Виконуюча обов’язки мера Українки Катерина Проценко: Хотілося б, щоб об’єднання громади відбувалося швидше

04.09.2018, 8:04

Журналісти порталу "Моя Київщина" поспілкувалися з виконуючою обов’язки міського голови Українки Катериною Проценко. Вона зайняла цю посаду після того, як колишній мер Павло Козирєв сам пішов з посади майже рік тому. Про те, що змінилося в управлінні містом після його відходу, які плани ставить перед собою нинішнє керівництво, та коли буде створено нову ОТГ на березі Дніпра у сьогоднішньому інтерв’ю

- Катерино Василівно, насамперед цікаво, що змінилося в місті після того, як Павло Козирєв залишив посаду міського голови?

- Команда залишилась працювати. Ми всі разом з Козирєвим прийшли в 2002 році і на сьогоднішній день ми продовжуємо втілення планів та проектів, які були розпочаті в минулому році. Що змінилося? Важко сказати. Є певні політичні моменти. У міській раді всього 26 депутатів і 9 політичних партій, і все не так просто. Ми переконані що в таких маленьких містах як Українка ніяких партій не повинно бути. Має бути мажоритарна система: люди в малих містах хочуть бачити не партійних діячів, а тих людей, які кожного дня мають вирішувати різні справи. Це не зовсім прийнятно, коли голосування в сесійній залі відбувається за вказівкою партійних лідерів з Києва. Місцеве самоврядування повинно бути насамперед для того, аби організувати якнайкраще, найпрозоріше і найвідкритіше надання послуг в місті. І саме в цьому пріоритети нашої роботи, які були завжди, починаючи з 2002 року. 

- Павло Козирєв пішов з посади одразу після того, як СБУ проводила обшуки в міськраді. Це збіг обставин? І у чому була причина обшуків?

- Наша команда працює в місті понад 16 років. І за цей час нашу діяльність, як і діяльність інших керівників українських міст, багато раз перевіряли. Це завдання правоохоронних органів.  А наше завдання - розвивати громаду, робити її спроможнішою та якісно надавати послуги.

А дострокове припинення повноважень Павла Генріховича з цим ніяк не пов'язано. Хоча управлінців з таким потенціалом дуже не вистачає сьогодні Україні!

- Ви були в складі команди Козирєва, тож розкажіть як виконком відреагував на його відставку?

- Звичайно болісно, адже пішов лідер, за яким гуртувалася громада та колектив. Але разом з тим я хочу дуже подякувати всім працівникам виконкому та колегам, які на сьогоднішній день підтримують мене і хочуть зберегти ті надбання, що ми зуміли зробити за ці 16 років. І не тільки зберегти, а й примножити і розвивати надалі. Мушу сказати, те що закладено Павлом в нашому місті, йде вперед і не зупиняється.

- Які досягнення Вашої команди за останні роки?

- Насаперед введено електронний документообіг, який було розпочато у 2007 році. В 2008 році ми пройшли сертифікацію відповідності до міжнародних стандартів ІSО 9001, а в цьому році її продовжили і перейшли на нову версію. Також у 2010 році, що було далеко не типовим для малих міст України, ми відкрили центр надання муніципальних послуг, в рамках якого було створено колл-центр. А коли нам дозволив закон, а саме у 2016 році, ми відкрили центр надання адміністративних послуг. Зараз ми продовжуємо працювати в цьому напрямку і незабаром відкриваємо нові послуги, які буде надавати наш виконком. Це паспорти для виїзду закордон і українські паспорти.  

- Коли відбудуться вибори міського голови Українки, чи йде до них підготовка і яка ситуація в місті із ОТГ?

- На сьогоднішній день всі листи, які необхідно, ми направили до Верховної Ради. Але з огляду на те, що невдовзі очікується об’єднання громад і створення об’єднання громади, то держава вважає наразі недоцільним проводити вибори просто міського голови і даремно витрачати гроші. Тобто прагне йти по напрямку об’єднання. Ми одні з найперших на Київщині надали рішення згідно перспективного плану тим селам, що ми хочемо створити громаду і стати центром ОТГ. На жаль те село, яке згідно закону має спільну з нами межу, поки що в процесі переговорів. Але ми дуже активно працюємо з усіма громадами, проводимо круглі столи, поїздки в громади, які вже об’єдналися, показуємо на прикладах, як це можна зробити.

Зараз ведемо переговори із Трипільською громадою - вона одна з найбільших сільських громад в Обухівському районі. Є діалог і ми відчуваємо, що невдовзі станемо об’єднаною громадою. Шість сіл – Трипілля, Халеп’я, Витачів, Жуківці, Верем’я, Щербанівка. Майже всі вони вже дали згоду на створення єдиної громади з центром міста Українка. Але оскільки закон дозволяє об’єднуватися тільки спільно по межі, а вона в нас тільки з Трипіллям, то ми трішечки відстаємо. Але хотілося б швидше.

- А чи плануєте Ви балотуватися на посаду мера Українки?  

- Звичайно планую. Коли я виходжу  в місто і бачу підтримку людей, це для мене є дуже важливим і надихає. Я бачу підтримку різних людей, як молоді так і старшого віку. Я вірю в те що можна об’єднатися і робити гарні справи в місті. Я щиро вірю в те, що спільними зусиллями з громадою все обов’язково складеться якнайкраще.

- Поясніть ситуацію із забудовами міста: був скандал з насипанням земель і будування на них будинків... Чому так і не реконструйована набережна?

- Набережна є окрасою Українки, улюбленою зоною відпочинку мешканців міста. Саме її благоустрій та створення спортивного парку і було закладено в основу розробки детального плану та надано громаді для обговорення. Головне питання - як знайти розумний баланс між розвитком інфраструктури і максимальним збереженням природних зелених зон. Я вважаю, що місто повинно самостійно та колегіально врегульовувати ці питання,  долучаючи до обговорення активних та небайдужих мешканців Українки.

Також хочу акцентувати увагу, що усі зауваження повинні бути обґрунтовані та аргументовані з точки зору економіки та стратегічного розвитку міста на майбутнє.

Дуже прикро, що втрутилися політичні сили, які дещо спотворили інформацію впорядкування міської Набережної. Та навряд чи хтось посперечається, що місту потрібен готель, адміністративні та допоміжні споруди спортивної інфраструктури і деякі заклади дозвілля. Але, де саме доцільно їх розмістити – вирішувати профільним фахівцям з проектування і громаді міста.

Сьогодні пропозиції погоджувальної комісії направлені розробнику проекту для врахування і невдовзі ми матимемо документ, який і ляже в основу реконструкції. 

- Які ще є проблеми в Українці, які треба кардинально змінювати?

- Це наступні вибори, які будуть поводитися в місті. Мені дуже б хотілося щоб вони проводилися за іншим принципом. Той закон, який був прийнятий і по якому ми проводили місцеві вибори в 2015 році, коли депутатів обирали за партійними списками, на жаль показав що за депутата 15-17 голосів віддавали по певних округах і він став депутатом. А люди зараз приходять і кажуть: "хто їх обирав"?...

Наступне, це звичайно ті повноваження і ті кошти, які даються під ці повноваження внаслідок проведення децентралізації і об’єднання. Поки що наше місто в повній мірі цього не використало. На сьогоднішній день вже протягом двох років є таке, що ПДФО зараховується до районного бюджету. Тобто ми, місто, яке вносить до районного бюджету 100 мільйонів, не отримуємо нічого взамін. Це несправедливо. Ми не можемо ці кошти пускати на розвиток міста, чого б дуже хотілося.

На наступний рік ми бачимо необхідність реконструкції міського стадіону. Ми вже зробили проект, пройшли експертизу і подалися на державний фонд регіонального розвитку. Оскільки вартість такого проекту становить 34 мільйони і коштів в міському бюджеті немає, ми дуже сподіваємося на державний фонд регіонального розвитку.  Також нагальною є добудова школи. Той проект який реалізується протягом трьох років, сподіваємося, що закінчимо в наступному році, оскільки це для нас є першочерговим завданням. Також уже в цьому році закінчуємо проектування нового дошкільного навчального закладу і теж плануємо податися в державний регіональний фонд розвитку.

Також є необхідність будівництва м’ясомолочного міського ринку, адже на сьогодні він перебуває у приватних руках і ми не маємо твердої надії, що його функція залишиться. Зараз також закінчуємо експертизу проекту даного ринку і розпочнемо роботи в наступному році.  

- Незабаром Українка відзначатиме день міста, яке свято цьогоріч передбачено для містян.

- Українка активно готується до святкування 51-ї річниці з дня заснування міста. Ми як і завжди цього року теж святкуємо три дні. Вже традиційним стало в нашій громаді що ми вшановуємо найкращих працівників міста, які кожного дня своєю працею роблять наше місто чистим, заможнішим. Для цього ми виділяємо окремий день – п’ятницю. Тобто ми святкування дня міста розпочинаємо в п’ятницю, 7 вересня, у приміщенні міської ради, де вшановуємо кращих наших працівників. Цим самим ми ще раз висловлюємо свою повагу до тих жителів міста, які роблять наше місто охайнішим.

Субота – це день, коли традиційно святкують день дворів. Фестиваль дворів цього року ми проводимо в тринадцятий раз. Це є особливою родзинкою святкування дня міста, оскільки в містах, особливо великих, сусіди, які проживають в багатоквартирних будинках навіть не знайомі одне з одним. І саме під час фестивалю дворів сусіди виходять у свої двори, знайомляться, обмінюються фото, традиціями кожної сім’ї, разом проводять свято, залучають дітей і людей старшого віку. Таким чином відбувається спілкування та налагодження дружніх стосунків. Девіз нашого міста - "в громаді – як в родині". І саме це свято як найширше його доповнює і робить особливим наше місто.

Другий рік поспіль під час фестивалю дворів ми будемо проводити голосування за громадський бюджет міста. В минулому році саме жителі міста голосували що вони хочуть зробити за рахунок міського бюджету в своєму дворі. Цього року ми будемо підбивати підсумки і всі 100% всі ці програми по громадському бюджету нам вдалося виконати. Громадський бюджет 2018 року ми направили на енергозбереження, прийняли відповідне рішення сесії в якому визначили той перелік робіт, який підпадає під програму енергозбереження і може бути проголосований під час наступного фестивалю дворів.

Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читайте також:

Заява Катерини Проценко

Новини

Фото з місця події

Під Києвом поліцейські затримали банду розбійників під час нападу на підприємця (ФОТО)

15.12.2019, 10:48

Фото з мережі Інтернет

В Ірпені біля залізничних колій знайшли двох дітей

15.12.2019, 9:12

Фото з мережі Інтернет

Прогноз погоди для жителів Київщини на 15-те грудня

14.12.2019, 21:48

Фото з мережі Інтернет

У Білій Церкві знайшли чоловіка, який пропав безвісти (ФОТО)

14.12.2019, 19:44

Фото з місця події

Начальник поліції Київщини Нєбитов взяв участь у Міжнародній конференції з антикорупційного питання

14.12.2019, 18:30

Фото з місця події

Президент Зеленський вшанував ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.2019, 16:59

Фото з місця події

У Борисполі 53-річна мешканка Запоріжжя розповсюджувала наркотики (ФОТО)

14.12.2019, 15:22

Володимир Зеленський

Зеленський призначив нових суддів на Київщині

14.12.2019, 13:43

Речові докази

На Київщині "накрили" наркотрафік з Південної Америки

14.12.2019, 12:13

Фото з мережі Інтернет

Зеленський вніс до ВР законопроект про внесення змін до Конституції

14.12.2019, 10:33

Аналiтика

А дим і нині там: чому в Богуславі бюрократія перемагає екологію

13.12.2019, 8:12

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Ківшовата Агро"

13.12.2019, 8:00

Фіаско Бондарева: чому розвалилася фракція Тимошенко в Київоблраді

12.12.2019, 8:00

Активістка з Медвина Олеся Спесивцева: молоді та дітям немає куди діватися і ми з цим боремося

11.12.2019, 8:00

Цукрова карта Київщини: від знищення до модернізації

10.12.2019, 8:00

Хабар не перешкода: як учень Яна Табачника відмазався від в'язниці і повернувся в Київську облраду

09.12.2019, 8:10

Відлуння громадянської війни: як іспанці сховалися в Таращі

09.12.2019, 8:00

Фоото з матчу "Колос" - "Дніпро-1"

Шикарний покер: як "Колос" помстився дніпрянам за поразку в першому турі

07.12.2019, 23:17

Найбільші латифундисти Київщини: "курятники", свинарі та іноземці

06.12.2019, 8:00

Голова Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов: Боротьба з організованою злочинністю – в пріоритеті

05.12.2019, 8:00

Блоги

Володимир Гайдамачук (активіст): Про ОТГ на Київщині і деструктивну роль Кабміну

13.12.2019, 20:30

Ольга Василевська-Смаглюк (народна депутатка України): Ініціювала зустріч з Андрієм Нєбитовим з приводу сумнівних забудов у Бучі

12.12.2019, 14:38

Дмитро Качура (журналіст): Як ЗаЖОП хоче підім’яти під себе Київську облраду

09.12.2019, 16:05

Сергій Шабовта (президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки): Ситуація з обстрілом машини депутата Соболєва – прогнозована

09.12.2019, 12:16

Вадим Кошель (екс-секретар Білоцерківської міськради): За регіонала Савчука проголосувало 25 реваншистів

09.12.2019, 11:20

Олександр Кучеренко (активіст): Шахраї під маркою облгазу

08.12.2019, 13:29

Варвара Чорноіваненко

Варвара Чорноіваненко (прес-секретар голови Київської ОДА у 2018-2019 рр): Волонтери роблять добрі справи за ідею

06.12.2019, 15:20

Руслан Кузьменко

Руслан Кузьменко (депутат Київоблради): Волонтери – люди, які не чекають слів подяки за свою допомогу

05.12.2019, 16:51

В’ячеслав Соболєв (депутат Київоблради): Наша сім’я потребує допомоги небайдужих громадян

05.12.2019, 12:19

Леонід Джужик (депутат Київської обласної ради): На Київщині буде створено футбольну Академію

05.12.2019, 9:10