Засновник соціологічної компанії "Active Group" Андрій Єременко: На Київщині не довіряють нікому

19.02.2018, 8:08


Про причини зниження довіри до правоохоронних органів, ставлення жителів області до загальноукраїнських політсил «Моя Київщина» поспілкувалася з Андрієм Єременком – засновником соціологічної компанії «Active Group», яка займається системними дослідженнями громадської думки населення Київської області

- Ви зараз активно займаєтесь дослідженнями у Київській області. Наскільки складно працювати в столичному регіоні?

- Нами вже проведено серію досліджень і планується поглиблення цієї роботи. Я керую саме цим напрямком. На Київщині справді нелегко працювати. Це – область контрастів. Тут є все – передмістя мегаполіса, великі міста, як, наприклад, Біла Церква, а також малі міста, села. Є навіть місто, яке винесене далеко за межі області (Славутич - Ред). Тут живуть люди, які заробляють відверто космічні гроші, і ті, хто ледь зводить кінці з кінцями. Тут культурні і історичні центри, які мають серйозний вплив межують з безлюдною Чорнобильською зоною. Чого тут тільки немає…

- Ви у грудні проводили соціологічне опитування у Київській області. Зокрема, Ви звернули увагу на проблему зниження рівня довіри до поліції. З чим може бути це пов’язано, і що зробити для того, щоб цей рейтинг підвищився?

- По-перше, варто визначитися з термінологією. Ми можемо говорити про рейтинг, коли є вибір. Тобто кандидат А краще за кандидата Б. А щодо правоохоронців в нас вибору, як такого немає – принаймні легального, тож і слово «рейтинг» тут недоречно. А оцінка поліції дійсно спадає, і це є національною тенденцією. Тут Київська область не є виключенням.

У цього падіння є кілька причин. По-перше, загальне відчуття небезпеки. По-друге, негативний інформаційний фон. Окрім того, на думку більшості людей, реформи, які відбулись були суто декоративними і нічого по суті не змінили. Ну, і не треба забувати про постійні скандали, які тривають навколо правоохоронців і судів. А для людей – це частина єдиної системи.

- Чи створення патрульної поліції у великих містах області зможе допомогти підвищити рейтинг?

- Так, це, звичайно трохи покращить оцінку правоохоронців в цілому. Проте потужного ефекту досягти не вдасться. Для суттєвого покращення ситуації з оцінкою поліції потрібно не лише покращувати її роботу та проводити реформування, але й вести правильну інформаційну кампанію.

- Також якщо аналізувати опубліковані Вами результати дослідження, в очі кидається тенденція зі зниження довіри до центральної влади. Але натомість підвищилася довіра до місцевої влади. Чому люди почали втрачати довіру до центральної влади? З чим може бути це пов’язано?

- Це теж природній процес. Щодо центральної влади, то більшість людей бачать в них лише непотрібних нахлібників, які отримують величезну зарплату, не ходять на роботу, тільки те й роблять, що поливають один одного брудом тощо. Водночас, зміни власного життя в результаті діяльності центральної влади вони не помічають.

У свою чергу, місцева влада постійно опікується безпосередньо проблемами поточного життя. Дороги, освітлення, опалення тощо. Ну і, звичайно, зіграла свою роль децентралізація, внаслідок якої місцева влада отримала значно більші ресурси, за допомогою яких і може вирішувати проблеми.

- Які ключові проблеми називають жителі Київщини? Що їх хвилює найбільше?

- Гроші та витрати. А саме – робочі місця, заробітні плати, тарифи. Щодо суто комунальних проблем, то головна – це проблема доріг. Це попри постійні заяви з боку представників уряду і обласної влади про ремонти доріг.

На другому місці – рівень медичного обслуговування. Щоправда тут думки – різні. З одного боку, всі розуміють, що стан – незадовільний, з іншого, є слабка надія на успіх реформи.

Дуже важливими є питання, які стосуються дітей. Причому як в контексті освіти, так і дозвілля. І тут для кожного віку власна проблема. Для батьків з малими дітьми ключова проблема – незадовільний стан дитячих майданчиків. Для більш дорослих дітей -  наявність якісної освіти в школі, вартість додаткового навчання тощо. Але головне – загальне враження наявності чи відсутності майбутнього в дитини. І тут настрої більш песимістичні, оскільки мешканці невеликих міст часто не бачать перспективи для своїх дітей в цьому місті, цій області і навіть цій країні. І це тема для серйозного дослідження…

- Які реформи люди помічають найбільше, а які залишаються поза увагою?

- Найчастіше вони називають реформою «підвищення мінімальної заробітної плати», що реформою не є. Далі йдуть всілякі підвищення тарифів, пенсійна і медична реформа. Реформа поліції помічена, але вже поволі зникає з порядку денного. Причому до всіх реформ (окрім підняття зарплати) ставлення сугубо негативне.

Хоча, наприклад, у Білій Церкві місцеві жителі – не проти реформ. Наприклад, там давно назріло питання реформування транспортної галузі. Але поки що з боку міської влади все обмежується підняттям цін на проїзд. Цілком логічно, що це не додає подібним «реформам» суспільної підтримки. Заради отримання позитиву мерії Білої Церкви треба зайнятися реальними змінами – завести в місто перевізників, які здатні забезпечити якісні послуги, а також реалізувати зручну систему монетизації пільгового проїзду.  

- Як жителі черпають інформацію? Чи користується популярністю друкована преса, чи люди більш схильні довіряти інтернет або ТВ ресурсам?

- Показники відрізняються в залежності від виду інформації. Про національні події розповідає національне телебачення і, в меншій мірі, Інтернет. Причому варто зауважити, що Інтернет великою мірою бере інформацію з тих самих національних каналів. Проте місцеві новини дізнаються переважно з Інтернету. Причому усіма можливими способами – місцеві сайти, соціальні мережі, агрегатори на кшталт «Мети» чи Ukr.net. Також спостерігається процес певної атомізації населення, який давно пройшов у містах, одним з наслідків якого є зменшення потреби у чутках, і збільшення потреби у соціальних мережах.

- Яким політичним силам люди довіряють на Київщині? В умовний переддень президентських виборів, представник якої політсили може розраховувати на успіх?

- Не довіряють нікому. Національні партії (всі разом взяті) не набирають і 50% підтримки. Причому всі вони мають величезний антирейтинг. Формально перші місця займає «Батьківщина» і «Солідарність», проте жодна з них не має і 10% підтримкки. На цьому фоні дуже потужно можуть виступити нові партії та політсили, які зосереджуються на локальному порядку денному і місцевих проблемах. Так поступає Аграрна партія. Такий підхід намагаються використовувати «ляшковці». Аналогічна стратегія у «Нашого краю» та «Відродження», проте їх рейтинг знаходиться в межах похибки. Загалом, така ситуація дає змогу дати старт для будь-якого нового проекту за умови, що той зможе довести людям власну системність і серйозність.

Читайте також:

Новини

"Ти - сука і тварь": вчительку з Василькова довели до ручки (ВІДЕО)

21.03.2018, 12:56

У Немішаєвому відбудуться громадські збори щодо створення ОТГ

21.03.2018, 12:27

Нахабний грузин намагався за 100 доларів потрапити до України

21.03.2018, 11:57

У центрі Борисполя згоріла старовинна будівля

21.03.2018, 11:27

На Київщині членам банди, яка займалася відправкою дітей в Росію на органи, загрожує по 15 років за ґратами

21.03.2018, 10:58

Згурівський цукровий завод модернізує виробництво

21.03.2018, 10:29

"Знесло" дах: у Київській області домівка залишилась без покрівлі через пожежу (ФОТО)

21.03.2018, 10:00

Білоцерківського майора поліції затримали на хабарі (ФОТО)

21.03.2018, 9:31

Прокуратура домоглася відновлення чотирьох зенітних гарматно-ракетних комплексів у Білій Церкві

21.03.2018, 8:44

Погода в Києві та Київській області на 21 березня

21.03.2018, 7:25

Аналiтика

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Новагрос"

21.03.2018, 8:04

Ринок нерухомості у Білій Церкві має свою специфіку

Експерт з нерухомості Віталій Кайгородов: У Білій Церкві немає здорової конкуренції через відсутність інвесторів

20.03.2018, 8:04

Новий спортивний центр для дітей та дорослих з'явився під Києвом

Новий патріотичний комплекс "Доброволець": спорт і культура під одним дахом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.03.2018, 11:59

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Блоги

Костянтин Бондарєв (голова Київського облосередку "Батьківщини"): Чому на Київщині не фінансуються програми з охорони здоров’я

20.03.2018, 15:52

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25