Голова Володарської райради Володимир Кузьменко: Через відсутність промисловості молодь тікає з району

03.08.2017, 8:00


Цього разу "Моя Київщина" побувала на Володарщині, де отримала можливість дізнатися чим живе сьогодні район. Про плани створення ОТГ, стан доріг, а також про те як ставляться в районі до учасників АТО розповів голова Володарської  районної ради Володимир Кузьменко 

- Володимире Михайловичу, розкажіть насамперед про те, які перспективи ОТГ на Володарщині?

- Кабміном затверджено одна Володарська об’єднана громада, але на сьогоднішній день немає можливості для об’єднання через те, що повинна бути згода громади сільських рад. На сьогоднішній день ми вже збирали декілька нарад, на яких був присутній представник із обласної адміністрації Володимир Удовиченко і абсолютно всі голови сіл. Утім, громада висловились про те, що зараз не на часі створення ОТГ.

Так, ця реформа - дуже хороша і її треба впроваджувати, але сьогодні громада може бути створена, наприклад, у Софіївській Борщагівці чи Білій Церкві - тобто у населенних пунктах поруч з Києвом чи у великих промислових центрах Київщини. А щодо сільськогосподарських районів, то їх треба вивчати і спершу показати якийсь приклад. Хоча б у одній області, у якій належним чином створена громада на базі сільськогосподарських районних центрів.

Наприклад, візьмемо Хмельницьку чи Вінницьку області, які у них створені громади, і які у них позитивні зміни? На сьогодні в Київській області позитив показують  Березань, Біла Церква та інші великі міста,  а такі сільськогосподарські райони як Володарський і, наприклад, Тетіївський треба вивчати. Тому в перспективі це дуже привабливо, але сьогодні ОТГ не на часі...

- А яка ситуація у Володарському районі зі станом доріг? Я так бачу, ситуація не надто відрізняється від стану доріг, наприклад, у Білій Церкві...

- Не можу сказати що дороги в Київській області, включно з нашим районом, в найгіршому стані. Сьогодні, якщо порівняти з Вінницькою, Черкаською та іншими областями, то в Київській області - одні з кращих доріг. Це я вам можу сказати точно. У нас із програми державного і обласного бюджету підуть кошти на капітальний ремонт доріг в таких селах як Тадіївка, Логвин та Ратуш.

А який у Вас річний бюджет?

- Наш річний районний бюджет складає 147 мільйонів.

Непогано. А чи вистачає робочих  місць у вашому районі?

- Це - складне питання, оскільки багато молоді сьогодні їде в Київ, Білу Церкву та інші міста. У нас - сільськогосподарський район, є лише один потужний промисловий об'єкт - цукровий завод. Тому через відсутність промисловості, молоді залишається у нас небагато. Районна рада постійно працює над тим, щоб залучити інвесторів в район.

Наведу приклад: районна адміністрація досить тривали час не хотіла давати дозволи Пустоварському цукровому заводу, де відбувається будівництво біостанції за понад 11 мільйонів євро інвестицій. Мова йде про виробництво електроенергії на рештках переробки цукрового заводу. Саме райрадою було рекомендовано адміністрації підписати цей документ. Дозвіл таки був підписаний, тож будівництву даної біостанції бути.

Також в нас є ще одне питання,  дуже серйозне і перспективне. У нас нараховується 1600 голів корів по району. Але раніше було набагато більше - близько 10-12 тисяч. Зараз одне голландське підприємство-інвестор в селі Гайворон, у якому налічується 800 голів корів, розпочав будівництво  приміщення на ще 800 голів. Дане підприємство виробляють молоко для дитячого харчування.

А взагалі важко йдуть інвестори на Володарщину?

- Так. І справа от в чому. Ми віддалені від Києва: 120 кілометрів - це немало. Не всі інвестори готові їхати і подивитися який тут гарний та чудовий край із прекрасною природою. Звичайно було б чудово якби сюди пішли інвестиції. І ми дійсно над цим працюємо.

А яка ситуація із освітніми закладами в районі?

- Ситуація - в задовільному стані, в кожному населеному пункті є садочки, більшість яких знаходяться при навчальних шкільних закладах. Наприклад, садочок "Пізнайко" відвідує майже 300 дітей. Із державних коштів торік було зроблено утеплення дитячого садочка. Зараз також проводиться ремонт в групах.

Точиться багато розмов про те, що на Володарщині усі гілки влади, м’яко кажучи, не дружні між собою, а в РДА немає господаря. Мова йде про очільника райдержадміністрації Сергія Табалюка. На Вашу думку, чим це викликано?

- Давайте не будемо обговорювати цю тему. Я вважаю, що є структура президента України, і на сьогодні представників державної влади треба ставити таких, які щось розуміють, вміють, хочуть і знають, як робити. А цілими днями сидіти і нічого не робити... Ці розмови не безпідставні і ви - на правильному шляху. Про це вже мова йшла і по кількох телеканалах. Я скажу так: рішення щодо керівників райадміністрацій приймає Адміністрація президента, і от нехай вони з цим і розбираються.

Прокоментуйте Вашу особисту думку про конфлікт між головою ОДА Горганом та Табалюком.

- Я не буду цього коментувати. Є влада, є президент, губернатор і голова адміністрації. Гілка влади повинна бути підпорядкована. Що сказав голова адміністрації - голова району повинен виконувати.

Напередодні, перед нашою розмовою я мала зустріч із представниками селищної ради та громадської ради, котрі незадоволені співпрацею із районною адміністрацією. Каменем спотикання став пам’ятник героям Небесної сотні, який і досі не встановили через те що обидві сторони не можуть найти згоди, де саме йому місце. Селищна рада на сесії постановила що монумент буде встановлений на центральній площі Володарки неподалік адміністрації та пам’ятника Кобзареві. А районне керівництво, наскільки я знаю, хоче встановити його на алеї слави. Хотілося б розібратися в цьому питанні...

- Коли прибрали пам’ятник Леніну, постало питання про встановлення пам’ятника Героям Небесної сотні. Я, як житель району, був проти встановлення його на площі біля майбутнього розважального центру, який невдовзі будуватиметься. На цій площі проводяться випускні вечори, різні заходи, пов’язані з відпочинком. Як тут може стояти пам’ятник людям, які загинули на Майдані? Він повинен стояти в гарному видному місці. 

Селищна рада проявляла ініціативу, аби монумент стояв саме на центральній площі, а не на Алеї Слави. Ми проводили слухання, опитування, і більшість людей були прихильниками того, аби встановити його поруч з пам’ятниками Афганцям, Голодомору. Там дійсно хороше місце. Деяка категорія людей була з цим не згодна. Буквально всі голови сіл написали (Володарка - це ж районний центр) і на майдані зібралися люди не тільки із селища а й з усього району.

Рішенням сільських рад було рекомендовано селищній раді прийняти рішення і поставити пам’ятник на Алеї Слави. Так само завтра виникне питання поставити пам’ятник учасникам АТО. Де ми його будемо ставити? Так само на Алеї. А та пропозиція, яку вносили представники громадської ради та Володарської селищної ради про те, що треба ставити пам'ятник біля пам’ятнику Шевченка, не надто підходяща.  Там знаходиться рекламний щит і дерево, яке потрібно прибрати. Більше того, аби розпочати будівництво, треба усі погодження  і документи на його встановлення, оскільки сам пам’ятник висотою близько 7 метрів. Це треба наймати професійну бригаду для його встановлення, щоб не дай Бог, він не впав і не наробив біди. Тому я вважаю, що його треба поставити так, щоб люди йшли і любувались ним і згадували тих, хто віддав життя за те щоб ми жили в хорошій державі. І це місце саме на Алеї Слави.

Яка ситуація із земельними наділами для учасників АТО?

- Це дуже наболіле і тяжке питання. Ми одні з перших підняли це питання. На засідання я запросив представників із Верховної Ради.  Ми направляли листи в ВРУ, Кабмін, Держгеокадастр і обласні структури, щоб повноваження по землі передати на місця. У Верховній Раді в першому читанні прийняли це питання, а в другому читанні воно не було прийняте. Наразі ж питання земельних ділянок для учасників АТО вирішується, ніяких таких скандальних питань в нас не було. Єдине, в селі Логвин наділили на учасників АТО земельні ділянки на пасовищах. Але місцеві жителі не захотіли віддавати їх. Утім, питання було вирішено на користь АТОшників...  

Доречі, про Логвин. У "Моєї Київщини" є інформація про те, що в селищі  відбуваються певні махінації з наділами, яку ми збираємось перевірити. Тож попередньо хотілося б почути вашу думку стосовно цього...

- Немає там ніяких махінацій. Обласний геокадастр виділив учасникам АТО по 2 га пасовищ. Як я вже казав, місцеві жителі були проти. Виникло це питання, але була сесія, потім нарада, і ми в усьому розібралися. Можете під’їхати, поговорити із головою Логвинської сільської ради.  Ну як не дати землю учасникам АТО, якщо сьогодні є закон, і є можливість її дати...

Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Володарщина - край латифундистів
Пожежа в Володарському районі
Сергій Табалюк
У селі Володарського району згорів величезний ангар

1 2

Новини

Медик з Богуслава вимагав хабар за довідку про інвалідність

20.02.2018, 19:47

В.о. міністра охорони здоров’я Ульяна Супрун провела роз’яснювальну роботу щодо реформи у Білій Церкві (ФОТО)

20.02.2018, 18:47

Прокуратура намагається у Броварах повернути незаконно видану землю під багатоповерхівку

20.02.2018, 18:08

З’явилися подробиці ліквідації спиртзаводу, який був замаскований під овечу ферму (ФОТО)

20.02.2018, 17:46

Андрія Пряхіна звільнено

Порошенко звільнив чергового голову РДА на Київщині

20.02.2018, 17:15

В Кагарлику за ремонт однієї дороги двом підприємствам перерахували майже 700 тис грн

20.02.2018, 16:48

Під Києвом двоє п’яних підстаркуватих чоловіків з ножем накинулись на молодика

20.02.2018, 16:25

Київщина - одна з лідерів по кількості опозиціонерів в облрадах України, - КВУ (ІНФОГРАФІКА)

20.02.2018, 15:59

У Великій Димерці чоловік через ревнощі мало не вбив сусіда

20.02.2018, 15:37

В Білій Церкві вшанували пам’ять героїв небесної сотні (ФОТО)

20.02.2018, 15:13

Аналiтика

До Зіневича та його провайдера "Бест" у бучанців виникло чимало питань

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

20.02.2018, 8:04

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Банкова сподівається, що Віталій Ярема допоможе встановити контроль президентських сил над Київською областю

Стабілізатор №2: чи справдиться нова надія Банкової на Київщині

09.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП АП Укртранс

08.02.2018, 8:05

Віталій Гудзенко весь час перебуває в політичному пошуку

Коли нардеп-мажоритарник з Київщини втече з БПП

07.02.2018, 8:02

Блоги

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): Чому Україна – найгірше в світі місце для лікарів

12.02.2018, 15:37

Ігор Коча (активіст): Коли мер Білої Церкви Дикий перестане бути гальмом транспортної реформи

12.02.2018, 14:28

Наталія Бігарі (голова комісії з питань охорони здоров'я Київоблради): Щодо ситуації навколо будівництва нового корпусу лікарні в Борисполі

12.02.2018, 12:19

Олексій Вороненко (політолог): Що робив Джига у президії МВС Київщини

09.02.2018, 19:24

Андрій Лозовий (народний депутат України): Кілька слів про нового заступника Кононенка

09.02.2018, 14:00