Мер Сквири Валерій Скочко: Створювати єдину ОТГ у межах району - абсолютно недоцільно

12.10.2017, 8:05

Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста
Валерій Скочко детально розповів про проблеми й успіхи в розбудові міста

Журналісти порталу "Моя Київщина" поспілкувалися з міським головою Сквири Валерієм Скочком та дізналися про стан справ у процесі децентралізації, а також про те, чому недоцільно створювати єдине ОТГ в межах Сквирського району. Відповів мер районного центру і на питання стосовно забезпечення містян питною водою, ситуацією з дорогами. Також він пояснив, чому медична реформа не принесе нічого доброго для місцевих жителів

- Розкажіть, будь ласка, з якого часу Ви працюєте на посаді міського голови?
- З листопада 2015 року. Це вже моя друга каденція. Перший раз мене обрали міським головою в 2006 році.

- Що змінилось в період Вашої першої та другої каденцій?

- На сьогоднішній день ми маємо набагато більший бюджет, ніж це було в середині 2000-х. Якщо бюджет розвитку у 2006 році сягав близько 90 000 грн., то на сьогоднішній день він уже перевалює за 8 млн.грн. Авжеж, варто враховувати інфляцію, але навіть з урахуванням цього збільшення дуже суттєве. Це дає можливість розвиватися місту, проводити реальну роботу.

- Тобто Ви підтримуєте децентралізацію, адже в Києві всі говорять про те, що саме це дало змогу серйозно збільшити бюджети на місцях?

- Я особисто відношусь до децентралізації позитивно. Єдине, що мені не подобається - це підхід відносно формування територіальних громад. А саме - в частині їх "добровільного" об’єднання. В законі чітко виписано поняття "добровільності громад", але ця норма не діє. У мене на руках є п’ять погоджень від сусідніх населених пунктів, і шосте - з боку Сквирської міської ради. Це мало дати мені можливість, згідно з чинним законодавством, створити територіальну громаду. Але станом на сьогодні у нас є перспективний план, який нам принесли згори. Він передбачає створення територіальної громади в межах всього Сквирського району. А це понад 30 населених пунктів.

Я вважаю, що ця ідея є недоречною. І на це є чимало причин. Основне завдання децентралізації – це наближення адміністративних послуг до населення. Умовно кажучи, що ми змінюємо? Якщо протяжність району сягає понад 30 кілометрів, а адміністративний центр залишається тим самим - місто Сквира - то наближення послуг для найбільш віддалених від центру територіальних громад не відбудеться. Відповідно, ми просто замінимо вивіску райдержадміністрації на об'єднану територіальну громаду.

Є, звісно, і позитивний момент: у такому разі ми отримаємо збільшення фінансування, яким ми зможемо розпоряджатися. Але відкритим залишається питання щодо того, чи зможемо ми в повному обсязі надати і наблизити ці послуги для людей. А це питання стосується і освіти, і медицини, і доріг. Це - елементарне питання ефективної господарчої діяльності міського голови, або голови ОТГ. Тому, на мою димку, великі ОТГ на сьогоднішній день - нежиттєздатні.

- Якщо говорити об’єктивно, скільки ОТГ у Сквирському районі необхідно?

- Я думаю, що це має бути, мінімум, дві, а в ідеалі - три об’єднані громади по 10 населених пунктів у кожній. Таким чином, подібний поділ вирішує абсолютно всі питання.

- Чи є у Вас більш детальні думки з приводу того, якими мають бути ці ОТГ, де мають знаходитися їх центри?

- На сьогоднішній день я вбачаю дві територіальні громади, які вже зараз є абсолютно життєздатними і зможуть працювати без гальмувань. Це Шамраївська і Сквирська громади. Що ж до третьої територіальної громади, то її центр може бути або в Самгородкку або в Горобіївці. Якщо Ви подивитесь на карту Сквирського району, то цей поділ вимальовується географічно.

До речі, питання ОТГ з центрами в Сквирі і Шамраївці вже вирішене. Шамраївка має непогану базу. Що ж до Сквири, то тут все і так зрозуміло: районний центр має всі можливості для того, щоб створити власну територіальну громаду з 10–12 населених пунктів.

- Як Ви оцінюєте ідею проведення медичної реформи? Як, на Вашу думку, зміниться ситуація на Сквирщині з лікарнями та наданням медпослуг у разі її запровадження?

- Скажу однозначно: поки що вона не прийнята. Але ми сподіваємось, що зрештою її не приймуть, або внесуть зміни. Справа в чому: Сквирська районна лікарня у разі прийняття реформи набуде статусу лікувального закладу, яка надає послуги лише первинної медичної допомоги. Це при тому, що на сьогоднішній день у нас є спеціалісти, які можуть надати якісну вторинну медичну допомогу: провести операцію, надати не просто першу допомогу, а й провести відповідне лікування.

Тому, на мій погляд, створення медичного округу з центром у Білій Церкві для Сквири є абсолютно не прийнятним рішенням. До того ж це не вигідно людям, адже є ті, хто банально не може дозволити собі їздити на далекі відстані. Якщо з села до районного центру, умовно кажучи, 20-25км., то додайте ще 36км. до Білої Церкви - і уявіть наскільки отримання лікування стає складнішим.

- Як іде справа із виділенням земельних ділянок для учасників бойових дій? І чи співпрацюєте Ви з відповідними громадськими організаціями, які представляють інтереси "АТОвців"?

- Ситуація наступна: за мою каденцію вільні земельні ділянки, які виділялись в Сквирській міській раді, видані виключно учасникам бойових дій та родичам загиблих в АТО. Ми запропонували виробити механізм виділення земельних ділянок спільно із нашою районною "Спілкою учасників АТО". Що саме було запропоновано? На загальних зборах учасників була визначена черговість отримання земельних ділянок. У списки на отримання земельних ділянок першочергово включались родичі осіб, які загинули під час проведення АТО на сході України. Другими за чергою ми визначали осіб, які мають поранення.

Є й проблеми. Справа в тому, що місто Сквира густо населене і вільних земельних ділянок у нас майже немає. Тому ми знаходимо вільні земельні ділянки, розробляємо детальний план територій, проводимо відкриті обговорення, на які запрошуються учасники АТО, матері, дружини осіб, які перебувають зараз в зоні АТО, і потім вже шляхом жеребкування люди отримують відповідні земельні ділянки. У нас є два масиви - Куликівка – це 28 земельних ділянок площою по 10 соток, а також масив Польова, де зараз розробляється детальний план території і точно по такій самій схемі будуть видаватися ці земельні ділянки для воїнів АТО. Ще раз наголошую: всі земельні ділянки, які були видані в період 2015-2017років, надавалися виключно учасникам АТО. 

- Які проблемні точки в Сквирі, в районі є, і на протязі тривалого часу ніяк не вирішується через брак сил і можливостей?

- Взагалі, у нас цей рік можна назвати роком "нарешті і вперше". Завдяки тому, що ми суттєво збільшили бюджет розвитку і отримали державну підтримку, давні проблеми, які гостро стояли в Сквирі, зараз вирішуються. Зараз ми готуємо ремонт окружної дороги, яка має на сьогоднішній день не найбільш привабливий вигляд. Реалізується проект будівництва мосту, по якій проходить траса через Сквиру - Р-32 - дорога державного значення "Біла Церква - Кременець". Років п’ять ми не могли нічого зробити. Це була "бомба". Якби ще трохи потягнули час – могло би статися щось непоправне.

На ще одній дорозі державного значення, Р-18, яка проходить через Сквиру в напрямку Попельні, наразі ми теж приступили до виконання робіт. 800 000 грн. – це більше 20% - надала міська рада, а інші кошти були виділені з обласного бюджету через департамент управління розвитку та будівництва в Київській області.

Але найбільша проблема в місті Сквира - це забезпечення населення питною водою. Зараз ми частково починаємо її вирішувати. Існуючі свердловини, будівництва 60-х, 70-х років минулого сторіччя свій ресурс поступово виробили. У цьому році був реалізований один проект, який був запропонований ще в 2015 році, і вже дає свої позитивні плоди. Ми вирішили зробити наші райони автономними. І в цьому році перший наш проект автономного водопостачання одного району вирішено: була побудована свердловина, встановлена башта. Утім, роботи в цьому напрямку у нас ще чимало.

- Тобто головні проблеми - дороги і вода...

- У нас є район Чорноліс, який взимку фактично відсічений від усього міста. Це - жах, коли у 21 столітті люди на санках возять хліб з магазину. У цьому році проблема буде вирішена. В плані благоустрою та освітлення ми теж досягли величезних успіхів:  в цьому році процентів на 40 ми перейшли на енергозберігаюче освітлення.

- Як із питанням дозвілля?

- Якщо говорити про учнівську молодь і її доступ до дозвілля, то у нас функціонує прекрасна дитяча юнацька спортивна школа. Діють секції боксу, карате, футболу. Варто сказати, що вихованці ДЮСШ ім. Воропая - неодноразові чемпіони України з гандболу, і наші хлопчики сьогодні привозять золоті медалі з чемпіонату України. Про область я взагалі не говорю: ми - одні з фаворитів.

Якщо говорити про Сквирський районний центр дитячої та юнацької творчості, то тут діють прекрасні гуртки. У нас є чемпіон світу, Редюк Ілля, який в минулому році виграв чемпіонат світу в Австралії з авіамодельного спорту. В цьому році він став чемпіоном Європи по авіамодельному спорту.

Що ж стосується дозвілля, то тут є проблеми. У нас немає кінотеатрів, але і тут ми працюємо: днями відбувся конкурс і через п’ять днів буде оголошений переможець на початок реконструкції нашого Сквирського кінотеатру. Я сподіваюся, через 20 днів там вже розпочнуться роботи. Це буде сучасний кінотеатр на 60 посадкових місць. Плюс ми передбачаємо там розміщення ЦНАПу (Центр надання адміністративних послуг, - Ред), розмістимо там кабінет надання первинної юридичної допомоги.

Нещодавно відкрили новий парк. Це були хащи, але в цьому році ми вже довели до кінця перший етап реконструкції нашого парку.

- Які плани на наступний рік? Що плануєте реалізувати?

- У нас передбачена чітка програма, яку я презентував ще в 2015 році, коли йшов на вибори. Хочу сказати що програма на 2017 рік наразі виконана на 91%. Ті 9%, які залишилися - це чотири дороги, які нам ще потрібно відремонтувати. Наступний рік я хочу оголосити роком питної води. В плани входить реконструкція трьох водозабірних свердловин і забезпечення ще одного мікрорайону питною водою. Більше ми не потянемо в зв’язку з відсутністю достатньої кількості коштів.

Також ми оголошуємо рік тротуарів. Вперше за 27 років нами було заасфальтовано три прибудинкові території найбільших будинків. Це були місця, де люди не могли не те що їздити автомобілем, але навіть ходити. Тепер ми хочемо перейти до тротуарів. Звісно, почнемо з центру міста. Також плануємо добудувати кінотеатр.

І на останок: на сьогоднішній день перевиконання бюджету міста складає близько 169%. Зараз ми допомагаємо закладам освіти, медицини, які перебувають в управлінні Сквирської районної держадміністрації. Найперше і найголовніше питання - пошук інвесторів. Для них у нас є конкретні земельні ділянки, які мають необхідну документацію для того, щоб там можна було розмістити підприємство. Само собою в нас є вимоги: це має бути підприємство, яке не буде нести загрозу навколишньому середовищу нашого міста.

Розмову вів Артур Пічкур, "Моя Київщина"

Читайте також:

Засідання Кагарлицької міськради
Віталій Савенко
Валерій Гнатюк
Наталья Лобода та Світлана Лобода

Новини

Нардеп Андрій Шинькович, схоже, непроти корупції...

Шеф депутата Київоблради Миколи Ляшенка та Шинькович ініціювали скасування відповідальності за незаконне збагачення

23.01.2018, 19:54

В Обухові відкрили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО, ВІДЕО)

23.01.2018, 19:15

Депутати пропонують провести вибори мера Українки вже навесні

23.01.2018, 18:42

У МОЗ заговорили про небезпеку спалаху дифтерії та правцю

23.01.2018, 18:28

У Білій Церкві у школі провели екскурсію для нардепа (ФОТО)

23.01.2018, 18:05

Кращим вчителем Київщини з німецької мови стала бучанка

23.01.2018, 17:43

Сім красивих способів зізнатися у коханні на день святого Валентина

23.01.2018, 17:09

Генеральна прокуратура підозрює Кашку в приховуванні доходів

23.01.2018, 17:08

Хатіко по-ірпінськи: Карплюк чекає на прокурорів (ВІДЕО)

23.01.2018, 16:46

В Білій Церкві відбувся флешмоб до Дня Соборності України (ФОТО)

23.01.2018, 16:20

Аналiтика

Військовий психолог Андрій Козінчук: Адаптація ветеранів АТО має стати пріоритетом для держави

23.01.2018, 8:05

Як Горган продовжує зливати Київщину під "регіоналів"

19.01.2018, 8:05

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Кронос-Агро"

18.01.2018, 8:16

Кадрова політика Горгана свідчить про абсолютну нездатність втримувати керованість за процесами

Стійкі олов’яні солдатики, або Як Горган перетворюється на ширму

17.01.2018, 8:05

Відходи Горгана: до чого призведе безглузда і нещадна боротьба зі сміттям на Київщині

16.01.2018, 8:05

Карплюк ризикує переграти самого себе

Коли Карплюк поїде на примусову трудову реабілітацію

15.01.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Антарес"

12.01.2018, 8:04

Олександр Горган з веслом

Коли "весляр" Горган візьме лопату до рук

11.01.2018, 8:04

ТОП-5 несподіванок виборів до ОТГ на Київщині: реабілітація БПП, тріумф "радикалів" та повернення Гриценка

10.01.2018, 8:05

Президентські вибори - на носі, і Кивщина стане одним з головних майданчиком у протистоянні по лінії Порошенко-Тимошенко

2018 рік: рік виборів та… підготовки до виборів

09.01.2018, 8:08

Блоги

Ганна Старикова (голова Київської обласної ради): Горгану потрібно почути учасників АТО

23.01.2018, 13:31

Ярослав Москаленко (народний депутат): Щирі привітання з Днем Соборності України

22.01.2018, 11:16

Геннадій Рябцев (директор спецпроектів центру "Психея"): Хто винен у підвищенні цін на бензин

19.01.2018, 9:52

Володимир Гайдамачук (активіст): Чому я досі не заступник губернатора?

16.01.2018, 16:37

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): В Україні можуть спалахнути епідемії різних хвороб

15.01.2018, 15:14

Олександр Куліковський (громадський діяч): Чому на Ноздровській вбивства не закінчаться

15.01.2018, 8:31

Іван Фурсенко (перший заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад): Очікуємо на спецперевірки в нових ОТГ

12.01.2018, 15:25

Ірина Федорів (журналіст): Як мер Ірпеня заморожує людей в Коцюбинському

12.01.2018, 14:11

Юрій Прилипко (селищний голова Гостомеля): Нам потрібна публічна дискусія про стратегічний план перспективного розвитку Гостомельської ОТГ

11.01.2018, 11:03

Володимир Гайдамачук (активіст): Як я мало не зустрів Новий рік у глухому лісі

11.01.2018, 8:22