Чим займаються нардепи від Київщини: "бідний" Сольвар

18.07.2017, 8:12


Продовжуючи серію публікацій про діяльність нардепів-мажоритарників від Київської області, «Моя Київщина» проаналізувала роботу народного депутата від 91-го одномандатного виборчого округу (Фастівський, Миронівський і частина Києво-Святошинського райони) Руслана Сольвара, який зараз представляє БПП, а також згадала деякі його колишні «заслуги» перед виборцями

Розпочати варто з невеликого екскурсу у біографію нардепа. Народився Руслан Сольвар на Вінничині, у селищі Піщанка. Закінчував Державний економічний університет за спеціальністю фінанси та кредит. До політики, Сольвар займався бізнесом у сфері транспортних перевезень. Зокрема, у 1997 заснував ПП "Укрторгконтракт-С" (оптова торгівля), у 1999 р. створив ТОВ "Укрзернотранс" (транспортно-експедційні послуги), у 2001 виступив одним із співзасновників ТОВ "Укрзернотранс-К" (торгівля і перевезення, у 2004 вийшов зі складу власників однак лишався комерційним директором фірми до обрання в парламент), того ж року створив фірму ПП "Фреш Лайн" (діяльність транспортних агентств). Також із Сольваром пов’язують ще низку фірм, наприклад ТОВ "Метрудтранс", котра займається перевезенням деревини і минулого року, за даними журналістів програми "Наші Гроші", отримала від державних лісгоспів близько 117 млн грн. за такі послуги.

В парламент Сольвар потрапив у 2012 році, від того ж 91-го округу, але в той час він ще представляв партію «УДАР» Віталія Кличка. Вдруге зайняв крісло народного депутата у 2014 році, під час дострокових виборів до Верховної Ради. Зараз є членом комітету з питань транспорту і членом кількох груп міжпарламентських зв’язків з іноземними державами.

Враховуючи бізнесове минуле Сольвара, виникає багатенько запитань до статків нардепа, а точніше, згідно його декларацій – їх відсутності. Щоб прослідкувати динаміку «збідніння» народного депутата варто подивитися його декларації протягом останніх п’яти років.

Згідно декларації, у 2012 році, Сольвар заробив понад три мільйони гривень. При чому, більша частина з них, задекларована як «інші види доходів». На той час він мав Lexus і всього лише 12 тисяч гривень заощаджень у банку. Уже у декларації за 2013 рік, доходи нардепа склали понад 200 тисяч гривень. У наступному році Сольвар заробив ще менше – 160 тисяч гривень, а автомобіль уже не було вказано у декларації. У 2015 році доходи нардепа зменшились ще більше ніж в половину – він заробив лише 77 тисяч гривень. Натомість, тут вказана квартира у Фастові. Але й та вказана, як наймана. В 2016 році, згідно декларації Сольвар живе в тій же квартирі, але заробітна плата у нього виросла – за цей період він заробив 143 тисячі гривень, а матеріального відшкодування за житло він отримав майже 170 тисяч. Водночас журналісти розкопали, що насправді Сольвар у фастівській квартирі не проживає, а справжня власниця квартири – Світлана Морковниченко – є співробітницею у однієї із компаній нардепа.

Доходи Сольвара за 2012 рік

Доходи Сольвара за 2016 рік

Виходить, що Сольвар стрімко біднішає і живе на одну заробітну плату. Але дивний збіг обставин – хоч нардеп мало не бомжує, на родичах «висить» величезна кількість нерухомості. Наприклад, на матір нардепа було записано два елітних будинки в селі Рожівка, що під Києвом. Крім цього, на ній числилося ще й кілька квартир бізнес-класу. Наприклад, квартира у ЖК «Тріумф», що по вулиці Звіринецькій у Києві вартістю 11 млн. гривень і квартира по вулиці Олеся Гончара в центрі столиці, яка коштує 7,5 млн. гривень. Крім того, на неї було записано (вочевидь, дбайливим сином) ще й офісні приміщення по вулиці Івана Кудрі.

Зараз мати нардепа померла. Але як проста вчителька на зарплату у дві тисячі гривень спромоглася купити таке житло залишається таємницею. Цікаво й те, що на запитання ЗМІ чому Сольвар не вніс до декларації цю нерухомість, нардеп відповів, що не вступило в силу право на спадщину.

Але варто повернутися до самої діяльності нардепа. Як це не дивно, але в кулуарах ВР Руслана Сольвара часто називають «тушкою», хоча він жодного разу не змінював партії. Але для такого ганебного прізвиська є свої причини. Так, Сольвар, який зайшов у 2012 році від «УДАР» у ВР за протекцією «правої руки» Віталія Кличка Артура Палатного у 2013 році планував змінити «УДАР» на «Партію регіонів» Януковича. Утім, ходять чутки, що від цієї ідеї Сольвар відмовився після розмови з Кличком. Нібито Кличко навіть обіцяв продемонструвати на ньому свої боксерські навики, якщо Сольвар все ж таки вийде з його фракції. Фізична підготовка нинішнього мера Києва, схоже, стала більш вагомим аргументом для Сольвара, аніж винагорода від клану Януковича.

Варто також згадати і останню передвиборчу кампанію Сольвара. Тоді він позиціонував себе як меценат (хоча звідки гроші в такого бідного нардепа?) і господарник, та навіть обіцяв виділити кошти на будівництво семи храмів у Макарівському районі. Час минув, а будівництво не просунулося ані на сантиметр.

Крім усього іншого, народного депутата Руслана Сольвара підозрюють в причетності до незаконної вирубки лісів на Закарпатті. Зокрема, його колега, народний депутат Віталій Купрій в одному з інтерв'ю заявив, що «Руслан Сольвар співпрацює з «ДНР» і причетний до незаконної вирубки лісу на Закарпатті». У чому саме полягає співпраця Сольвара з недореспубліками, депутат не уточнив. Матеріали про його діяльність на Закарпатті подані місцевими активістами в управління МВС і СБУ. Але поки ніяких результатів з цього приводу немає. Подейкують, що правоохоронці довгий час закривали очі на знищення лісів Сольваром за певну «подяку».

З відкритих джерел відомо, що в січні 2015 року компанія "Метрудтранс", афілійована з цим народним депутатом, уклала договір з держпідприємством "Рогатинське лісове господарство", згідно з яким фірма взяла на себе зобов'язання надати послуги з перевезення залізничним транспортом на загальну суму 1,550 мільйона гривень. Належної конкуренції у "Метрудтранса" фактично не було, так як єдиним суперником Сольвар під час проведення конкурсних торгів була компанія "Моноліттранскомпані", засновник якої - земляк Руслана Сольвар Микола Бачал. В цілому, в період з 2012 по 2015 рік "Метрудтранс" отримав більше 27 мільйонів гривень державних грошей від лісгоспів.

Активісти, які захищають ліси на Закарпатті, стверджують, що офіційний договір з лісгоспами, який уклала транспортна компанія Сольвар "Метрудтранс", є лише прикриттям для нелегальної заготівлі і вивезення лісу з регіону. Утім, Сольвар чомусь вперто не реагує на звинувачення з боку ЗМІ.

До слова, нардеп вже встиг кілька разів побувати в рейтингу ворогів преси. Наприклад у 2013 році він посідав друге місце цього ТОПу. Нібито помічники нардепа організовували ДДОС-атаки на провідні ЗМІ, а прес-секретар пана Сольвара вимагав від журналістів перед інтерв'ю повністю узгодити, яким у результаті буде матеріал.

Воював з журналістами пан Сольвар і в 2014 році, та й так натхенно, що виправдано заслужив звання головного ворога журналістів і перше місце в рейтингу. Це треба було заслужити…

Подейкують, що Руслан Сольвар не зовсім адекватно поводиться не тільки з представниками преси. Впадає в крайнощі і зривається він також і на інших, а в його офісі в центрі Києва замість великого письмового столу, як це прийнято серед бізнесменів, красується величезна ліжко, лежачи на якому і вирішуються справи насущні.

Крім війни зі ЗМІ, у Руслана Сольвара є ще одне не менш цікаве заняття. Із завидною регулярністю народному обранцеві доводиться домовлятися зі столичними правоохоронними органами, щоб ті не чіпали його племінника. Як повідомлялося у ЗМІ, племінник парламентаря не тільки сам вживає наркотики, але і продає їх. Йдеться про амфетамін. Руслан Сольвар не раз, як кажуть в народі, відмазував родича від кримінальної відповідальності.

Що ж до діяльності його роботи як народного депутата, то законопроекти майже не стосуються Київщини і його округу. А якщо й стосуються, то тільки у загальному контексті. Натомість, депутатські запити Сольвара все ж таки стосуються рідного округу. Так, він регулярно направляє запити до керівників КОДА та КОР, які стосуються забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном та препаратами для лікування онкохворих. Окрема тема, якою цікавиться Сольвар – це Фастів. Він постійно звертається до мера Фастова Михайла Нетяжука. Ці запити також пов’язані з електропостачанням, проблемами сміття, а також із ситуацією із водопостачанням у місті. Не виключено, що цей «тролінг» мера Фастова з боку нардепа може бути пов'язаний з досить неприязними стосунками між цими персонажами.

Не забуває і про Макарівський район, періодично звертається він і до керівництва місцевої РДА. Тобто, у цьому випадку Сольвара можна навіть похвалити. Але запити запитами, а реальних змін особливо не помітно.

Серед помічників Сольвара, можна також знайти цікаві прізвища. Як от Вячеслав Безбах, який є сином народного депутата, екс-регіонала Якова Безбаха, який входить в орбіту олігарха Віктора Пінчука.

Загалом, Сольвар тільки підтверджує тенденцію нардепів – добравшись до влади, починати маніпулювати з доходами, забуваючи при цьому про виборців. Знаючі люди кажуть, що Сольвар ніколи не приховував, що йде до Ради задля полегшення ведення свого бізнесу. Але чи має він таке моральне право, використовувати мандат, який він отримав завдяки громаді, у власних інтересах? Вочевидь, він вважає, що так. Як завжди заручниками у цій ситуації залишаються звичайні громадяни, які вкотре, ведучись на солодкі слова кандидатів, намагаються обирати менше зло…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

 

Читайте також:

Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"
Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну
Сергій Міщенко
Олександ Марченко не дуже переймається справами свого виборчого округу

Новини

У Києво-Святошинському районі затримано вуличного грабіжника

20.10.2017, 19:46

На Київщині рятувальники підірвали артилерійські снаряди (ФОТО)

20.10.2017, 18:13

Депутат Київоблради заманив броварчан на безкоштовну виставу, де прочитає звіт про виконану роботу

20.10.2017, 17:25

Сільський голова з Обухівщини може "сісти" на п’ять років

20.10.2017, 16:47

За минулий місяць 85 білоцерківців отруїлися рибою зі стихійних ринків

20.10.2017, 16:40

В Яготині знято карантин африканської чуми

20.10.2017, 16:20

В Борисполі патрульні затримали водія під "феном"

20.10.2017, 15:55

У поліції Київщини просять активно повідомляти про драгдилерів

20.10.2017, 15:27

У Великодимерській ОТГ зафіксовано агітацію без вихідних даних та маніпулятивні технології.

20.10.2017, 15:16

На Київщині за самовільне спалювання листя та сміття будуть "нагороджувати" штрафами

20.10.2017, 15:02

Аналiтика

Сільський голова Фурсів Микола Фурсенко: Нам головне сьогодні – дати можливість людям жити і працювати в селі

20.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Деліція"

19.10.2017, 8:04

Хто на старті до Медвинської ОТГ: "радикали" Даниленка, бютівці Гринчука

17.10.2017, 11:09

З опорними школами на Миронівці явно не вгадали

Хто на Київщині "вимиває" кошти бюджету на школи-аутсайдери

17.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПОСП "Аграрник"

13.10.2017, 8:00

Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста

Мер Сквири Валерій Скочко: Створювати єдину ОТГ у межах району - абсолютно недоцільно

12.10.2017, 8:05

Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими

Хто на старті на виборах до Фурсівської ОТГ: люди Засухи, "клони" і сектант

11.10.2017, 8:00

Пани чубляться, а у селян лоби тріщать: чим завершиться корпоративний конфлікт у селі Маслівка

10.10.2017, 8:06

Горган і Старикова - хто кого?

Як Горган планує підсидіти Старикову

09.10.2017, 8:06

Павло Різаненко вважає, що підгрунтям протистояння КОДА і КОР може бути корупційна складова

Народний депутат Павло Різаненко: Через конфлікт між облрадою та Київською ОДА страждають всі

06.10.2017, 11:56

Блоги

Григорій Сокур (мер Переяслава 1998-2005 рр): Коли наше місто відновиться як історичний бренд

19.10.2017, 19:05

Сергій Вахній (голова Білоцерківської РДА, 1997-2005рр): Пам'яті Андрія Немни

17.10.2017, 19:15

Олексій Голобуцький (політолог): Чому "сталкерами" має займатися СБУ

17.10.2017, 17:15

Микола Спірідонов (політолог): Спочатку здоров’я, потім – фонтани!

17.10.2017, 8:18

Сергій Табалюк (голова Володарської РДА): Як Горган з місцевими баригами хочуть мене з’їсти

13.10.2017, 10:48

Світлана Шеповалова (волонтер): Київському обласному Центру допомоги учасникам АТО - два роки

11.10.2017, 9:23

Віталій Блінов (активіст, Біла Церква): Сліпий траст Дикого-мера

09.10.2017, 17:16

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Кримінал навколо музичної школи

05.10.2017, 17:26

Олександр Сєдих (юрист, Біла Церква): Партійна дурня від БПП, або Як Джегур підставляє Кононенка

04.10.2017, 11:47

Сергій Істомін (активіст, Біла Церква): Жоден гаджет не замінить працю бібліотекарів

29.09.2017, 14:38