Чим займаються нардепи від Київщини: "коневод" Онищенко

09.08.2017, 8:03

Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну
Поговорюють, що Онищенко всерйоз планує повернутися в Україну

Продовжуючи серію публікацій про народних обранців від Київської області, "Моя Київщина" вирішила розповісти про одного з найскандальніших депутатів-мажоритарників столичного регіону, екс-регіонала Олександра Онищенка, який зараз перебуває у "європейських бігах", називаючи себе "жертвою політичних переслідувань"

Традиційно розпочати варто з біографічного екскурсу Олександра Романовича Онищенка, якого, як писали в ЗМІ, в молодості звали Олександр Раджабович Кадиров. Народився він у містечку Матвеєв-Курган, Ростовської області (Росія). Його батько, людина відома, проте більше в Середній Азії, а саме – в Узбекистані, де він був заступником міністра внутрішніх справ, а також, тривалий час очолював пенітенціарну службу цієї країни.

Олександр Онищенко (тоді ще Кадиров), навчався у Харківському військовому училищі на офіцера з поглибленим знанням німецької мови. У результаті, після закінчення університету, він потрапив на службу до Групи радянських військ у Німечинні. Згідно з його біографією, з 1992 року після закінчення служби Онищенко вирішив зайнятися бізнесом. За його ж словами, розпочинав він з автосалону та кількох кінотеатрів, але через рік спробував свої сили в газовій сфері. Він зумів налагодити бартерні поставки газу з Туркменістану і Узбекистану (вочевидь, не без допомоги батька), а його компанія "Оріон-Київ", на той час була головним газовим трейдером у Київській області. Поговорюють, що Онищенко мав доволі теплі стосунки з екс-заступником голови НАК "Нафтогаз-України" Сергієм Кацубою, що значно полегшувало нардепу ведення бізнесу. З ним пов’язують ще низку газових компаній, проте усі вони зареєстровані на інших осіб.

Утім, до цього Онищенко пройшов тернистий шлях. За чутками, на початку 90-х Онищенко-Кадиров був бригадиром в організованому злочинному угрупуванні Володимира Киселя, яка займалася рекетом на одному з "найкозирніших" ринків столиці – Володимирському. Поговорюють, що сам Онищенко неодноразово брав участь у "збиванні бабла", і багато хто, пам’ятає його за кличкою "Татарин".

Відповідно до розслідування програми "Наші гроші", Онищенка навіть було засуджено на три роки умовно. Проте, за даними деяких ЗМІ, цей термін є не єдиним у житті Онищенка. Також його нібито притягували до відповідальності і в подальшому і за більш вагомі злочини як-то проституція, продаж наркотиків.

Зрозуміло, що після такого бурхливого періоду життя і швидкого збагачення Онищенко облюбував спосіб життя світської персони: гламурні тусовки, вечірки, кінний спорт стали невід’ємним атрибутом його життя. Коні займають особливе місце у житті Онищенка: він має власний кінний завод у Бельгії, до своєї втечі з України очолював Федерацію кінного спорту України та навіть двічі представляв нашу країну на Олімпійських іграх: у 2008 році в Пекіні, та в 2012 році у Лондоні. В Пекіні команда України з кінного спорту зайняла 12-е місце, що є найкращим результатом в історії. Натомість, в індивідуальному порядку в Онищенка якось не задалося: що в Лондоні, що в Пекіні він зайняв 70-е місце.

Спробував він свої сили і у футболі, придбавши київський ФК "Арсенал" у Вадима Рабиновича. Але не потягнувши борги клубу, Онищенко змушений був його розпустити.

Що ж до гламуру і тусовок, то нардеп є співвласником одного з найбільших в Україні модельного агентства та є засновником конкурсу "Міс Україна". Існує чимало підозр, що цей конкурс був прикриттям для знаходження "правильних" молодих дівчат, яких Онищенко потім використовував для свого "модельного бізнесу", зокрема, і за кордоном.

У публічну політику Олександр Онищенко прийшов у 2010 році, коли став депутатом Київської обласної ради від "Партії регіонів". Від цієї ж політсили він пройшов до парламенту у 2012 році по мажоритарному округу №93 (центр – Миронівка), але вже в 2014 році покинув лави "біло-блакитних". Історія з потраплянням до Верховної Ради супроводжувалася серйозними скандалами. Так, поговорюють, що очільник обласної "Батьківщини" Костянтин Бондарєв "злив" виборчі округи "регіоналам". Можливо, саме тому "Батьківщина" не виставили свого кандидата на округ, де йшов Онищенко.

Стосунки Онищенка і "Батьківщини" - це окрема пісня. Так, поговорюють, що Онищенко лобіював призначення Ігоря Шевченка на пост міністра екології по квоті «Батьківщини» та навіть нібито за це передав 5 млн. доларів Юлії Тимошенко. Щоправда, лідерка "Батьківщини" це спростовує. У подальшому міністр Шевченко "зашкварився" на чартерному літаку, який належав його "патрону" Онищенку.

 

Від щирого серця...

Історія з парламентськими виборами 2014 року також не обійшлася без скандалів. Так, Онищенко не мав права балотуватися в депутати, оскільки протягом останніх п’яти років перебував за межами України довше, ніж це дозволено законом. Попри це ЦВК зареєструвала Онищенка, мотивуючи це тим, що нардеп надав відповідні довідки, які зазначали, що він перебував за кордоном у відрядженні, або у зв’язку з різноманітними змаганнями. Як би там не було, але за рахунок того ж самого методу "засівання" на окрузі, а також завдяки "зірковим" друзям (в 2014 році Онищенко привіз до Кагарлика голівудського актора Жан Клода Ван Дама), "любитель коней" зумів вдруге отримати депутатський мандат.

Зараз же Онищенко перебуває в "бігах". При цьому, говорячи про політичні переслідування, Онищенко заявляє, що має "смертельний" компромат на Петра Порошенка, який він готовий опублікувати, "коли прийде час". При цьому Онищенко вже "злив" записи з двома депутатами Верховної Ради – Олесем Довгим, та Миколою Мартиненком.

Доречно зазначити, що за час своєї депутатської діяльності, окрім підтримки реноме "тусовщика" і "плейбоя", нічим видатним не запам’ятався. Законопроекти, автором яких є Онищенко, не стосувалися округу. Натомість, запити до Кабміну та Генпрокуратури прямо стосувалися населених пунктів 93-го округу, як-то будівництва об’їзної дороги навколо Кагарлика та недопущення закриття Медвинської лікарні.

Також варто звернути увагу на помічників Онищенка-Кадирова. Серед них варто виділити такого собі Віктора Гринчука – депутата Київської обласної ради від ВО "Батьківщина" (чергове співпадіння?), та очільника Богуславської районної парторганізації. Цікаво те, що Гринчук у 2012 році йшов по тому ж 93-му виборчому округу від "Народної ініціативи", вочевидь, виступивши технічним кандидатом для Онищенка.

Віктор Гринчук

Віктор Гринчук також велику увагу придялє футболу Богуславщини

Ще одна помічниця Онищенка, Юлія Сеник – ведуча на каналі ICTV, що належить до медіа-групи STAR LIGHT MEDIA, власником якої є зять екс-президента Леоніда Кучми Віктор Пінчук. Ще одним помічником Онищенка є Валерій Колюх – викладач КНУ ім. Тараса Шевченка, який також ходив на вибори по тому ж 93-му округу.

Ще один помічник Онищенка - Олександр Сергієнко – його адвокат, якого було затримано під час відкриття кримінальних проваджень проти його шефа. Варто зазначити, що Сергієнко здійснював юридичний супровід компаній "Карпатнадраінвест" та "Надра Геоцентр", власником яких, через "офшори" називають Онищенка. 

Серед помічників нардепа-втікача можна знайти і дещо неочікуваних особистостей. Так, відома гімнаста Ірина Дерюгіна допомагає Онищенку на громадських засадах. Ще один неоднозначний персонаж у "обоймі" Онищенка – Антон Дубас, син Богдана Дубаса – колишнього заступника голови КМДА Володимира Бондаренка. Дубаса-старшого називають людиною першого віце-прем'єра Степана Кубіва. Сам же Антон Дубас є керівником ТОВ "Газоторгова компанія", яка має спільну прописку з компанією "Скела Терціум", що у 2016 році отримала тендер на поставку палива загальною вартістю 101,5 млн. гривень для залізничних поромів "Іллічівського торгового порту". Ще два помічника Онищенка, Владислав Логвиненко і Арсен Приходько, є засновниками юридичної фірми "Альянс", директором якої є довірена особа Онищенка Сергій Матвеєв. До речі, Онищенко лобіював Матвеєва на посаду голови Державної служби надр і геології за часи міністра екології Ігоря Шевченка – згаданого вище товариша Онищенка.

Є свої люди в Онищенка і в Рокитнянському районі. Так, помічниця нардепа Людмила Соболівська раніше очолювала Рокитнянський районний відділ освіти, а зараз входить до колегії районної ради. Серед помічників також знайшлося місце Андрію Щербаню, який є керівником громадської спілки "Українська нафтогазова асоціація". Як бачимо, Онищенко оточує себе людьми причетними до газової сфери, або які є знаними фігурами на окрузі.

Загалом, як розповідають місцеві жителі, навіть перебуваючи в "політичному вигнанні", Онищенко не забуває про свій округ. Так, за нашими даними, на 93-му виборчому окрузі зараз йде активне "засівання" людьми Онищенка: його довірені особи продовжують розвозити "продпакети" для виборців, а на білбордах району красується обличчя "коневода", регулярно вітаючи всіх зі святами.

Як завершиться історія з "плівками Онищенка" та кримінальними справами, покаже час. Але за інформацією "Моєї Київщини", нардеп сподівається повернутися в Україну. Як це буде – невідомо, чи він дочекається виборів, чи Верховна Рада все ж вигадає, як провести перевибори на його округу. Авжеж, на Онищенка чекають серйозні проблеми, пов'язані з тим, що він вже протягом року не живе в Україні, а отже немає права балотуватися до Верховної Ради. Утім, враховуючи той факт, що головою ЦВК досі є його колишній соратник по "Партії регіонів" Михайло Охендовський, за правильну "фіндопомогу" в комісії цілком можуть закрити очі на це порушення. Не вперше...  

У будь-якому випадку, Онищенко намагатиметься повернути собі депутатську недоторканність, адже це єдиний механізм, який дає йому гарантію не сісти в Україні за грати. Вочевидь, інших інтересів для такої людини як Онищенко, депутатський мандат просто не має.

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читайте також:

Олександр Онищенко
Олександр Онищенко
Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"
Сергій Міщенко
Олександ Марченко не дуже переймається справами свого виборчого округу

1 2

Новини

Колишньому директору ДКСП "Чорнобильської Пущі" висунута підозра у розтраті суми понад 165 тис гривень

23.02.2018, 13:53

Історична пам'ятка Київщини розвалюється (ФОТО)

23.02.2018, 13:19

Україна має бути аграрною державою, вважають на Київщині

Жителі Київщини хочуть, щоб Україна стала великою аграрною державою, - результати опитування

23.02.2018, 12:55

У Київоблгазі наполягають на тому, що Броварський алюмінієвий завод винен 47 млн гривень

23.02.2018, 12:38

Голову Обухівської РДА Рудяка звинуватили в неповазі до ветеранів АТО

23.02.2018, 11:48

Місце аварії

У Білій Церкві мало не трапилась трагедія: водій влетів у троллейбус

23.02.2018, 11:18

Соціологія демонструє не надто високий рівень оптимізму серед жителів Київщини

Більшість жителів Київщини вимагають кардинальних змін в Україні, - соціологічне дослідження компанії "Рейтинг"

23.02.2018, 10:47

У Фастівському районі багатодітна сім'я залишилась без житла через сусідів (ВІДЕО)

23.02.2018, 10:20

Вилучені наркотичні речовини

У Миронівському районі жіночка збувала наркотики студентам

23.02.2018, 9:46

Тендер від "Київобленерго" на понад 100 млн грн отримала компанія, яка допомогала "Roshen"

23.02.2018, 9:18

Аналiтика

Олександр Ференець розповів про свої політичні плани

Засновник благодійного фонду "Фортеця" Олександр Ференець: Я ні від кого не приховую своїх політичних амбіцій

23.02.2018, 8:04

Стало відомо, хто у ЖК "Скандія" в Броварах - власник

Будуй "вдумчиво": як у кума Яреми можуть залишити Бровари без газу

22.02.2018, 8:01

Володимир Бабенко розповів про "підводні камені" транспортної реформи в Білій Церкві

Депутат Білоцерківської міськради Володимир Бабенко: Тролейбусне депо – гальмо транспортної реформи

21.02.2018, 8:08

До Зіневича та його провайдера "Бест" у бучанців виникло чимало питань

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

20.02.2018, 8:04

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Блоги

Юрій Павлушко (голова Переяслав-Хмельницької райорганізації "Аграрної партії України"): Лікнеп про функції старост в ОТГ

23.02.2018, 12:42

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Як Бориспільська ЦРЛ стала яблуком розбрату між міською і районною владою

23.02.2018, 10:26

Дмитро Качура (журналіст): Де Горгану-Ляльці "нарізали" мажоритарний округ

22.02.2018, 17:53

Володимир Бойко (журналіст): Як військову частину під Києвом здали за безцінь приватній компанії

21.02.2018, 14:20

Микола Спірідонов (політичний експерт): Київщина на старті нового електорального циклу

21.02.2018, 8:21

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09