаці умовний противник був оперативно схоплений та обеззброєний.

Наступною локацією стала лісова місцевість. За умова навчання, колона бійців рухалася через ліс у пошуках озброєного злочинця. Тактичні відпрацювання полягали правильних та скоординованих дій бійців в умовах обмеженої видимості, виявленні та знешкодженні озброєного злочинця. Завдання було виконане на відмінно: завдяки пильності бійців та, знову ж таки, з використанням службових собак, противника було виявлено швидко і оперативно затримано без умовних втрат. При цьому, також бійцями підрозділу було утворено безпечний периметр, в якому навіть умовні втрати мінімізовувалися.

Третьою локацією була відкрита місцевість. Тут, бійці підрозділу були розділені на 4 команди та відпрацьовували тактичне пересування груп в умовах обстрілу. Групи повинні були переміщуватися з мінімальними втратами, постійно рухатися і тримати умовного противника в полі зору. З цим завданням бійці "Миротворця" також впоралися на відмінно.

Варто зазначити, що подібні тактичні навчання, по суті, є унікальними. Адже тут бійці поєднували поліцейські дії з військовими методами підготовки за стандартами НАТО. За словами командира полку Юрія Шершньова, не дивлячись на невеликий бюджет і малий час на підготовку бійців полку, то "миротворці" можуть гідно виконувати як поліцейські, так і військові функції на рівні з кращими підрозділами країни. В лавах "Миротворця" навчаються люди, навчаються собаки, з якмии працюють кінологи.

Полку доводиться виконувати різні функції у різних локаціях, тому подібні навчання ставлять собі за мету створити своєрідний "мікс" з поліцейської та військової техніки роботи. В міру можливостей такі навчання ставлять собі за мету відібрати краще у найкращих спецпідрозділів світу та створити власний, унікальний полк, який зможе виконувати завдання буд-якої складності у будь-яких умовах. При цьому, в підрозділі наголошують на тому, що це не просто копіювання, а намагання відібрати краще та зробити його ще кращим.

Командир полку "Миротворець" Юрій Шершньов іструктує бійців стосовно "лісового" сценарію

Італійський інструктор Массіміліано Прімона виявився задоволений роботою наших бійців. Враховуючи його величезний досвід, то можна вважати це неабиякою похвалою. Макс (так його називають у полку), також зауважив, що основною відмінністю наших бійців від інших підрозділів світу є працелюбство: "Вони не задають зайвих запитань. Вони слухають команди і виконують їх, виконують дуже добре, викладаючись на повну", - говорить італієць.

Відбір до групи, яку тренував Прімона, за його словами, відбувався природнім шляхом. Нікого не змушували, і усі члени групи - добровольці. Частина відсіялася на початковому етапі навчання за власним бажанням, тому можна вважати, що бійці цієї групи дійсно є мотивованими і повністю розуміють, на що йдуть.

Бійці полку на відпочинку після тренування

Враховуючи побачене, варто сказати лише одне – армія і поліція змінюються. Спецпідрозділи стають ефективнішими і боєздатнішими. Якщо така тенденція буде тривати і надалі, то дуже скоро, наші спецпризначенці вийдуть в один рівень із кращими світовими підрозділами. А з такими захисниками, наша країна зможе спати спокійно.

Олександр Павличук, «Моя Київщина»

Читайте також:

Бійці полку "Миротворець" на тренуваннях

Новини

У Броварах за комунальні борги у субсидіях відмовили більше тисячі мешканцям

22.08.2017, 13:45

Суд не дозволив прокуратурі заарештувати депутата Київоблради Добрянського

22.08.2017, 13:20

У фіналі міжнародного футбольного турніру, що проходив у Борисполі, перемогла збірна Грузії (ВІДЕО)

22.08.2017, 12:53

Вандалізм по-переяславськи: жінка обікрала зупинку громадського транспорту (ВІДЕО)

22.08.2017, 12:26

Найближчим часом у Броварах почнеться будівництво нової школи

22.08.2017, 12:00

У Києво-Святошинському районі згоріла дотла господарська будівля (ФОТО)

22.08.2017, 11:36

Власник "Миронівської птахофабрики" Косюк отримав майже половину всіх дотацій для українських аграріїв

22.08.2017, 11:10

На Київщині в нелегальному піщаному кар’єрі вилучили техніку

22.08.2017, 10:47

Прокуратура Київщини передала до суду справу судді-хабарника з Броварів

22.08.2017, 10:25

В Ірпені до Дня Незалежності України встановлять пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку

22.08.2017, 9:51

Аналiтика

Хто є хто у Київській облраді: білоцерківський десант та юристи "Самопомочі"

22.08.2017, 8:05

Як "Білоцерківвода" потруїла рибу у річці Протока

21.08.2017, 8:03

Сергій Табалюк

Голова Володарської РДА Сергій Табалюк: Головна претензія Горгана до мене в тому, що я не став в нього хлопчиком на побігеньках

18.08.2017, 8:00

Тарута збирає під прапори "Основи" неоднозначних персонажів

Чому білоцерківський екс-нардеп з команди Бойка подався до Тарути

17.08.2017, 8:02

Обухівську РДА може очолити людина Березенка

Вибір без вибору: хто очолить Обухівський район

16.08.2017, 8:02

Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"

Хто є хто у Київській облраді: "радикальний" клан Даниленка

15.08.2017, 8:02

Петро Савченко

Поет, старший прапорщик Петро Савченко: У новітню пору змагань українці мають стати європейською нацією

14.08.2017, 8:00

"Ватні" погляди Квеленкова не заважать працювати в одному з найбільших БК Київщини

Обухівське протистояння: як сепаратист бореться з творчими колективами

11.08.2017, 8:27

Українці скептично ставлять до перспектив медреформ. І на це є чимало причин

Як покласти край медичному хаосу на Київщині

10.08.2017, 8:00

Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну

Чим займаються нардепи від Київщини: "коневод" Онищенко

09.08.2017, 8:03

Блоги

Світлана Білан (журналіст, краєзнавець): Хто насправді стоїть за земельними оборудками на Володарщині

21.08.2017, 11:20

Петро Шапочук (голова Київської обласної організації Спілки офіцерів України): кому в кишеню підуть гроші на громадські організації Білої Церкви

18.08.2017, 14:43

Валерій Міщенко (активіст): Скільки ще керівництво Білоцерківщини крастиме гроші у дітей?

17.08.2017, 17:20

Василь Рішко (журналіст): Чому концесійна дорога до Білої Церкви не буде збудована

16.08.2017, 9:46

Ігор Лич (спортивний журналіст, Бровари): Микола Казаченко – майстер "малої ракетки" із Броварів

15.08.2017, 10:00

Валерій Міщенко (активіст): Чому депутати Кагарлицької райради вчепилися в басейн

14.08.2017, 8:15

Гліб Канєвський (громадський діяч): за що склали протокол на праву руку мера Ірпеня

11.08.2017, 14:58

Олександр Лихвенко (активіст, Тараща): Що не так з таращанськими дорогами?

09.08.2017, 15:39

Станіслав Речинський (журналіст): скоро на Київщині треба буде вводити військовий стан

08.08.2017, 17:33

Надія Савчук (журналіст, Біла Церква): Безвихідь онкохворих. Де держава?

07.08.2017, 11:06