Олександра Єлагіна: Благаю, допоможіть врятувати мою сестру Наталку!

01.08.2017, 8:00

Олександра Єлагіна просить небайдужих людей допомогти врятувати сестру Наталію Єлагіну
Олександра Єлагіна просить небайдужих людей допомогти врятувати сестру Наталію Єлагіну

Тридцятирічна Наталка Єлагіна з Білої Церкви вже більш ніж півроку бореться з важкою хворобою - гострий лейкоз. Рідні та близькі прикладають максимум зусиль аби врятувати життя дівчини. І це можливо. Справа тільки за коштами, великими коштами, які дуже важко зібрати за такий короткий термін. А хвороба не чекає, а прогресує. "Моя Київщина" поспілкувалась із сестрою Наталки Олександрою, яка усіляко допомагає рідній людині пройти  цей важкий шлях до одужання та благає про допомогу

- Олександро, розкажіть як і коли Ви дізнались про хворобу сестри Наталки, який їй встановили діагноз і як пережили цю новину?

- Про хворобу ми дізналися в грудні 2016 року, але з вересня в нас почалися проблеми з Наталкиним здоров’ям: в неї регулярно піднімалася температура, доходило до 41 С. Спочатку лікарі вважали, що йдеться про полієнефрит (хвороба нирок, - ред), наступних чотири місяці лікарі не могли встановити діагноз. В грудні коли самопочуття погіршилось вже гірше нікуди, нам таки винесли страшний діагноз - гострий лейкоз з анемією та надлишком бластів. Єдиним виходом є пересадка кісткового мозку за кордоном. Призначили лікування в 6 курсів хіміотерапії з подальшою трансплантацією. Ми були шоковані від діагнозу, багато сліз, багато думок… За що? Чому Наташа? Як знайти гроші на лікування? Що робити… І ми почали боротьбу!

- Хто окрім небайдужих людей Вам прийшов на допомогу?

- У нас –звичайна родина, коштів таких ми не маємо, і було прийняте рішення звернутися за допомогою усюди, де це можливо. На наш крик душі відгукнулися родичі, друзі, друзі друзів, організації, рекламні агентства, міська влада, обласна рада… Я і моя сім’я безмежно вдячні кожному за допомогу. Ви – найкращі, ви надихаєте йти далі, ви дали нам віру в майбутнє Наташі.

Моя подружка Альона  взяла на себе обов'язки за збір команди в поміч Наталі, організувалася така собі "община": ми збиралися, вирішували питання, ділилися ідеями і втілювали їх в життя!

- Знаю, що Ви повсякчас організовуєте різні благодійні акції. Розкажіть про них.

- Перша наша ідея полягала у тому, щоб організувати в Парку Шевченка благодійний ярмарок на новорічні свята перед новим 2017 роком. Дякую за допомогу Володимиру Грибовському і Олені Шевченко. «Наша Хатинка» в парку Шевченка  дала багато розголосу щодо хвороби Наташі. Люди приходили, купляли смаколики, гарячі напої і кидали в скриньку гроші.

У нас дуже багато добрих людей! Дуже! Також ми влаштували фінес-марафони. Перший фітнес-марафон пройшов в спортивному залі фітнес-клубу «Форма» за підтримки директора Марини Торопової. Другий аналогічний захід проходив у стортивному клубі «Актив» за підтримки директора Ірини Ковальової. Дякую Вам, дівчата!

Згодом Марина Торопова також організувала 4 великих фестивалі заради допомоги Наталці. Робили це разом з святковою агенцією «Смайл» (Андрій Копилов і Вікторія Кармазін) і розважальним комплексом «Каліпсо» (Олександр Антонюк). Це були могутні фестивалі. Всі вокальні співочі танцювальні ансамблі нашого міста теж відгукнулися на підтримку Наташі, і так ми об'єднали практично все наше місто!

- Скільки вже вдалося зібрати коштів ?

- Взагалі на цей час було зібрано 1.400.000грн з яких вже до 500.000 гривень ми витратили на чотири курси лікування, зараз проходимо п’ятий. Також після другої хімії ми злітали в Мінськ в 9-ту клініку, де пройшли тест на сумісність мене як донора. Я як рідна сестра мала великі шанси підійти. Але, на жаль…

На це ми витратили 2.000 долл. Плюс квитки 400долл. От і виходить що збираємо і витрачаємо на хімії і на аналізи. Клініка в Білорусії виставила нам рахунок на трансплантацію кісткового мозку 115.600 доларів США…

- Чи зіштовхувались Ви з шахраями, які зазіхали на зібрані кошти? Як відомо ця ситуація досить розповсюджена, і злочинці не гребуть нічим…

- Так, на жаль, і таке теж було. Шахраї підло провернули цілу аферу, яка стала нам в 49 тисяч грн. Коли ми почали збір коштів у соцмережах, нас дуже швидко знайшли аферисти, які спеціалізуються на карткових рахунках. Кожного дня були дзвінки від людей, які «косили» під юридичні особи та різні банки. Так як я мала досвід роботи в банку, то моя сім’я не зважала на цей терор.

Але сталося так, що одного дня задзвонив телефон…. На тому кінці дроту чоловічий голос представився волонтером з телеканалу «1+1». Він розповів що хоче допомогти, в тому числі, ліками. Дивно було тільки, що під час розмови весь час пропадав зв’язок, і мені доводилося постійно передзвонювати йому.

Ми довго спілкувалися, я зраділа що в нас нарешті з’явився волонтер. Але раділа не довго, хвилин 5-7. Одразу після розмови я спробувала набрати маму, щоб розповісти про радісну новину. Але не додзвонилась, бо мій телефон чомусь був не в мережі. Після довгих намагань ввімкнути телефон,ь  зрозуміла що щось коїться не те. Почала панікувати, бо зрозуміла той волонтер виявився шахраєм.

Примчавшись у відділення оператора Київстар, мені повідомили що мою картку заблокували, оскільки, за словами консультанта, вона була втрачена, і її поновили в Маріуполі. За якісь півгодини з мого рахунку було знято 49 тисяч гривень. Шахраї, відкривши номер в Маріуполі, змогли зареєструвати мене в Ощад-24. Я звісно ж написала заяву до поліції. За даним фактом було порушено кримінальну справу.  

- Жах! А в якій лікарні зараз перебуває Наталія?

- Наташа постійно знаходиться в Київській обласній лікарні (відділення онкогематології), відпускали додому її лише декілька разів. В неї з'явилися лікарняні друзі, в них трохи інше життя, інший погляд на світ, вони називають себе «онко-банда», і разом проходять цій важкий період хіміотерапій та інших процедур.

Усі вони підтримують одне одного, вони як рідні – бо вони молоді , позитивні, і сміливі . Вони прикіпають серцем і душею один до одного. Страшно одне: там в лікарні ти можеш бачити сьогодні людину, сміятися з нею, міркувати про спільну подорож після одужання . І раптом… людини не стає. Так власне і сталося  із Наталкиним  другом Андрієм. Боже, то було жахливо… Не передати словами… Він не встиг виїхати за кордон, хвороба надто швидко прогресувала…

- Я знаю, що нещодавно ви з активістами влаштували мітинг під стінами Кабміну, аби держава звернула увагу на онкохворих.

- Наташа стоїть у державній черзі в Міністерстві Охорони здоров’я України. Оскільки в нашій країні не роблять таких операцій, країна повинна оплатити операцію! Тобто українське законодавство гарантує громадянам оплату лікування за кордоном, в разі якщо вітчизняна медицина безсила у боротьбі з хворобою. Для цього Міністерство охорони здоров’я утворило спеціальну комісію, яка вирішує, чи дійсно людині потрібно лікувати за межами країни, а також ставить такого пацієнта в чергу.

Ця черга спільна для всіх. Тут немає розподілу на захворювання і терміновість. Але така хвороба як лейкоз не чекає. Ми чекаємо рішення комісії вже півроку. Історія з Андрієм надихнула нас об’єднати всю чергу МОЗ і ми вирішили з активістами на мирний мітинг під Кабінетом Міністрів України, щоб там поворушилися і нарешті виділили гроші для онкохворих.

Міністр охорони здоров’я пані Уляна Супрун пообіцяла виступити на бюджетному комітеті з нашим проханням, але цього не сталося. Тому не гаючи часу ми буквально увірвалися на засідання бюджетного комітету в Верховній Раді, і просили самі у народних депутатів виділити кошти. І нас таки почули – 309 голосів. Але це жах, через що потрібно пройти, щоб нас почули. Зараз все залежить від підпису пана Президента під законопроектом №6600. Але поки підпису не має… І це рве серце на шматки. Хвороба не жде…

- Для наших читачів, котрі виявлять бажання допомогти бодай декількома гривнями, назвіть свої банківські реквізити

- Я хочу попросити усіх небайдужих людей з великим і добрим серцем - ДОПОМОЖІТЬ ВРЯТУВАТИ мою сестру Наташу Єлагіну. Карта Приват:  5168757315678153 Єлагіна Олександра (сестра)

- Олександро, дякую за цю розмову, редакція «Моєї Київщини» щиро сподівається, що Вам і Вашій родині вдасться побороти усі ці неймовірні труднощі, і Наталка обов’язково одужає та матиме повноцінне життя та світле майбутнє. Зичимо Вам здоров’я і успіху!

Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Новини

Юні гімнастки з Яготина вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі

15.12.2017, 19:31

Володимир Гройсман

До заводу "Rosava" завітав прем’єр-міністр Володимир Гройсман (ВІДЕО)

15.12.2017, 18:42

У Вишневому хлопця пограбували прямо на побаченні (ФОТО)

15.12.2017, 18:01

У Білій Церкві обрали нового голову Федерації футболу

15.12.2017, 17:32

ALUMETA Group Україна

Алюмінієвий завод у Броварах вкрав у "Київоблгазу" 47 млн грн

15.12.2017, 17:01

В аеропорту "Бориспіль" пройшла перша весільна церемонія (ВІДЕО)

15.12.2017, 16:33

На Переяславщині телефонні шахраї вимагали 15 тисяч доларів за міфічне ДТП

15.12.2017, 16:02

На вихідних у Київській погіршаться погодні умови

15.12.2017, 15:35

Поліція Київщини повернула додому зниклу неповнолітню дитину

15.12.2017, 15:05

В Ірпені оголосили волонтерську лотерею – Ліки для бійців

15.12.2017, 14:33

Аналiтика

За Ускова можуть заступитися впливові люди на рівні Верховної Ради

Маніпуляція з театром: чому облрада звільнила В’ячеслава Ускова

15.12.2017, 8:09

Скандал з "подвійним" виділенням землі на Миронівщині триває вже третій рік

Як на Миронівщині зіштовхнули лобами фермерів у битві за 3 тисячі га

14.12.2017, 8:08

Валерій Ксьонзенко

Депутат Київської облради Валерій Ксьонзенко: Проти одних депутатів заведено кримінальні справи, на інших тиснуть через бізнес

13.12.2017, 8:34

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Сімол"

12.12.2017, 8:04

Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24

В Узині готуються до перших виборів громади

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017, 8:24

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бест"

07.12.2017, 8:04

Життя Северіона Дангадзе виникає багато запитань

Хто такий Северіон, або Як партія Саакашвілі залишилася без голови обласного осередку

06.12.2017, 12:50

Олександр Животовський - "кіборг" з Бучі

Депутат-"кіборг" з Бучі Олександр Животовський: В аеропорту ми віддавали росіянам борги, звісно, з відсотками

06.12.2017, 8:04

Москаленко, схоже, втратив свою креатуру на посаді голови ОДА

Горган залишається, або Як кинути свого "патрона"

05.12.2017, 8:00

Блоги

Сергій Каплін (народний депутат): Театр "Батьківщина" віджала. Тимчасово

15.12.2017, 13:37

Ярослав Москаленко (народний депутат): Ліквідатори аварії на ЧАЕС навічно викарбувані у літописі українського народу

14.12.2017, 10:57

Світлана Шеповалова (волонтер): Хто саботує Закон щодо ветеранів АТО

12.12.2017, 18:09

Ігор Коча (активіст): Є людські цінності та принципи, через які я ніколи не переступаю

11.12.2017, 11:34

Володимир Гайдамачук (активіст): Добірні писки, або Чому політичні "гастролери" зачастили до Узина

07.12.2017, 15:25

Олег Тягнибок (лідер ВО "Свобода"): Болюче питання Узина

05.12.2017, 8:24

Ірина Федорів (жірналіст): Пане Карплюк, витріть сльози і зустріньте поразку як чоловік

01.12.2017, 17:21

Володимир Карплюк (міський голова Ірпеня): Хто фальсифікував рейтинг мерів-інноваторів

01.12.2017, 14:19

Василь Рішко (журналіст): Як готуються до виборів на Ставищенщині, або вчителям – по 200, атовцям – по 2

28.11.2017, 15:12

Наталія Соколенко (журналіст): Як відбілюють "ірпінське Чикаго"

27.11.2017, 16:01