Майор поліції Фастова Оксана Шатило: Наше місто нагадує Одесу в мініатюрі

24.10.2017, 8:00

Нашому виданню розповіли про вишивку та... кримінальну ситуацію у Фастові
Нашому виданню розповіли про вишивку та... кримінальну ситуацію у Фастові

Кореспондент інформаційного порталу «Моя Київщина» поспілкувався із Оксаною Шатило – надзвичайно талановитою та різносторонньо розвиненою жінкою, яка працює у Фастівському відділі поліції, та дізнався про те, як можна поєднувати складну роботу з сімейними справами та постійно розвиватися

- Розкажіть про себе, з чого Ви розпочали свою роботу в правоохоронних органах?

- Все розпочалося з навчання в Академії внутрішніх справ, яку я успішно закінчила у 2003 році. З того часу я працюю в нашому відділі поліції на посаді слідчого.

- З чим пов’язана Ваша робота на даній посаді?

- Робота відділу направлена на розкриття злочинів та спрямування матеріалів кримінальних справ до суду, а також проведення слідчих дій. Окрім того, раз на тиждень ми заступаємо на чергування.

Наші полісмени постійно зустрічаються з небезпекою. А якщо говорити про Фастів, то це місто дуже специфічне, і його можна порівняти з Одесою.

- Чим Ви можете пояснити таку специфіку?

- Для такої кількості населення, яка проживає на території Фастова та району, вчиняється велика кількість злочинів. Це пов’язано з тим, що в місті є дуже масштабний залізничний вузол, а тому в нас чимало «гастролерів». Деякі наші «клієнти» знімають квартири, адже до Києва не дуже далеко, а ціни набагато нижчі.

- Як злочини розслідуєте особисто Ви?

- Мій профіль – розслідування злочинів, вчинених неповнолітніми. Утім, у нашому відділі всі слідчі можуть направляти до суду злочини будь-якої кваліфікації окрім дорожно-транспортних пригод та економічних злочинів.

- За Вашими спостереженнями, останніми роками кількість правопорушень у Фастові збільшується, чи, навпаки, зменшується?

- Все ж таки можу говорити про певну динаміку зниження злочинності. Утім, зберігається й інша тенденція: більшість злочинів скоюють особи, які вже мали проблеми із законом.

- Поділіться секретом, як Вам вдається поєднувати таку складну роботу з сімейними справами та творчим захопленням – в’язанням?

- Я навчилася компонувати роботу з усім іншим. Тут питання організованості: я давно звикла вставати дуже рано, іноді й о п’ятій ранку. Готую сніданок для родини, а в перервах між цим намагаюся викроїти трохи часу для улюбленої справи – в’язання. Іноді це вдається робити тоді, коли ми виїжджаємо на виїзди. Але це робиться виключно тоді, коли завершена вся робота. Часто в’яжу навіть у суді, коли чекаю на ухвалу. Тобто можна сказати, що займаюся цим усюди, де є така можливість. Загалом, я вважаю, що якщо людина чогось прагне, то час вона завжди знайде для цього час.

- З чого почалося таке захоплення?

- Я займаюся в’язанням уже протягом трьох років, коли пішла у другу декретну відпустку. Просто побачила цікаві речі в Інтернеті, захотілося спробувати й самій. Вчилася по відео-уроках, бо навчальних роликів у мережі є багато і вони цілком доступні.

Я купила нитки, гачок для в’язання і з першого разу зрозуміла, що це заняття саме для мене. Всі вироби – для моїх дітей, особливо для молодшої донечки, адже дівчаткам вони дуже личать. Також дещо дарую своїм хрещеницям. Багато хто просив зв’язати речі під замовлення, проте я таким не займаюся, бо в свої речі вкладаю всі сили та душу. Окрім того всі речі, які я роблю, є унікальними, адже коли їх створюю, завжди додаю щось своє.

Окрім мого захоплення рукоділлям, я мрію здобути освіту астролога й поєднати її з роботою в органах, адже це допомагає без жодних слів майже досконало дізнатися психотип людини. Я думаю, що той, хто знає, які якості в нього заклав всесвіт, є господарем свого життя.

- А як Ви проводите вільний час із сім’єю?

- Взагалі ми дуже багато подорожуємо. До прикладу, я люблю краєвиди у Житомирській області. Наприклад, там є таке місце – Криве Озеро, де чудові водойми. Там можна розбити намети й добре провести час із сім’єю. Їздимо на море, в Карпати. Дуже любимо Львів, Вінницю. Також ми часто відвідуємо столицю.

- А що Ви можете сказати стосовно реформи Нацполіції з погляду рядового працівника?

- Хочеться підкреслити те, що сильно змінилося навантаження на роботу слідчого, адже на них покладено дуже багато обов’язків, які раніше виконувала прокуратура та податкова. На сьогоднішній день у кожного слідчого понад 50 кримінальних проваджень.

У старому кодексі, який діяв до реформи, при наявності в слідчого 30 проваджень оголошувався посилений варіант несення служби. Наразі у деяких слідчих нашого відділу є понад 200 проваджень.

На жаль, на сьогоднішній день невирішене питання про зупинення кримінальних проваджень, де відбулися всі слідчі дії, але встановити злочинця не вдалося. Тому сотні незакритих справ лежать на столах та підвіконнях, бо для них у сейфах не вистачає місця.

Із позитивного – низка змін у кримінально-процесуальному кодексі, які полегшили проведення деяких слідчих дій. Поряд із тим, деякі процесуальні речі тепер робити стало важче. Проте ми до всього вже звикли. Спочатку було важко освоїти Єдиний реєстр досудових розслідувань, але й із цим ми впоралися.

- А що б Ви наразі змінили в поліції, адже Вам видніше…

- Було б правильно сформувати єдину базу для поліції, де б містилася повна інформація про фізичних та юридичних осіб, що дало б змогу сформувати повну картину про конкретну особу. На жаль, у нас такої системи немає… В результаті, нам заради того, щоб дізнатися судима людина чи ні, потрібно робити запит, відповідь на який можна чекати до десяти днів.

Також проблеми криються у відсутності процедури зупинення кримінальних проваджень. З 2012 року всі незакриті справи перебувають у слідчого, по кожній з них необхідно хоча б раз на два місяці провести одну слідчу дію. А таких справ у кожного – близько 200-300. На нові злочини, які треба направляти до суду, в нас просто не залишається часу. Тому кодекс 2012 року, по-суті, гальмує роботу слідства.

Згідно зі старим кодексом, нерозкриті справи, де були проведені всі необхідні слідчі та розшукові дії, зупинялися через три місяці. Але й поновлювалися справи, коли встановлювалися нові обставини злочину.

Тому після проведення усіх слідчих дій, експертиз, коли не встановлені нові свідки та не виявлено нових обставин, провадження доцільно було б припинити, адже найімовірніше, що злочин не буде розкрито.

- Які злочини на території Фастова та району лідирують? 

- В основному, це крадіжки з квартир та будинків, особливо дачних. Взагалі в нашій місцевості дуже багато садових товариств. Люди восени залишають в дачних будинках інструменти, і лише навесні виявляють їх зникнення. Як ви розумієте, зробити щось тоді вже складно.

Особлива увага прикута до дітей. Якщо зникає неповнолітня особа, на місце події виїжджає слідчо-оперативна група в повному складі, вилучаються зубні щітки, гребінці, знімаються відбитки пальців дитини, опитуються сусіди та вчителі. Тобто, приймаються усі міри, щоб якнайшвидше знайти зниклу дитину.

- Як у Вас із матеріально-технічним забезпеченням?

- На жаль, не зажди в наявності є все необхідне для роботи. Хоч керівництво й намагається врегулювати це питання, ми не завжди отримуємо папір та канцелярію. Для вирішення цих питань, нам, мабуть, підвищили заробітну плату (сміється – ред.). Та й взагалі приміщення, де ми працюємо, знаходяться у жахливому стані. 

Але у нас дуже чудовий колектив. Прекрасне начальство, дуже фахові заступники. Немає нікого, хто б не відповідав займаній посаді. Серед працівників навіть немає конфліктів, що не характерно для такої роботи. Взагалі слідчий відділ дуже збалансований, адже у нас досвід тісно переплетений з молодістю.

Хоча я залишаюся при думці, що для роботи в органах потрібно проходити повноцінне навчання, а не за чотири місяці намагатися підготувати спеціаліста. Переконана, що за такий короткий проміжок часу ні в кого не вийде навчитися гарно в’язати, а що тоді говорити про роботу, від якої залежать людські долі…

Артур Пічкур, «Моя Київщина»

Нижче - ще кілька прикладів робіт Оксани Шатило:


Читайте також:

Оксана Шатило - майор поліції
У поліції закликали бути водіїв бути уважнішими на дорогах
Сергій Будник

Новини

До Чорнобильської зони можна буде потрапити за допомогою Е-перепусток

22.02.2018, 12:42

Під Білою Церквою ледь не згоріла приватна птахоферма

22.02.2018, 12:17

Активісти з Васильківщини борються з нелегальними заправками (ВІДЕО)

22.02.2018, 11:53

Вихованець переяславського спортивного клубу здобув срібло на міжнародному турнірі з самбо

22.02.2018, 11:23

У Ворзелі відбудеться конкурс молодих піаністів

22.02.2018, 10:59

"Гаврилівські курчата" отруюють життя прилеглим до виробництва селам

22.02.2018, 10:28

ДТП в Києво-Святошинському районі: у одного з водіїв відмовили гальма (ФОТО)

22.02.2018, 10:03

В Борисполі водій в стані сп’яніння намагався дати хабар працівникам поліції (ФОТО)

22.02.2018, 9:39

В Славутичі, вшанували пам’ять героїв Чорнобиля та воїнів-інтернаціоналістів грою в футбол (ФОТО)

22.02.2018, 9:10

У Вишневому перевізники витіснили конкурента з найменшою ціною на проїзд

22.02.2018, 8:42

Аналiтика

Стало відомо, хто у ЖК "Скандія" в Броварах - власник

Будуй "вдумчиво": як у кума Яреми можуть залишити Бровари без газу

22.02.2018, 8:01

Володимир Бабенко розповів про "підводні камені" транспортної реформи в Білій Церкві

Депутат Білоцерківської міськради Володимир Бабенко: Тролейбусне депо – гальмо транспортної реформи

21.02.2018, 8:08

До Зіневича та його провайдера "Бест" у бучанців виникло чимало питань

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

20.02.2018, 8:04

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Банкова сподівається, що Віталій Ярема допоможе встановити контроль президентських сил над Київською областю

Стабілізатор №2: чи справдиться нова надія Банкової на Київщині

09.02.2018, 8:04

Блоги

Володимир Бойко (журналіст): Як військову частину під Києвом здали за безцінь приватній компанії

21.02.2018, 14:20

Микола Спірідонов (політичний експерт): Київщина на старті нового електорального циклу

21.02.2018, 8:21

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): Чому Україна – найгірше в світі місце для лікарів

12.02.2018, 15:37

Ігор Коча (активіст): Коли мер Білої Церкви Дикий перестане бути гальмом транспортної реформи

12.02.2018, 14:28

Наталія Бігарі (голова комісії з питань охорони здоров'я Київоблради): Щодо ситуації навколо будівництва нового корпусу лікарні в Борисполі

12.02.2018, 12:19