Олександра Єлагіна: Благаю, допоможіть врятувати мою сестру Наталку!

01.08.2017, 8:00

Олександра Єлагіна просить небайдужих людей допомогти врятувати сестру Наталію Єлагіну
Олександра Єлагіна просить небайдужих людей допомогти врятувати сестру Наталію Єлагіну

Тридцятирічна Наталка Єлагіна з Білої Церкви вже більш ніж півроку бореться з важкою хворобою - гострий лейкоз. Рідні та близькі прикладають максимум зусиль аби врятувати життя дівчини. І це можливо. Справа тільки за коштами, великими коштами, які дуже важко зібрати за такий короткий термін. А хвороба не чекає, а прогресує. "Моя Київщина" поспілкувалась із сестрою Наталки Олександрою, яка усіляко допомагає рідній людині пройти  цей важкий шлях до одужання та благає про допомогу

- Олександро, розкажіть як і коли Ви дізнались про хворобу сестри Наталки, який їй встановили діагноз і як пережили цю новину?

- Про хворобу ми дізналися в грудні 2016 року, але з вересня в нас почалися проблеми з Наталкиним здоров’ям: в неї регулярно піднімалася температура, доходило до 41 С. Спочатку лікарі вважали, що йдеться про полієнефрит (хвороба нирок, - ред), наступних чотири місяці лікарі не могли встановити діагноз. В грудні коли самопочуття погіршилось вже гірше нікуди, нам таки винесли страшний діагноз - гострий лейкоз з анемією та надлишком бластів. Єдиним виходом є пересадка кісткового мозку за кордоном. Призначили лікування в 6 курсів хіміотерапії з подальшою трансплантацією. Ми були шоковані від діагнозу, багато сліз, багато думок… За що? Чому Наташа? Як знайти гроші на лікування? Що робити… І ми почали боротьбу!

- Хто окрім небайдужих людей Вам прийшов на допомогу?

- У нас –звичайна родина, коштів таких ми не маємо, і було прийняте рішення звернутися за допомогою усюди, де це можливо. На наш крик душі відгукнулися родичі, друзі, друзі друзів, організації, рекламні агентства, міська влада, обласна рада… Я і моя сім’я безмежно вдячні кожному за допомогу. Ви – найкращі, ви надихаєте йти далі, ви дали нам віру в майбутнє Наташі.

Моя подружка Альона  взяла на себе обов'язки за збір команди в поміч Наталі, організувалася така собі "община": ми збиралися, вирішували питання, ділилися ідеями і втілювали їх в життя!

- Знаю, що Ви повсякчас організовуєте різні благодійні акції. Розкажіть про них.

- Перша наша ідея полягала у тому, щоб організувати в Парку Шевченка благодійний ярмарок на новорічні свята перед новим 2017 роком. Дякую за допомогу Володимиру Грибовському і Олені Шевченко. «Наша Хатинка» в парку Шевченка  дала багато розголосу щодо хвороби Наташі. Люди приходили, купляли смаколики, гарячі напої і кидали в скриньку гроші.

У нас дуже багато добрих людей! Дуже! Також ми влаштували фінес-марафони. Перший фітнес-марафон пройшов в спортивному залі фітнес-клубу «Форма» за підтримки директора Марини Торопової. Другий аналогічний захід проходив у стортивному клубі «Актив» за підтримки директора Ірини Ковальової. Дякую Вам, дівчата!

Згодом Марина Торопова також організувала 4 великих фестивалі заради допомоги Наталці. Робили це разом з святковою агенцією «Смайл» (Андрій Копилов і Вікторія Кармазін) і розважальним комплексом «Каліпсо» (Олександр Антонюк). Це були могутні фестивалі. Всі вокальні співочі танцювальні ансамблі нашого міста теж відгукнулися на підтримку Наташі, і так ми об'єднали практично все наше місто!

- Скільки вже вдалося зібрати коштів ?

- Взагалі на цей час було зібрано 1.400.000грн з яких вже до 500.000 гривень ми витратили на чотири курси лікування, зараз проходимо п’ятий. Також після другої хімії ми злітали в Мінськ в 9-ту клініку, де пройшли тест на сумісність мене як донора. Я як рідна сестра мала великі шанси підійти. Але, на жаль…

На це ми витратили 2.000 долл. Плюс квитки 400долл. От і виходить що збираємо і витрачаємо на хімії і на аналізи. Клініка в Білорусії виставила нам рахунок на трансплантацію кісткового мозку 115.600 доларів США…

- Чи зіштовхувались Ви з шахраями, які зазіхали на зібрані кошти? Як відомо ця ситуація досить розповсюджена, і злочинці не гребуть нічим…

- Так, на жаль, і таке теж було. Шахраї підло провернули цілу аферу, яка стала нам в 49 тисяч грн. Коли ми почали збір коштів у соцмережах, нас дуже швидко знайшли аферисти, які спеціалізуються на карткових рахунках. Кожного дня були дзвінки від людей, які «косили» під юридичні особи та різні банки. Так як я мала досвід роботи в банку, то моя сім’я не зважала на цей терор.

Але сталося так, що одного дня задзвонив телефон…. На тому кінці дроту чоловічий голос представився волонтером з телеканалу «1+1». Він розповів що хоче допомогти, в тому числі, ліками. Дивно було тільки, що під час розмови весь час пропадав зв’язок, і мені доводилося постійно передзвонювати йому.

Ми довго спілкувалися, я зраділа що в нас нарешті з’явився волонтер. Але раділа не довго, хвилин 5-7. Одразу після розмови я спробувала набрати маму, щоб розповісти про радісну новину. Але не додзвонилась, бо мій телефон чомусь був не в мережі. Після довгих намагань ввімкнути телефон,ь  зрозуміла що щось коїться не те. Почала панікувати, бо зрозуміла той волонтер виявився шахраєм.

Примчавшись у відділення оператора Київстар, мені повідомили що мою картку заблокували, оскільки, за словами консультанта, вона була втрачена, і її поновили в Маріуполі. За якісь півгодини з мого рахунку було знято 49 тисяч гривень. Шахраї, відкривши номер в Маріуполі, змогли зареєструвати мене в Ощад-24. Я звісно ж написала заяву до поліції. За даним фактом було порушено кримінальну справу.  

- Жах! А в якій лікарні зараз перебуває Наталія?

- Наташа постійно знаходиться в Київській обласній лікарні (відділення онкогематології), відпускали додому її лише декілька разів. В неї з'явилися лікарняні друзі, в них трохи інше життя, інший погляд на світ, вони називають себе «онко-банда», і разом проходять цій важкий період хіміотерапій та інших процедур.

Усі вони підтримують одне одного, вони як рідні – бо вони молоді , позитивні, і сміливі . Вони прикіпають серцем і душею один до одного. Страшно одне: там в лікарні ти можеш бачити сьогодні людину, сміятися з нею, міркувати про спільну подорож після одужання . І раптом… людини не стає. Так власне і сталося  із Наталкиним  другом Андрієм. Боже, то було жахливо… Не передати словами… Він не встиг виїхати за кордон, хвороба надто швидко прогресувала…

- Я знаю, що нещодавно ви з активістами влаштували мітинг під стінами Кабміну, аби держава звернула увагу на онкохворих.

- Наташа стоїть у державній черзі в Міністерстві Охорони здоров’я України. Оскільки в нашій країні не роблять таких операцій, країна повинна оплатити операцію! Тобто українське законодавство гарантує громадянам оплату лікування за кордоном, в разі якщо вітчизняна медицина безсила у боротьбі з хворобою. Для цього Міністерство охорони здоров’я утворило спеціальну комісію, яка вирішує, чи дійсно людині потрібно лікувати за межами країни, а також ставить такого пацієнта в чергу.

Ця черга спільна для всіх. Тут немає розподілу на захворювання і терміновість. Але така хвороба як лейкоз не чекає. Ми чекаємо рішення комісії вже півроку. Історія з Андрієм надихнула нас об’єднати всю чергу МОЗ і ми вирішили з активістами на мирний мітинг під Кабінетом Міністрів України, щоб там поворушилися і нарешті виділили гроші для онкохворих.

Міністр охорони здоров’я пані Уляна Супрун пообіцяла виступити на бюджетному комітеті з нашим проханням, але цього не сталося. Тому не гаючи часу ми буквально увірвалися на засідання бюджетного комітету в Верховній Раді, і просили самі у народних депутатів виділити кошти. І нас таки почули – 309 голосів. Але це жах, через що потрібно пройти, щоб нас почули. Зараз все залежить від підпису пана Президента під законопроектом №6600. Але поки підпису не має… І це рве серце на шматки. Хвороба не жде…

- Для наших читачів, котрі виявлять бажання допомогти бодай декількома гривнями, назвіть свої банківські реквізити

- Я хочу попросити усіх небайдужих людей з великим і добрим серцем - ДОПОМОЖІТЬ ВРЯТУВАТИ мою сестру Наташу Єлагіну. Карта Приват:  5168757315678153 Єлагіна Олександра (сестра)

- Олександро, дякую за цю розмову, редакція «Моєї Київщини» щиро сподівається, що Вам і Вашій родині вдасться побороти усі ці неймовірні труднощі, і Наталка обов’язково одужає та матиме повноцінне життя та світле майбутнє. Зичимо Вам здоров’я і успіху!

Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Новини

Медик з Богуслава вимагав хабар за довідку про інвалідність

20.02.2018, 19:47

В.о. міністра охорони здоров’я Ульяна Супрун провела роз’яснювальну роботу щодо реформи у Білій Церкві (ФОТО)

20.02.2018, 18:47

Прокуратура намагається у Броварах повернути незаконно видану землю під багатоповерхівку

20.02.2018, 18:08

З’явилися подробиці ліквідації спиртзаводу, який був замаскований під овечу ферму (ФОТО)

20.02.2018, 17:46

Андрія Пряхіна звільнено

Порошенко звільнив чергового голову РДА на Київщині

20.02.2018, 17:15

В Кагарлику за ремонт однієї дороги двом підприємствам перерахували майже 700 тис грн

20.02.2018, 16:48

Під Києвом двоє п’яних підстаркуватих чоловіків з ножем накинулись на молодика

20.02.2018, 16:25

Київщина - одна з лідерів по кількості опозиціонерів в облрадах України, - КВУ (ІНФОГРАФІКА)

20.02.2018, 15:59

У Великій Димерці чоловік через ревнощі мало не вбив сусіда

20.02.2018, 15:37

В Білій Церкві вшанували пам’ять героїв небесної сотні (ФОТО)

20.02.2018, 15:13

Аналiтика

До Зіневича та його провайдера "Бест" у бучанців виникло чимало питань

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

20.02.2018, 8:04

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Банкова сподівається, що Віталій Ярема допоможе встановити контроль президентських сил над Київською областю

Стабілізатор №2: чи справдиться нова надія Банкової на Київщині

09.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП АП Укртранс

08.02.2018, 8:05

Віталій Гудзенко весь час перебуває в політичному пошуку

Коли нардеп-мажоритарник з Київщини втече з БПП

07.02.2018, 8:02

Блоги

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): Чому Україна – найгірше в світі місце для лікарів

12.02.2018, 15:37

Ігор Коча (активіст): Коли мер Білої Церкви Дикий перестане бути гальмом транспортної реформи

12.02.2018, 14:28

Наталія Бігарі (голова комісії з питань охорони здоров'я Київоблради): Щодо ситуації навколо будівництва нового корпусу лікарні в Борисполі

12.02.2018, 12:19

Олексій Вороненко (політолог): Що робив Джига у президії МВС Київщини

09.02.2018, 19:24

Андрій Лозовий (народний депутат України): Кілька слів про нового заступника Кононенка

09.02.2018, 14:00