Голова Кагарлицької РДА Віктор Коляда: депутат облради Віталій Карлюк – чемпіон із залякування людей

19.07.2017, 14:19

Після нещодавнього висловлення недовіри голові Кагарлицької РДА Віктору Коляді з боку депутатського корпусу районної ради "Моя Київщина" вирішила по спілкуватися з очільником райадміністрації та розібратися у причинах конфлікту

- Вікторе Миколайовичу, пройшло кілька тижнів з нашого останнього інтерв’ю, а Кагарлицький район опинився в епіцентрі скандалу. Депутати Кагарлицької районної ради ухвалили рішення щодо недовіри Вам, як голові РДА. Ви, у свою чергу, звинуватили у діях райради депутата Київоблради Віталія Карлюка. Роскажіть про цю ситуацію...

- Почну з того, що депутат облради від БПП Віталій Карлюк за характеристиками кагарличан та однокласників є людиною підступною, жадібною та мстивою. З головою КОДА їх пов’язує партійна приналежність та робота у фракції. Як відомо, у Олександра Горгана немає порозуміння з облрадою, а у світлі недавніх подій у раді - йдеться про голосування за рішення про імпічмент Президенту - голова КОДА виступає тут у дуже незручному ракурсі. Оскаржувати рішення активно допомагав Віталій Карлюк. Але він ніколи нічого не робить безкоштовно, тож, імовірно, він і використав Олександра Горгана у прибиранні незручного для себе голови РДА.

- Яка, на Вашу думку, роль Київської ОДА? Ви говорили, що Горган пропонував написати заяву за власним бажанням. Але чомусь сам Горган Указу про Ваше звільнення не підписує. З чим пов’язана така дивна поведінка губернатора?

- Зауважу, Олександр Горган особисто мені не телефонував, але такі дзвінки погоджують перші особи. Олександр Любомирович уникає особистого спілкування зі мною. Хоча по таких фактах має бути обов’язкове службове розслідування, а на час його проведення мене, як мінімум, потрібно відсторонити від роботи, про що я сам власне і попросив Олександра Горгана. Відповіді не отримав.

- Що Ви плануєте робити далі?

Далі, по закону, до рішення Президента я маю виконувати обов’язки голови РДА. Ховатися по лікарняних не збираюся, переслідувати кого-небудь за голосування навіть в думці не було - люди були просто залякані. Карлюк в цьому - просто чемпіон...

- У чому саме з Вами у депутата Київоблради Віталія Карлюка стався конфлікт? У чому він Вас звинувачує?

- Днями депутат Київоблради Віталій Карлюк у спільноті "Кагарлик" у Facebook звинуватив мене у дуже серйозних злочинах: у спробі завести свою компанію-постачальника тепла для закладів соцсфери в розпал опалювального сезону та у нібито вимаганні від інвесторів особистої мзди. Також він звинувачує мене у вимаганні у підприємців грошей під якісь "потьомкінські села", а також в приписуванні всього, що зроблено в районі до моїх персональних заслуг.

- Як і чим вдалося Віталію Карлюку залякати депутатів та кагарличан, і як було використано адміністративний ресурс при оголошенні недовіри Вам, як голові РДА?

- Тут склалася досить цікава і заплутана історія. Почну з того, що не ткак давно продавши свій аграрний бізнес в Кагарлицькому районі, згаданий мною депутат облради Віталій Карлюк несподівано отримав удар у спину від своєї колишньої працівниці Ткаченко Тетяни Петрівни. У Кагарлику і за його межами цю особу добре знають і аграрії, і політики. Вміючи голосно волати та маючи штат завжди готових поскандалити за гроші людей, Тетяна Петрівна свого часу активно агітувала за підтримку пайовиками господарств Віталія Карлюка. І не тільки... Те ж саме вона робила і на виборах. Але щось у взаєминах Віталія Карлюка і Тетяни Ткаченко пішло не так, і їхні стежки розійшлися.

Пішла тоді Ткаченко на службу до власника Узинського цукрового заводу Олександра Мойсеєнка. У Кагарлику цього підприємця знають з 2011 року, і хоча у нього були деякі проблеми у взаєминах з місцевими аграріями, в судах все залагодилося. Якось Мойсеєнко попросив зустрітися і повідомив, що став власником комбікормового заводу у Кагарлику (до продажу якого, до речі, був безпосередньо причетний Віталій Карлюк через свого компаньйона Івана Калдіна). У зв'язку з цим новоспечений господар прийшов представитися в адміністрацію, як новий підприємець і промисловець. Під час розмови нами було досягнуто домовленостей про реєстрацію підприємства в Кагарлику, а також про готовність бізнесмена підписати соціальну угоду з містом і приймати участь в соціальних проектах міста та району. Як голова РДА я діяв на підставі статті 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації". Погодили все в законний спосіб і з мером Кагарлика Олександром Панютою.

Що стало причиною непорозуміння Віталія Карлюка та Олександра Мойсеєнка я не знаю. Проте по місту і району пішов слух, що Тетяна Ткаченко, пам’ятаючи про зло до неї з боку Віталія Карлюка і знаючи проблемні договірні відносини останнього з частиною пайовиків, нібито перереєструвала на користь підприємства Олександра Мойсеєнка 500 гектарів сільгоспземель.

На той момент, нагадую, підприємства Віталієм Карлюком вже були продані. Нові господарі підприємств, які, до речі, так і не повідомили про те, хто вони, виставили Віталію Карлюку ультиматум: або поверни гроші, або залагодь проблему. І пішов Карлюк залагоджувати.

Однак спроба порозумітися з Віталієм Карлюком в мене та голови райради не знайшла свого місця. Аж тут 6 липня до мене в кабінет приходить Тетяна Ткаченко і повідомляє, що на сесії райради Віталій Карлюк змушуватиме звільнитися дректора комунального підприємства Кагарлицької районної ради "Реєстраційне агентство" Тетяну Бартко. Зробить він це для того, щоб поставити зручного і лояльного до нього реєстратора. У свою чергу, Ткаченко заявила, що вона з АТОвці буде захищати Бартко. Також тоді вона розповіла, що ці АТОвці хочуть анонсувати підприємця з Києва, яка хоче працювати в районі.

Я попередив Тетяну Ткаченко, що в порядку денному сесії питання звіту директора реєстраційного підприємства немає, і що непотрібно просувати якісь надумані питання. Водночас, зазначив, що про нового інвестора послухати - цікаво, але вже після сесії.

Після закриття сесії до залу зайшла Тетяна Ткаченко в супроводі десятка людей кавказької зовнішності. При цьому вона почала щось викрикувати. Я почав просити припинити цей фарс. Один з прибульців став за стіл президії, почавши спілкуватися з депутатами. Питання йому задавали депутати Микола Набок та Іван Палій. Утім, бачачи некоректність поведінки грузина, ми з головою райради запропонували всім розійтися. Одного з грузинів я візуально знаю по участі в бойових діях на Сході - ми стояли на блокпостах поруч, звати його Шота. От власне і все, що відбулося 6 липня у залі засідань.

- Не дуже зрозуміло, як ця історія призвела до таких наслідків, як рішення райради про Вашу недовіру...

- Все відбулося дуже просто: по місту Карлюком було моментально запущено чутки, що, мовляв, Коляда привів грузинів і вже скоро почнуть землю віджимати у місцевих аграріїв. Що саме святе для українського хлібороба? Правильно - земля! Хто утворює склад районної ради? Хлібороби! От люди і повелися на зрежесовану Віталієм Карлюком трагікомедію, а далі - закрите засідання партії БПП, на яке не допустили голову РДА, а потім позачергова сесія і недовіра...

- Цікаво, що собі думає Карлюк, намагаючись скинути Вас з крісла. Розкажіть, чому у Вас склалися такі неприязні стосунки?

- Варто зазначити, що спочатку після мого приходу в РДА Віталій Карлюк, як бізнесмен оцінив позитивні зміни, і як обласний депутат (а це його перший вихід в політику) на початках активно долучився до супроводу програм розвитку як району, так і міста. Ми розробляли проекти - він проштовхував їх в області, це правда.

Але згодом він, схоже, почав відчувати себе месією і давати оцінки роботі голові РДА, голові райради, вимагати зробити тільки так, як він накаже. Наприклад, він почав схиляти звільнятися заступника голови РДА, голову райради, керівника справами райради, директора комунального підприємства районної ради тощо. Звісно, у нас відбулася розмова з цього приводу, і я попросив Віталія Карлюка не втручатися у справи в такий спосіб. Нащо у відповідь отримав - ти взагалі хто такий?

- Що Ви плануєте робити далі?

- За посаду голови Кагарлицької РДА я не тримаюся. Жодного зауваження за час роботи у Кагарлику від керівництва області не мав. Район в обласних рейтингах посідає 5-те місце протягом всього часу моєї в ньому роботи. Це заслуга всього колективу РДА. Працюватиму в займаній посаді до рішення Президента.

- Яка позиція Кагарлицького міського голови Олександра Панюти? Чи підтримує мер Кагарлика Вас?

-  Міський голова не втручається в цей бруд. В приватній розмові сказав: «мені з вами працюється легко, проте зараз місто готується до створення ОТГ».

Розмову вів Валерій Міщенко, "Моя Київщина"

Читайте також:

Новини

На Київщині вивели більше 100 сортів картоплі (ФОТО)

15.11.2018, 20:24

У Переяславі молодіжний центр відзначив День добра (ФОТО)

15.11.2018, 19:58

Фото з мережі Інтернет

На Київщині від платників до держбюджету надійшло 4,1 мільярди гривень

15.11.2018, 19:32

Фото з мережі Інтернет

Сумна статистика: на Київщині від грибів постраждало 30 людей

15.11.2018, 19:09

Стали відомі кандидати до складу Громадської ради Білої Церкви

15.11.2018, 18:57

Острів Дитинства стане ще однією прикрасою Білої Церки, - нардеп Мепарішвілі

15.11.2018, 18:54

На Переяславщині 92 рази викликали швидку допомогу

15.11.2018, 18:45

Стадіон "Трудові резерви" у Білій Церкві

Ремонт стадіону "Трудові резерви" у Білій Церкві ведеться з порушенням технологій, - ЗМІ

15.11.2018, 18:21

Зниклих дітей з Макарівського району розшукали за три доби

Зниклих у Макарівському районі дітей розшукали за допомогою соцмережі

15.11.2018, 17:42

Житель Мархалівки Олексій Петренко

Житель Васильківського району отримав звання Народного художника України (ФОТО)

15.11.2018, 17:19

Аналiтика

"Золотий ключик": хто наживався на батьківських коштах у Баришівці

15.11.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Віталій Благовісний

14.11.2018, 18:35

Проблемні забудови Київщини: експерти обговорили одне з найболючіших питань області

14.11.2018, 8:04

Голова Дівичківської ОТГ Тимофій Девко: Через небажання молоді працювати на селі з кадрами склалася катастрофа

13.11.2018, 8:14

Гра в легалізацію: У головній ролі — ЖК “Comfort house”

12.11.2018, 9:02

Жахливі дороги і транспорт, а також "Київоблгаз"-мародер: про які проблеми почув новий голова Київщини

12.11.2018, 8:00

Чим займаються заступники губернатора в Інтернеті

09.11.2018, 8:25

Все пропало, або хто і коли наведе порядок на окрузі Гудзенка

08.11.2018, 8:04

Побачити Париж і померти або Що Федорук забув у столиці Франції

07.11.2018, 8:04

Забороняємо дітям лише те, що може зашкодити їхньому здоров'ю: досвід одного садочку з Вишневого

06.11.2018, 8:04

Блоги

Ігор Коча (громадський діяч, Біла Церква): Транспортна реформа – реалії та завдання на прикладі найбільшого міста Київщини

15.11.2018, 16:47

Володимир Гайдамачук (активіст): Якщо твій друг – сепаратист, то хто ти?

13.11.2018, 18:01

Євгенія Антонюк (Начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради): Коли місто гарне – в людей з’являється потяг до мистецтв

12.11.2018, 16:42

Андрій Коркач (депутат Переяслав-Хмельницької райради): Новий голова Київської ОДА працює серед людей

10.11.2018, 13:31

Олександр Терещук (голова Київської ОДА): Наступний 2019 рік стане роком дітей-сиріт

08.11.2018, 10:37

Олег Любімов (директор Київського ЦРМС): Зупинити децентралізацію не вдасться. Навіть народним депутатам

07.11.2018, 12:05

Артур Палатний (народний депутат України): звітую перед громадою Переяслава

06.11.2018, 14:05

Михайло Поживанов (екс-нардеп): чому не складається київська агломерація?

05.11.2018, 9:37

Ірина Федорів (журналіст): П'ятий переворот у Коцюбинському

31.10.2018, 13:59

Наталія Музиченко (депутат Київоблради): екс-регіонал Чередніченко з перевізниками намагається таємно підняти ціну на проїзд

31.10.2018, 11:59