Пани чубляться, а у селян лоби тріщать: чим завершиться корпоративний конфлікт у селі Маслівка

10.10.2017, 8:06


Старожили Миронівського району пам’ятають, що у селі Маслівка протягом багатьох десятиліть успішно функціонував Маслівський державний радгосп-технікум, який мав розвинену інфраструктуру, родючі поля зі зрошувальною системою довжиною понад 12 км. Ба, більше, окрім вирощування худоби він мав навіть власний сільськогосподарський навчальний заклад. Але зараз все це "кануло в Лету"

Свій початок ця історія знищення радгоспу-технікуму в Маслівці бере у 2007 році, коли від нього було відокремлене державне підприємство - ДП "Сільськогосподарське підприємство "Маслівське". Підприємство отримало акт на право постійного користування територію площею 2 126,23 га, тваринницькими та виробничими приміщеннями, зрошувальною системою початковою балансовою вартістю 1 290 000 грн, а також об’єктами соціальної сфери. Водночас Маслівський аграрний технікум згодом було приєднано до Білоцерківського національного аграрного університету разом зі 620 га ріллі та окремим переліком приміщень. 

Нова хвиля перерозподілу покачалася 27 січня 2012 року. Тоді Фонд державного  майна своїм наказом № 142 включив ДП СП "Маслівське" до списку підприємств, що підлягають продажу. А 29 лютого 2012 року регіональне відділення ФДМУ по Київській області Наказом № 14-25-2/1 відновило приватизацію майна ДП СП "Маслівське". І трішки більш ніж через місяць, 12 квітня 2012 року було підписано інвентаризаційний опис майна ДП СП "Маслівське". Тоді ж почалися хитрі ігри. А вже 18 квітня 2012 року видання “Наші Гроші”, посилаючись на "Вісник державних закупівель",  повідомило, що ДП "Сільськогосподарське підприємство «Маслівське" (Миронівський р-н, Київська обл.) за результатами тендеру уклало угоди з польськими підприємствами на постачання обладнання для ДП "СП "Маслівське" на загальну суму 150,53 млн грн. державних коштів, незважаючи на заплановану приватизацію. Цю нахабну оборудку було скасовано через втручання громадських активістів та народного депутата України Олесі Оробець.

Але це була лише перша спроба нажитися на державі. В зв’язку з процесом приватизації, 23 травня 2012 року, було проведено оцінку майна ДП "СП "Маслівське" цілісним майновим комплексом. Підприємство планувалося переформатуватися шляхом створення Відкритого акціонерного товариства. Складено акт, згідно п.11 якого вартість державного майна, що підлягає приватизації (статутний фонд відкритого акціонерного товариства, що створюється на базі майна державного підприємства) склала 1 996 тисяч гривень.

У липні 2012 року були проведені загальні збори трудового колективу і ініціативної групи пенсіонерів ДП СП "Маслівське",  на яких очільник ДП "СП "Маслівське" Бондаренко М.С. повідомив про відмову державного реєстратора в реєстрації КСП через відсутність такої правової форми в ЄДРПОУ, запропонувавши вибрати організаційно-правовою формою сільськогосподарський кооператив. Проголосували 100% - «за» - Сільськогосподарський кооператив "Маслівський".

Керувати підприємством, згідно з рішенням засновників – членів КСП -  залишився колишній керівник ДП СП "Маслівське" Бондаренко М.С.  Згідно з Планом приватизації, ДП СП "Маслівське" повинно було перетворитися на Відкрите акціонерне товариство, зберігаючи свою спеціалізацію сільськогосподарського підприємства терміном на 10 років та не допускаючи скорочення штатних працівників. 26 лютого 2013 року Розпорядженням Голови Миронівської РДА Усик В.С. № 76 було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо приватизації "Маслівське" членам КСП «Маслівське» та громадянам-працівникам соціальної сфери загальною площею 2 120,00 га. 29 жовтня 2013 року Розпорядженням голови Миронівської РДА Усик В.С. № 419 було затверджено технічну документацію із землеустрою членам КСП "Маслівське" та громадянам-працівникам соціальної сфери загальною площею 1866,10 га на території  Маслівської сільської ради.  

Утім, далі почалися ще більш деструктивні процеси. 25 жовтня 2013 року Кришньов О.М., який на той момент був депутатом Миронівської райради і керівником "Маслівського", отримав значну суму у вигляді позики у американській національній валюті від громадянина Віктора Бойка під заставу корпоративних прав ТОВ "СП "Маслівське". На постаті Бойка варто зупинитися трохи детальніше. Так, Віктор Бойко у 2002-2006 рр був народним депутатом від Блоку Литвина; у 2009-2010 рр – заступником міністра АПК; у березні-липні 2010 р – міністром охорони навколишнього природного середовища; у 2010-2015 рр – депутатом Київської облради.

Крім того, у 2005 році Бойко очолював Держкомітет України з державного матеріального резерву, і був звільнений з цієї посади після порушення карної справи за закупівлю дизпалива, яке обійшлося бюджету у зайві 20 млн грн. Але залишившись на свободі, став народним депутатом від Блоку Литвина.

11 червня 2013 року відбулися Загальні збори КСП "Маслівське" (Протокол №2), на яких була присутня і сільський голова Подолянець Н.М. За пропозицією Кашлюка М.Д., рішенням загальних зборів членів КСП "Маслівське" було вирішено продати майно пайового фонду КСП "Маслівське" цілісним майновим комплексом інвестору – "Агро Інвест групі", одним з підприємств якої є ТОВ "СП "Козин". Згідно з пропозицією бухгалтера Петренко М.С., зборами було вирішено продавати майно за 18 % від його вартості. У червні 2013 року були укладені договори на відчуження майнових прав між їх власниками та ТОВ "СП "Козин" в особі керівника – Запари М.І. та засвідчені приватним нотаріусом Шепітко В.В.

У 2014 році левова частка власників земельних паїв уклала договори оренди земельних ділянок з ТОВ СП "Маслівське" терміном на 7 років. Корпоративні права ТОВ "СП "Маслівське" належали ТОВ "СП "Козин". 28 жовтня 2013 року було укладено договір купівлі-продажу Товариства з обмеженою відповідальністю "СП "Козин" на користь ТОВ "СП "Маслівське". Рішенням Господарського суду Київської області № 64126044 у справі № 911/3691/16 від 13 січня 2017 року було розірвано договір купівлі-продажу у зв’язку з тим, що покупець не перерахував кошти згідно договору.  

27 жовтня 2016 року керівник КСП "Маслівське" Бондаренко М.С. залишив свою посаду. Натомість Загородній Микола Миколайович, житель села Маслівка, який навіть не мав власного земельного паю, без проведення Загальних зборів засновників КСП та  процедури голосування про обрання Голови правління КСП призначив себе керівником та подав відповідні відомості для внесення до єдиного державного реєстру підприємств і організацій. За даним фактом Миронівським відділом поліції відкрито кримінальне провадження.

В листопаді 2016 року розпочався демонтаж та крадіжка внутрішньогосподарської меліоративної системи на території села Маслівка. З даного приводу Миронівським ВП відкрито кримінальне провадження 06 грудня 2017 року №12016110220000700 за ст.191 ч.3. Особи, що здійснювали викопування труб меліоративної системи, були встановлені. Ними виявилися наймані працівники ТОВ СП "Маслівське", які, за свідченнями Петрова О.Є, головного інженера ТОВ СП "Маслівське", наданих ним суду, виконували розпорядження свого керівника Кришньова О.М. Також в процесі була задіяна техніка і персонал ТОВ "Дорожник", яке очолює Бондаренко Л.Г, депутат Миронівської  районної ради, а також техніка приватного підприємства з Кагарлицького району.

Ухвалою Миронівського районного суду демонтовані труби меліоративної системи було арештовано, передано на відповідальне зберігання Маслівському сільському голові Клименку М.В. та переміщено на зберігання на територію Маслівського аграрного технікуму. Але на момент здійснення крадіжки меліоративна система знаходилась на балансі "КСП "Маслівське". Маслівська сільська рада письмово звернулася до самопризначеного керівника "КСП "Маслівське" Загороднього М.М. з пропозицією передати у комунальну власність маслівчан залишки меліоративної системи. Відповіді не отримала та звернулася з позовом до Господарського суду Київської області. Суд виніс рішення на користь Маслівської сільської ради.

Разом з тим, засновники КСП "Маслівське" звернулися до суду з позовом щодо незаконної реєстрації керівником КСП "Маслівське"  Загороднього Миколи Миколайовича, здійсненої за відсутності Протоколу Загальних зборів КСП. Саме з самопризначенням керівником Загороднього М.М. у змові з Кришньовим О.М.  люди пов’язують початок демонтажу зрошувальної системи.

Адже сплатити борг з відсотками Кришньов О.М. не спромігся. У свою чергу, Бойко В.А. звернувся за захистом своїх прав до суду і отримав за рішенням суду корпоративні права на ТОВ "СП "Маслівське" разом з правами оренди земельних ділянок маслівчан і новими боргами, що їх накопичив на ТОВ "СП "Маслівське" Кришньов О.М. З того часу стрімко  почав набирати обертів  корпоративний конфлікт.

На сьогоднішній день немає ясності хто, в якому розмірі, і в який спосіб буде оплачувати орендну плату селянам - власникам земельних паїв. Термін розрахунку за договорами оренди між пайовиками та ТОВ "СП "Маслівське" спливає 30 листопада. Не надходять податки до бюджету Маслівської сільської ради та казначейства інших рівнів. Проблема полягає в тому, що громада Маслівки ніяк не може вплинути на знищення тих здобутків, які були досягнуті тут завдяки неймовірним зусиллям простих людей, і чиїми плодами праці зараз розпоряджаються горе-хазяї на кшталт Бойка і Кришньова...

Ігор Іванчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Олександр Тигов

Новини

«Укравтодор»

З 2018 року "Укравтодор" передасть під відповідальність місцевих рад 120 тис км доріг

18.10.2017, 8:37

Вулицями Білої Церкви "розсікає" п’яна суддя (ФОТО)

17.10.2017, 18:49

Двоє рецидивістів з Росії жорстоко вбили таксиста під Києвом

17.10.2017, 18:10

Білоцерківська ТВК сформувала дільничні виборчі комісії з порушенням процедури жеребкування (ВІДЕО)

17.10.2017, 17:47

На Київщині вшанували героїв Медвинської республіки (ФОТО)

17.10.2017, 17:13

У Білій Церкві за минулий місяць зареєстровано 70 звернень з приводу укусів людей тваринами

17.10.2017, 17:09

Прокуратура повідомила про повернення земельної ділянки Ржищівського лісгоспу

17.10.2017, 16:19

Народний хореографічний ансамбль "Галатея" у Барселоні

Броварський колектив виступив на Міжнародному Фестивалі української культури в Барселоні (ФОТО)

17.10.2017, 15:52

У Фастові затримали серійного крадія спиртного

17.10.2017, 15:24

Музей кімната «Війна нашими очима»

До Дня захисника України в Обухові відкрили музей

17.10.2017, 14:55

Аналiтика

Хто на старті до Медвинської ОТГ: "радикали" Даниленка, бютівці Гринчука

17.10.2017, 11:09

З опорними школами на Миронівці явно не вгадали

Хто на Київщині "вимиває" кошти бюджету на школи-аутсайдери

17.10.2017, 8:00

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПОСП "Аграрник"

13.10.2017, 8:00

Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста

Мер Сквири Валерій Скочко: Створювати єдину ОТГ у межах району - абсолютно недоцільно

12.10.2017, 8:05

Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими

Хто на старті на виборах до Фурсівської ОТГ: люди Засухи, "клони" і сектант

11.10.2017, 8:00

Пани чубляться, а у селян лоби тріщать: чим завершиться корпоративний конфлікт у селі Маслівка

10.10.2017, 8:06

Горган і Старикова - хто кого?

Як Горган планує підсидіти Старикову

09.10.2017, 8:06

Павло Різаненко вважає, що підгрунтям протистояння КОДА і КОР може бути корупційна складова

Народний депутат Павло Різаненко: Через конфлікт між облрадою та Київською ОДА страждають всі

06.10.2017, 11:56

Роман Шамрай вважає, що через зменшення чисельності дільничних інспекторів, страждає ефективність роботи поліції

Очільник Сквирського районного відділу поліції Роман Шамрай: Для підвищення ефективності поліції необхідно створювати інститут наставництва

05.10.2017, 10:03

До діяльності Мирослави Смірнової на посаді голови РДА виникає все більше запитань

Як голова Києво-Святошинської РДА Смірнова перетворила дитсадки у Вишневому на годівницю для корупціонерів

04.10.2017, 8:15

Блоги

Сергій Вахній (голова Білоцерківської РДА, 1997-2005рр): Пам'яті Андрія Немни

17.10.2017, 19:15

Олексій Голобуцький (політолог): Чому "сталкерами" має займатися СБУ

17.10.2017, 17:15

Микола Спірідонов (політолог): Спочатку здоров’я, потім – фонтани!

17.10.2017, 8:18

Сергій Табалюк (голова Володарської РДА): Як Горган з місцевими баригами хочуть мене з’їсти

13.10.2017, 10:48

Світлана Шеповалова (волонтер): Київському обласному Центру допомоги учасникам АТО - два роки

11.10.2017, 9:23

Віталій Блінов (активіст, Біла Церква): Сліпий траст Дикого-мера

09.10.2017, 17:16

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Кримінал навколо музичної школи

05.10.2017, 17:26

Олександр Сєдих (юрист, Біла Церква): Партійна дурня від БПП, або Як Джегур підставляє Кононенка

04.10.2017, 11:47

Сергій Істомін (активіст, Біла Церква): Жоден гаджет не замінить працю бібліотекарів

29.09.2017, 14:38

Павло Вуєць (журналіст): Війна за Київщину – перша кров у битві Тимошенко і Порошенка

28.09.2017, 16:07