Дефіцит дитсадків у Вишневому: Хто винен і що робити (ФОТОРЕПОРТАЖ)

11.12.2017, 8:24


Києво-Святошинський район «славиться» переповненими дошкільними навчальними закладами. Зумовлено це стрімким будівництвом. В новобудовах навколо столиці селиться багато молодих сімей. Так, у Вишневому – наступна картина: діти є, а дитсадків немає. Все це призводить до величезних черг та переповнення груп. Як так сталося, спробувала розібратися «Моя Київщина»

Проблеми почалися у 2010 році, коли було змінено містобудівне законодавство. Якщо раніше при будівництві житлових комплексів забудовники були зобов’язані забезпечити навчальну інфраструктуру для дітей, то зараз вони виділяють чотири відсотки від продажу квартир в місцевий бюджет задля будівництва відповідних закладів.

В результаті, більшість новобудов у Вишневому зводиться без відповідної інфраструктури, хоча забудовники спочатку розповідають про те, що вони точно збудують садки та школи. Але всі ці обіцянки-цяцянки робляться лише з метою отримання дозвільних документів. В результаті, якщо забудовник будує садочок, то він не буде комунальним, а стане приватним. Далеко не всі батьки готові платити кілька тисяч на місяць.

У Вишневому є чотири школи і сім дитячих садочків, і, можливо, цього було б і достатньо. Але діти їздять і з Боярки, і з інших сіл, які знаходяться поруч з містом.


Рішення сесії міської ради Вишневого щодо «Врегулювання прийому дітей в дошкільні навчальні заклади м. Вишневе»

Рішення виконавчого комітету щодо затвердження положення про порядок прийому дітей до комунальних дошкільних навчальних закладів міста

Справа в тому, що поряд будуються чималі житлові комплекси в селах Софіївська Борщагівка, Крюківщина, Святопетрівське, які повністю поклали «болт» на побудову у себе дошкільних навчальних закладів. В порівнянні з ними міська влада Вишневого справді опікується даним питанням. Так, депутати Вишневої міської ради ухвалили рішення «Про врегулювання прийому дітей до дошкільних навчальних закладів міста Вишневе» (про нього трохи нижче). Також у мерії розробляють проекти нових садочків та здійснюють реконструкцію вже існуючих. Так, на даний момент проведено реконструкцію дитсадків «Ромашка» (добудоване крило) та «Теремочку», де повністю перероблено покрівлю.
Садочок «Теремочок» в якому проводилась повна реконструкція крівлі

А ось з садочком «Намистинка», який знаходиться на виїзді з Вишневого, існує серйозна проблема - ціле крило цього садочка займає Пенсійний фонд Києво-Святошинської адміністрації. Їм виділена земля у Софіївській Борщагівці, але вони не поспішають туди переїжджати. Наразі цим питанням займається прокуратура, а міська рада готує листа до прокуратури з приводу того, аби виселити їх з того місця, адже по закону вони не мають права знаходитись в таких приміщеннях.

У цьому приміщенні, за розповідями керівництва садку, можна розмістити 6-8 груп дітей. Міська рада, у свою чергу, готова зробити там ремонт.
Територія садочку «Намистинка»

Одна з переповнених груп садочку «Намистинка» на заняттях

Зліва садочок «Намистинка», справа Пенсійний фонд Києво-Святошинського району та районний архів

Пенсійний фонд Києво-Святошинського районуАрхівний сектор Києво-Святошинської РДА

В’їзд до районного архіву та пенсійного фонду Києво-Святошинського району

Завідуюча садочку «Намистинка» Тамила Рябчун, більш детально розповіла нам про дану історію:

«Приміщення садочку, розраховано на 10 груп, на сьогоднішній день ми займаємо п’ять приміщень – рівно половину будівлі – тобто п’ять групових кімнат, п’ять спалень, музична зала і кухня. Ще п’ять наших груп, займає пенсійний фонд та районний архів. У нас садочок розрахований на 95 дітей, а на сьогоднішній день у нас перебуває 189 дітей. Зараз в музичну залу пішла група, в якій рівно вдвічі більше дітей за норми (згідно з нормативами, група дитячого садка має складати 20 дітей – Ред.). Йдемо на зустріч батькам, звісно. Але повірте: ця проблема – надзвичайно серйозна, тому що на сьогоднішній день у нас дуже гостро стоїть проблема з кадрами. Вихователі обирають собі інший шлях: вони йдуть доглядати одну дитинку. Навіщо відповідати за 40 життів, якщо можна доглядати одну дитинку».

Існував у Вишневому ще один садочок «Колобок», але він був закритий у 90-х роках. Зараз реалізується проект його відновлення. Планується, що вже в січні він буде введений в експлуатацію і буде розрахований на шість груп.


Садочок «Колобок»

У ще одному садочку - «Яблунька» - теж зараз відбувається реконструкція. Так вийшло, що кошти на ці роботи були виділені трохи запізно. Причому, за словами керівництва Вишневого, загальмували процес у Києво-Святошинській РДА, які «забули» виділити кошти. Як би там не було, але дітей із садочку на період реконструкції довелося розподілити по іншим закладам, що спричинило додаткові труднощі.


Переповнення садочків сягає майже в два рази, в кожному садочку міста

Садочок «Теремочок», на фото діти з садочку «Яблунька», яких розмістили в спортивному залі.

Спортивного залу тепер в садочку немає: там стоять ліжечка та живуть дітки з садочку «Яблунька», який знаходиться на реконструкції

Колишній кабінет логопеда в садочку «Теремочок» перетворився в роздягальню для дітей з садочку «Яблунька»

Садочок «Яблунька» на стадії реконструкції (вид з вулиці)

Реконструкція садочку «Яблунька» (вид зсередини)До речі, допоки ведеться зовнішня реконструкція, працівники садочку роблять все можливе, аби після реконструкції не довелося робити ще й ремонт всередині: погода наразі переважно волога і холодна, а крівлю ще не поклали. Спостерігаючи за роботою будівельників, виникало відчуття, що будівельники працюють, як хочуть. Точніше, хочуть - працюють, не хочуть – не працюють. На питання чому не ведуться роботи, відповідь була лаконічною: «Не було електрики».
Картина під назвою «Робота в розпалі»

Приміщення їдальні садочка «Яблунька» вже в аварійному станіТериторія садочку «Яблунька»

Цікавий факт щодо садочку «Яблунька». Як розповіла завідуюча, ранок тут розпочинається з того, що працівники перевіряють територію на предмет різних шприців та пляшок. Справа в тому, що поруч знаходяться гаражі та залізні будки. Цю місцину облюбували наркомани та бомжі, які викидають сміття на територію садку.


Зліва гаражі та залізні будки мешканців вулиці, справа територія садочку

Виявляється, не всі використовують ці будки за для збереження речей. Декому начхати вже на свої «халабуди», якими користуються бомжі та наркомани в різних цілях


Дорога до садочку

Будівництво нового корпусу садочка «Яблунька»

Реконструкція з утепленням садочку «Росинка»

Як розповідають чиновники, ситуація з переповненням садочків виникла переважно через навколишні села, які не мають достатньо власних дошкільних навчальних закладів. Жителям цих сіл прямим текстом говорять: місць немає, і відправляють до Вишневого. Згідно з законом, громадянин має повне право звертатися до будь-якого садочка, куди сам забажає. Але Вишневе з цим не згодне, адже міська рада вкладає кошти у реконструкцію садочків. Найбільший наплив дітей йде із Софіївської Борщагівки та ЖК «Софія». На території комплексу розташований приватний садочок і приватна школа, але навчання там коштує величезних грошей та потрапити туди непросто.

Подібна ситуація спостерігається у Крюківщині, де на велике село функціонує один маленький садок. Будівництво житлових комплексів там триває повним ходом, зокрема, зараз зводять величезний ЖК «Європейське місто». Але про будівництво садків там ніхто навіть і словом не обмовився. Звертаються до Вишневого і жителі Святопетрівського.

Але згідно з рішенням сесії «Про врегулювання прийому дітей до дошкільних навчальних закладів міста Вишневе», міська влада надає пріоритет своїм мешканцям. Та й навіть серед своїх жителів перевага віддається спочатку пільговим категоріям: дітям учасників АТО та дітям з соціально-незахищених сімей.

До того ж існує проблема того, що управління освітою у місті здійснюється районним керівництвом, оскільки Вишневе є містом районного підпорядкування. Іншими словами, школами дитсадками має опікуватися управління освіти Києво-Святошинської РДА. Але жодних дій, щоб виправити становище з нехваткою садочків керівництвом району не зроблено.

Перенаселення навколишніх сіл скоро можне призвести до того, що місто просто «захлинеться». Натомість, місцеві чиновники продовжують надавати дозволи для будівництва житлових масивів без відповідної інфраструктури.

Проблема полягає в тому, що навколишні села вважають, що так і повинно бути, а усіх собак вішають на Вишневе. Але при цьому жодного садочка вони самі так і не збудували. Об’єднатися в громаду і спільно вирішити дану ситуацію не хочуть ані в Крюківщині, ані в Софіївській Борщагівці. Водночас у мерії Вишневого вважають, що ОТГ дало б змогу раціональніше розподіляти кошти, акумулюючи їх на нові проекти, зокрема, з будівництва садочків та шкіл.

Артур Пічкур, «Моя Київщина»

Читайте також:

Андрій Чечило розповів про ситуацію у Вишневому

Новини

В Богданівці, забудовник-боржник винен місту 75 тисяч гривень

24.01.2018, 13:09

В Білій Церкві підвищили тарифи на проїзд у громадському транспорті

24.01.2018, 12:48

В Борисполі на хабарі затримали поліцейського (ФОТО)

24.01.2018, 12:22

Хто підклав свиню в центр міста Ірпінь ? (ФОТО)

24.01.2018, 11:36

Смертельна ДТП під Києвом: Toyota Land Cruiser зіткнувся з вантажівкою (ФОТО)

24.01.2018, 11:04

Під Києвом вибухнула будівля (ФОТО, ВІДЕО)

24.01.2018, 10:39

На Київщині стартувала виставка "Української революції 1917-1921" (ФОТО)

24.01.2018, 10:02

Фото з місця перестрілки між правоохоронцями у Княжичах

На Київщині орудують шість банд "перевертнів у погонах"

24.01.2018, 8:26

Нардеп Андрій Шинькович, схоже, непроти корупції...

Шеф депутата Київоблради Миколи Ляшенка та Шинькович ініціювали скасування відповідальності за незаконне збагачення

23.01.2018, 19:54

В Обухові відкрили амбулаторію сімейної медицини (ФОТО, ВІДЕО)

23.01.2018, 19:15

Аналiтика

Новий заступник Горгана Денисенко почав зі старих помилок

"Громовідвід" Горгана-Ляльки, або Як Денисенко вирішив попіаритися

24.01.2018, 8:05

Військовий психолог Андрій Козінчук: Адаптація ветеранів АТО має стати пріоритетом для держави

23.01.2018, 8:05

Як Горган продовжує зливати Київщину під "регіоналів"

19.01.2018, 8:05

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Кронос-Агро"

18.01.2018, 8:16

Кадрова політика Горгана свідчить про абсолютну нездатність втримувати керованість за процесами

Стійкі олов’яні солдатики, або Як Горган перетворюється на ширму

17.01.2018, 8:05

Відходи Горгана: до чого призведе безглузда і нещадна боротьба зі сміттям на Київщині

16.01.2018, 8:05

Карплюк ризикує переграти самого себе

Коли Карплюк поїде на примусову трудову реабілітацію

15.01.2018, 8:04

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Антарес"

12.01.2018, 8:04

Олександр Горган з веслом

Коли "весляр" Горган візьме лопату до рук

11.01.2018, 8:04

ТОП-5 несподіванок виборів до ОТГ на Київщині: реабілітація БПП, тріумф "радикалів" та повернення Гриценка

10.01.2018, 8:05

Блоги

Ганна Старикова (голова Київської обласної ради): Горгану потрібно почути учасників АТО

23.01.2018, 13:31

Ярослав Москаленко (народний депутат): Щирі привітання з Днем Соборності України

22.01.2018, 11:16

Геннадій Рябцев (директор спецпроектів центру "Психея"): Хто винен у підвищенні цін на бензин

19.01.2018, 9:52

Володимир Гайдамачук (активіст): Чому я досі не заступник губернатора?

16.01.2018, 16:37

Ольга Богомолець (голова комітету з питань охорони здоров'я ВР): В Україні можуть спалахнути епідемії різних хвороб

15.01.2018, 15:14

Олександр Куліковський (громадський діяч): Чому на Ноздровській вбивства не закінчаться

15.01.2018, 8:31

Іван Фурсенко (перший заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад): Очікуємо на спецперевірки в нових ОТГ

12.01.2018, 15:25

Ірина Федорів (журналіст): Як мер Ірпеня заморожує людей в Коцюбинському

12.01.2018, 14:11

Юрій Прилипко (селищний голова Гостомеля): Нам потрібна публічна дискусія про стратегічний план перспективного розвитку Гостомельської ОТГ

11.01.2018, 11:03

Володимир Гайдамачук (активіст): Як я мало не зустрів Новий рік у глухому лісі

11.01.2018, 8:22