Хто є хто у Київській облраді: "господарники" з "Опозиційного блоку"

20.11.2017, 8:00


Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує серію публікацій про депутатські фракції Київської обласної ради. Ми проаналізували список депутатів "Опозиційного блоку". Від цієї політсили до обласної ради цього скликання потрапило шість депутатів. Про кожного з них потрібно говорити окремо

Олександр Качний

Голова обласної організації "Опоблоку" Олександр Качний - родом з Ржищева. Проте вищу освіту отримав у Миколаївському педагогічному університеті, після чого закінчив ще кілька вишів. З 1998 по 2005 рік працював у компанії ТОВ "Морепродукт", де дослужився до директора компанії. Його компанія займалася крупним експортом та імпортом риби. Після цього його призначили на посаду заступника голови Державного департаменту рибного господарства України, а далі - з 20 липня 2005 по 15 червня 2006 — головою Державного департаменту рибного господарства.. Утім, цю посаду він займав недовго: подейкують, що через розбіжності у поглядах з тодішнім міністром він був звільнений у зв'язку з ліквідацією цього департаменту. Щоправда, його роботу в міністерстві оцінюють досить позитивно. Так, за час роботи Качного, йому вдалося вивести з "тіні" 24% вилову риби в Україні та збільшити валютну виручку з цього промислу на 30%.

Після цього Качний зайнявся Київщиною, де у 2006 році був обраний до обласної ради від "Соціалістичної партії". З того часу він безмінно залишається депутатом облради. Уже в 2010 році він очолив головний представницький орган області. Таким чином, у статусі депутата Качний переживає вже сьомого губернатора. Разом з Костянтином Бондарєвим та Ярославом Москаленком його називають одним зі старожилів політичної мапи Київщини.

Що ж до стосунків з губернаторами, то варто зазначити, що незважаючи на свою приналежність до "Партії регіонів", Качний перебував у тривалому протистоянні з тодішнім губернатором області Анатолієм Присяжнюком. Варто зазначити, що Присяжнюк був прихильником авторитарних методів, тоді як Качний вважав за краще домовлятися з опонентами дипломатичним методами. Були і внутрішньопартійні суперечки. Так, Присяжнюк орієнтувався особисто на власника Межигір'я Віктора Януковича, тоді як Качний був і залишається людиною екс-міністра енергетики, нинішнього голови фракції "Опоблоку" у ВР Юрія Бойка.  Окрім того, Присяжнюк на повному серйозі вважав, що Качний намагається його підсидіти, претендуючи на його посаду. Тим часом, Качний намагався зміцнювати позиції Бойка в області, що призвело до  утворення своєрідного тандему: Бойко – в парламенті, Качний – в облраді.

Варто також згадати конфлікт між Качним та родиною сквирських магнатів Суслових за контроль над райрадою. Так, Качний по партійній лінії приїхав до Сквири ставити свого голову районної ради, проте Іван Суслов намагався протягнути свою людину. Зрештою, Партія регіонів додавила і домоглася свого, а Качний і Суслов врешті-решт помирилися.

Цікаво, що Олександр Качний встиг побувати помічником нардепа від ПР Руслана Бадаєва, який здобув перемогу по скандальному Обухівському округі №94 у 2013 році на довиборах під час Майдану. Тоді, як розповідають місцеві, Бадаєв заради перемоги  щедро "засівав" на своєму окрузі, і святкував перемогу.

Після Революції Гідності Качний на уламках Партії регіонів вдалося провести до облради у 2015 році фракцію. Усі перевірки від СБУ, прокуратури та інших органів не змогли виявити його зловживання на посаді та бізнес-активів на Київщині. Чи то погано шукали, чи їх справді немає…

Також Качний зберігає контроль над обласною газетою "Час Київщини", яку контролює через Вікторію Ляховець. До речі, Ляховець наразі перебуває в близькому оточенні мера Бучі Анатолія Федорчука.

Валерій Ксьонзенко

 

Народився у місті Новий Донбас Сніжнянського району Донецької області. Освіту здобув у Харківському юридичному інституті. Починав трудову діяльність на оборонному заводі "Арсенал", де працював слюсарем-ремонтником. Потім зайнявся нафтовим бізнесом, обіймаючи керівні посади в компаніях з нафтопереробки. У 2004 році відкрив власний "Банк регіонального розвитку". Утім, у 2009 році Нацбанк вирішив його ліквідувати. Паралельно займався інвестиційним бізнесом в будівельній галузі, зокрема, і в Криму.

У обласну раду прийшов у цьому скликанні по Борисполю. До цього двічі балотувався до Верховної Ради у 1998 та 2002 роках, але невдало. Проте в 2010 році Ксьонзенко став депутатом Бориспільскої міськради від "Партії регіонів", де обійняв посаду секретаря. В той час він також був президентом інвестиційно-будівельної коспанії "Місто". До речі, з будівництвом Ксьонзенко не полишає й досі, займаючи посаду президента Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецвисотмонтаж-БУД".

На даний момент Ксьонзенко очолює фракцію "Опоблоку" в облраді, а також нещодавно очолив новосторену комісію щодо забезпечення здійснення самоврядного контролю в облраді.

Ксьонзенка називають потенційним кандидатом на голову Бориспільської об'єднаної громади, де він побореться з нинішнім мером Борисполя Анатолієм Федорчука.

Микола Фурдичка

Народився на Львівщині в селі Стрільбичі Старосамбірського району. Навчався в Таращанському радгоспі-технікумі. Працював в колгоспі ім. І.В. Мічуріна (після реорганізації СП "Петрівське") у однойменому селі на Таращанщині.

У 1997 році був обраний головою правління КСП ім.Щорса (після реорганізації СП "Дубівське") села Дубівка в тому ж Таращанському районі. А в 1999 році –  головою правління вищезгаданого КСП ім. Мічуріна. З 2000 року очолював ці два сільгосппідприємства

У Київській обласній раді Фурдичка в якості депутата перебуває вже чотири скликання поспіль. Щоправда, особливою частотою відвідування сесій він не відзначаєься: Фурдичка - один з найбільших прогульників в облраді. Увесь свій час він приділяє власному бізнесу і власному округу. Окрім аграрного бізнесу він володіє власним цегляним заводом і позиціонує себе як знаний в районі благодійник. З цього приводу, дехто навіть шуткує, що за останні роки його цегляний завод не продав жодної цеглини: все йде на будівництво церков, садочків та парканів. У будь-якому разі, завдяки авторитету Фурдички в Таращанській райраді "Опоблок" взяв 26% мандатів.

Роман Буковський

Народився  в селі Івангород Ічнянського району Чернігівської області. Освіту здобув в Київському економічному університеті ім. В. Гетьмана.

З 2000 року працював менеджером товариства "Агропромтехнології", а вже за рік став директором компанії "Геолсервіс". З 2007 по 2009 рік – комерційний директор компанії "Профрембуд", а з 2009 по 2011 рік виконував обов’язки директора ДП "Крисківський спиртовий завод".

Пізніше він "засвітився" на Вишгородщині. Зокрема, він став членом виконкому Новопетрівської селищної ради. А в 2014 році він балотувався у народні депутати від "Опоблоку" по 96-му округу, але перемогти Ярослава Москаленка не зміг.  

До Київської обласної ради Буковський потрапив вперше. Та й то, з великими потугами. Так, внутрішньопартійний рейтинг Буковського на виборах не дозволяв йому автоматично стати депутатом: серед однопартійців він зайняв лише 25-е місце. До обласної ради ж потрапило всього 6 депутатів від "Опоблоку". Тобто, Буковського  від мандату відділяли аж 19 місць. Але вочевидь, він виявився дуже потрібним і цінним кадром, і йому поступилися місцем.

В облраді Буковський очолив комісію з питань сім’ї, спорту, фізичного виховання та туризму. Зі спортом Буковський пов’язаний вже тривалий час. Так, він очолював комунальний футбольний клуб "Межигір’я" в Нових Петрівцях. Подейкували, що він навіть хотів придбати у скандально відомого "регіонала" Ярослава Москаленка футбольний клуб "Діназ". До слова, Буковського часто пов'язують з Москаленком, але в цьому є певні сумніви. Як розповіли "Моїй Київщині" джерела в "Опоблоці", Буковського, якого називають вірним "солдатом" партії, з Качним справді познайомив Москаленко. Але далі відносини не склалися...

Зараз Буковський є директором ТОВ БК "Піалін": по суті, це сімейна будівельна компанія Буковських, яку заснував батько Романа.

Юрій Чередніченко

Народився 27 грудня 1960 року в Черкасах. Здобув освіту в Академії цивільної авіації за спеціальністю "експлуатація повітряного транспорту".

Трудову діяльність розпочав у 1982 році диспетчером Бориспільського об’єднаного авіазгону, де дослужився до керівника польотів служби руху. У 1993 році став першим заступником директора філії "Київцентраеро" Державного підприємства обслуговування повітряного руху України. Далі, з 1994 по 2002 рік очолював дану структуру. А з 2002 по 2014 рік був генеральним директором ДП "Украерорух". Фактично все своє трудове життя Чередніченко провів на чиновцьких посадах і був звільнений лише після Революції Гідності наказом тодішнього міністра інфраструктури Максима Бурбака. У 2014 році СБУ розпочала кримінальне провадження проти підприємства "Украерорух" через розкрадання бюджетних коштів, але справа канула в Лету. Крім цієї справи, стосовно Чередніченка відкривалися ще кілька проваджень, але в усіх судах вони розсипалися.

Що ж до політичної кар'єри, у 2012 році Чередніченко безуспішно висував свою кандидатуру в народні депутати на одномандатному виборчому окрузі №98 з центром в Яготині, але посів лише 5 місце. Депутатом обласної ради він став ще в минулому скликанні.

Світлана Береза

Народилась 26 лютого 1962 року в Луцьку. Юрист, очолює Асоціацію приватних детективів України, а також видавала поетичні збірки власного авторства. У 2003 році закінчила «Київський університет права НАН України». Була депутатом Фастівської міської ради VI скликання, де очолювала комісію з питань охорони здоров’я материнства й дитинства. Значилася помічником народного депутата четвертого скликання від БЮТ Ольги Кобець. У 2014 році балотувалася до Верховної Ради України, але неуспішно. 

Депутатом Київської обласної ради стала в 2015 році від "Опозиційного блоку". До слова, Береза, як і Буковський були непрохідними кандидатами. Світлана Береза зайняла 19-е місце по партійним спискам, але потім її колеги "посунулися", і вона отримала свій мандат. В облраді вона стала секретарем комісії з питань свободи слова та ЗМІ.

Також вона - голова міжфракційної депутатської групи "Жінки Київщини", а також є керівником відокремленого підрозділу громадської організації «Національна платформа "Жінки за Мир" у Київській області. Це та сама організація, яка створена одіозною Наталією Королевською.

Як стало відомо нашому виданні, зараз по лінії партії Береза закріплена за містом Українка, а усі її дії вказують на те, що вона планує знову балотуватися до Верховної Ради.

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читайте також:

Колишні "регіонали" знайшли прихисток у "Радикальній партії"

Новини

Аграрії заблокують автомобільний рух на дорогах України

20.03.2018, 11:26

Нова схема в Ірпені: 15 нелегальних ОСББ об'єдналися для "віджиму" нерухомості

20.03.2018, 10:50

У Гостомелі екс-помічник нардепа БПП намагається незаконно забудувати гектар лісу

20.03.2018, 10:17

Поліцейські оперативно затримали зловмисників, які пограбували будинок на Бородянщині

20.03.2018, 9:48

В аеропорту "Бориспіль" індус і грузин намагалися дати хабар прикордонникам

20.03.2018, 9:18

Погода в Києві та Київській області на 20 березня

20.03.2018, 7:25

Планові відключення електропостачання в Київській області на 20 березня

20.03.2018, 7:00

З реактору Чорнобильської АЕС зняли собаку-альпініста (ФОТО, ВІДЕО)

19.03.2018, 19:44

У Переяславі відбувся відкритий чемпіонат Київської області з сумо

19.03.2018, 19:17

Держреєстратора Миронівської РДА підозрюють у земельних махінаціях

19.03.2018, 18:51

Аналiтика

Ринок нерухомості у Білій Церкві має свою специфіку

Експерт з нерухомості Віталій Кайгородов: У Білій Церкві немає здорової конкуренції через відсутність інвесторів

20.03.2018, 8:04

Новий спортивний центр для дітей та дорослих з'явився під Києвом

Новий патріотичний комплекс "Доброволець": спорт і культура під одним дахом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.03.2018, 11:59

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Коцюбинське опинилося між кількома вогнями

Розслабтеся і отримуйте задоволення, або Хто забудує Коцюбинські ліси

07.03.2018, 8:04

Блоги

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25

Зоя Виборна (депутат Боярської міської ради): Хто може вирішити проблему електричок з Боярки

02.03.2018, 17:09