Хто є хто в Київській облраді: ВО "Свобода"

13.09.2018, 8:15

Інформаційний портал «Моя Київщина» продовжує цикл про депутатські фракції у Київській обласній раді. Цього разу ми вирішили проаналізувати членів ВО «Свобода», які позиціонують себе великими патріотами та націоналістами

Якщо бути об’єктивним, то в Київській обласній раді члени ВО «Свобода» є чи не найменш заангажованими. Проте й серед них також є учасники корупційних схем та різноманітних скандалів. В обласній раді «Свобода» входить до так званої «опозиції більшості» на чолі з «Батьківщиною» - у них існують чіткі домовленості про спільні дії проти влади і часто це призводить до того, що фракція націоналістів голосує за вкрай неоднозначні рішення, які проштовхує голова облради Ганна Старикова та її патрон, одіозний керівник обласного осередку "Батьківщини" Костянтин Бондарєв.

Ігор Сабій

Ігор Сабій у 1995 році вступив у Подільську державну аграрно-технічну академію за спеціальністю "Лікар ветеринарної медицини". Але вчасно зрозумів, що в цій сфері своє покликання не знайде, тому вже через рік очолив Кам'янець-Подільський міський осередок Соціал-національної партії України - предтечі "Свободи". Після цього тривалий керував Хмельницькою обласною організацією Всеукраїнського об'єднання "Свобода", а з жовтня 2005 по квітень 2009 року працював на посаді начальника управління з питань внутрішньої політики Хмельницької облдержадміністрації.

У 2012 році Сабій став народним депутатом України VII-го скликання, а вже в 2015 – депутатом Київської обласної ради VII-го скликання, членом комісії з питань бюджету та фінансів.

Варто зазначити, що 2015 був складним для Сабія – проти нього було відкрито кримінальне провадження через участь в масових заворушеннях біля будівлі парламенту 31 серпня, які завершилися кидком гранати і загибеллю 4 бійців Нацгвардії.

Максим Запаскін

Максим Запаскін закінчив Oxford Brookes University та Лондонський City University після чого повернувся до України. Спочатку він працював комерційним директором ЗАТ "Промислові ресурси", пізніше ТОВ "Енерговпровадження", ТОВ "Енерго-Тех" у Білій Церкві та ТОВ "Промбуд" у Таращанському районі. Як стало відомо "Моїй Київщині", головний напрямок діяльності Запаскіна полягав у домовленостях з різними екологічними держустановами: чиновники закривали очі на різні не зовсім коректні кроки з боку бізнесу, який прикривав майбутній депутат. 

Політичний шлях Запаскіна розпочався у 2010 році. Тоді він став помічником голови фракції ВО "Свобода" у Білоцерківській міській раді Олександра Марченка. А на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року був обраний депутатом Київської обласної ради VII скликання.

Оскільки ще у 2008 році склав кваліфікаційний іспит та отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, протягом 2015 року Запаскін брав участь у захисті добровольців та учасників АТО, активістів від політичного переслідування, захисті політв'язнів, у тому числі неповнолітніх, які були протиправно затримані за участь у протесті проти незаконних змін до Конституції України.

До цього часу депутат є головою постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій, хоч його кар'єра й не була безхмарною. У минулому році прокуратура спільно з СБУ затримали Запаскіна на хабарі у 10 тисяч доларів. Тоді повідомлялося, що таку суму депутат вимагав від директора одного з підприємств Київщини за погодження екологічною комісією Київоблради проекту рішення щодо надання дозволу на користування надрами, а також за вжиття заходів щодо прийняття цього рішення на сесії облради. За інформацією ЗМІ, дане підприємство належить родині Суслових. Судове рішення по цій справі досі не винесено, адже "корупціонер у вишиванці" намагається всіляко затягнути процес.

Наталія Музиченко

Наталія Музиченко є членом комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної політики, та зовнішньоекономічних зв'язків, фінансового забезпечення розвитку області та інноваційно-інвестиційної політики. Вона балотувалася у 2015 році і стала депутатом Київської обласної ради VII скликання.

Наталія є депутатом від Білої Церкви, але активно опікуєтеся питаннями Києво-Святошинського району, і навіть стала ініціатором петиції щодо створення комунального підприємства пасажирських перевезень у даній місцевості. До слова, дане звернення таки набрало достатню кількість голосів, хоча поки на голосування не виносилося.

На сторінці "Онлайн-приймальня депутата обласної ради Музиченко Наталії Анатоліївни" у Facebook жінка красномовно зазначила "Наболіло – звертайтеся, докладу максимум зусиль, щоб допомогти!", і, судячи з дописів, поки що дійсно не сидить, склавши руки.

Вячеслав Хмельницький

Вячеслав Хмельницький — голова комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства і впровадження енергозберігаючих технологій. Родом з Білої Церкви. У 1993 закінчив Одеський інститут сухопутних військ. З 1999 року приватний підприємець і член партії ВО «Свобода». У 2010 року став єдиним депутатом-“свободівцем” у Білоцерківській міській раді, який потрапив туди за мажоритарною системою. У 2014 році - самовисуванець у Верховну Раду 8-го скликання. Зараз — приватний підприємець агенції нерухомості “ДОК”.

Згідно з декларацією, володіє двома квартирами, трьома нежитловими приміщеннями і Opel Astra 2004 року випуску; його дружина – однією квартирою, трьома земельними ділянками і житловим будинком; син – житловим будинком та двома земельними ділянками. Джерело доходу “свободівця” – підприємницька діяльність сім’ї. Власних грошових активів депутат не має, але комусь позичив 56 000 доларів.

До слова, Хмельницький - доволі цікавий персонаж. Він очолює комісію, через яку останнім часом протягують рішення, до яких вона не має жодного відношення. Наприклад, повноваження по Інституту післядиплимної освіти вчителів, якими мала б займатися освітня комісія, переклали на комісію Хмельницького, що наводить на думку "про договорняки".

Сергій Яременко

Сергій Яременко є членом комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства і впровадження енергозберігаючих технологій. Родом з Білої Церкви. У 1992 році закінчив Білоцерківський технікум м’ясної та молочної промисловості. З 2003 — приватний підприємець. У 2015 році був обраний до Київської обласної ради 7-го скликання. Він - єдиний депутат облради з професійно-технічною освітою. Попри те, що він не має військової освіти, пішов на фронт. 

Згідно з декларацією, працює офіцером відділу у військовій частині А0105. Будь-яка інформація про майно в декларації відсутня.

Ігор Домбровський

Ігор Домбровський - громадський діяч, голова ІР ГО «Самозахист» в Ірпені. У ВО «Свобода» член комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції.

Працював помічником-консультантом депутата Київської облради 6-го скликання Богдана Бенюка і депутата ВРУ 8-го скликання Олександра Марченка. Закінчив Київський Політехнічний Інститут та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У 2014-2015 служив у 72-ій окремій механізованій бригаді: пройшов бої за Маріуполь, Амвросіївку та Волноваху. У 2015 році його обрано до Київської обласної ради 7-го скликання. У 2016 році в Ірпінському суді представник партії "Нові обличчя" Вадим Янович зламав йому носа. Туди Домбровський прийшов як свідок у справі про переворот влади у Коцюбинському 8 квітня. Медики, які забрали його до травмпункту, діагностували у нього ще й струс мозку. Наразі Домбровський продовжує працювати депутатом Київської облради, займається  волонтерством.

Згідно з декларацією, володіє земельною ділянкою, квартирою та ЗАЗ Daewoo 2007 року випуску; його дружина — житловим будинком, земельною ділянкою та квартирою; батькам депутата належить два житлових будинки, дві квартири та дві земельні ділянки.

Євген Чубук

Євген Чубук - депутат Київської  облради. Уродженець Згурівки. У 2010 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського Міжнародного університету за спеціальністю міжнародна інформація. Став депутатом Згурівської райради 2010 року і був єдиним "свободівцем", який потрапив у раду. У 2010-2012 роках був менеджером зі зв'язків з громадськістю газети "Все про бухгалтерський облік". У 2013 році обіймав посаду бренд-менеджера виставкової компанії S-TEAM. Під час Євромайдану був активістом та волонтером-фотографом. Досить активно працює в рідному Згурівському районі - зокрема, запам'ятався боротьбою з земельними рейдерами. Також був головою Згурівською районної ради.

У 2015 році Чубук пройшов до облради, де очолив земельну комісію. У декларації вказано, що він досі «тимчасово не працює». Володіє однією квартирою і дев’ятьма земельними ділянками, дві з яких перебувають у співласності з дружиною. Загальна площа землеволодінь становить 95942 м2 і більшість з них набуті саме у 2016 році. Цього року Чубук офіційно ніде не працював і отримав матеріальну допомогу (у зв’язку з безробіттям) більше 30 000 грн за рік, та й цивільна дружина з’явилася в декларації тільки у 2017 році.

Сам Чубук стверджує, що є членом фермерського господарства, яке заснував його батько і що разом з ним він вирощує ягоди, овочі та фрукти. А земельні ділянки були куплені на кошти сім’ї й оформлені на нього. 

Дружина депутата — Марія Худякова — прокурор Згурівського відділу Бориспільської прокуратури. Безробітний депутат живе за її зарплату, яка становить майже 264 тисячі. Жодних заощаджень сім’я не задекларувала. Батько Чубука — теж депутат у Згурівській селищній раді. Очолює земельну комісію в раді. Засновник сільгосппідприємства "Чайка-2". Володіє, як і син, низкою земельних ділянок. 

Читайте також:

"Моя Київщина" поспілкувалася з Олегом Тягнибоком
Ярослав Добрянський
Наталія Бігарі

Новини

Фото з мережі Інтернет

В Ірпені напали на інкасаторів

17.11.2018, 13:35

Фото з мережі Інтернет

У Вишневому зросли ціни на гарячу воду

17.11.2018, 13:01

ПрАТ "Київобленерго" спростовує побиття пенсіонера працівниками компанії

17.11.2018, 11:54

Пожежа у селі Хотів

На Київщині палав будинок (ФОТО)

17.11.2018, 10:24

ДТП на Васильківщині

На Васильківщині сталася смертельна ДТП (ФОТО)

17.11.2018, 8:40

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині 17 листопада

16.11.2018, 21:24

У Яготинському дитсадочку замінять вікна

16.11.2018, 20:25

Фото з мережі Інтернет

В Ірпені залізничний переїзд закриють на ремонт

16.11.2018, 19:58

У Бучі пройшов міський етап фестивалю шкільного футболу (ФОТО)

16.11.2018, 19:34

В Яготині витратять 2 мільйони на дитячий будинок

16.11.2018, 18:56

Аналiтика

Київщина пам'ятає: боєць 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади В'ячеслав Кірічек

16.11.2018, 15:14

В Україні нарешті ремонтують дороги, про які не згадували десятки років

16.11.2018, 12:44

Київщина пам'ятає: майор медичної служби 6-го навчального артилерійського полку Віталій Вашеняк

16.11.2018, 9:44

Багатомільйонні борги за газ на Київщині: до чого тут дорогий Jaguar голови Київоблради Старикової

16.11.2018, 8:04

"Золотий ключик": хто наживався на батьківських коштах у Баришівці

15.11.2018, 8:04

Київщина пам'ятає: боєць 93-ої окремої механізованої бригади Віталій Благовісний

14.11.2018, 18:35

Проблемні забудови Київщини: експерти обговорили одне з найболючіших питань області

14.11.2018, 8:04

Голова Дівичківської ОТГ Тимофій Девко: Через небажання молоді працювати на селі з кадрами склалася катастрофа

13.11.2018, 8:14

Гра в легалізацію: У головній ролі — ЖК “Comfort house”

12.11.2018, 9:02

Жахливі дороги і транспорт, а також "Київоблгаз"-мародер: про які проблеми почув новий голова Київщини

12.11.2018, 8:00

Блоги

Ярослав Добрянський (депутат Київоблради): Довіра до інформації, яка надходить через віртуальний світ, невиправдано висока

16.11.2018, 10:23

Геннадій Дикий (мер Білої Церкви): Збереження стану річки Рось є важливим завданням для держави

16.11.2018, 9:09

Ігор Коча (громадський активіст, Біла Церква): Транспортна реформа – реалії та завдання на прикладі найбільшого міста Київщини

15.11.2018, 16:47

Володимир Гайдамачук (активіст): Якщо твій друг – сепаратист, то хто ти?

13.11.2018, 18:01

Євгенія Антонюк (Начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради): Коли місто гарне – в людей з’являється потяг до мистецтв

12.11.2018, 16:42

Андрій Коркач (депутат Переяслав-Хмельницької райради): Новий голова Київської ОДА працює серед людей

10.11.2018, 13:31

Олександр Терещук (голова Київської ОДА): Наступний 2019 рік стане роком дітей-сиріт

08.11.2018, 10:37

Олег Любімов (директор Київського ЦРМС): Зупинити децентралізацію не вдасться. Навіть народним депутатам

07.11.2018, 12:05

Артур Палатний (народний депутат України): звітую перед громадою Переяслава

06.11.2018, 14:05

Михайло Поживанов (екс-нардеп): чому не складається київська агломерація?

05.11.2018, 9:37