Тисячі ошуканих: як Вишняков йшов до створення ірпінського "Еліта-центру"

08.06.2018, 8:05

Ігор Вишняков завжди був звичайним шахраєм Ігор Вишняков завжди був звичайним шахраєм

"Моя Київщина" продовжує вивчати діяльність пристоличних забудовників. Однією з найбільш яскравих постатей - попередник нинішнього мера Ірпеня Володимира Карплюка - Ігор Вишняков, який відомий своєю будівельною аферою "Білдгрупменеджмент, а також знаний й іншими "відносно чесними" способами відбирання грошей у інвесторів. Це дало йому змогу виїхати до Іспанії, забезпечивши собі безбідну старість

За своїми масштабами діянь Вишняков не сильно поступається Карплюку та його "молодій команді", яка вже "напрацювала" на кілька десятків кримінальних справ. Інша справа, що жодна зі справ по чинному меру поки не трансформувалася в жодний обвинувачений вирок судді. Власне, та ж ситуація і з колишнім секретарем Ірпінської міськради Вишняковим: вже минуло 10 років з початку реалізації деяких з його схем, а по ньому досі немає жодного вироку. Зокрема, йдеться про підозри у розкраданні та відмиванні грошей за допомогою підконтрольних йому товариств ТОВ "Гарант - Житло" (код ЄДРПОУ 33800949), ТОВ "УКРАГРОМАШСЕРВІС 2" та ТОВ "ГАРАНТ БЕТОН". Величезні кошти в період з 2008 по 2014 рік заходили на ці компанії і зникали. Відбувалося це наступним чином: у банках брався кредит під цільове використання. Гроші дерибанилися, відмивалися, а кредит не повертався. Ось кілька прикладів.

У 2007 році Вишняковим за поручительства свого тестя Пікулика В.С. в ПАТ "Енергобанк", ним було отримано кредит на суму 2 млн грн. з цільовим призначенням купівля корпоративних прав ТОВ "Украгромашсервіс 2". Цей  кредит так і не був повернутий.

У 2008 році ТОВ "Гарант-Житло" за поручительства Вишнякова отримано кредит в ВАТ "ВТБ Банк" теж в розмірі 2 млн, але вже доларів США, з цільовим призначенням - купівля бетонозмішувальної установки, яка належить в даний час ТОВ "Гарант Бетон". Як і попередній кредит, цей також ніхто повертати не збирався. Далі більше: у 2008 році Вишняковим особисто в ПАТ "ВТБ Банк" отримано кредит в розмірі 1,5 млн доларів США. Цільове призначення цього разу заначалися як "на власні потреби". Кредит не повернутий...

У 2009 році ТОВ "Гарант-Житло" отримало в ПАТ "Енергобанк" кредит у розмірі 4 млн грн, в якості забезпечення якого було передано особисте майно сторонньої особи Халаберди Євгена. Цього чоловіка Вишняков обіцянками партнерської співпраці залучив до схеми заволодіння коштами. Але як то кажуть: "обіцянка-цяцянка" і Вишняков цей кредит так і повернув.

В тому ж 2009 році ТОВ "Гарант Бетон" отримав в ПАТ "Енергобанк" ще один кредит на суму 8 грн. Як можна знову здогадатися - кредит не повернутий.

Окрім "розводу" банків за допомогою своїх кишенькових ТОВ, Вишнякова звинувачують у тому, що він часто використовував людей, яким обіцяв величезні прибутки, частку в бізнесі і т.д.

Так, упродовж  2008-2009 року Вишняков вийшов на нові схеми: наприклад, виманив у Сергія Завалідрова земельні ділянки у селі Мироцьке Києво-Святошинського району. Ці ділянки, які належали Завалідрову та членам його родини, вибули з його користування і земельна ділянка площею 2,059 га була оформлена на ТОВ "Гарант Бетон". За неї з власником не розрахувалися. Ще одна ділянка ділянка площею 3 га була передана в заставу ПАТ "Енергобанк" по фінансових зобов’язаннях, як додаткове забезпечення. Але на цьому Вишняков не зупинився і, обіцяючи партнерську співпрацю та дивіденди, вмовив  Завалідрова передати у якості застави до ПАТ "Енергобанк" власні земельні ділянки та отримати кредит на суму 7,5 грн. Ці гроші (як частку в майбутньому бізнес-проекті, про який так солодко "співав" Вишняков) Завалідров передав Вишнякову. Той, як тільки заволодів коштами, розіграв конфлікт з Завалідровим, а кредит, який довгий час був прострочений, обріс процентами та штрафами, що досягли цифри у 12 млн грн. Цей кредит неймовірними зусиллями Завалідров погасив у грудні 2013 року. Вишняков же не повернув ні копійки.

Ще одна історія відбувалася упродовж 2008-2009 років. Вишняков, обіцяючи вигідну партнерську співпрацю, прихопив землю Юрія Васкевича, який, виступаючи майновим поручителем, передав земельні ділянки в селах Северинівка та Гавронщина Макарівського району як заставу до того самого ПАТ "Енергобанк". Після чого на підконтрольних осіб (Балинський С.Г., Біба М.О., Ярмоленко В.В.) за поручительства Вишнякова було оформлено 3 кредита на загальну суму 36 млн грн. Ці кредити позичальниками не повернуті. У 2014 році майновий поручитель Васкевич для погашення зобов’язань передав земельні ділянки до ПАТ "Енергобанк", і в даний час розпочав судову процедуру стягнення грошових коштів з позичальників в порядку регресивних вимог. Але Вишняков не витрусив зі своїх кишень нічогісінько.

Уже в 2011 рокці ТОВ "Гарант-Житло" (код ЄДРПОУ 33800949) було доведене до банкрутства: бюджет недоотримав обов’язкові платежі, контрагенти, які поставили матеріали, були фактично "кинуті": з ними ніхто не розрахувався. Але враховуючи, що на ринку нерухомості та будівництва торгівельна марка ТОВ "Гарант-Житло" вже була відома та пізнавана, було створене нове підприємство (до речі, над назвою не особливо попрацювали - просто прибрали тире) ТОВ "ГАРАНТЖИТЛО" (код ЄДРПОУ 37547792), яке продовжило "славну" роботу попередника.

Користуючись тим, що підприємство займало монопольне становище на ринку генпідрядних послуг, а також мало значний обіг грошових коштів, його реальні власники на цьому тлі здійснювали залучення позик, які пізніше не повертали, фактично привласнюючи значні суми грошових коштів.

Кошти пішли на будівництво садиби Вишнякова в Ірпені по вул. Українська, 14-а, купівлю та утримання маєтку в Іспанії у місті Марайра, зведення парку автомобілів преміум-сегменту (BMB, Mersedes, Porshe, Rang Rover, Jaguar) витрати на казино, шкідливі звички та подорожі. Пікулик зумів створити агрокомпанію, яка нині спокійно працює в селі Македони Миронівського району.

Маючи значний капітал, Вишняков використав кошти для політичної діяльності: був обраний депутатом до Ірпінської міської ради від "карплюківської" партії "Нові Обличчя". Отримавши підтримку мера Ірпеня Карплюка, Вишняков, починаючи з 2014 року, організував через підставних осіб будівництво ЖК "Благодатний", який за маштабами ошуканих інвесторів цілком можна прирівняти до горесвісного столичного "Еліта-центру". До речі, подейкують, що з Карплюком у них досі збереглися доволі тісні стосунки, хоч сам мер Ірпеня це заперечує. Але наближені до нього персони розповідають, що коли Карплюк утікав від чергових кримінальних справ до Іспанії, то гостював він якраз у Вишнякова. 

Позиціонуючи себе успішним бізнесменом-будівельником та хизуючись своєю дружбою з Карплюком із залученням массованої рекламної компанії, Вишняковим організований маштабний збір грошових коштів на будівництво багатоквартирних житлових будинків:

ЖК «Алфавіт» - замовник ТОВ «БГМ ЛТД» термін здачі в експлуатацію минув в 2015 році;

ЖК «Южний» - замовник Дяковський Р. – термін здачі минув в 2017 році;

ЖК «Панорамний» - замовник Кіраковський М.В. – термін здачі минув в 2016 році;

ЖК «Княжий Двір» - замовник Кіраковський М.В.- будівництво завмерло і строки постійно зміюються;

ЖК «Панорамний 2» - замовник Зібарєв А. – будівництво триває з 2014 роки, строки не визначені.

Будівництво цих об’єктів здійснюється всупереч містобудівним умовам з перевищенням поверховості, без технічних умов на газ, воду та електроенергію. Грошові кошти від продажу квартир на сотні мільйонів гривень, подейкують, фактично виведені на іспанські рахунки сім’ї Вишнякова, що і призвело до дефіциту бюджету будівельних обєктів та їх "збитковості".

Зараз Вишняков, перебуваючи навіть в іншій країні, фактично продовжює свою незаконну дільність в Приірпінні. Водночас тисячі людей досі не можуть дочекатися своїх квартир і перебувають без даху над головою. А Вишняков спокійно сидить в Іспанії сподіваючись, що вдасться пересидіти до "кращих часів". На жаль, правоохоронці скрізь пальці дивляться на подібні махінації...

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читайте також:

Олексій Кулагін

Новини

Тиск на батьків, щодо сплати коштів державним школам є неприпустимим, - Міносвіта

14.08.2018, 11:38

У Бучі нечистоти уже два роки отруюють озеро

14.08.2018, 11:14

Працівники "Борисполя" порпаються у речах пасажирів (ВІДЕО)

14.08.2018, 10:50

На Київщині пройде Чемпіонат Європи з мотокросу

14.08.2018, 10:27

Обмніняти пиво і сигарети на сік і банани: "здорова" акція в Борисполі

14.08.2018, 9:56

У Броварах насильно утримували людей у реабілітаційному центрі

14.08.2018, 9:30

Жителі Київщини скаржаться на новий вид шахрайства

14.08.2018, 8:38

У Вишневому волонтери влаштували для дітей похід до лісу

13.08.2018, 21:38

На Київщині вщент згоріла іномарка

13.08.2018, 20:25

У Немішаєвому відбудеться "Smart Field Days"

13.08.2018, 19:53

Аналiтика

Григорій Карнаух

Як через корупціонера з Переяслава може постраждати ціле місто

14.08.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 57-ої окремої мотопіхотної бригади Геннадій Логвин

13.08.2018, 15:29

Генерал Дмитро Ценов: поліція стає ближчою до громадян

13.08.2018, 13:37

Як Горган-Лялька віддав кадри Київщини голосу Медведчука

13.08.2018, 8:08

"Спочатку завод збудуй": селищна голова з Макарівщини відмовляє в допомозі хворій дитині

10.08.2018, 13:17

Київщина пам'ятає: боєць батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Азов" Микола Березовий

10.08.2018, 8:12

Війни білбордів: як Київщину заклеїли політичною рекламою

10.08.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої ОМБР ім. Чорних запорожців Михайло Щербань

09.08.2018, 13:13

Київщина пам'ятає: боєць 95-ої окремої аеромобільної бригади Віталій Галянт

09.08.2018, 9:12

Свобода слова: на Київщині триває сезон полювання на активістів

09.08.2018, 8:05

Блоги

Іван Лукеря (експерт РПР): Киїщина серед лідерів по блокуванню децентралізації

10.08.2018, 9:48

Максим Запаскін (депутат Київоблради): Хто відшкодує білоцерківцям податок на землю?

09.08.2018, 10:33

Олена Григоренко (журналіст): Дорога гніву: як я з’їздила в Ірпінь

03.08.2018, 17:32

Роман Дяченко (громадський діяч): Уся "журналістика" Гришина закінчується там, де з’являється фінансовий інтерес

02.08.2018, 11:39

Микола Неділько (депутат Васильківської міськради): Губернатор Горган робить ставку на екс-регіонала Сабадаша

02.08.2018, 10:03

Микола Спірідонов (політичний експерт): Як білоцерківські чинуші народного депутата Мепарішвілі підставили

02.08.2018, 9:04

Михайлина Скорик (мешканка Ірпеня): Підозрюваний Христюк: чому чоловік Вікторії Сюмар має відповісти за зроблене в Ірпені

01.08.2018, 12:21

Юрій Бобровнік (екс-заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА): Звільнення Якименка - подія року

01.08.2018, 11:35

Ганна Старикова (Голова Киїйвоблради): За тиждень відсоток виконання обласних програм зріс на 1,19%

30.07.2018, 16:43

Артем Крищенко (начальник Департаменту Нацполіції): Торгівля людьми – не менш страшний злочин, ніж убивство

30.07.2018, 16:17