Директор компанії "Орлан Інвест-Групп" Антон Мирончук: Ринок нерухомості під Києвом досяг свого дна

28.09.2017, 8:57

Антон Мирончук
Антон Мирончук

Інформаційний портал "Моя Київщина" розпочинає цикл матеріалів із найбільшими забудовниками столичного регіону. Мета цього проекту – познайомити людей із можливими варіантами придбання житла, яке не гірше, а в дечому навіть краще ніж у Києві. Антон Мирончук – директор компанії "Орлан Інвест-Групп", який працює переважно в Приірпінні, але планує розширювати географію своєї діяльності на інші сусідні до столиці міста. Про становлення компанії, майбутні проекти, допомогу воїнам АТО читайте у сьогоднішньому інтерв’ю

- Розкажіть про Вашу будівельну компанію. Де ведеться будівництво окрім Ірпеня та Вишневого?

- Компанія "Орлан Інвест-Групп" – девелопер-забудовник, який почав працювати чотири роки назад. Раніше ми займалися будівельними підрядами. Тому на сьогоднішній день 80% будівельних робіт ми забезпечуємо власною технікою: у нас є свої крани, екскаватори, міксери тощо. Тобто ми виростали з звичайних, невеликих будівельних компаній. Потім вже з’явився такий бренд як "Орлан Інвест Груп" і ми почали виступати як забудовник: компанії, яка виконує весь цикл виробництва, починаючи з придбання земельної ділянки до реалізації будинку та його здачі в експлуатацію.

На сьогоднішній день "Орлан Інвест-Групп" працює в Ірпені та Вишневому. Також у нас є активи в Боярці і спільні з нашими партнерами проекти в Києві. Йдеться про абсолютно різні будівельні рішення, починаючи від таунхаусів і закінчуючи будівництвом багатоквартирних житлових будинків. На сьогодні багатоквартирні житлові будинки - це найбільший сегмент нашої роботи.

Компанія розвивається динамічно. Так, цього року ми отримали звання "Бренд року", ставши забудовником №1 в Київській області.

Проекти і зведені будинки компанії "Орлан Інвест-Групп"

Якщо говорити про розширення бізнесу, то цього року ми почали будівництво масштабного проекту - ЖК "Атмосфера" у Вишневому. Окрім того, плануємо розпочати проекти в Бучі. На наступний рік у нас в планах розпочинати багатоквартирну житлову забудову в Боярці, плануємо  також зводити багатоповерхові житлові будинки і в Києві.

- Зараз, багато хто з забудовників скаржаться на низький рівень продажу нерухомості. Як гадаєте, з чим це пов’язано? Яка ситуація з продажами у Вас?

- Так, це пов’язано з колосальною конкуренцією. З кожним роком об'єми будівництва збільшуються, і клієнт просто "розпорошується" по ринку. Якщо звернути увагу на статистику, то кожного року на Київщині з’являється по одному великому району, а на ринку "спливають" десять нових забудовників. В результаті, по області і по Києво-Святошинському району з'являється багато недобудов. На сьогоднішній день Києво-Святошинський район, Ірпінь, вже досягли свого "дна". Тобто, якщо середня ціна на ринку становить 12 000 грн. за "квадрат", то в Ірпені зустрічається ціна 9, а то і 7,5 тис.грн. за квадратний метр, що є нерентабельним.

Тому можна говорити прямо: ринок у нас - на дні, і нижче він прогинатися вже не буде. Тепер завдання полягає в тому, чи хтось взагалі зможе добудувати свої об'єкти. Зниження рентабельності ми відчуваємо й на собі. Тільки за останні три місяці арматура подорожчала на 100 доларів за тону. Насправді це дуже суттєво… Але нам вдається завжди залишатись в плюсовому балансі, завдяки власній будівельній техніці, а тому нинішня ситуація нас, в принципі, влаштовує.

- Як ви заохочуєте покупця? Чи діє у вас якась система знижок? За скільки у вас можна купити найдешевшу квартиру і яка середня ціна?

- Найдешевша квартира - 10 500 грн. за квадратний метр. Шо ж до знижок, то зараз забудовники більш гнучкі - діє безвідсоткова розстрочка. Люди дають мінімальний перший внесок, в середньому це 30%, а далі оплачують рівними сумами за період будівництва. Також ми почали "гратися" з комплектацією квартир. Якщо раніше було нормально продавати квартиру повністю з оздобленням: фінішна штукатурка, батарея, радіатори, то зараз у людей коштів менше.

Що ж до "фішок", то на сьогоднішній день ми пропонуємо людям квартири з локальним опаленням, тобто з індивідуальним котлом в квартирі. Це зручно, оскільки власник квартири не прив’язаний до сезону опалення: холодно – включив, спекотно – виключив або зменшив. І ми бачимо, що людям це подобається, подобається відчувати незалежність.

- Ви видаєте квартири ветеранам АТО. Як саме відбувається цей процес? Як ви вибираєте, кому давати квартири, а кому ні?

- Це не ми вибираємо. У Вишневому створена асоціація учасників АТО, у них є голова з яким ми і вели перемовини щодо будівництва цих квартир. Вони на своїх з'їздах голосують, подають списки і ставлять людей в чергу. Першими, як я розумію, йдуть сім’ї загиблих та поранені, потім вже черговики, які служили в зоні АТО. В Ірпені ми віддали бійцям АТО 50 квартир в двох житлових комплексах - по 25 квартир в кожному.

Звідки взагалі ці квартири взялись? Тут подяка мерам Вишневого і Ірпеня, які виступили з такою ініціативою. Вони разом з Києво-Святошинським військоматом створили раду, щоб максимально забезпечити прозорість цих всіх відносин. Там створили списки, проголосували, віддали мені цей список, і ми вже по ньому людям зробили договори на квартири.

- Ми знаємо що на тому місці, де ви наразі будуєте "Атмосферу", раніше стояло кафе та величезна стоянка, і що люди були проти забудови і зносу стоянки. Ми знаємо, що люди там навіть організувались і проводили збори. Як прокоментуєте?

- Ми були присутні на цих зборах. Так, там була стоянка. Але в кожному місті є генеральний план. Вишневе його затверджував років 10 тому, і згідно з документами, ця земельна ділянка потрапляє під багатоквартирну-житлову забудову. Тобто тієї стоянки там апріорі не повинно було бути.

Спочатку власники цієї незаконної парковки підбурювали людей, оскільки кожен день з них збирали кошти. Але вони могли тільки маніпулювати, бо в них склався гарний бізнес, який вони просто не хотіли віддавати. А тому вони проплачували, організовували і підбурювали людей проти нас. Жодного права власності на кафе також не було. Аналогічна історія з тамтешньою мийкою. І вони всі досить спокійно без жодних претензій пішли.

- Як відомо, зимою суд видав розпорядження про обшуки в офісах Вашої компанії. В зв'язку з чим у вас відбувалися ці обшуки?

- В зв’язку з кримінальними справами проти посадових осіб Ірпінської міської ради. Все. Взагалі, ці обшуки - це просто сміх. До нас прийшли через те, що начебто посадові особи Ірпінської міської ради перевищили свої повноваження, коли виділяли нам земельну ділянку для будівництва багатоквартирного-житлового будинку. Яке відношення ми маємо до посадових осіб Ірпінської міської ради? Що вони хотіли знайти? Абсолютно незрозуміло і, в кінці кінців, у нас навіть нічого не вилучили. У нас є договір з комунальним підприємством про суборенду земельної ділянки. Прийшли вони, подивились на цей папірець, посміялись, пішли. А ми як функціонували, так і функціонуємо.

За всю історію існування "Орлан Інвест Груп", жодної кримінальної справи по факту, проти посадових осіб компанії чи проти самої компанії, немає і не було.

Проти Ірпінської міської ради є кримінальні справи, але я також вважаю, що вони так само надумані, адже справа тягнеться там по 2-3 роки, і жодних пояснень немає. Ось просто, справа є, а виклику слідчого чи якоїсь прокурорської роботи немає.

- Які у вас стосунки з "Новими обличчями", а саме безпосередньо з мером Ірпеня Володимиром Карплюком?

- Мера Ірпеня Володимира Карплюка я знаю, ми з ним товаришуємо. Жодних  бізнесових чи інших речей ніколи у нас, в принципі, не було. Я його підтримую, адже як міський голова він, дійсно, молодець. Забудови в Ірпені були завжди, але саме за його керівництва вони дійсно отримали розумні шляхи розвитку. Забудовники почали сплачувати пайову участь, реально розвивати інфраструктуру: будуються парки та садочки. У нас кожного року здається садочок. Звичайно, за один рік усі проблеми з садочками і школами не вирішити, але він всього два роки як мер. І за ці два роки, я вважаю, він зробив колосальну роботу.
А щодо "Нових облич", то я не є партійним, не є депутатом, але Карплюка, перш за все, як людину, на сьогоднішній день я підтримую.

- А які у Вас стосунки з мером Вишневого Іллею Діковим ?

- Спілкуватись нормально ми почали з ним, чисто в робочих відносинах по будівництву "Атмосфери". Раніше я його знав, зустрічались на різних заходах, просто були знайомі, але жодного спілкування у нас з ним по будь яких питаннях не було до початку будівництва "Атмосфери".

- Маєте намір йти в політику?

- Ні. Будівництво й політика повинні йти окремо один від одного. Будівництво – це створення житла для людей, і воно апріорі не може бути учасником усяких політичних конфліктів та інших подібних тем. Тому будівництво має бути якомога подалі від політики.

- Повернемося до технічного питання: хто після завершення будівництва утримуватиме нові будинки?

- Раніше ми передавали будинки ОСББ. Але потім я зрозумів: ОСББ не в стані забезпечити нормальне функціонування будинку. У них ніколи немає коштів, люди звертаються постійно - там десь забилась каналізація, там ще щось. У ОСББ ніколи не вистачає грошей утримувати прибудинкову територію, газони і все інше. І тут ми подумали і вирішили створити власну обслуговуючу компанію, яка є дотаційною. Це не бізнес, але ми чітко розуміємо, що наші будинки - це наше обличчя.

У нас є електрики, сантехніки, садівники, ми закупили відповідне обладнання. Зараз на зиму купуємо трактори, щоб чистити вулиці і дороги. 

Таким чином, ми дійсно можемо людям гарантувати, що ми від них не відмовляємось. Якщо виникли якісь нюанси - у нас кожен тиждень наради, і кожне питання ми нагально можемо вирішити.

- На просторах Інтернету гуляє інформація, про те що тоді коли ви збирались почати будівництво ЖК "Атмосфера" у Вишневому, окрім вас там було ще два забудовники. Ви пропонували відилити 40 квартир для АТОшників і садочок на 105 місць, а ваші конкуренти пропонували 70 квартир для АТОшників і садочок місткістю від 90 до 150 місць. Як гадаєте, чому саме Вас обрала міська рада, якщо більш вигідніші умови пропонувалися Вашими конкурентами?

- Міська рада не обирала нас. Міська рада взагалі непричетна до вибору компанії-забудовника. Учасники АТО створили асоціацію, саме вони повинні були прийняти рішення, кого хочуть бачити як забудовника. Тоді міський голова сказав: "Хлопці, кому ви довіряєте, того і обирайте". Так як в мене склалися нормальні відносини з учасниками АТО в Ірпені, (адже ми дійсно займаємо досить активну позицію, завжди допомагали фронту), тому у них, напевне, було більше довіри до нас. А представники мерії тоді самоусунулися, аби не було жодного політичного забарвлення в цих питаннях. Хлопці прийняли рішення на спільних нарадах, на які ми теж приїжджали. 

А щодо 70 квартир, які нібито пропонували конкуренти, то я просто не можу в це повірити: це - нерентабельно. Я завжди хлопцям кажу: "Хлопці, я не можу просто безкоштовно будувати", у мене основна мета в компанії це теж заробити. Це - чесно.

Розмову вів Артур Пічкур, "Моя Київщина"

Читайте також:

Новини

Громада Ірпеня пропонує встановити додаткові "лежачі поліцейські"

16.12.2017, 15:02

У Києві баржа мало не знесла одну з опор пішохідного мосту

16.12.2017, 13:30

Стало відомо, скільки людей проживає в Бучі насправді

16.12.2017, 13:27

Асоціація чорнобильського туризму представила першу карту зони відчуження (ФОТО)

16.12.2017, 12:15

Екс-чиновник Переяславської міськради наніс багатомільйонні збитки державі

16.12.2017, 11:20

В Ірпені громада завадила установити МАФ "Кулиничі"

16.12.2017, 10:43

Замість компанії "Альтком" реконструкцію траси Київ-Одеса закінчить турецька компанія "Onur"

16.12.2017, 10:01

У Переяславі невідомі по телефону видурили 170 тис грн

16.12.2017, 9:21

"Укрпошта"

Під Києвом пенсіонери залишаться без грошей: невідомі пограбували поштаря

16.12.2017, 8:30

Юні гімнастки з Яготина вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі

15.12.2017, 19:31

Аналiтика

За Ускова можуть заступитися впливові люди на рівні Верховної Ради

Маніпуляція з театром: чому облрада звільнила В’ячеслава Ускова

15.12.2017, 8:09

Скандал з "подвійним" виділенням землі на Миронівщині триває вже третій рік

Як на Миронівщині зіштовхнули лобами фермерів у битві за 3 тисячі га

14.12.2017, 8:08

Валерій Ксьонзенко

Депутат Київської облради Валерій Ксьонзенко: Проти одних депутатів заведено кримінальні справи, на інших тиснуть через бізнес

13.12.2017, 8:34

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Сімол"

12.12.2017, 8:04

Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24

В Узині готуються до перших виборів громади

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017, 8:24

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бест"

07.12.2017, 8:04

Життя Северіона Дангадзе виникає багато запитань

Хто такий Северіон, або Як партія Саакашвілі залишилася без голови обласного осередку

06.12.2017, 12:50

Олександр Животовський - "кіборг" з Бучі

Депутат-"кіборг" з Бучі Олександр Животовський: В аеропорту ми віддавали росіянам борги, звісно, з відсотками

06.12.2017, 8:04

Москаленко, схоже, втратив свою креатуру на посаді голови ОДА

Горган залишається, або Як кинути свого "патрона"

05.12.2017, 8:00

Блоги

Сергій Каплін (народний депутат): Театр "Батьківщина" віджала. Тимчасово

15.12.2017, 13:37

Ярослав Москаленко (народний депутат): Ліквідатори аварії на ЧАЕС навічно викарбувані у літописі українського народу

14.12.2017, 10:57

Світлана Шеповалова (волонтер): Хто саботує Закон щодо ветеранів АТО

12.12.2017, 18:09

Ігор Коча (активіст): Є людські цінності та принципи, через які я ніколи не переступаю

11.12.2017, 11:34

Володимир Гайдамачук (активіст): Добірні писки, або Чому політичні "гастролери" зачастили до Узина

07.12.2017, 15:25

Олег Тягнибок (лідер ВО "Свобода"): Болюче питання Узина

05.12.2017, 8:24

Ірина Федорів (жірналіст): Пане Карплюк, витріть сльози і зустріньте поразку як чоловік

01.12.2017, 17:21

Володимир Карплюк (міський голова Ірпеня): Хто фальсифікував рейтинг мерів-інноваторів

01.12.2017, 14:19

Василь Рішко (журналіст): Як готуються до виборів на Ставищенщині, або вчителям – по 200, атовцям – по 2

28.11.2017, 15:12

Наталія Соколенко (журналіст): Як відбілюють "ірпінське Чикаго"

27.11.2017, 16:01