Мер Тетієва Руслан Майструк: інфраструктура в місті дає змогу розраховувати на створення дієвої ОТГ

08.08.2017, 8:00

Руслан Майструк
Руслан Майструк

Зараз відбувається чимало розмов з приводу створення об’єднаних територіальних громад та  інших реформ на теренах Київської області. Міський голова Тетієва Руслан Майструк розповів «Моїй Київщині» про готовність Тетіївського району до створення ОТГ та політичні перипетії.

- Руслане Володимировичу, на якій стадії перебувають слухання та скільки населених пунктів вже готові стати однією об’єднаною територіальною громадою?

- Ще понад два роки тому, а саме, 14 травня 2015 року я ініціював об'єднання 28 територіальних громад Тетіївського району з центром в місті Тетієві. Але 6 населених пунктів не підтримали процес об’єднання, і саме це стало причиною зупинки створення ОТГ в Тетіївському районі на два роки.

Згідно з затвердженим Київською обласною радою та погодженим Кабінетом міністрів України Перспективним планом розвитку громад, ОТГ на той час можна було створити, лише об’єднавши всі населені пункти району. Тобто, об’єднуватися можна було, але тільки згідно цього плану. На сьогодні ситуація інша, тому що відбулися законодавчі зміни: нині можна об’єднуватися з тими, хто цього хоче.

Відносно тих населених пунктів, які відмовилися входити в ОТГ: ми вирішили зробити паузу. Вони можуть приєднатися в будь-який момент за рішенням сесії сільської ради та сесії об’єднаної громади. Тому ми зараз активізувалися, знову зібрали усі документи, провели слухання і сьогодні 21 населений пункт – це 13 сільських рад – готові до об’єднання. Документи подані на голову Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, який дане подання вже розписав на відповідний департамент, а той,  в свою чергу, готує подання на ЦВК. Тому на даний момент, ми знаходимося на стадії очікування. ЦВК протягом двох місяців має призначити вибори. Не виключено що вибори можуть пройти в листопаді-грудні цього року.

- Гадаю Ви будете балотуватися на голову ОТГ? Якщо так, то як оцінюєте свої шанси?

- Звісно я буду подавати свою кандидатуру на голову ОТГ. Я був двічі обраний міським головою Тетієва. Те що, за мене на виборах в 2015 році віддали 50 % голосів, а це майже втричі більше ніж в 2010 році, говорить про те, що люди не просто чують обіцянки, а бачать, як змінюється Тетіїв, підтримують мою програму розвитку міста.

- А що Ви можете сказати про боротьбу з депутатом Київської облради Олегом Балагурою, який хоче створити своє ОТГ поза межами Тетієва?

- Олег Балагура не є сільським головою жодного села в Тетіївському районі та не може ініціювати створення будь-якої ОТГ в рамках Тетіївського району. Але я так розумію, що Ви маєте на увазі село Денихівку, яке відмовилося входити в об’єднану громаду. Саме в цьому селі, до речі, знаходиться державне підприємство ДГ «Шевченківське», очолюване Олегом Балагурою. Але сільський голова Денихівки Віталій Самозван до сьогодні офіційно не ініціював створення окремої громади. Жодних слухань з приводу створення окремої ОТГ не проводилось.

Теоретично вони можуть створити окрему громаду. Якщо звісно зможуть виконати всі умови, передбачені для створення ОТГ…

- Продовжуючи тему політики, хотілося б дізнатися з чим пов'язаний конфлікт між Вами та представниками місцевої «Свободи»?

- Я взагалі людина – неконфліктна, і всі про це знають. І питання тут потрібно ставити навпаки: чому деякі, наголошую, деякі представники місцевого осередку партії «Свобода» конфліктують зі мною? Або фактично займаються поливанням брудом.

Вони не голосують за розвиток міста, а голосують наприклад , проти генплану та оформлення меж міста. Фактично займають позицію «а баба Яга проти», та не голосують ні за що, щоб давало б місту розвиватися. При чому обливають брудом не тільки мене, а й працівників міської ради та комунальних підприємств. Я – за конструктивну критику. Але їхня поведінка далека від конструктивної критики. Це балаган….

- Чи підтримує Вас місцевий аграрій Руслан Голуб?

- Мене підтримують усі аграрії. Тому вирізняти Руслана Голуба чи когось іншого не вірно. В нас район – аграрний. Це – до 40 підприємств, 25 з яких найбільш потужні, з якими ми співпрацюємо. Вони багато допомагають, багато чого робиться завдяки тим чи іншим підприємствам. Це не лише Руслан Голуб, але й Юрій Демцюра, Петро Марисик, Наталія Мотузта тощо.

- Бюджет  Тетієва, в силу такої кількості підприємств,  які Ви перерахували, мабуть досить непоганий?

- Так, минулого року бюджет склав 21 мільйон, а цього року чекаємо на ще кращий результат.

- Тетіїв – невелике містечко, але центр міста досить жвавий. Чи готова інфраструктура до утворення навколо нього ОТГ?

- Якщо говорити в цьому ключі, то в нас інфраструктура дає змогу розраховувати на те, що у нас буде цілком спроможну ОТГ. Якщо ж говорити про села, які залишилися осторонь, то там цієї інфраструктури немає. Відповідно створювати там ОТГ є недоцільно. На початку в Україні було створено багато таких об’єднаних громад з двох-трьох сіл. Тоді всі побачили, що вони не є спроможними. Як показує практика, громади є спроможними, якщо вони утворюються навколо містечка, міста або розвинутого СМТ. А якщо об’єднуються села, то фактично з цього мало толку. 

Ось наприклад, ми другий рік поспіль робимо дороги власним коштом. Основні центральні дороги, звичайно, ми ремонтуємо, а ті дороги де немає  асфальту, ми засипаємо щебенево-піщаною сумішшю С-7. Такі дороги досить міцні, і ними приємно їздити. Це звичайно не асфальт, але краще ніж ями. Також ремонтуються дороги, які потребують першочергового ремонту.  Вже другий рік відновлюємо тротуари. В цьому році почали викладати бруківку навколо міського парку. Центр міста – це обличчя міста  і відповідно має виглядати достойно.      

- Руслан Володимирович, не можу Вас не спитати про нещодавній інцидент із стріляниною, яка мала місце у Вашому будинку. Чи подали заяву до правоохоронних органів і кого підозрюєте в скоєному?

- Дійсно, дружина прокинулася вночі, почувши якийсь дзенькіт у вікні. Зранку я оглянувши вікно,побачив постріл. Я трохи розуміюся на цьому, то, скоріш за все, стріляли з пневматичної чи травматичної зброї. Моя особиста точка зору, що це просто було зроблено аби насолити.  Стосовно підозри, то я їх озвучив в прокуратурі. Є, зокрема, ті ж представники «Свободи», які  постійно мені погрожують, в Інтернеті пишуть різні гидкі речі в мій бік. Також знімали неодноразово в мене під будинком якісь відео, заглядають  до мене у вікна. В поліцію я спочатку не думав звертатись. Але потім промайнула така думка: сьогодні це постріл у вікно, а завтра можуть  вигадати дещо гірше. Тому я дійсно звернувся до поліції, але вже через день після інциденту. Бо я вважаю що люди, які це зробили  мають відчувати  відповідальність.

- І на останок, коротко про найближчі плани як Тетіївського міського очільника?

- Зараз ми активно працюємо над залученням інвестицій в місто. Так, 15 липня саме в Тетієві проходив перший Інвестиційний Форум за підтримки Українсько-Арабської Ділової Ради. Тому плани амбіційні. Робота, робота і аще раз робота задля розвитку міста.

Розмову вела Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читайте також:

Вибори - не за горами
День міста Тетіїв
Руслан Майструк

Новини

Громада Ірпеня пропонує встановити додаткові "лежачі поліцейські"

16.12.2017, 15:02

У Києві баржа мало не знесла одну з опор пішохідного мосту

16.12.2017, 13:30

Стало відомо, скільки людей проживає в Бучі насправді

16.12.2017, 13:27

Асоціація чорнобильського туризму представила першу карту зони відчуження (ФОТО)

16.12.2017, 12:15

Екс-чиновник Переяславської міськради наніс багатомільйонні збитки державі

16.12.2017, 11:20

В Ірпені громада завадила установити МАФ "Кулиничі"

16.12.2017, 10:43

Замість компанії "Альтком" реконструкцію траси Київ-Одеса закінчить турецька компанія "Onur"

16.12.2017, 10:01

У Переяславі невідомі по телефону видурили 170 тис грн

16.12.2017, 9:21

"Укрпошта"

Під Києвом пенсіонери залишаться без грошей: невідомі пограбували поштаря

16.12.2017, 8:30

Юні гімнастки з Яготина вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі

15.12.2017, 19:31

Аналiтика

За Ускова можуть заступитися впливові люди на рівні Верховної Ради

Маніпуляція з театром: чому облрада звільнила В’ячеслава Ускова

15.12.2017, 8:09

Скандал з "подвійним" виділенням землі на Миронівщині триває вже третій рік

Як на Миронівщині зіштовхнули лобами фермерів у битві за 3 тисячі га

14.12.2017, 8:08

Валерій Ксьонзенко

Депутат Київської облради Валерій Ксьонзенко: Проти одних депутатів заведено кримінальні справи, на інших тиснуть через бізнес

13.12.2017, 8:34

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Сімол"

12.12.2017, 8:04

Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24

В Узині готуються до перших виборів громади

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017, 8:24

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бест"

07.12.2017, 8:04

Життя Северіона Дангадзе виникає багато запитань

Хто такий Северіон, або Як партія Саакашвілі залишилася без голови обласного осередку

06.12.2017, 12:50

Олександр Животовський - "кіборг" з Бучі

Депутат-"кіборг" з Бучі Олександр Животовський: В аеропорту ми віддавали росіянам борги, звісно, з відсотками

06.12.2017, 8:04

Москаленко, схоже, втратив свою креатуру на посаді голови ОДА

Горган залишається, або Як кинути свого "патрона"

05.12.2017, 8:00

Блоги

Сергій Каплін (народний депутат): Театр "Батьківщина" віджала. Тимчасово

15.12.2017, 13:37

Ярослав Москаленко (народний депутат): Ліквідатори аварії на ЧАЕС навічно викарбувані у літописі українського народу

14.12.2017, 10:57

Світлана Шеповалова (волонтер): Хто саботує Закон щодо ветеранів АТО

12.12.2017, 18:09

Ігор Коча (активіст): Є людські цінності та принципи, через які я ніколи не переступаю

11.12.2017, 11:34

Володимир Гайдамачук (активіст): Добірні писки, або Чому політичні "гастролери" зачастили до Узина

07.12.2017, 15:25

Олег Тягнибок (лідер ВО "Свобода"): Болюче питання Узина

05.12.2017, 8:24

Ірина Федорів (жірналіст): Пане Карплюк, витріть сльози і зустріньте поразку як чоловік

01.12.2017, 17:21

Володимир Карплюк (міський голова Ірпеня): Хто фальсифікував рейтинг мерів-інноваторів

01.12.2017, 14:19

Василь Рішко (журналіст): Як готуються до виборів на Ставищенщині, або вчителям – по 200, атовцям – по 2

28.11.2017, 15:12

Наталія Соколенко (журналіст): Як відбілюють "ірпінське Чикаго"

27.11.2017, 16:01