Мер Тетієва Руслан Майструк: інфраструктура в місті дає змогу розраховувати на створення дієвої ОТГ

08.08.2017, 8:00

Руслан Майструк
Руслан Майструк

Зараз відбувається чимало розмов з приводу створення об’єднаних територіальних громад та  інших реформ на теренах Київської області. Міський голова Тетієва Руслан Майструк розповів «Моїй Київщині» про готовність Тетіївського району до створення ОТГ та політичні перипетії.

- Руслане Володимировичу, на якій стадії перебувають слухання та скільки населених пунктів вже готові стати однією об’єднаною територіальною громадою?

- Ще понад два роки тому, а саме, 14 травня 2015 року я ініціював об'єднання 28 територіальних громад Тетіївського району з центром в місті Тетієві. Але 6 населених пунктів не підтримали процес об’єднання, і саме це стало причиною зупинки створення ОТГ в Тетіївському районі на два роки.

Згідно з затвердженим Київською обласною радою та погодженим Кабінетом міністрів України Перспективним планом розвитку громад, ОТГ на той час можна було створити, лише об’єднавши всі населені пункти району. Тобто, об’єднуватися можна було, але тільки згідно цього плану. На сьогодні ситуація інша, тому що відбулися законодавчі зміни: нині можна об’єднуватися з тими, хто цього хоче.

Відносно тих населених пунктів, які відмовилися входити в ОТГ: ми вирішили зробити паузу. Вони можуть приєднатися в будь-який момент за рішенням сесії сільської ради та сесії об’єднаної громади. Тому ми зараз активізувалися, знову зібрали усі документи, провели слухання і сьогодні 21 населений пункт – це 13 сільських рад – готові до об’єднання. Документи подані на голову Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, який дане подання вже розписав на відповідний департамент, а той,  в свою чергу, готує подання на ЦВК. Тому на даний момент, ми знаходимося на стадії очікування. ЦВК протягом двох місяців має призначити вибори. Не виключено що вибори можуть пройти в листопаді-грудні цього року.

- Гадаю Ви будете балотуватися на голову ОТГ? Якщо так, то як оцінюєте свої шанси?

- Звісно я буду подавати свою кандидатуру на голову ОТГ. Я був двічі обраний міським головою Тетієва. Те що, за мене на виборах в 2015 році віддали 50 % голосів, а це майже втричі більше ніж в 2010 році, говорить про те, що люди не просто чують обіцянки, а бачать, як змінюється Тетіїв, підтримують мою програму розвитку міста.

- А що Ви можете сказати про боротьбу з депутатом Київської облради Олегом Балагурою, який хоче створити своє ОТГ поза межами Тетієва?

- Олег Балагура не є сільським головою жодного села в Тетіївському районі та не може ініціювати створення будь-якої ОТГ в рамках Тетіївського району. Але я так розумію, що Ви маєте на увазі село Денихівку, яке відмовилося входити в об’єднану громаду. Саме в цьому селі, до речі, знаходиться державне підприємство ДГ «Шевченківське», очолюване Олегом Балагурою. Але сільський голова Денихівки Віталій Самозван до сьогодні офіційно не ініціював створення окремої громади. Жодних слухань з приводу створення окремої ОТГ не проводилось.

Теоретично вони можуть створити окрему громаду. Якщо звісно зможуть виконати всі умови, передбачені для створення ОТГ…

- Продовжуючи тему політики, хотілося б дізнатися з чим пов'язаний конфлікт між Вами та представниками місцевої «Свободи»?

- Я взагалі людина – неконфліктна, і всі про це знають. І питання тут потрібно ставити навпаки: чому деякі, наголошую, деякі представники місцевого осередку партії «Свобода» конфліктують зі мною? Або фактично займаються поливанням брудом.

Вони не голосують за розвиток міста, а голосують наприклад , проти генплану та оформлення меж міста. Фактично займають позицію «а баба Яга проти», та не голосують ні за що, щоб давало б місту розвиватися. При чому обливають брудом не тільки мене, а й працівників міської ради та комунальних підприємств. Я – за конструктивну критику. Але їхня поведінка далека від конструктивної критики. Це балаган….

- Чи підтримує Вас місцевий аграрій Руслан Голуб?

- Мене підтримують усі аграрії. Тому вирізняти Руслана Голуба чи когось іншого не вірно. В нас район – аграрний. Це – до 40 підприємств, 25 з яких найбільш потужні, з якими ми співпрацюємо. Вони багато допомагають, багато чого робиться завдяки тим чи іншим підприємствам. Це не лише Руслан Голуб, але й Юрій Демцюра, Петро Марисик, Наталія Мотузта тощо.

- Бюджет  Тетієва, в силу такої кількості підприємств,  які Ви перерахували, мабуть досить непоганий?

- Так, минулого року бюджет склав 21 мільйон, а цього року чекаємо на ще кращий результат.

- Тетіїв – невелике містечко, але центр міста досить жвавий. Чи готова інфраструктура до утворення навколо нього ОТГ?

- Якщо говорити в цьому ключі, то в нас інфраструктура дає змогу розраховувати на те, що у нас буде цілком спроможну ОТГ. Якщо ж говорити про села, які залишилися осторонь, то там цієї інфраструктури немає. Відповідно створювати там ОТГ є недоцільно. На початку в Україні було створено багато таких об’єднаних громад з двох-трьох сіл. Тоді всі побачили, що вони не є спроможними. Як показує практика, громади є спроможними, якщо вони утворюються навколо містечка, міста або розвинутого СМТ. А якщо об’єднуються села, то фактично з цього мало толку. 

Ось наприклад, ми другий рік поспіль робимо дороги власним коштом. Основні центральні дороги, звичайно, ми ремонтуємо, а ті дороги де немає  асфальту, ми засипаємо щебенево-піщаною сумішшю С-7. Такі дороги досить міцні, і ними приємно їздити. Це звичайно не асфальт, але краще ніж ями. Також ремонтуються дороги, які потребують першочергового ремонту.  Вже другий рік відновлюємо тротуари. В цьому році почали викладати бруківку навколо міського парку. Центр міста – це обличчя міста  і відповідно має виглядати достойно.      

- Руслан Володимирович, не можу Вас не спитати про нещодавній інцидент із стріляниною, яка мала місце у Вашому будинку. Чи подали заяву до правоохоронних органів і кого підозрюєте в скоєному?

- Дійсно, дружина прокинулася вночі, почувши якийсь дзенькіт у вікні. Зранку я оглянувши вікно,побачив постріл. Я трохи розуміюся на цьому, то, скоріш за все, стріляли з пневматичної чи травматичної зброї. Моя особиста точка зору, що це просто було зроблено аби насолити.  Стосовно підозри, то я їх озвучив в прокуратурі. Є, зокрема, ті ж представники «Свободи», які  постійно мені погрожують, в Інтернеті пишуть різні гидкі речі в мій бік. Також знімали неодноразово в мене під будинком якісь відео, заглядають  до мене у вікна. В поліцію я спочатку не думав звертатись. Але потім промайнула така думка: сьогодні це постріл у вікно, а завтра можуть  вигадати дещо гірше. Тому я дійсно звернувся до поліції, але вже через день після інциденту. Бо я вважаю що люди, які це зробили  мають відчувати  відповідальність.

- І на останок, коротко про найближчі плани як Тетіївського міського очільника?

- Зараз ми активно працюємо над залученням інвестицій в місто. Так, 15 липня саме в Тетієві проходив перший Інвестиційний Форум за підтримки Українсько-Арабської Ділової Ради. Тому плани амбіційні. Робота, робота і аще раз робота задля розвитку міста.

Розмову вела Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читайте також:

Вибори - не за горами
День міста Тетіїв
Руслан Майструк

Новини

У Кагарлику вщент згоріли хазяйські дрова

Взимку без тепла: величезна купа дров вщент згоріла в Кагарлику (ФОТО)

20.08.2017, 19:03

Дерево повністю перекрило рух транспорту на дорозі біля Баришівки

20.08.2017, 18:05

Поблизу Броварів бомж зарізав товариша по чарці

Бомжа-вбивцю з-під Броварів взято під варту, - прокуратура

20.08.2017, 17:15

Депутатів і чиновників просять не приходити на святкування Дня знань заради піару

20.08.2017, 16:13

Нардеп Савченко зустрілася з жителями містечка на Київщині (ФОТО)

20.08.2017, 15:47

Японська делегація провела зустріч із чиновниками КОДА

Японська делегація відвідала найбільший полігон сміття на Київщині (ФОТО)

20.08.2017, 15:08

Броварського чиновника судитимуть за привласнення коштів під час ремонту дороги

20.08.2017, 14:18

Кріплення тролейбусних шляхів відвалилося і розбило скло автомобіля

У Білій Церкві комунальне майно потрощило автівку і поранило дитину (ФОТО)

20.08.2017, 13:53

Служителька Феміди з Броварів постане перед судом за вимагання хабара (ФОТО)

20.08.2017, 13:25

Під Вишгородом наркоман погрожував вистрелити з гранатомета

У селі під Києвом спецпризначенці ліквідували озброєного наркомана-педофіла (ФОТО)

20.08.2017, 12:55

Аналiтика

Сергій Табалюк

Голова Володарської РДА Сергій Табалюк: Головна претензія Горгана до мене в тому, що я не став в нього хлопчиком на побігеньках

18.08.2017, 8:00

Тарута збирає під прапори "Основи" неоднозначних персонажів

Чому білоцерківський екс-нардеп з команди Бойка подався до Тарути

17.08.2017, 8:02

Обухівську РДА може очолити людина Березенка

Вибір без вибору: хто очолить Обухівський район

16.08.2017, 8:02

Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"

Хто є хто у Київській облраді: "радикальний" клан Даниленка

15.08.2017, 8:02

Петро Савченко

Поет, старший прапорщик Петро Савченко: У новітню пору змагань українці мають стати європейською нацією

14.08.2017, 8:00

"Ватні" погляди Квеленкова не заважать працювати в одному з найбільших БК Київщини

Обухівське протистояння: як сепаратист бореться з творчими колективами

11.08.2017, 8:27

Українці скептично ставлять до перспектив медреформ. І на це є чимало причин

Як покласти край медичному хаосу на Київщині

10.08.2017, 8:00

Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну

Чим займаються нардепи від Київщини: "коневод" Онищенко

09.08.2017, 8:03

Руслан Майструк

Мер Тетієва Руслан Майструк: інфраструктура в місті дає змогу розраховувати на створення дієвої ОТГ

08.08.2017, 8:00

Командир полку "Миротворець" Юрій Шершньов: не варто розкачувати ситуацію всередині країни

07.08.2017, 8:20

Блоги

Петро Шапочук (голова Київської обласної організації Спілки офіцерів України): кому в кишеню підуть гроші на громадські організації Білої Церкви

18.08.2017, 14:43

Валерій Міщенко (активіст): Скільки ще керівництво Білоцерківщини крастиме гроші у дітей?

17.08.2017, 17:20

Василь Рішко (журналіст): Чому концесійна дорога до Білої Церкви не буде збудована

16.08.2017, 9:46

Ігор Лич (спортивний журналіст, Бровари): Микола Казаченко – майстер "малої ракетки" із Броварів

15.08.2017, 10:00

Валерій Міщенко (активіст): Чому депутати Кагарлицької райради вчепилися в басейн

14.08.2017, 8:15

Гліб Канєвський (громадський діяч): за що склали протокол на праву руку мера Ірпеня

11.08.2017, 14:58

Олександр Лихвенко (активіст, Тараща): Що не так з таращанськими дорогами?

09.08.2017, 15:39

Станіслав Речинський (журналіст): скоро на Київщині треба буде вводити військовий стан

08.08.2017, 17:33

Надія Савчук (журналіст, Біла Церква): Безвихідь онкохворих. Де держава?

07.08.2017, 11:06

Сергій Князєв (голова Нацполіції України): Два роки Національній поліції України

05.08.2017, 9:00