Начальник Вишгородського відділу Нацполіції Павло Панфьоров: Не помиляється той, хто нічого не робить

16.11.2017, 8:01

Павло Панфьоров
Павло Панфьоров

Про ситуацію зі злочинністю, створення водних підрозділів поліції та діяльність правоохоронців у зоні АТО "Моя Київщина" поспілкувалася з Павлом Панфьоровим – очільником Вишгородського райвідділу Нацполіції

- Розкажіть про себе, як взагалі Ви потрапили у правоохоронні органи?

- Це сталося у 1997 році, коли я поступив до Академії внутрішніх справ України на перший курс слідчого факультету. Там я навчався чотири роки, а потім пішов за фахом працювати у Вінницьку область. Спочатку був звичайним слідчим, потім займався дорожньо-транспортними пригодами, і врешті-решт став слідчим по особливо важких справах.

- А що Вас спонукало стати правоохоронцем?

- Мій батько 36 років свого життя віддав цій справі. Відповідно, я з дитинства примірював на себе міліцейський кашкет, дуже хотів допомагати людям і стояти на захисті закону. Тому свою мету втілював у життя, намагався поступити до академії у 1996 році після закінчення школи, однак на останньому іспиті не склалося. Потім вирішив спробувати ще раз і я досяг своєї мети.

- Яким чином Ви опинилися в Київській області?

- У 2008 році я приїхав до Управління державної служби охорони міста Києва, де був прийнятий на посаду інспектора відділу служби. Потрапив у Департамент ДСО, а саме у спецпідрозділ міліції охорони "Титан". Ми займалися супроводом вантажів, інкасацією тощо.

Після двох років служби мені запропонували очолити Васильківське відділення міліції охорони, на що я відразу погодився. За п’ять років роботи ми стали міжрайонним відділом. А вже після Революції Гідності керівництво Нацполіції у Київській області запропонувало очолити Вишгородський відділ міліції.

- Які досягнення у Вашого колективу, чи вдалося зменшити злочинність у районі?

- Якщо брати статистику, яка є хоч і сухою, але впертою річчю, ми можемо бачити динаміку зменшення злочинності. Так у нас є мапа, і населені пункти, де є динаміка до зростання криміногенної злочинності, ми відмічаємо червоним кольором, де зниження – зеленим. Загалом на нашій карті переважає зелений колір, що свідчить про зниження злочинності.

- У чому секрет успіху?

- Багато чого залежить від розстановки сил та засобів на території обслуговування серед особового складу. Наприклад, патрульні екіпажі, які курсують районами – це безумовний плюс для кожного регіону країни. Це дає, у першу чергу, можливість швидкого реагування, а також створює ефект постійної присутності поліції і надання послуг громадянам. Скажу відверто, не завжди ми можемо назвати їх якісними, в силу тих чи інших причин. Але є й чимала кількість вдалих прикладів.

Утім, поліція займається не лише криміналом. У більшості невеликих населених пунктів не трапляється жодних злочинів, бо люди знають один одного. Але там зазвичай більше побутових проблем, які допомагають вирішити полісмени.

- Назвіть основні центри злочинності у Вишгородському районі?

- Перш за все, це місто Вишгород. Воно, за великим рахунком, є сателітом Києва, адже нас розділяє буквально кількасот метрів. На автодорогах вздовж Київського водосховища спостерігається досить велика кількість крадіжок цінних речей з автомобілів, бо відпочиваючі залишають транспортні засоби без нагляду на узбіччі. Трапляються незаконні заволодіння транспортом, але досить рідко.  

Втім, у Вишгороді статистика кримінальних злочинів за три роки йде на спад. Поряд із тим досить сильно збільшилася кількість звернень: утім, серед них часто виклики не пов’язані з нашою роботою. Щоправда колл-центр відфільтровує потрібні повідомлення.

- Перейдемо від роботи до сімейних справ, я знаю, що Ви одружені та маєте трьох дітей. Як проводите з ними вільний час, якщо такий є?

- Проводимо час з дружиною та дітьми завжди чудово, адже саме це надихає на життя. Але, на жаль, часу завжди мало… Як батько, який любить своїх дітей, це мене мучить, але по-іншому я не вмію. До речі, обоє синів думають піти батьківським шляхом, а от дочка постійно змінює свої вподобання, що досить характерно для дівчаток.

Я прекрасно розумію, що основний тягар виховання трьох дітей та всі побутові справи лягають на плечі дружини. В силу своїх можливостей завжди намагаюся знайти час та можливість, щоб допомогти їй. Вона підтримує мене у всіх починаннях, за що я їй безмежно вдячний. Та й взагалі, дружина офіцера - його надійний тил.

- Ви читаєте книги?

- Останнім часом тільки у електронному вигляді, бо книги з собою багато не поносиш. Але читаю дуже багато, від історичних книг про часи козацтва до класичних творів.

- Коли Ви знаходите для цього час?

- Для цього є ночі (сміється - ред.). Буває, просинаєшся посеред ночі, бо не можеш спати. Вийдеш перевірити, як несуть службу підлеглі, пройдешся по місту… Приходиш на роботу, відкриваєш книгу. І до шостої ранку ще є трохи часу…

- Чи були Ви в зоні проведення АТО?

- Так, був один раз. По-перше, це наказ і він не обговорюється. По-друге, є бажання. Воно з’явилося відтоді, як все це почалося.

- Де саме Ви були?

- Майже на всій території Луганської області, яка наближена до окупованих районів: Щастя, Трьохізбенка, Кримське, Станиця Луганська. Але в основному йдеться про Новоайдарський район. Надіюся, наступного разу також туди потрапити. Люди, які знаходяться на лінії розмежування, потребують нашої допомоги. Це велика трагедія,  і не тільки для тих територій, а й для всього українського народу.

Станично-Луганський відділ поліції 

Порожні багатоквартирні будинки в Трьохізбенці

Пам’ятаю, до мене зателефонувала волонтер, яка попросила навідати хірурга місцевої лікарні. Це – легендарна людина. І коли я передавав йому слова вдячності за кожну врятовану ним людину, у нього були сльози радості. А він провів понад 1 500 операцій, і в нього не було жодного загиблого.

Під час обстрілів він продовжував надавати допомогу населенню. Коли снайпер цілив у вікно, він присідав і далі продовжував свою роботу. Коли ти бачиш таких людей, які там живуть і виборюють територіальну цілісність, то розумієш: у нас тут досить комфортні умови праці. Ми не бідуємо, не голодні, не роздягнені, по-суті, у нас все дуже добре.

Приймальне відділення тієї ж лікарні після потрапляння осколкового снаряду

- Яке Ваше ставлення до реформи поліції?

- У цілому ставлюся позитивно. Це, мабуть, це одна із найбільш реалізованих реформ, які запроваджувалися у нашій державі. Вона має результат, є конкретні досягнення. Звісно, не помиляється той, хто нічого не робить.

Трапляються певні недопрацювання з нашого боку, або ж недосконалість певних аспектів, але ми постійно проводимо роботу над помилками і розвиваємося. Але потрібно пам’ятати, що у поліції служать такі ж громадяни України, у всіх є свої переваги та недоліки, адже люди не бездоганні.

Покращення в будь-якому випадку відчутні. Починаючи від матеріально-технічного забезпечення та збільшення кількості поліції на вулицях міста, завершуючи ставленням громади до полісменів.

Я не маю морального права сказати, що в районі все добре: трапляються грабежі та розбійні напади. Деякі справи ми оперативно розкриваємо, а в деяких заходимо в глухий кут. Це – життя. Але ми стараємося розкрите кожен, найскладніший злочин.

- Які будуєте плани на майбутнє?

- Ми не живемо одним днем, а постійно займаємося плануванням. У наступному році, за підтримки Головного управління Національної поліції, плануємо створити повноцінний підрозділ водної поліції. У нас діє сектор швидкого реагування на воді, де хлопці мають відповідні допуски та один плавзасіб. Але на територію Київського водосховище це дуже мало: тільки берегової смуги нараховується 120 км. Тут – і браконьєри, і відпочивальники на яхтах, катерах, водних скутерах, які переконані, що на воді для них перестають діяти правила дорожнього руху.

Часто так трапляється, що водії вживають алкоголь, після чого влаштовують своєрідні шоу на воді. При цьому вони не розуміють, що п’яні кермувальники на плавзасобах є такими ж порушниками ПДР, як і водії на автомобільних дорогах. Тому працівники підрозділу водної поліції будуть з ними боротися.

Дуже хочеться впровадити найближчим часом нову посаду в нашому відділі – шкільний офіцер поліції. Вони будуть в чомусь схожі на дільничних, але ціленаправлено працюватимуть з учителями та директорами шкіл. Часта присутність правоохоронців у навчальних закладах повинна буде не лякати дітей та учителів, а навпаки – збільшувати їхню довіру до поліції, постійно проводити профілактичну роботу з молоддю, адже діти – наше майбутнє.  

Олександр Павличук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Новини

З реактору Чорнобильської АЕС зняли собаку-альпініста (ФОТО, ВІДЕО)

19.03.2018, 19:44

У Переяславі відбувся відкритий чемпіонат Київської області з сумо

19.03.2018, 19:17

Держреєстратора Миронівської РДА підозрюють у земельних махінаціях

19.03.2018, 18:51

Понад 240 тварин під Києвом потребують допомоги (ФОТО)

19.03.2018, 18:24

Свинська корупція: рада Коцюбинського привласнила дитячі подарунки (ФОТО)

19.03.2018, 18:00

Прокурор Київщини оголосив підозру голові села на Васильківщині

19.03.2018, 17:39

У поліції попередили про небезепеку роботи кур'єром-експедитором (ВІДЕО)

19.03.2018, 17:14

Під суд за вкрадені шкарпетки: в Броварах затримали рецидивіста

19.03.2018, 16:45

Таксист на півставки: чоловік викрав автомобіль заради своїх друзів (ФОТО)

19.03.2018, 16:27

На Київщині батько-педофіл майже рік розбещував власну дочку

19.03.2018, 16:01

Аналiтика

Новий спортивний центр для дітей та дорослих з'явився під Києвом

Новий патріотичний комплекс "Доброволець": спорт і культура під одним дахом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.03.2018, 11:59

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Коцюбинське опинилося між кількома вогнями

Розслабтеся і отримуйте задоволення, або Хто забудує Коцюбинські ліси

07.03.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "АктивТоргКріп"

06.03.2018, 8:38

Блоги

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25

Зоя Виборна (депутат Боярської міської ради): Хто може вирішити проблему електричок з Боярки

02.03.2018, 17:09