Хто на старті на виборах до Фурсівської ОТГ: люди Засухи, "клони" і сектант

11.10.2017, 8:00

Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими
Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими

29 жовтня на Київщині відбудуться вибори до чотирьох об’єднаних громад. «Моя Київщина» вирішила розібратися в передвиборчих розкладах. Розпочнемо з аналізу ситуації у Фурсівській громаді. І хоча особливих питань відносно того, хто стане головою ОТГ, немає, наразі спрогнозувати, хто зуміє зібрати більшість в новій Фурсівській раді, досить складно

Два роки тривала боротьба за створення власної громади з центром у Фурсах. Незважаючи на тиск з боку мера Білої Церкви Геннадія Дикого, який хотів «підім’яти» Фурси під себе, це йому не вдалося. Тиснули на голову сільради Фурсів Миколу Фурсенка і нардепи з Верховної Ради. Зокрема, подейкують, що усіляко намагався загнати Фурси у Білу Церкву член фракції «Народного Фронту» Хвича Мепарішвілі. Утім, в червні попри пропозиції Білоцерківської міської ради щодо об’єднання територіальних громад із центром Білій Церкві, громади Фурсів (до її сільради входить село Чмирівка) та ще трьох сіл – Трушків та Матюшів Білоцерківського району та Пищиків (до сільради якої входить також село Безугляки) Сквирського району – увалили рішення про створення власної ОТГ. Уже наприкінці липня відповідне розпорядження щодо затвердження громади ухвалила Київська обласна державна адміністрація.

Фурсівська об'єднана громада

Хто балотується на голову ОТГ? Усього зареєструвалося три кандидати. Фаворитом називають згаданого вище Миколу Фурсенка – голову сільради з 2000 року, полковника у відставці. Також він - голова Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад. Фурсенко вирішив балотуватися, як самовисуванець. Утім, варто враховувати, що своєму політичному довголіттю він має бути вдячний своїй неймовірній здатності домовлятися.  Тому і зараз, коли на нього очікує серйозна боротьба за контроль над радою громади, він готовий домовлятися з будь-ким, аби мати свою більшість у представницькому органі ОТГ.

Утім, є в Фурсенка і свої недоброзичливці. Як ще пояснити, що боротися з нинішнім головою Фурсів буде Любов Фурсенко – дружина покійного двоюрідного брата Микола Фурсенка, якій, схоже, дехто зробив пропозицію, від якої та не змогла відмовитися.

Можна не сумніватися: опоненти (а подейкують, що за цим стоїть колишній «регіонал», одіозний голова Білоцерківської райради Віталій Гринчук) виставляють «клона»-родичку як такий собі подразник. Третьою балотується місцева вчителька Надія Кравченко від «Батьківщини».

Утім, справжня боротьба розгорнеться на 26 округах, де й стане зрозуміло, кому вдасться реально взяти контроль над ОТГ. Варто зазначити, що попри різні бренди, під якими йдуть кандидати, їх справжня ціль одна – розтягнути голоси, залишивши Фурсенка без більшості. Показово, що по деяким округам балотується по 11 кандидатів. Безпрецедентна кількість, як для виборів в сільську об’єднану громаду загальним населенням трохи більше 6 тисяч осіб.

Так, на округах представлені кандидати мало не від усіх всеукраїнських партій. Високий інтерес до виборів в цій громаді демонструє «Батьківщина», неформальними лідерами якої в Фурсах є скандальний забудовник Денис Гуненков, який є керівником «Садового товариства «Городок Хуторок», яке відоме тим, що намагається забудувати територію комунального підприємства «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс», де знаходиться аеродром. Також за ним нібито стоїть чинний нардеп від «Батьківщини» Вадим Івченко, який теж дуже зацікавлений в тому, щоб Фурси стали його. Тим паче, що він свого часу намагався «віджати» у Фурсенка Всеукраїнську асоціацію сільських і селищних рад, але не вийшло. Показово, що перед стартом кампанії у Фурси приїздила голова Київської облради Ганна Старикова зі своїм патроном, одіозним екс-нардепом від БЮТ Костянтином Бондарєвим, яка намагалася змусити Фурсенка «здатися в полон». Не вийшло…

Щодо БПП, то тут все працює централізовано – через голову РДА Геннадія Джегура, якого пов’язують давні зв’язки з командою олігарха, екс-«регіонала» Василя Хмельницького, а конкретно – з екс-міністром транспорту в уряді Азарова Костянтином Єфименком, який у 2015 році невдало балотувався на мерських виборах в Білій Церкві. Окрім того, у Василя Хмельницького є ще один резерв – «Народний Рух», який є його фактично «кишеньковою» партією, яка теж бере участь у виборах до Фурсівської ради.

«Фронтовики» разом з Мепарішвілі «злилися» в БПП, а «Народний фронт» традиційно не виставляє своїх кандидатів, остаточно даючи всім сигнал: партії вже не воскресати… Також одним з найбільших гравців на цих виборах буде «Самопоміч». Тут у мера БЦ Геннадія Дикого є свій особистий мотив: можна не сумніватися, що йому захочеться наказати Фурсенка, який змусив його поступитися від створення великої і могутньої Білоцерківської ОТГ, у яку мало війти мало не дві третини Білоцерківського району.

Окрема історія – з «радикалами», яких на Білоцерківщині очолює згаданий вище голова райради Гринчук. Його називають основним ляльководом, чия задача максимально збити Фурсенка. Зокрема, нібито через його людей у фурсівській громаді розповсюджується дезінформація про те, що разом зі створенням ОТГ на Фурси та сусідні села очікується закриття фельдшерсько-акушерських пунктів та різні інші напасті.

У свою чергу, «Аграрна партія», схоже, буде ситуативно підтримувати Фурсенка. Справа в тому, що очільником цієї політсили у Білоцерківському районі є мер Узина Олександр Охріменко. Варто зазначити, що вибори до Узинської ОТГ – не за горами. І там на голову громади як раз планує балотуватися колишній «регіонал», а нині «радикал» Гринчук. А тому питання Охріменка полягає в тому, щоб спочатку потренуватися у Фурсах, після чого вже з розумінням ситуації попрацювати на виборах в Узинській ОТГ.

Якщо говорити персонально по кандидатурам, які планують балотуватися до ради Фурсівської громади, то переважна більшість поважних людей ідуть самовисуванцями. В окрему групу варто виділити колишніх силовиків. Зокрема, на окрузі №24 балотується колишній міліціонер Анатолій Бойчук, чий брат Микола є генералом зовнішньої розвідки та колишнім проректором Київського педуніверситету ім. Драгоманова. На окрузі №17 висунув свою кандидатуру відома на Білоцерківщині фігура – відставний полковник Збройних сил Петро Франчук, який багато років був військовим комісаром, і зараз живе в Трушках, де й вирішив балотуватися. Також балотується Іван Зяхор – колишній військовий прокурор, який свого часу працював в Києві та Віктор Федоряка – відставний полковник УБОЗ.

Є в Фурсах свій «куток» геологів, які давно живуть в селі досить відокремлено, і теж мають власних кандидатів. Йдеться, зокрема, про Володимира Бойка – екс-начальника Правобережної геологорозвідної експедиції «Північ-геологія» та чинного голова експедиції Сергія Кулика.

Окремо варто виділити групу місцевих підприємців. Зокрема, йдеться про гендиректора ТОВ Агрофірма «Нива» Максима Нагорного, який приїхав в Фурси й зумів збудувати підприємство фактично з нуля. Анатолій Стеценко (округ №3), який балотується від «Батьківщини» є засновник турфірми «Allseasons». Він живе в Фурсах, і був керівником Федерації картингу Київщини, проводячи показові змагання на Білоцерківщині.  Самовисуванка з Фурсів Світлана Дідик (округ №2) працює начальником відділу білоцерківського «Епіцентру». При цьому вона займається громадською діяльність, будучи заступником голови ГО «Обєднання регіонального розвитку». Самовисуванцем, але за підтримки «Майдану Білоцерківщини» у Фурсах балотується Мартін Погосян, який відомий тим, що будує там, а також у Пищиках новенькі дитячі майданчики.

Також варто виділити відомого білоцерківського юриста Олександра Сєдих (округ №23), який свого часу працював помічником народного депутата. Від ВО «Свобода» по округу №4 балотується журналіст Євген Костюк, відомий своєю роботою на телеканалах «Бест» і «Крокус».

Є серед кандидатів і справжні бійці. Зокрема, Сергій Ракочій (округ №5) пішов воювати добровольцем у 72-гу бригаду. Був розвідником, а зараз працює майстром в Білоцерківські тепломережі. Запам’ятався активною позицією у боротьбі з земельними аферистами, які вирішили прикритися громадською організацією учасників АТО.

Утім, на жаль, як показує практика, в політиці (а особливо в українській) люди з чистою репутацією – завжди в меншості. Зокрема, по округу №6 балотується така собі Тамара Агєєва - голова приватного сільськогосподарського підприємства «Янтарне», яке зареєстроване у Фурсах. Її називають людиною з орбіти колишньої «регіоналки» Тетяни Засухи. Про її методи діяльності критично відзивалися місцеві жителі, але, схоже, пані Агєєва розраховує лише на те, щоб змусити місцевих жителів, які здають їй паї, проголосувати за неї.

Ще один скандальний персонаж - Віталій Глеваський балотується по округу №20 від БПП-«Солідарність». Він є юристом ПП «Шинкаренко», і відомий не лише тим, що так і не зміг в судах відстояти права свого шефа, який боровся за те, щоб отримати спірне приміщення в Білій Церкві, але й своїми досить оригінальними релігійними поглядами. Так, він не скриває, що є послідовником саєнтології, яку було засновано в 50-х роках письменником Роном Габбардом.

Загалом, яскравою ілюстрацією того, який хаос протягом найближчих двох тижнів творитиметься у Фурсах та околицям, є округ №15, що в Трушках. По ньому іде самовисуванець Геннадій Прищепчук, якого підтримує згадана вище громадська організація «Майдан Білоцерківщини». Він є головою Федерації футболу Білоцерківського району. На його рахунку повна реконструкція вкрай занедбаного стадіон у Гайку, який він фактично побудував з нуля.

На противагу йому балотується одразу дві фігури. По-перше, це – Микола Прохоренко, який в бутність сільським головою Трушків запам’ятався місцевим жителям з вкрай негативного боку. Саме за його каденції була роздеребанена земля, а берег річки виявився загородженим приватними хазяями. Прохоренко за часів Януковича був у команді тодішнього голови РДА Андрія Немни, зятя покійного білоцерківського «авторитетного» білоцерківського бізнесмена Олександра Подольського

Ще один кандидат Віктор Троценко також піднявся при Немні, ставши головою Білоцерківського районного відділу спорту і молоді, і також мав у кишені партквиток Партії регіонів. Утім, це не заважало йому бути флюгером, який за часів прем’єрства Юлії Тимошенко представляв БЮТ. В це складно уявити, але зараз колишній «регіонал» Троценко знову перефарбувався. Він знову – за Юлю!

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читайте також:

Микола Фурсенко має вирішити питання більшості в раді громади
Олексій Кошель
Буде створено Тетіївську та Узинську громади

1 2

Новини

На Київщині поліцейські затримали серійного угонщика на краденому "Лексусі"

18.12.2017, 10:43

Прокуратура Київщини відкрила кримінальне провадження проти Яготинської РДА

18.12.2017, 10:20

Активісти ліквідували стихійне сміттєзвалище під Борисполем

18.12.2017, 9:57

На Київщині чоловіка засудили на вісім років за вбивство товариша

18.12.2017, 9:29

Громадянина Нідерландів затримали за спробу підкупу прикордонників в аеропорту "Бориспіль"

18.12.2017, 9:04

Ольга Бабій

Ольга Бабій очолила фонд, якому належить "Білоцерківвода"

18.12.2017, 8:40

Жителі Києво – Святошинського району просять Президента врятувати їх від транспортного колапсу

18.12.2017, 8:14

Підсумки року: "Моя Київщина" анонсує рейтинг "ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини"

17.12.2017, 20:30

Згурівські чиновники забрали земельну ділянку в дітей-сиріт

17.12.2017, 19:38

У Гостомелі пройшли тактичні навчання Нацгвардії (ВІДЕО)

17.12.2017, 18:33

Аналiтика

Андрій Чечило розповів про ситуацію у Вишневому

Заступник мера Вишневого Андрій Чечило: З районного бюджету у міський повертається значно менше, ніж ми туди віддаємо

18.12.2017, 8:00

За Ускова можуть заступитися впливові люди на рівні Верховної Ради

Маніпуляція з театром: чому облрада звільнила В’ячеслава Ускова

15.12.2017, 8:09

Скандал з "подвійним" виділенням землі на Миронівщині триває вже третій рік

Як на Миронівщині зіштовхнули лобами фермерів у битві за 3 тисячі га

14.12.2017, 8:08

Валерій Ксьонзенко

Депутат Київської облради Валерій Ксьонзенко: Проти одних депутатів заведено кримінальні справи, на інших тиснуть через бізнес

13.12.2017, 8:34

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Сімол"

12.12.2017, 8:04

Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24

В Узині готуються до перших виборів громади

Хто на старті в Узині: наркобарон, "клон" і адмінресурс

08.12.2017, 8:24

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бест"

07.12.2017, 8:04

Життя Северіона Дангадзе виникає багато запитань

Хто такий Северіон, або Як партія Саакашвілі залишилася без голови обласного осередку

06.12.2017, 12:50

Олександр Животовський - "кіборг" з Бучі

Депутат-"кіборг" з Бучі Олександр Животовський: В аеропорту ми віддавали росіянам борги, звісно, з відсотками

06.12.2017, 8:04

Блоги

Галина Єрко (депутат Київської облради): Практичні навики

18.12.2017, 10:04

Василь Рішко (журналіст): Отруйники узинського повітря фінансують Гринчука?

18.12.2017, 8:17

Сергій Каплін (народний депутат): Театр "Батьківщина" віджала. Тимчасово

15.12.2017, 13:37

Ярослав Москаленко (народний депутат): Ліквідатори аварії на ЧАЕС навічно викарбувані у літописі українського народу

14.12.2017, 10:57

Світлана Шеповалова (волонтер): Хто саботує Закон щодо ветеранів АТО

12.12.2017, 18:09

Ігор Коча (активіст): Є людські цінності та принципи, через які я ніколи не переступаю

11.12.2017, 11:34

Володимир Гайдамачук (активіст): Добірні писки, або Чому політичні "гастролери" зачастили до Узина

07.12.2017, 15:25

Олег Тягнибок (лідер ВО "Свобода"): Болюче питання Узина

05.12.2017, 8:24

Ірина Федорів (жірналіст): Пане Карплюк, витріть сльози і зустріньте поразку як чоловік

01.12.2017, 17:21

Володимир Карплюк (міський голова Ірпеня): Хто фальсифікував рейтинг мерів-інноваторів

01.12.2017, 14:19