Голова Володарської райради Володимир Кузьменко: Через відсутність промисловості молодь тікає з району

03.08.2017, 8:00


Цього разу "Моя Київщина" побувала на Володарщині, де отримала можливість дізнатися чим живе сьогодні район. Про плани створення ОТГ, стан доріг, а також про те як ставляться в районі до учасників АТО розповів голова Володарської  районної ради Володимир Кузьменко 

- Володимире Михайловичу, розкажіть насамперед про те, які перспективи ОТГ на Володарщині?

- Кабміном затверджено одна Володарська об’єднана громада, але на сьогоднішній день немає можливості для об’єднання через те, що повинна бути згода громади сільських рад. На сьогоднішній день ми вже збирали декілька нарад, на яких був присутній представник із обласної адміністрації Володимир Удовиченко і абсолютно всі голови сіл. Утім, громада висловились про те, що зараз не на часі створення ОТГ.

Так, ця реформа - дуже хороша і її треба впроваджувати, але сьогодні громада може бути створена, наприклад, у Софіївській Борщагівці чи Білій Церкві - тобто у населенних пунктах поруч з Києвом чи у великих промислових центрах Київщини. А щодо сільськогосподарських районів, то їх треба вивчати і спершу показати якийсь приклад. Хоча б у одній області, у якій належним чином створена громада на базі сільськогосподарських районних центрів.

Наприклад, візьмемо Хмельницьку чи Вінницьку області, які у них створені громади, і які у них позитивні зміни? На сьогодні в Київській області позитив показують  Березань, Біла Церква та інші великі міста,  а такі сільськогосподарські райони як Володарський і, наприклад, Тетіївський треба вивчати. Тому в перспективі це дуже привабливо, але сьогодні ОТГ не на часі...

- А яка ситуація у Володарському районі зі станом доріг? Я так бачу, ситуація не надто відрізняється від стану доріг, наприклад, у Білій Церкві...

- Не можу сказати що дороги в Київській області, включно з нашим районом, в найгіршому стані. Сьогодні, якщо порівняти з Вінницькою, Черкаською та іншими областями, то в Київській області - одні з кращих доріг. Це я вам можу сказати точно. У нас із програми державного і обласного бюджету підуть кошти на капітальний ремонт доріг в таких селах як Тадіївка, Логвин та Ратуш.

А який у Вас річний бюджет?

- Наш річний районний бюджет складає 147 мільйонів.

Непогано. А чи вистачає робочих  місць у вашому районі?

- Це - складне питання, оскільки багато молоді сьогодні їде в Київ, Білу Церкву та інші міста. У нас - сільськогосподарський район, є лише один потужний промисловий об'єкт - цукровий завод. Тому через відсутність промисловості, молоді залишається у нас небагато. Районна рада постійно працює над тим, щоб залучити інвесторів в район.

Наведу приклад: районна адміністрація досить тривали час не хотіла давати дозволи Пустоварському цукровому заводу, де відбувається будівництво біостанції за понад 11 мільйонів євро інвестицій. Мова йде про виробництво електроенергії на рештках переробки цукрового заводу. Саме райрадою було рекомендовано адміністрації підписати цей документ. Дозвіл таки був підписаний, тож будівництву даної біостанції бути.

Також в нас є ще одне питання,  дуже серйозне і перспективне. У нас нараховується 1600 голів корів по району. Але раніше було набагато більше - близько 10-12 тисяч. Зараз одне голландське підприємство-інвестор в селі Гайворон, у якому налічується 800 голів корів, розпочав будівництво  приміщення на ще 800 голів. Дане підприємство виробляють молоко для дитячого харчування.

А взагалі важко йдуть інвестори на Володарщину?

- Так. І справа от в чому. Ми віддалені від Києва: 120 кілометрів - це немало. Не всі інвестори готові їхати і подивитися який тут гарний та чудовий край із прекрасною природою. Звичайно було б чудово якби сюди пішли інвестиції. І ми дійсно над цим працюємо.

А яка ситуація із освітніми закладами в районі?

- Ситуація - в задовільному стані, в кожному населеному пункті є садочки, більшість яких знаходяться при навчальних шкільних закладах. Наприклад, садочок "Пізнайко" відвідує майже 300 дітей. Із державних коштів торік було зроблено утеплення дитячого садочка. Зараз також проводиться ремонт в групах.

Точиться багато розмов про те, що на Володарщині усі гілки влади, м’яко кажучи, не дружні між собою, а в РДА немає господаря. Мова йде про очільника райдержадміністрації Сергія Табалюка. На Вашу думку, чим це викликано?

- Давайте не будемо обговорювати цю тему. Я вважаю, що є структура президента України, і на сьогодні представників державної влади треба ставити таких, які щось розуміють, вміють, хочуть і знають, як робити. А цілими днями сидіти і нічого не робити... Ці розмови не безпідставні і ви - на правильному шляху. Про це вже мова йшла і по кількох телеканалах. Я скажу так: рішення щодо керівників райадміністрацій приймає Адміністрація президента, і от нехай вони з цим і розбираються.

Прокоментуйте Вашу особисту думку про конфлікт між головою ОДА Горганом та Табалюком.

- Я не буду цього коментувати. Є влада, є президент, губернатор і голова адміністрації. Гілка влади повинна бути підпорядкована. Що сказав голова адміністрації - голова району повинен виконувати.

Напередодні, перед нашою розмовою я мала зустріч із представниками селищної ради та громадської ради, котрі незадоволені співпрацею із районною адміністрацією. Каменем спотикання став пам’ятник героям Небесної сотні, який і досі не встановили через те що обидві сторони не можуть найти згоди, де саме йому місце. Селищна рада на сесії постановила що монумент буде встановлений на центральній площі Володарки неподалік адміністрації та пам’ятника Кобзареві. А районне керівництво, наскільки я знаю, хоче встановити його на алеї слави. Хотілося б розібратися в цьому питанні...

- Коли прибрали пам’ятник Леніну, постало питання про встановлення пам’ятника Героям Небесної сотні. Я, як житель району, був проти встановлення його на площі біля майбутнього розважального центру, який невдовзі будуватиметься. На цій площі проводяться випускні вечори, різні заходи, пов’язані з відпочинком. Як тут може стояти пам’ятник людям, які загинули на Майдані? Він повинен стояти в гарному видному місці. 

Селищна рада проявляла ініціативу, аби монумент стояв саме на центральній площі, а не на Алеї Слави. Ми проводили слухання, опитування, і більшість людей були прихильниками того, аби встановити його поруч з пам’ятниками Афганцям, Голодомору. Там дійсно хороше місце. Деяка категорія людей була з цим не згодна. Буквально всі голови сіл написали (Володарка - це ж районний центр) і на майдані зібралися люди не тільки із селища а й з усього району.

Рішенням сільських рад було рекомендовано селищній раді прийняти рішення і поставити пам’ятник на Алеї Слави. Так само завтра виникне питання поставити пам’ятник учасникам АТО. Де ми його будемо ставити? Так само на Алеї. А та пропозиція, яку вносили представники громадської ради та Володарської селищної ради про те, що треба ставити пам'ятник біля пам’ятнику Шевченка, не надто підходяща.  Там знаходиться рекламний щит і дерево, яке потрібно прибрати. Більше того, аби розпочати будівництво, треба усі погодження  і документи на його встановлення, оскільки сам пам’ятник висотою близько 7 метрів. Це треба наймати професійну бригаду для його встановлення, щоб не дай Бог, він не впав і не наробив біди. Тому я вважаю, що його треба поставити так, щоб люди йшли і любувались ним і згадували тих, хто віддав життя за те щоб ми жили в хорошій державі. І це місце саме на Алеї Слави.

Яка ситуація із земельними наділами для учасників АТО?

- Це дуже наболіле і тяжке питання. Ми одні з перших підняли це питання. На засідання я запросив представників із Верховної Ради.  Ми направляли листи в ВРУ, Кабмін, Держгеокадастр і обласні структури, щоб повноваження по землі передати на місця. У Верховній Раді в першому читанні прийняли це питання, а в другому читанні воно не було прийняте. Наразі ж питання земельних ділянок для учасників АТО вирішується, ніяких таких скандальних питань в нас не було. Єдине, в селі Логвин наділили на учасників АТО земельні ділянки на пасовищах. Але місцеві жителі не захотіли віддавати їх. Утім, питання було вирішено на користь АТОшників...  

Доречі, про Логвин. У "Моєї Київщини" є інформація про те, що в селищі  відбуваються певні махінації з наділами, яку ми збираємось перевірити. Тож попередньо хотілося б почути вашу думку стосовно цього...

- Немає там ніяких махінацій. Обласний геокадастр виділив учасникам АТО по 2 га пасовищ. Як я вже казав, місцеві жителі були проти. Виникло це питання, але була сесія, потім нарада, і ми в усьому розібралися. Можете під’їхати, поговорити із головою Логвинської сільської ради.  Ну як не дати землю учасникам АТО, якщо сьогодні є закон, і є можливість її дати...

Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Пожежа в Володарському районі
Сергій Табалюк
У селі Володарського району згорів величезний ангар
Віктор Коляда
Олександр Тігов

1 2

Новини

У Кагарлику вщент згоріли хазяйські дрова

Взимку без тепла: величезна купа дров вщент згоріла в Кагарлику (ФОТО)

20.08.2017, 19:03

Дерево повністю перекрило рух транспорту на дорозі біля Баришівки

20.08.2017, 18:05

Поблизу Броварів бомж зарізав товариша по чарці

Бомжа-вбивцю з-під Броварів взято під варту, - прокуратура

20.08.2017, 17:15

Депутатів і чиновників просять не приходити на святкування Дня знань заради піару

20.08.2017, 16:13

Нардеп Савченко зустрілася з жителями містечка на Київщині (ФОТО)

20.08.2017, 15:47

Японська делегація провела зустріч із чиновниками КОДА

Японська делегація відвідала найбільший полігон сміття на Київщині (ФОТО)

20.08.2017, 15:08

Броварського чиновника судитимуть за привласнення коштів під час ремонту дороги

20.08.2017, 14:18

Кріплення тролейбусних шляхів відвалилося і розбило скло автомобіля

У Білій Церкві комунальне майно потрощило автівку і поранило дитину (ФОТО)

20.08.2017, 13:53

Служителька Феміди з Броварів постане перед судом за вимагання хабара (ФОТО)

20.08.2017, 13:25

Під Вишгородом наркоман погрожував вистрелити з гранатомета

У селі під Києвом спецпризначенці ліквідували озброєного наркомана-педофіла (ФОТО)

20.08.2017, 12:55

Аналiтика

Сергій Табалюк

Голова Володарської РДА Сергій Табалюк: Головна претензія Горгана до мене в тому, що я не став в нього хлопчиком на побігеньках

18.08.2017, 8:00

Тарута збирає під прапори "Основи" неоднозначних персонажів

Чому білоцерківський екс-нардеп з команди Бойка подався до Тарути

17.08.2017, 8:02

Обухівську РДА може очолити людина Березенка

Вибір без вибору: хто очолить Обухівський район

16.08.2017, 8:02

Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"

Хто є хто у Київській облраді: "радикальний" клан Даниленка

15.08.2017, 8:02

Петро Савченко

Поет, старший прапорщик Петро Савченко: У новітню пору змагань українці мають стати європейською нацією

14.08.2017, 8:00

"Ватні" погляди Квеленкова не заважать працювати в одному з найбільших БК Київщини

Обухівське протистояння: як сепаратист бореться з творчими колективами

11.08.2017, 8:27

Українці скептично ставлять до перспектив медреформ. І на це є чимало причин

Як покласти край медичному хаосу на Київщині

10.08.2017, 8:00

Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну

Чим займаються нардепи від Київщини: "коневод" Онищенко

09.08.2017, 8:03

Руслан Майструк

Мер Тетієва Руслан Майструк: інфраструктура в місті дає змогу розраховувати на створення дієвої ОТГ

08.08.2017, 8:00

Командир полку "Миротворець" Юрій Шершньов: не варто розкачувати ситуацію всередині країни

07.08.2017, 8:20

Блоги

Петро Шапочук (голова Київської обласної організації Спілки офіцерів України): кому в кишеню підуть гроші на громадські організації Білої Церкви

18.08.2017, 14:43

Валерій Міщенко (активіст): Скільки ще керівництво Білоцерківщини крастиме гроші у дітей?

17.08.2017, 17:20

Василь Рішко (журналіст): Чому концесійна дорога до Білої Церкви не буде збудована

16.08.2017, 9:46

Ігор Лич (спортивний журналіст, Бровари): Микола Казаченко – майстер "малої ракетки" із Броварів

15.08.2017, 10:00

Валерій Міщенко (активіст): Чому депутати Кагарлицької райради вчепилися в басейн

14.08.2017, 8:15

Гліб Канєвський (громадський діяч): за що склали протокол на праву руку мера Ірпеня

11.08.2017, 14:58

Олександр Лихвенко (активіст, Тараща): Що не так з таращанськими дорогами?

09.08.2017, 15:39

Станіслав Речинський (журналіст): скоро на Київщині треба буде вводити військовий стан

08.08.2017, 17:33

Надія Савчук (журналіст, Біла Церква): Безвихідь онкохворих. Де держава?

07.08.2017, 11:06

Сергій Князєв (голова Нацполіції України): Два роки Національній поліції України

05.08.2017, 9:00