Хто на старті до Медвинської ОТГ: "радикали" Даниленка, бютівці Гринчука

17.10.2017, 11:09


Вже менш ніж за два тижні у чотирьох об’єднаних громадах на Київщині відбудуться вибори голів об’єднаних територіальних громад і депутатів у місцеві органи самоврядування. У Медвинській громаді серйозна боротьба розгорнулася ще задовго до виборів. "Моя Київщина" вирішила розібратися, хто планує очолити цю громаду, і чому владоможці "середньої ланки" розривають тамтешню громаду

До складу Медвинської об’єднаної територіальної громади увійшли шість населених пунктів. Власне, це сам Медвин, який буде центром ОТГ, а також такі села як Побережка, Дібрівка, Софійка, Закутенці і Красногородка. В подальшому громада може розширитися ще на декілька навколишніх сіл, які зайняли вичікувальну позицію і до кінця не визначилися, до якої громади їм краще пристати: Медвинської чи Богуславської. Попри це, боротьба в Медвині і околицях розгорнулася не на жарт.

Села, які входять до складу Медвинської ОТГ.

Так, за посаду голови ОТГ борються одразу дев’ять кандидатів, серед яких лише одна – Галина Штефієнко – є відкритим представником політичної сили – руху Валентина Наливайченка «Справедливість». Усі інші є самовисуванцями. Утім, практично за кожним кандидатом, як на крісло голови так і до ради ОТГ, стоїть якась політична сила. Здебільшого йдеться про дві партії - «Батьківщину» (яку курує депутат облради Віктор Гринчук) та «Радикальна партія Ляшка» в особі одіозного ректора Анатолія Даниленка. Свій інтерес проявляє тут і «Аграрна партія». Не залишилися осторонь і люди скандального Михайла Саакашвілі, який веде до ради громади шістьох кандидатів.

Щоб розібратися, хто претендує на голову ОТГ, варто пройтися по кандидатам в алфавітному порядку. Першим у списку йде Олександр Березовий – безробітний і безпартійний самовисуванець із Богуслава, який має лише середню освіту. Серед самих медвинців його персона маловідома і, швидше за все, шансів на перемогу у нього не так вже й багато.

Доволі цікавим претендентом є Михайло Божок – юрист із Богуслава, який є членом Ради адвокатів Київської області. Цікавий момент: Божок є головою Богуславського районного осередку «Радикальної партії Ляшка», але на вибори чомусь пішов як самовисуванець. Причина такого приховування може бути у тому, що місцевих «радикалів» контролює ректор БНАУ Анатолій Даниленко, який «заплямувався» у кількох корупційних скандалах та активною співпрацею з «регіоналами».

Ще один кандидат – Сергій Мірошник проживає у неблизькому до Медвина селі Слобода Кагарлицького району. Працює торговим представником ПАТ «Кагма», яке виготовляє молочну продукцію. У Медвині його вважають «варягом» і всерйоз кандидатуру особливо не розглядають.

Нинішня виконуюча обов’язки голови сільради Світлана Плаксун також налаштована на крісло голови ОТГ. Зареєстрована вона як самовисуванка, але є здогадки, що насправді за нею стоїть «Батьківщина» в особі депутата Київської обласної ради Віктора Гринчука.

Віталій Репецький – місцевий приватний підприємець, проживає у Медвині. І хоча він кампанію веде не надто активно, дехто вважає, що він може виявитися «темною конячкою». Хоча шансів на це не так вже й багато.

Ігнат Сергієнко, який донедавна очолював Медвинську сільську раду, йде на вибори, не представляючи жодної політичної сили. Сільським головою Медвину він був обраний у 2015 році. Саме Сергієнко доклав усіх необхідних зусиль, щоби створена Медвинська об’єднана територіальна громада відбулась вже цього року. Але за три місяці до призначення виборів ОТГ подав у відставку, офіційно – через стан здоров’я. Реально – через блокування роботи та тиск з боку районного і місцевого депутатського корпусу.

Дійшло до того, що в листопаді 2016 року місцеві депутати здійснили спробу «рейдернути» сільську раду на користь району, висловивши йому недовіру в той час, коли на сесію він виніс питання створення Медвинської Громади. Керував цим переворотом вищезгаданий Віктор Гринчук з «Батьківщиною» і районні представники «радикалів». Подейкують, що майже усі депутати Медвинської сільради хоча офіційно і були самовисуванцями і безпартійними, але насправді мали безпосереднє відношення до «Батьківщини», і з самого початку каденції Ігната Сергієнка одразу перейшли в опозицію до голови.  Зрештою, під час цєї спроби висловлення недовіри громада заступилася за свого голову. Але вже 19 травня цього року, після багатомісячного тиску і саботування з боку цих районних  «демократичних сил» до влади прийшла секретар Медвинської сільської ради.

Його місце зайняла згадана вище Світлана Плаксун. Ігнат Сергієнко випереджає Плаксун за рейтингом, але люди, які стоять за її спиною, усіляко намагаються «збити» екс-голову Медвина, не гребуючи і відверто «чорнушними» методами.

Одним із прикладів таких методів є виставлення «двійника» на вибори голови ОТГ. Так, аби відтягнути голоси у Ігната Сергієнка, Гринчук і компанія виставили на вибори однофамільця, тракториста із Закутенців Володимира Сергієнка. Хоча йде він як самовисуванець, у його причетності до Гринчука сумнівів особливо не виникає: його земельні паї орендує ніхто інший як сам депутат облради Гринчук.

Ще один «немісцевий» кандидат Максим Соседка, йде на вибори як самовисуванець. Він є заступником голови дитячого санаторію «Чайка», який розташований у селі Чайки, де і проживає Соседка. За цим кандидатом, швидше за все, стоїть правонаступник «Партії регіонів» - «Опозиційний блок». Справа в тому, що його безпосереднім начальником, директором санаторію, є Світлана Резніченко, яка доводиться дружиною заступнику голови Богуславської районної ради Анатолію Резніченку, що представляє якраз «біло-блакитних».

Останнім кандидатом по алфавіту йде вищезгадана Галина Штефієнко – представник «Справедливості». Живе і працює пані Галина у богуславському КП «Богуславтепловодопостачання» контролером. Але подейкують, що в цій історії є друге дно. Так, директором цього КП є такий собі Володимир Табачков – член «Радикальної партії», який на минулих виборах балотувався до міської і районної ради Богуслава. Ні туди, ні туди він не пройшов, але, вочевидь, вирішив піти іншим шляхом, взявши для цього в «оренду» партію Наливайченка, яка останнім часом не жаліє грошей на рекламу.

Що ж стосується кандидатів у депутати, то тут переважають самовисуванці, хоча представники «Батьківщини», «радикалів», УКРОПу і «Аграрної партії» теж спробують свої сили на цих виборах. Цікаво, що кандидатів від БПП, які б балотувалися до Медвинської ОТГ, немає. Хоча це не означає, що деякі самовисуванці не одягнуть «обгортку» цієї президентської політсили одразу після виборів.

Основна боротьба тут явно розгорнеться між Ігнатом Сергієнком  та Світланою Плаксун. Останню підтримуватимуть дві політсили – «радикали» і «Батьківщина». Справа в тому, що з самого моменту обрання головою Медвинської сільради, Сергієнко потрапив під тиск з боку районної ради, яка контролюється «радикалами». «Сірим кардиналом» ляшківців на півдні Київщини є одіозний ректор Білоцерківського аграрного університету Анатолій Даниленко. Водночас склад сільської ради переважно складається з представників «Батьківщини», яких контролює Віктор Гринчук. До речі, Гринчук досі є офіційним помічником депутата-утікача Олександра Онищенка і отримує офіційну зарплатню, а про Онищенка тут люди дуже добре пам’ятають…

Цим двом угрупуванням не сподобалась самостійна політика Сергієнка, і вони почали потроху «витравлювати» його з Медвина. Це попри те, що Сергієнко започаткував позитивні зміни у Медвині і довів створення громади до кінця, своїми зусиллями добився створення об’єднаної громади в Богуславському р-ні. Громада ці зміни побачила, і рейтинг Сергієнка невпинно зростав. Тоді в хід пустили «важку артилерію»: почалися спроби висловлення недовіри і встановлення свого «ручного» голови.  В результаті, після чергової спроби заколоту Сергієнко зробив крок убік, і склав повноваження. Інакше Медвинська громада була б заблокована на рівні району і не була би реалізована.

Світлана Плаксун, яка була секретарем при Сергієнку, після відставки законно обраного голови, схоже, повелася на солодкі обіцянки від деяких політиків. За чотири місяці її виконання обов’язків, в селі почали реалізовуватися сумнівні схеми. Так, за цей час вже вдруге виділяються кошти на ремонт сільської ради. Паливо для автомобілів закуповується в «космічних» масштабах. До того ж блокується робота ініційованої Сергієнком комунальної служби, яка мала б слідкувати за благоустроєм села. На додачу до цього всього, сама Плаксун розповсюджує неправдиві слухи про Сергієнка, намагаючись сформувати у людей протиріччя у відношенні до екс-голови села. На додачу активно діє місцевий адмінресурс – школа, лікарня, магазини підприємців усіх тих хто іде на вибори від району. Маючи підтримку «БЮТівця» Гринчука і ректора-«радикала» Даниленка, Пласкун - сподівається переломити ситуацію на свою користь.

У разі перемоги Сергієнка питання більшості в раді громади залишається відкритим: «ляшківці» і «тимошенківці» явно спробують взяти раду під контроль. Тому з Ігнатом Сергієнком, в його команді ідуть поважні серед людей односельчани, безпартійні, яких добре знають в селі і які бажають, щоб Медвинська громада була незалежною від району, хочуть розвитку села і справедливості для всіх простих людей Медвинської громади.  А тому чим завершиться запекла боротьба за Медвинську ОТГ, зараз сказати доволі складно.

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

 

Читайте також:

У Калитянській ОТГ відкрили ЦНАП
Світлана Плаксун
Активісти повідомили про загрозу зриву виборів у Великодимерській ОТГ
Вибори в Фурсах обіцяють бути запеклими
Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"

Новини

ЖК "Лісовий Квартал" у Броварах

У Броварах обірвався ліфт з пасажирами на висоті 16-го поверху (ФОТО)

24.11.2017, 19:34

Ціна бензину станом на 24 листопада сягнула понад 30 грн/л

"Чорна п’ятниця" автомобіліста: ціна бензину сягнула 30 грн/л

24.11.2017, 19:16

Діти-переселенці на Київщині

Кожен десятий переселенець з Криму та ОРДЛО проживає на Київщині

24.11.2017, 18:43

У Білій Церкві назріває скандал навколо реконструкції котельні (ВІДЕО)

24.11.2017, 18:16

У Вишневому з’явиться повноцінний музейний комплекс (ВІДЕО)

24.11.2017, 17:39

У складі Бучанської міськради з’явилося двоє нових депутатів

24.11.2017, 17:13

У Вишгороді злодій споїв товариша та обікрав його квартиру (ФОТО)

24.11.2017, 16:39

Денис Яросласький

Екс-начальника Обухівської поліції Ярославського випустили під домашній арешт

24.11.2017, 16:07

Броварські "умільці" по цеглинах розібрали будинок пристарілих (ФОТО)

24.11.2017, 15:43

В Білій Церкві пройшла медична конференція за участю провідних кардіологів країни

24.11.2017, 15:20

Аналiтика

Схоже на те, що у Федорука - серйозні проблеми

Революція у Бучі: Як Федорук втратив більшість у міськраді

24.11.2017, 8:04

Патова ситуація з облрадою досі не вирішена

Коли нарешті запрацює Київська облрада, або Чому не варто чекати на бюджет-2018

23.11.2017, 8:08

Як п’яні депутати катаються по Білій Церкві

22.11.2017, 8:04

"Земля Переяславщини"

ТОП-100 найбільших платників податків Киїщини: ПП "Земля Переяславщини"

21.11.2017, 8:03

Хто є хто у Київській облраді: "господарники" з "Опозиційного блоку"

20.11.2017, 8:00

Присяжнюк продавив Дикова, який тепер заправляє Вишневим

Погрози, підкуп і стриптиз-клуб: Як міліцейська братія захопила Вишневе

17.11.2017, 8:03

Горган ризикує наразитися на нерозуміння жителів Київщини

"Острівці" корупції: Як Горган дав своєму раднику підзаробити

16.11.2017, 8:21

Павло Панфьоров

Начальник Вишгородського відділу Нацполіції Павло Панфьоров: Не помиляється той, хто нічого не робить

16.11.2017, 8:01

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: меблева фабрика "ВЕСТА"

15.11.2017, 8:04

Скандал у конкурсній комісії

Як БПП, "Радикальна партія" і "Батьківщина" подружилися з "Опоблоком" заради Узина

14.11.2017, 8:04

Блоги

Володимир В'ятрович (директор Інституту національної пам'яті): Голодомор - помста за свободу!

24.11.2017, 17:22

Богдан Яременко (активіст, Біла Церква): Нащо Дикий оновив склад виконкому

22.11.2017, 14:23

Віталій Кайгородов (директор агентства нерухомості "Кайгород"): Коли ринок нерухомості у Білій Церкві досягне дна

22.11.2017, 14:06

Сергій Савчук (голова Держенергоефективності): Славутич замістить 7 млн куб метрів газу на рік

21.11.2017, 16:46

Ірина Федорів (журналіст): Як Карплюк заморожує людей в Коцюбинському

20.11.2017, 16:41

Сергій Замідра (селищний голова, Немішаєве): Чому забули про спорт в сільській місцевості

20.11.2017, 14:29

Світлана Шеповалова (волонтер): Як допомогти ветеранам Київщини відкрити власну справу

17.11.2017, 15:41

Роман Сімутін (депутат Київської облради): Як у Броварах вирішити відому проблему з казки "Про рукавичку"

16.11.2017, 16:45

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Не можна просто так взяти, і прийти на сесію міської ради

15.11.2017, 17:57

Ігор Коліушко (голова правління Центру політико-правових реформ): Чому Порошенко стає на стежку Януковича

14.11.2017, 15:14