Боєць полку "Миротворець" Сергій Федоренко: Не плутайте патрульну поліцію і поліцію особливого призначення

10.11.2017, 10:16


Побувавши біля лінії фронту у розташуванні полку поліції особливого призначення «Миротворець», кореспондент порталу «Моя Київщина» поспілкувався з бійцем підрозділу Сергієм Федоренком. Він розповів про особливості служби у прифронтовій зоні, її відмінності від роботи на мирній території. Також не оминули ми й питань про побут бійців

- Розкажіть про себе та про особливості Вашої роботи в зоні проведення антитерористичної операції.

- Я – командир п’ятої роти патрульної служби полку поліції особливого призначення «Миротворець» Головного управління Нацполіції Київської області. Що ж до роботи, то головним завданням у нас є несення служби на блокпостах. Зокрема, перевіряємо документи. Варто зазначити, що через деякі блокпості дуже часто проходять автобуси з Москви, Санкт-Петербургу, Ростова-на-Дону. Ми відсіюємо людей, які знаходяться в розшуку за різні злочини, працюючи по орієнтировкам райвідділів. Наприклад, нещодавно з’явилася орієнтировка про те, що четверо осіб кавказької національності шахрайським шляхом заволоділи худобою. Вже за півгодини ми зупинили транспортний засіб з цими персонажами, викликали опергрупу з райвідділку, люди були затримані.

- Наскільки великі повноваження у патрульного на блокпосту? Є якийсь спец режим, що він може доглядати, а що – ні?

- В цілях безпеки наших працівників, які проводять огляди, всі дверці, багажник, все відкриває водій на прохання працівника поліції. Знову ж таки, варто розуміти, що ніхто з наших бійців руку в сумку ніколи не засуне. Будь-ласка: ви – власник, це ваша сумка. Насправді, ми навіть двері не маємо права відкривати. Але попросити ми можемо. А просити і переконувати ми вміємо. Специфіка тільки в тому, що ми все ж таки перебуваємо в зоні проведення АТО. Ми завжди один одного підстраховуємо, допомагаємо, особливо при великому напливі автотранспорту.

- Наразі активно поширюються чутки про те, що на усіх блокпостах і військові, і поліцейські і всі хто тільки може, «кришують» щось, беруть хабарі. По всій Україні навіть поширюються чутки про те, що данину платять ті, хто їздять. Зрозуміло, чому це робиться, але таке питання: які є запобіжники, щоб працівники на блокпостах не брали хабарі? І за що їм можуть платити?

- Почнемо з того, що люди, які перебувають тут з 2014 року – добровольці.  Тут немає таких, яких примусили, затягнули. Все залежить від людини. Тут люди принципові, які хабарі? Хоча буває, їде водій з лісоматеріалами, не має відповідних документів, починає щось «вирішувати». Але у нас ці моменти навіть не обговорюються: машину в сторону, рапорт оформили, оперативну групу викликали – і все…

Бієць "Миротворця" - на блокпості 

- Також поширюються чутки, що блокпости в зоні АТО в такій кількості непотрібні. На ваш погляд, що буде, якщо, уявімо, прибрати ці блокпости?

- Це робити ні в якому разі неможна, бо тоді почнеться хаос! Я вам поясню. Їде автобус, там їх питають: «Вас на попередньому блокпосту перевіряли?». Відповідь: «Звісно перевіряли». Але їх все одно додатково перевірять! І якщо ти на своєму блокпосту десь щось недогледів, то в будь-якому разі на другому чи третьому блокпості, все обов’язково виявлять.

- Для тих хто несе службу тут, це – елемент кар’єрної драбинки чи пробуксовка в кар’єрі? От уявімо собі: людина пішла в Нацполіцію, у неї є свої уявлення про службу, про кар’єру, а її закинули на блокпост. Людина, наприклад, гадала що йде боронити Батьківщину, ловити сепаратистів, наводити реальний порядок, а треба сидіти на місці…

- А тут те саме! Не плутайте, будь-ласка, патрульну поліцію і поліцію особливого призначення, до якої відносимось ми. У нас трохи різні функції. Я, наприклад, взагалі в поліції з 1993 року, і все життя пропрацював на оперативній роботі в податковій поліції. Тобто в патрульній службі я ніколи не служив. У 2014 році я звільнився з податкової і пішов добровольцем на фронт. Для мене також було дещо незвично: я – у званні підполковника, маю економічну освіту. Але тим не менш тут, у мене навіть не зламався ніякий стереотип, нічого. Те що я виконував на «гражданці» - боровся з економічними злочинами в країні – зараз я роблю безпосередньо тут!

Я розумію про, що ви говорите. Але – ні, я не «зламався». Коли молодий 20-ти річний хлопець приходить і каже: «я хочу на фронт» - це одне. Я ж прекрасно розумію, що тут такий же самий фронт. Усередині країни – ще гірше, ніж на «передку».

Стопочка російських паспортів на нашому блокпості

- Як ви вважаєте, чи важливо співробітникам поліції, які знаходяться в «тилу», побувати тут? І наскільки ця практика на сьогодні використовується?

- Звісно, співробітникам поліції варто побувати тут! На мою думку, звісно потрібно сюди залучати людей. Тут хлопці набувають безцінний досвід. Коли наші хлопці їздять в патрулі з патрульною поліцією, то патрульні навчаються у нас.

 - Ви цей досвід відпрацювали самі чи були інструктори?

 - Ми тут з 2014 року. Які інструктори? Всі вчилися на своїх помилках.

- Чи є зараз якісь проблеми з матеріальним або технічним забезпеченням ? Можливо не вистачає транспортів, екіпіровки, зброї?

- От чого-чого, а зброї точно вистачає (сміється). А загалом все є. Це вже не те, що було у 2014-2015 роках, коли нічого не вистачало і все трималося на волонтерах та мирних жителях.

- А як у Вас тут з медициною?

- У нас тут є свій госпіталь. Бували випадки, коли морози були за 35 градусів, і хлопці вуха простуджували. Їздили у госпіталь в Сєверодонецьку. Усі поверталися задоволені: жодних препаратів вони не купували, було повне забезпечення.

- У разі якихось неприємних несподіванок чи загострень, як буде діяти «Миротворець»? Адже полк «Миротворець» сильніше підготовлений,  ніж більшість підрозділів поліції, чи не так?

- Абсолютно вірно. У 2015 році 4 добровольчі батальйони злились в один полк «Миротворець». І усі батальйони пройшли гарячі точки, всі були на передовій. Тобто тут випадкових людей немає, і тому кожен знає своє місце. Але що ми робитимемо у випадку загострень, я, чесно кажучи, не маю право розповідати. 

- А якщо загальними фразами? Ви – ударна сила?..

- Особливо ударної, тяжкої техніки у нас немає. Але що стосується розвідки, та диверсійних дій, то тут ми можемо діяти ефективно. Але все залежить від тієї задачі, яку нам поставить штаб АТО якщо, не дай Бог, щось трапиться.

- У нас традиційно всі звикли що «закордон нам допоможе». Зараз модно, щоб в наші частини приїздили інструктори та консультанти з Заходу…Чи є потреба в іноземних консультантах, або військових по тактиці? 

- Перед нашим виїздом в зону АТО до нас приїхав інструктор з Італії, який проводив заняття по тактиці (йдеться про інструктора Массімілано Прімона, який навчав бійців болку тактичним діям– Ред.), то він сказав так: «Більше підготовлених ніж «Миротворець», я ще ніде не бачив». Тобто він розуміє, наскільки все чітко, злагоджено. Тому я вважаю, що інструктаж завжди потрібен: інструктор нам щось покаже, і у нас чогось навчиться.

- У багатьох країнах світу, в різні часи, військові і, зокрема,  правоохоронці – це завжди було середовище, де люди могли себе проявити, тут формувалася еліта. Чи є в «Миротворці» умови для того, щоб людина могла себе проявити?

- Деякі люди, з якими я проходив службу в 2014 року проходили службу, стали бізнесменами. Є такі, з якими я досі підтримуємо зв’язок, і вони допомагають нам, хлопцям, сім’ям поранених. Якщо ж людина відчуває, що вона дійсно може, наприклад, знаходитись на політичній арені, то чому б ні?..

Розмову вів Володимир Гайдамачук, «Моя Київщина»

Читайте також:

"Миротворець" на Донбасі
Бійці полку "Миротворець" відправилися у зону АТО
Бійці полку "Миротворець" поєднують військові та поліцейські методи роботи

1 2

Новини

Колишньому директору ДКСП "Чорнобильської Пущі" висунута підозра у розтраті понад 165 тис гривень

23.02.2018, 13:53

Історична пам'ятка Київщини розвалюється (ФОТО)

23.02.2018, 13:19

Україна має бути аграрною державою, вважають на Київщині

Жителі Київщини хочуть, щоб Україна стала великою аграрною державою, - результати опитування

23.02.2018, 12:55

У Київоблгазі наполягають на тому, що Броварський алюмінієвий завод винен 47 млн гривень

23.02.2018, 12:38

Голову Обухівської РДА Рудяка звинуватили в неповазі до ветеранів АТО

23.02.2018, 11:48

Місце аварії

У Білій Церкві мало не трапилась трагедія: водій влетів у троллейбус

23.02.2018, 11:18

Соціологія демонструє не надто високий рівень оптимізму серед жителів Київщини

Більшість жителів Київщини вимагають кардинальних змін в Україні, - соціологічне дослідження компанії "Рейтинг"

23.02.2018, 10:47

У Фастівському районі багатодітна сім'я залишилась без житла через сусідів (ВІДЕО)

23.02.2018, 10:20

Вилучені наркотичні речовини

У Миронівському районі жіночка збувала наркотики студентам

23.02.2018, 9:46

Тендер від "Київобленерго" на понад 100 млн грн отримала компанія, яка допомогала "Roshen"

23.02.2018, 9:18

Аналiтика

Олександр Ференець розповів про свої політичні плани

Засновник благодійного фонду "Фортеця" Олександр Ференець: Я ні від кого не приховую своїх політичних амбіцій

23.02.2018, 8:04

Стало відомо, хто у ЖК "Скандія" в Броварах - власник

Будуй "вдумчиво": як у кума Яреми можуть залишити Бровари без газу

22.02.2018, 8:01

Володимир Бабенко розповів про "підводні камені" транспортної реформи в Білій Церкві

Депутат Білоцерківської міськради Володимир Бабенко: Тролейбусне депо – гальмо транспортної реформи

21.02.2018, 8:08

До Зіневича та його провайдера "Бест" у бучанців виникло чимало питань

Як Інтернет-монополіст з Бучі "пробив дно"

20.02.2018, 8:04

Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08

Ганна Старикова вирішила заново "обкатати" стару технологію піару

Як голова Київської облради Старикова вирішила стати новою Юлею

16.02.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Бриз Дніпра"

15.02.2018, 8:04

Віталій Ярема почав роботу на новій посаді з тиску на Сергія Міщенка

Дебют Яреми на Київщині: як він своїми діями підіграє Тимошенко

13.02.2018, 12:53

З зимовою Олімпіадою все не надто райдужно

Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді

13.02.2018, 8:04

Оксана Шатило - майор поліції

Слідча з Фастова Оксана Шатило: Сподіваюся, настане час, коли поліція буде мати гідне матеріальне забезпечення і повагу суспільства

12.02.2018, 9:36

Блоги

Юрій Павлушко (голова Переяслав-Хмельницької райорганізації "Аграрної партії України"): Лікнеп про функції старост в ОТГ

23.02.2018, 12:42

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Як Бориспільська ЦРЛ стала яблуком розбрату між міською і районною владою

23.02.2018, 10:26

Дмитро Качура (журналіст): Де Горгану-Ляльці "нарізали" мажоритарний округ

22.02.2018, 17:53

Володимир Бойко (журналіст): Як військову частину під Києвом здали за безцінь приватній компанії

21.02.2018, 14:20

Микола Спірідонов (політичний експерт): Київщина на старті нового електорального циклу

21.02.2018, 8:21

Світлана Шеповалова (волонтер): Як у Київській області промивають мізки АТОвцям та волонтерам

19.02.2018, 8:24

Олексій Вороненко (політолог): Хто розіграє "золоту акцію" на виборах до ОТГ Київщини

16.02.2018, 8:26

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як "бабусі Єфименка" знову змінили траекторію

15.02.2018, 10:56

Іван Осадчий (ректор КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти"): У бюджеті Київської області немає грошей на педагогів

13.02.2018, 14:06

Сергій Міщенко (народний депутат України): БПП імені Кононенка-Яреми хоче, щоб я відмовився від рідного округу

13.02.2018, 9:09