Депутат Білоцерківської міськради Володимир Бабенко: Тролейбусне депо – гальмо транспортної реформи

21.02.2018, 8:08

Володимир Бабенко розповів про "підводні камені" транспортної реформи в Білій Церкві
Володимир Бабенко розповів про "підводні камені" транспортної реформи в Білій Церкві

У рамках транспортної реформи, оголошеної в Білій Церкві "Моя Київщина" поспілкувалася з депутатом міської ради від фракції "УКРОП" Володимиром Бабенком, який розповів про вкрай складну ситуацію з комунальним транспортом та корупцію в  тролейбусному управлінні

- Зараз у Білій Церкві активно обговорюють ситуацію з транспортною реформою у місті. Як би Ви оцінили дії міської влади в цьому напрямку? Насамперед хочеться спитати за валідатори, чи користуються вони попитом?

- Біла Церква виступила піонером в плані впровадження валідації.  Проте, на мою думку, владою введення в експлуатацію валідаторів не було підготовлено належним чином. Якщо подивитися на тролейбуси, які битком набиті, і які облаштовані лише трьома валідаторами, то, звісно, підійти до них і сплатити за проїзд належним чином дуже важко. Це призводить до штовханини та пересування по тролейбусу.

Загалом, на мою думку, валідатори будуть більш доречними, якщо збільшити кількість рухомого складу. Тому сама по собі система валідаторів не надто ефективна, як і багато інших ланок транспортної реформи в місті.

Наприклад, встановлене електронне табло на зупинці "Площа Волі" вже не працює. У людей немає розуміння, коли прибуде той чи інший вид транспорту, скільки тролейбусів на лінії того чи іншого маршруту та який інтервал руху.

Для того щоб табло працювало і вони були встановлені на інших зупинках громадського транспорту – необхідні кошти. А коштів у комунального тролейбусного управління немає.  Дуже часто не вистачає коштів навіть на виплату заробітної плати. Про які валідатори і про які табло можна казати, якщо попереднім керівництвом, а саме Русланом Степанським це управління було розграбовано. Чому він керував  – незрозуміло. На так званому "конкурсі" він насправді  не переміг… 

- Чому тоді саме його було обрано на посаду директора цього комунального підприємства?

- Відповідь на це питання варто питати у "Самопомочі", які себе називають «командою реальних справ». На мою думку, все просто – треба було відбивати гроші потрачені на вибори. А тому цього-горе-керівника було призначено очільником тролейбусного управління. Цікаво, що про відсутність реальних результатів визнають і в керівництві Білої Церкви. Згідно з річним звітом керуючого справами виконкому Максима Свірського про реформування громадського транспорту, електротранспорт міста має низку недоліків: значний фінансовий знос рухомого складу, нерівні умови конкуренції з приватними перевізниками, систематичні затримки заробітної плати, несвоєчасне відшкодування субвенцій за пільговий проїзд…

Тоді ж була ухвалена "Програма розвитку електротранспорту м. Білої Церкви на 2016-2020 роки". Основними її завданнями було оновлення парку тролейбусів та матеріально-технічної бази, поліпшення фінансового стану тролейбусного управління шляхом відшкодування економічно-обгрунтованої вартості проїзду та компенсації за пільгове перевезення пасажирів, модернізація та технічне переоснащення контактної мережі та тягових підстанцій. А також впровадження автоматичної системи оплати проїзду та будівництво сонячної електростанції.

Ми, депутати міської ради проголосували за цю програму. Сонячна електростанція так і не була побудована. Натомість Руслан Степанський вирізав систему опалення на даху адмінбудівлі управління, і всі батареї були вкрадені. На моє питання на одній із комісій до т.в.о керівника тролейбусного управління Володимира Вахнія, скільки ж треба коштів для відновлення системи опалення, той відповів – від 800 тис до 1 млн грн. Тобто мова йде про те що Руслан Степанський – диверсант, який прийшов до тролейбусного управління, щоб його розграбувати.

- Що вам відомо стосовно відносно закуплених торік 4 тролейбусів марки "Ікарус", які обійшлися у 2,88 мільйона гривень? Чи обґрунтована їхня вартість?

- За звітом пана Свірського, через систему публічних закупівель "Прозорро" було придбано 4 спарені тролейбуси «Ікарус». Мешканці міста бачать ці тролейбуси, вони їздять. Мер Білої Церкви Геннадій Дикий пропіарився. Але з 4 закуплених тролейбусів один не їздить до сих пір. Я навіть скажу більше – скоріш за все він не буде їздити ніколи. Стосовно ціни, у мене на руках є комерційна пропозиція від Будапештського тролейбусного депо, де вони пропонують купити аналогічні тролейбуси у кількості 5 штук, з яких три по ціні… 0 грн, а два інших, якщо перевести на наші гроші, то це близько 30 тис грн! Одночасно з цим Луцька компанія, яка хотіла закупити аналогічні тролейбуси для міста Луцьк, отримала комерційну пропозицію від Будапешту на тролейбусні моделі "Ікарус", ціна яких склала 5 тисяч євро за одну одиницю.

Коли ми на сесії виділяли гроші на закупівлю цих тролейбусів, я щиро думав, що це буде пряма закупка і все буде прозоро. Насправді ж закупівлю тролейбусів було зроблено не напряму с Будапештом, а через підприємство в місті Дніпро, з яким тролейбусне управління підписало договір на поставку цих тролейбусів на умовах DDP (Delivered, Duty Paid, букв. доставлено, мито сплачене, - Ред), і вартість одного тролейбуса склала 720 тис грн. Порівняно із Будапештом, який запропонував 5 тис євро, якби це була пряма закупка, то з усіма накладними, доставкою тощо ціна б одного тролейбуса в Білій Церкві склала б близько 8 тисяч євро (280 тис грн.). А дніпровська фірма оцінила у 720 тисяч грн.   Цікаво, що Руслан Степанський їздив у Будапешт, хоча не мав права це робити згідно з договором DDP. 

- Наскільки мені відомо, тролейбуси марки "Ікарус" поки що є тільки у Білій Церкві. Де в такому разі вони будуть ремонтуватися та обслуговуватися?

- Так, дійсно Біла Церква на сьогодні є єдиним містом в Україні, де на маршрутах працюють тролейбуси марки "Ікарус". Це добре, з одного боку, тому що це в певній мірі легендарний тролейбус. Але давайте називати речі своїми іменами: ремонтної бази в Україні немає, запчастин немає. Тому я й сумніваюся, що четвертий – непрацюючий – тролейбус ніколи не буде їздити.

- То навіщо ж було потрібно закупляти ті тролейбуси які не експортуються в Україну?

- На мою думку, ця тендерна процедура закупівлі на "Прозоро" була виписана під одного учасника. Я казав це і на сесії і зараз кажу: саме таким чином були переведені в готівку та вкрадені кошти з білоцерківського бюджету. На вибори були потрачені кошти, які потім треба було, як то кажуть, відробляти. Тому міським головою на деякі підприємства були поставлені керівники, завданням яких було «відмити» ці кошти. Що і було успішно зроблено…

- З Ваших слів, я так розумію, грабунок тролейбусного обумовлюється не тільки відмиванням грошей на "Ікарусах"?

- Так, це далеко не єдиний випадок відмивання грошей. Як ви знаєте, свого часу були пронумеровані тролейбусні опори. Цю роботу "вдало виконало" одне приватне підприємство, яке за так звану нумерацію тролейбусних опор взяло 80 тис. грн. Напередодні угоди Руслан Степанський на зборах інженерного складу трудового колективу тролейбусного управління повідомив, що треба пронумерувати опори. На що працівники погодились це зробити в неробочий час за певну премію – близько 15 тис грн.  А Степанський тим часом знаходить для виконання фірму, якій перераховує 80 тисяч грн.  Варто сказати що ця фірма взагалі торгує сантехнічним обладнанням. Відповідно вона не має права робити нумерацію опор контактної мережі – це ж електронебезпечний об’єкт.  Більше того ця фірма не є платником ПДВ. Тобто тут вже мова йде про крадіжку 80 тисяч грн. І таких прикладів діяльності цього колишнього керівника дуже багато.

- А що про таку діяльність каже буква закону?

- Зараз проти нього порушена карна справа, триває слідство. У свою чергу я, як депутат міської ради, дав необхідні покази слідчим. Тим паче, що варто говорити відверто: некраща ситуація спостерігається і на інших комунальних підприємствах. Так звані ділки знайшли механізм, як виводити кошти через систему Прозоро. Про те це вже інша історія…

Розмову вела Надія Савчук для "Моєї Київщини"

Читайте також:

Дикий разом зі своїм заступником з "Радикальної партії" Полярушем
Паралімпійці України
На жаль, всі транспортні "реформи" у Білій Церкві поки що обмежуються підняттям цін на проїзд

Новини

Дикий і Поляруш ознайомилися з новою технікою

У Білій Церкві презентували електробус за 8,5 мільйонів гривень (ФОТО)

21.03.2018, 14:33

В Чорнобилі затримали німецьку сталкершу з товаришем (ФОТО)

21.03.2018, 14:09

У Василькові двоє невідомих пограбували пенсіонерку (ФОТО)

21.03.2018, 13:47

Аеропорт "Бориспіль"

"Ryanair" все ж таки заходить у "Бориспіль", - Гройсман

21.03.2018, 13:21

"Ти - сука і тварь": вчительку з Василькова довели до ручки (ВІДЕО)

21.03.2018, 12:56

У Немішаєвому відбудуться громадські збори щодо створення ОТГ

21.03.2018, 12:27

Нахабний грузин намагався за 100 доларів потрапити до України

21.03.2018, 11:57

У центрі Борисполя згоріла старовинна будівля

21.03.2018, 11:27

На Київщині членам банди, яка займалася відправкою дітей в Росію на органи, загрожує по 15 років за ґратами

21.03.2018, 10:58

Згурівський цукровий завод модернізує виробництво

21.03.2018, 10:29

Аналiтика

ТОП-100 найбільших платників податків Київщини: ПП "Новагрос"

21.03.2018, 8:04

Ринок нерухомості у Білій Церкві має свою специфіку

Експерт з нерухомості Віталій Кайгородов: У Білій Церкві немає здорової конкуренції через відсутність інвесторів

20.03.2018, 8:04

Новий спортивний центр для дітей та дорослих з'явився під Києвом

Новий патріотичний комплекс "Доброволець": спорт і культура під одним дахом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

19.03.2018, 11:59

Михайло Яременко

Директор "Ліцей-МАН" Михайло Яременко: Такими досягненнями не похвалиться жоден заклад навіть в Києві

19.03.2018, 8:08

Безвладдя у низці районів Київщини, за великим рахунком, це провал усієї президентської вертикалі

Непорозуміння між Порошенком та Гройсманом: хто гальмує призначення голів РДА на Київщині

16.03.2018, 8:00

Ландшафтний парк у Буках залишається візитною карткою Сквирщини, хоча власники даного проекту поступово втрачають вплив на цей регіон

Хто хазяйнує на Сквирщині: аграрій, ще один аграрій та родина Суслових

15.03.2018, 8:06

Голова слідства поліції Ставищенського району розповів про роботу правоохоронних органів

Начальник слідства поліції Ставищенського району Андрій Васківський: Потрібно уважніше ставитися до проблем людей, які звертаються за захистом своїх прав

14.03.2018, 8:09

"Свободівець" Іван Окоєв - наймолодший депутат Бучанської міськради

Депутат Бучанської міськради Іван Окоєв: Співпраця повинна передбачати діалог, а не бездумне підняття рук за всі мерські ініціативи

13.03.2018, 8:08

Матюшина і Карплюк воюють за Коцюбинське не за життя, а не смерть

"Кіборг Приірпіння" VS "Володька-безбожник": хто переможе у битві за Коцюбинське

13.03.2018, 7:47

Юрій Прилипко розраховує отримати серйозний політичний і фінансовий ресурс у вигляді Гостомельської ОТГ

Як Прилипко "віджав" Гостомель в Карплюка

12.03.2018, 8:02

Блоги

Костянтин Бондарєв (голова Київського облосередку "Батьківщини"): Чому на Київщині не фінансуються програми з охорони здоров’я

20.03.2018, 15:52

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Відкритий лист до Тимошенко

16.03.2018, 16:37

Іван Рудяк (голова Обухівської РДА): З Днем добровольця!

14.03.2018, 18:24

Павло Лаврусь (активіст, Біла Церква): Валідатори в тролейбусах – афера за рахунок міського бюджету?

14.03.2018, 13:02

Володимир Гайдамачук (активіст): Як екс-"регіонал" Москаленко обрубує "хвости" меру Бучі Федоруку

13.03.2018, 8:36

Микола Спірідонов (політичний експерт): Рівень злочинності зростає. Що з цим робити?

12.03.2018, 8:17

Олександр Мефодій (депутат Київської облради): Чому "Батьківщина" вже півроку вперто не виконує рішення виборчої комісії

07.03.2018, 13:03

Юлія Стрільник (журналіст): Хто повинен боротися зі стихією на Київщині

06.03.2018, 9:04

Валерій Ксьонзенко (депутат Київської облради): Декілька слів про освіту в Борисполі

05.03.2018, 9:56

Дмитро Качура (журналіст): Хто будує Київську агломерацію

05.03.2018, 8:25