Голова Київської обласної федерації хокею Юрій Загородній: Без відповідної законодавчої бази розвиток спорту неможливий

04.05.2018, 8:05

Юрій Загородній вважає, що в українського хокею є майбутнє, але йому потрібна підтримка держави Юрій Загородній вважає, що в українського хокею є майбутнє, але йому потрібна підтримка держави

Журналісти порталу «Моя Київщина» поспілкувалися з головою Київської обласної федерації хокею Юрієм Загороднім та дізналася про стан хокею в регіоні, перспективи розвитку цього виду спорту, а також проблеми, які стоять на шляху розвитку хокейної бази в Україні загалом

- Юрій Іванович, ви є головою Київської обласної федерації хокею та за сумісництвом президентом хокейного клубу «Рось». А отже як ніхто знаєте ситуацію з цим видом спорту як в області, так і в Білій Церкві…

- На жаль, сьогодні хокей в Україні не має того розвитку, який мав би мати. Це при тому, що хокей може стати візитною карткою нашої держави як це є в Канаді, Росії, Норвегії, Фінляндії, Швеції, Чехії, Словаччині, США, Норвегії , Словенії. Всі ці країни виступають у вищому дивізіоні світового хокею. У цьому дивізіоні колись виступала і збірна України, коли в 90-х роках грала з провідними командами на чемпіонатах світу, а також приймала участь в Олімпійських іграх.

Насправді, школа українського хокею в нас дуже сильна, вона закладалась в 60 роках минулого століття, коли спочатку з’явилась команда «Динамо» Київ, яка потім була перейменована у «Сокіл», потім з’явилась команда «Динамо» Харків, і Україна у вищій лізі СССР була представлена цими командами. З цим багажем Україна вступила в свою незалежність. 

Але з часом в силу різних причин хокей, як і інші види спорту, почав занепадати. Це призвело до того, що сьогодні, на жаль, не дитячі хокейні школи працюють зовсім не так, як вони повинні працювати.

Останніми роками в державі призупинився розвиток хокею – сталося це переважно через те, що урядом Яценюк а було згорнуто програму «Хокей України». Саме по цій програмі будувались такі льодові  майданчики, як, наприклад, «Білий Барс» у Білій Церкві. За той час було побудовано льодові арени не лише в Білій Церкві, але і в Калуші, Херсоні. Було збудовано арени в Донецьку, Луганську, Севастополі, Харкові і Кривому Розі. Зараз ця програма закрита і не фінансується, що значно вдарило по розвитку хокею в Україні.

У Білій Церкві, на мою думку, сьогодні склалися хороші умови для розвитку хокею. Велике значення в цьому відіграють  два льодових майданчики та існування ХК «Білий Барс».

- Як відомо, Ви свого часу були одним із ініціаторів будівництва льодового стадіону «Білий Барс» в Білій Церкві? 

- Відповідати на питання про мій вклад в розвиток хокею з мого боку було б не дуже скромно. Взагалі то, хокей для мене – це хобі, адже в мене зовсім інший вид діяльності. Свого часу я був державним службовцем надзвичайно високого рівня, нині я знаходжусь у відставці як державний службовець першого рангу. Найвищою моєю посадою в незалежній Україні стало крісло першого заступника голови адміністрації президента України (в часи президентства Леоніда Кучми головою АП був Віктор Медведчук – Ред.). 

Свого часу, коли в мене з’явилось достатньо вільного часу – адже я не працював ані з владою Ющенка, ані Януковича, та і до нинішньої влади в мене надзвичайно критичне ставлення, хоча політикою я продовжую займатися – після певних розмов із видатними українськими хокеїстами, такими як Олексій Житник (колишній гравець НХЛ – Ред) і Костянтин Касянчук (колишній гравець «Соколу»), у нас виникла ідея створення  професіональної хокейної ліги. І я взявся за реалізацію цієї ідеї. На той час вже два роки я був президентом Професійної хокейної ліги України. Створивши лігу, яка відповідала за чемпіонат України, і маючи аматорську команду «Рось», я зустрівся із колишнім міським головою Білої Церкви Василем Савчуком, з яким був давно знайомий. Я запропонував йому створити в Білій Церкві хокейний майданчик, провести це питання на сесії, виділити землю тощо. На що Василь Савчук залюбки погодився. Потім у мене була зустріч із тодішнім  віце-прем’єр-міністром України Борисом Колесниковим. У розмові про те, що в Білій Церкві потрібен каток, він відповів що все вже розподілено і показав відповідні документи. Подивившись цей список я побачив в ньому такі міста як Луганськ, Севастополь, Кривий Ріг, Дружківка, Дніпропетровськ і місто Рівне. Зізнаюсь – маю гріх перед Рівним, адже вмовив змінити це місто в списку на Білу Церкву. Так в Білій Церкві і з’явився льодовий стадіон, який має назву «Білий Барс».

Мушу сказати, що в Білій Церкві склалась певна традиція: ті, хто балотується в народні депутати, приписують собі цю заслугу в розмові з виборцями. Я про себе посміхаюсь, але мовчу. Головне що цей каток в Білій Церкві сьогодні є і вже майже п’ять років функціонує. Що неабияк приємно - крім хокею тут закладено основи фігурного катання. Дітям є куди піти і реалізувати свої здібності. 

- Розкажіть про успіхи «Білого Барсу»?

- По-перше, у нас займаються діти різних вікових категорій - 2005-2006, 2007-2008, 2009-2010 років народження. Також у нас є команда 1998-2002 року, яка грає у юнацькій хокейні лізі і нещодавно стала чемпіоном України під час турніру у Богуславі. Професійна команда «Білий Барс», яка грає у чемпіонаті України УХЛ, стала бронзовим призером 2017-2018 року, і має надзвичайно велике значення для популяризації хокею в Білій Церкві. Коли проходить хокейний матч в Білій Церкві, на арені всі трибуни, які розраховані на 400 глядачів, зайняті. Приходить до 1000 людей, що свідчить про те, що місто переживає хокейний бум.

- У чому секрет успіху команди, адже бронза – це дуже серйозний результат?

- Команда «Білий Барс» існує не один рік. По суті, ця команда була створена із вихованців Броварського спорт-інтернату. І слава Богу, в цьому спортивному закладі свого часу працював Костянтин Буценко – одна з легенд українського хокею, який сьогодні є головним тренером «Білого Барсу». Мені імпонують його методи роботи, адже він завжди вміє знаходити серед дітей тих, з кого можна зробити професійного хокеїста.

Зараз «Білий Барс» є наймолодшою командою у чемпіонаті України. Протягом декількох років він йшов до реалізації своєї мети, і от в цьому році клуб досяг звання бронзового призера, хоча були всі реальні можливості грати у фіналі із ХК «Донбас» (наразі безумовний фаворит чемпіонату України - Ред).

Вважаю, що у команди Костянтина Буценка є потенціал для того щоб дійсно стати провідною командою у чемпіонаті України. І те, що команда «Білий Барс» стала чемпіоном юнацької хокейної ліги – це результат надзвичайно серйозного тренерського складу з колишніх відомих хокеїстів, які пограли на різних рівнях і є прикладом для наслідування.

- Чи займаєтеся Ви питанням розвитку аматорського спорту?

- Так, у Білій Церкві проводиться відкритий чемпіонат міста серед аматорів під егідою Федерації хокею Київської області та має статус чемпіонату області. Головним трофеєм аматорського чемпіонату є кубок видатного українського хокеїста Дмитра Христича (Найрезультативніший український хокеїст в історії НХЛ (596 очок в регулярних чемпіонатах). Головний тренер клубу «Единбург Кепіталс» - Ред).

- Наприкінці березня відбулася важлива для розвитку хокею на Київщині подія. В управлінні фізичної культури та спорту Київської облдержадміністрації було підписано угоду з Київською ОДА про співпрацю та співробітництво із ВГО «Федерація хокею України» у Київській області. Що обумовлює ця угода, які турніри та заходи заплановано на найближчий рік?

- Ця угода передбачає насамперед те, що ми спільно будемо працювати над організацією і проведенням дитячих хокейних турнірів. Адже для того, щоб з часом настало відродження хокею, треба починати з дитячого хокею. Цим шляхом йшли всі провідні країни світу. Наразі вже є рішення про те, що на День Незалежності на льодовій арені «Льодограй»  у Богуславі буде проведено відкритий кубок Київської області серед дитячих команд. Вірогідніше, це будуть команди 2007-2008 року народження. Така команда є в Білій Церкві – це «Білий Барс», у Богуславі – «Богуславські шершні», у селі Ковалівка Васильківського району - «Ковалівські Кабани» та інші. До Дня Незалежності будуть запрошені команди з Києва та буде проведено перший кубок Київської області. Цей захід буде проведено спільно з Федерацією хокею в Київській області та Київською обласною державною адміністрацією.

Наприклад, у 2017 році в Білій Церкві був проведений Всеукраїнський дитячий турнір на кубок Костянтина Касянчука. Є також домовленість про проведення всеукраїнського хокейного дитячого турніру на кубок Олексія Житника. Діти мають бачити живих легенд, брати з них приклад і намагалися наслідувати їх успіхи. 

- Які проблеми на шляху розвитку хокею та який закордонний досвід варто використовувати для розвитку хокею?

- На моє переконання, аби краще розвивався спорт в нашій державі потрібно декілька складових: розвиток економіки, створення серйозної законодавчої бази для розвитку спорту та інвестиції в спорт. Як бачимо, сьогодні немає великої зацікавленості інвестувати в спорт, адже для цього необхідні серйозні кошти, які важко заробляються. Тому сьогодні й існує необхідність створення законодавчої бази. Скажімо, закон про меценатство, або про пільгове оподаткування для тих, хто вкладає кошти в спорт, або культуру. Саме це свого часу було зроблено в низці європейських країн, де спорт піднявся на високий рівень. Сьогодні в Україні є певні результати, але вони можуть бути набагато кращими…

Спілкувалася Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Новини

Пожежа кафе-бару "Затишок"

На Бородянщині горів "Затишок"

20.11.2018, 13:06

Президент відзначив одного з найвпливовіших аграрних підприємців Київщини

20.11.2018, 12:44

У ЗМІ з'явилося розслідування щодо участі в багатомільйонних тендерах дочки голови КОДА Терещука (ВІДЕО)

20.11.2018, 12:19

Під Білою Церквою "бляхарі" перекрили трасу Київ-Одеса (ВІДЕО)

20.11.2018, 12:07

В Ірпені затримали чоловіка, який викрав каналізаційний люк

20.11.2018, 11:57

У Борисполі зникла 13-річна дівчина (ФОТО)

20.11.2018, 11:32

Баскетболістки з Броварів здобули дві перемоги на чемпіонаті України

20.11.2018, 11:12

У Білій Церкві відбувся обшук і вилучення газу та дизельного палива (ФОТО)

20.11.2018, 10:48

У Боярці палав будинок

20.11.2018, 10:23

На Білоцерківщині майже 37 тисяч пацієнтів підписали декларації з лікарями

20.11.2018, 9:58

Аналiтика

Геннадій Дикий показав зміни у місті

Прогулянка з мером Білої Церкви: що змінилося за три роки

20.11.2018, 8:12

Синергія Бойка і Медведчука: що це об’єднання значить для Київщини

19.11.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади В'ячеслав Кірічек

16.11.2018, 15:14

В Україні нарешті ремонтують дороги, про які не згадували десятки років

16.11.2018, 12:44

Київщина пам'ятає: майор медичної служби 6-го навчального артилерійського полку Віталій Вашеняк

16.11.2018, 9:44

Багатомільйонні борги за газ на Київщині: до чого тут дорогий Jaguar голови Київоблради Старикової

16.11.2018, 8:04

"Золотий ключик": хто наживався на батьківських коштах у Баришівці

15.11.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Віталій Благовісний

14.11.2018, 18:35

Проблемні забудови Київщини: експерти обговорили одне з найболючіших питань області

14.11.2018, 8:04

Голова Дівичківської ОТГ Тимофій Девко: Через небажання молоді працювати на селі з кадрами склалася катастрофа

13.11.2018, 8:14

Блоги

Андрій Нєбитов (заступник начальника поліції Київщини): Криміногенна ситуація в області покращується

19.11.2018, 16:41

Андрій Єременко

Андрій Єременко (засновник соціологічної компанії Active Group) : проблема пасажирського транспорту на Київщині нікуди не зникла

19.11.2018, 9:27

Ярослав Добрянський (депутат Київоблради): Довіра до інформації, яка надходить через віртуальний світ, невиправдано висока

16.11.2018, 10:23

Геннадій Дикий (мер Білої Церкви): Збереження стану річки Рось є важливим завданням для держави

16.11.2018, 9:09

Ігор Коча (громадський активіст, Біла Церква): Транспортна реформа – реалії та завдання на прикладі найбільшого міста Київщини

15.11.2018, 16:47

Володимир Гайдамачук (активіст): Якщо твій друг – сепаратист, то хто ти?

13.11.2018, 18:01

Євгенія Антонюк (Начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради): Коли місто гарне – в людей з’являється потяг до мистецтв

12.11.2018, 16:42

Андрій Коркач (депутат Переяслав-Хмельницької райради): Новий голова Київської ОДА працює серед людей

10.11.2018, 13:31

Олександр Терещук (голова Київської ОДА): Наступний 2019 рік стане роком дітей-сиріт

08.11.2018, 10:37

Олег Любімов (директор Київського ЦРМС): Зупинити децентралізацію не вдасться. Навіть народним депутатам

07.11.2018, 12:05