Міський голова Переяслава Тарас Костін: Ми готові на руках носити інвестора з екологічними проектами

18.05.2018, 8:06

Тарас Костін Тарас Костін

Кореспондент інформаційного порталу "Моя Київщина" поспілкувався з міським головою Переяслава Тарасом Костіним з приводу формування майбутньої ОТГ, розвитку медицини та реалізації міжнародних проектів

- Наскільки привабливим можна вважати Переяслав для інвесторів, враховуючи досить значну відстань до столиці?

- Я б не сказав, що ми знаходимося від Києва надто далеко. Наше місто є цікавим для інвесторів. Загалом, нам вкрай потрібні інвестиції, і бажано, щоб вони були екологічно чистими. На території нашого району працює німецька компанія «Костал Україна», там працевлаштовано понад 1 000 працівників. Саме таких інвесторів ми дуже чекаємо і готові буквально носити їх на руках. Депутатський корпус буде тільки «за». А інвестиційний клімат – сприятливий, адже є порозуміння з радою.

До речі, зараз ми почали проводити конкурси на земельні ділянки, які десятиріччями пустували і не приносили прибутку місту. Вони виставлені на відкриті торги, тому той, хто надає кращу пропозицію, отримує право оренди. Наразі підприємець, який виграв конкурс, планує зведення багатоквартирного будинку в місті, чого не було понад тридцяти років.

- Яких інвесторів Ви хотіли б бачити в місті найближчим часом?

- Інвесторів, які будуть розвивати інфраструктуру міста і туристичний потенціал. Це – будівництво готелів, розважальних комплексів, які будуть цікаві для гостей міста.

- Яка орієнтовна кількість туристів відвідує Переяслав щороку?

- У мене точних даних немає, але цифра сягає 200-300 тисяч. В основному йдеться про вітчизняних туристів, але зустрічаються й іноземні групи. Ми розуміємо, що ця цифра не така вже й велика, і знаємо, як її збільшити. У першу чергу, за рахунок покращення інфраструктури, будівництва декількох готелів більш високого рівня.

Музеїв у місті – дуже багато. Наразі є думки розвивати активний відпочинок у Переяславі, щоб туристам було цікаво тут залишитися в нас на декілька днів. Зокрема, мова йде про рибальство, зелений туризм, повітроплавання. Окрім того у нас через півтора місяці відбудеться міжнародний фестиваль «Рок Булава».

- Туризм – це дуже добре. А якщо говорити про промислові об’єкти?

- Ми готові спілкуватися з будь-яким інвестором, але бажано, щоб це було екологічно чисте підприємство. Як усі добре знають, у нас існує проблема з ТЕС: інвестор не зовсім коректно зайшов сюди. Але найближчим часом ТЕС почне працювати. Звісно, якщо буде диміти, то разом з громадою ми робитимемо все, щоб підприємство не працювало. А якщо вони дійсно дотримаються всіх екологічних норм, теплова станція продовжить діяти.

- Є декілька запитань з приводу ОТГ. В районі вже сформовано дві громади. Чи поділяєте Ви ідею поділу району на частини?     

- Як і два роки тому, так і зараз я вважаю, що сільським радам району потрібно було об’єднатися навколо однієї громади. На той момент спільної думки не було і цей процес призупинився. Згодом було вирішено створювати 4-5 громад в межах району, а наразі цей процес триває. На базі Переяслава, сподіваємося, ми зможемо разом із навколишніми селами створити міську громаду.

- А скільки сіл має ввійти до складу майбутньої ОТГ?

- Наше місто опоясує дві сільради, які не дають нам можливості рухатися далі. Напевно цим селам не хочеться змін, їх наразі все влаштовує. Вони хвилюються, що після приєднання до міста, у них нічого не залишиться. Так, на території Гайшинської сільради знаходиться потужне підприємство «Нібулон», декілька АЗС, тому вони мають потужний бюджет та не хочуть об’єднуватися. А Переяслав зараз буквально задихається, нам потрібно розширюватися.

- Який наразі бюджет Переяслава, та яка його частина в цьому році піде на розвиток інфраструктури?

- Цього року бюджет міста складає разом з усіма субвенціями 305 млн грн. З них на розвиток інфраструктури буде спрямовано близько 25 млн грн. Ці кошти, в першу чергу, підуть на утеплення ЗОШ №5 та №7, будівництво тротуарів, реконструкцію двох центральних парків міста, водовідведення і будівництво кількох нових доріг.

- Не так давно у прокуратурі Київщини повідомили про винуватців у розкраданні коштів на реконструкції парку в Броварах. Які дії будуть проведені зі сторони міськради, аби не допустити дерибану коштів у Переяславі?

- Ми постійно це здійснюємо, бо являємося замовниками проектів. У нас є спеціальна служба контролю, тому за це не хвилюємося. Звісно, підрядники іноді не зовсім добросовісно здійснюють свої обов’язки. Коли кошти виділяються з обласного бюджету, то там набагато важче контролювати, тому що виконавець робіт призначається обласною адміністрацією. А наразі замовником всіх робіт виступаємо ми, тому контроль і якість виконання робіт буде контролюватися.

- На вулицях міста досить багато безпритульних собак. Як ви боретеся з цією проблемою?

- Зараз їх на вулицях міста стало значно менше, але це не через те, що ми їх знищуємо. Ми почали фінансування півроку тому програми стерилізації тварин, роздали кожному жителю міста флаєр з гаслами «Я стерилізую» та «Роздільне сміття». І це дало свій результат. У місті діє послуга з безкоштовної стерилізації тварин для малозабезпечених сімей, те ж саме ми робимо з безпритульними тваринами. Також ці собачки отримують необхідні вакцини, чіпуються і після цього повертаються в соціум. 

З приводу сміття хочу додати, що є позитивні зрушення в питанні його сортування. У нас є організація, яка займається розподілом сміття на пластик, папір та скло, а потім його реалізує. Також в місті діє чотири прийомні пункти, де люди можуть самостійно здати відсортоване сміття й отримати від цього маленький, але вірний прибуток. Органічні відходи ми вивозимо на полігон.

- Хотілося б почути Вашу думку з приводу медичної реформи. Як проходить процес із впровадженням сімейної медицини?

- У нас існує проблема з укладенням договорів на медичне обслуговування, трохи відстаємо від інших. Зараз є близько трьох тисяч підписаних договорів з сімейними лікарями в місті та районі. Напевно, це пов’язано з низькою інформатизацією населення, тому ми будемо над цим працювати.

- Переяслав належить до Лівобережного госпітального округу. Згідно з планом в місті буде розташована лікарня інтенсивного лікування першого рівня, а не другого. Вас не бентежить заниження статусу міської лікарні як такої?

- Ми переймалися з даного питання. На різних рівнях відстоювали право на отримання статусу лікарні другого рівня. Але для розподілу є загальновизнана методика, тому ми не можемо їй суперечити.

- А яка ситуація із кадровим забезпеченням лікарів?

- Серед лікарів багато пенсіонерів, а молодь через зрозумілі причини намагається виїхати до Європи. Але в нас є декілька напрацювань, як «заманити» молодих та перспективних фахівців до себе. Зокрема, думаємо над забезпеченням медиків службовим житлом.

- Чи ведеться у Вас співпраця з міжнародними інституціями?

- Ведемо співпрацю з ПРООН (Програма розвитку ООН, - ред.), U-LEAD, з ними було реалізовано багато проектів в минулих роках. Зокрема по ОСББ, енергозбереженню та встановленню відеонагляду в місті. Наші камери фіксують автомобільні номери на в’їздах в місто, що дало можливість  поліцейським спіймати більше десяти грабіжників.

Наразі в поліції штат не повністю укомплектований, є велике навантаження на слідчих. В мене є бажання десь за місяць-два запровадити муніципальну варту. Вони будуть забезпечувати громадський порядок, боротися з тими, хто неправильно паркується та ставить автомобілі на зелених зонах.

А загалом, як би ми не жалілися на погану владу, президента, але я вважаю, що все – в наших руках. У місцевого самоврядування є повноваження, відповідальність та фінанси. Тому все залежить від кожного українця, який є частиною громади.

Читайте також:

Тарас Костін
Святкування Дня перемоги у Переяславі

Новини

В Ірпені створюють мурал за мотивами Незнайки (ВІДЕО)

17.08.2018, 21:33

Дороги Білоцерківщини патрулюватимуть ще 40 новоспечених поліцейських

17.08.2018, 20:34

У Немішаєвому стартувала виставка агроінновацій «Smart Field Days»

17.08.2018, 19:52

У Вишгороді викрали два велосипеди за 70 тисяч гривень

17.08.2018, 19:24

У Білій Церкві вщент згорів "Mercedes" С-класу

17.08.2018, 18:59

Гречка рівень "Бог": у Білій Церкві роздавали цукор з фотографією кандидата

17.08.2018, 18:34

Масштабна ДТП заблокувало рух потягів на Київщині

17.08.2018, 18:06

Анна Дурицька з Білої Церкви стала третьою Міс Україна Всесвіт 2018

17.08.2018, 17:41

Нардеп Сергій Рибалка задекларував нерухомість на Київщині вартістю понад 30 мільйонів

17.08.2018, 17:16

Під Борисполем товариство незаконно "заграбастало" 41 гектар лісу

17.08.2018, 16:51

Аналiтика

Хто і навіщо підпалює Вишневе

17.08.2018, 14:35

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Віталій Костенко

17.08.2018, 12:42

Чому олігарх Хмельницький вирішив прикрити "Біофарму"

17.08.2018, 8:17

Президент бігового клубу "Науковець" Андрій Блануца: На наступний Петропавлівський півмарафон плануємо зібрати 2000 учасників

16.08.2018, 8:05

Київщина пам'ятає: бійці 11-го батальйону територіальної оборони "Київська Русь" Єрмаков Євген та Онікієнко Олег

15.08.2018, 17:35

Тарифи на газ: коли населенню Київщини очікувати підвищення цін

15.08.2018, 11:40

Київщина пам'ятає: боєць 11-го батальйону територіальної оборони "Київська Русь" Олександр Гуменюк

15.08.2018, 8:20

Кому вигідно знищити Київський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

15.08.2018, 8:04

Григорій Карнаух

Як через корупціонера з Переяслава може постраждати ціле місто

14.08.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 57-ої окремої мотопіхотної бригади Геннадій Логвин

13.08.2018, 15:29

Блоги

Богдан Пушак (в.о. директора театру ім. Саксаганського): Звернення до колективу театру та громадськості

16.08.2018, 18:54

Ярослав Добрянський (депутат Київської облради): Фініта ля комедія

15.08.2018, 11:28

Іван Лукеря (експерт РПР): Киїщина серед лідерів по блокуванню децентралізації

10.08.2018, 9:48

Максим Запаскін (депутат Київоблради): Хто відшкодує білоцерківцям податок на землю?

09.08.2018, 10:33

Олена Григоренко (журналіст): Дорога гніву: як я з’їздила в Ірпінь

03.08.2018, 17:32

Роман Дяченко (громадський діяч): Уся "журналістика" Гришина закінчується там, де з’являється фінансовий інтерес

02.08.2018, 11:39

Микола Неділько (депутат Васильківської міськради): Губернатор Горган робить ставку на екс-регіонала Сабадаша

02.08.2018, 10:03

Микола Спірідонов (політичний експерт): Як білоцерківські чинуші народного депутата Мепарішвілі підставили

02.08.2018, 9:04

Михайлина Скорик (мешканка Ірпеня): Підозрюваний Христюк: чому чоловік Вікторії Сюмар має відповісти за зроблене в Ірпені

01.08.2018, 12:21

Юрій Бобровнік (екс-заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА): Звільнення Якименка - подія року

01.08.2018, 11:35