Дмитро Киришун (голова Аграрної партії Білоцерківщини): Задоволених медичним обслуговуванням на Київщині – немає

18.12.2018, 17:30

Нашу медицину можна назвати багатостраждальною. Я часто відвідую медичні заклади, отож дуже добре знаю їх реальний стан, так би мовити, зсередини. Повірте, серце розривається навпіл, коли бачу відчай в очах людей. Окремі з них відверто кажуть: ми приречені вмирати тільки через те, що не можемо заплатити за дороге лікування. Це реально страшно. Багато людей, хоча і потребують медичної допомоги, відмовляються від стаціонарного лікування. Бо день перебування в поліклініці обходиться в середньому до тисячі гривень! Знаю людей, які бояться викликати медиків додому, бо не вірять, що їм нададуть кваліфіковану допомогу. Не менш важливою складовою є умови, в яких пацієнт отримує медичні послуги. Адже від того, в якому стані знаходяться приміщення лікарні, поліклініки, амбулаторії, меблі та медичне устаткування, санітарні та побутові умови, залежить і ефективність лікування. А вони в нас досі залишаються зразком совковості в негативному значенні.  Якщо все це узагальнити, то чітко бачимо, чому в нашій державі така висока смертність. Скажу відверто: задоволених медичним обслуговуванням взагалі немає! Я не розкидаюся словами, а володію конкретними фактами. В Білій Церкві створені партійні осередки. Так от, наші партійці часто відвідують людей в квартирах, будинках, щоб з’ясувати, яка допомога їм необхідна насамперед. Як ви думаєте, що вони першочергово просять? Ліки від астми, сердечні, обезболюючі, проти тиску тощо. Загалом 70 відсотків коштів ми спрямовуємо на медичну допомогу!

Для певної категорії населення медикаменти – розкіш. Я знаю, що в окремих європейських країнах багатії сплачують високі податки, і їхні гроші розподіляють між тими, хто особливо потребує допомоги. Зважаючи на те, що в умовах децентралізації відповідальність за стан справ та утримання закладів охорони здоров’я нестимуть територіальні громади, наша міська партійна організація напрацьовує програму, план заходів та конкретних дій щодо поліпшення стану справ в медицині. Для вирішення актуальних проблем в медичній галузі при партійній організації створено Раду з охорони здоров’я. До її роботи залучаємо наукових працівників, викладачів навчальних закладів медичного спрямування, керівників та спеціалістів лікарняних установ, представників громадськості. Ми вже вивчили стан справ в медичних закладах міста і прийшли до висновку, що реформа проходить заради реформи, а основне її завдання – наближення якісних медичних послуг до пацієнтів практично відсутнє. Необхідним є зміцнення фінансової бази охорони здоров’я шляхом залучення додаткових надходжень від міжнародних організацій та грантів, коштів підприємців з подальшим зменшенням їх оподаткування тощо; створення сучасної ефективної системи екстреної та швидкої допомоги шляхом оновлення обладнання, устаткування, автомобільного парку та впровадження системи GPS-навігації на автомобілях швидкої допомоги; забезпечення виявлення захворювань на ранній стадії завдяки впровадженню культури їх профілактики; підсилення системи та фінансування первинної медичної допомоги із забезпеченням стовідсоткового переведення на принципи загальної практики сімейної медицини з впровадженням системи оцінки та контролю за якістю медичної допомоги, в т.ч. шляхом опитування пацієнтів; створення електронних баз даних пацієнтів (електронних карток), а також системи планування відвідувань профільних спеціалістів, що передбачає забезпечення медичних закладів сучасним комп’ютерним обладнанням; створення багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування з кваліфікованим медичним персоналом та сучасним обладнанням; запрошення молодих спеціалістів та перспективних фахівців для роботи в медичних закладах міста шляхом оголошення конкурсів на заміщення посад з укладанням контрактів з чітко сформульованими вимогами та можливостями заохочення.

Чому це так важливо? Бо децентралізація передбачає, що всі медичні установи будуть передані на баланс комунальної власності міста. І ми стикнемося з тим, що весь фінансовий тягар – утримання медичних закладів, забезпечення їх медичним обладнанням, транспортом, заробітною платою ляже на місцевий бюджет. Нам треба порахувати всі потреби на медицину з огляду на те, яку кількість людей обслуговують лікарні Білої Церкви. Приміром, чим має бути забезпечений медичний заклад, який обслуговує 10000 пацієнтів. Скільки в середньому операцій проводиться в хірургічному та інших відділеннях. Важливо також знати, скільки треба реально спеціалістів для обслуговування хворих. Ніхто поки що цього не робить на місцях! Зараз йде ручне управління. Сказали зверху урізати штати, скажімо, хірургічного відділення, і вони це роблять.

Дуже наболіле питання, як викорінити в медицині корупцію? На моє переконання, на місцях треба організовувати конкурси на заміщення посад сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів тощо. Вони мають пройти через кваліфіковані комісії. Якщо ми проводимо конкурс, значить, визначивши найліпшого спеціаліста, укладаємо з ним контракт на певний термін і відповідаємо за його кваліфікацію, його подальшу роботу. А оцінку роботи лікарю повинні давати самі пацієнти. Якщо він погано їх обслуговує, пишуть про це в спеціальній книзі. До неї заносять і позитивні відгуки. Таким чином, лікар постійно перебуває під контролем. Якщо той чи інший лікар "погруз" в негативних оцінках-відгуках, контракт з ним може бути розірваний. Це, повірте, буде ефективно. Бо, підкреслю ще раз, самі люди будуть впливати на лікарів. І, таким чином, змусять надавати якісні послуги, ставитися до пацієнтів шанобливо, толерантно. Тут, водночас, виникає й інший аспект. Нам треба на місцях шукати, підбирати кадри, щоб було з кого вибирати.

Надавати невідкладну, екстрену медичну допомогу необхідно всім, хто її потребує. В тому числі і в стаціонарних медичних закладах. Де брати кошти? З міського бюджету! А лише потім, після надання допомоги, з’ясовувати, чи є у людини кошти на подальше лікування, оперативне втручання тощо. На підставі даних про пацієнта – його соціальний та матеріальний стан, наявність пільг та страхового полісу необхідно приймати рішення про виділення коштів з міського бюджету чи проведення лікування за рахунок хворого. Але невідкладна медична допомога має бути надана обов’язково і безкоштовно, адже питання йде про життя людини! Тобто, якщо вчасно не надати екстрену допомогу людині, яка її потребує негайно, це може привезти до летального випадку, чи втрати працездатності і навіть інвалідності. І в майбутньому держава буде сплачувати людині кошти за групу інвалідності. Також необхідно запроваджувати медичне страхування соціально незахищених верств населення за рахунок бюджетних коштів

Також варто зазначити, що основні недоліки в реформуванні охорони здоров'я - це відсутність чітко визначених цілей; постійний перегляд стратегії реформ; істотний вплив на прийняття рішень лобістських груп (фармкомпаній); низькі темпи реалізації; непослідовність та суперечливість дій.

Медична реформа повинна оцінюватися за одним критерієм: добре чи погано хворому та добре чи погано лікарю. Ми завжди йдемо від системи, а це неправильно. Нарешті ми повинні розвернути всю систему охорони здоров’я до пацієнта. Всі ми в житті стикаємося з медициною. Маємо усвідомлювати: здорова нація – економічно сильна держава.

Читайте також:

Новини

Фото з місця події

Обсервації – ні: українці з Балі сидять у "Борисполі" вже вісім годин (ВІДЕО)

30.03.2020, 14:51

Фото з мережі Інтернет

У Києво-Святошинському районі за добу поліція викрила два підпільні гральні заклади

30.03.2020, 14:19

Фото з мережі Інтернет

Обухівська РДА незаконно продала земельну ділянку вартістю понад 100 млн грн

30.03.2020, 14:00

Фото з мережі Інтернет

У Білій Церкві помер лікар-судмедексперт від COVID-19 (ВІДЕО)

30.03.2020, 13:39

Речові докази

В Ірпінському регіоні поліція вилучила "цікаву" знахідку у водія

30.03.2020, 13:24

Фото з місця події

У Вишневому п’яна водійка Audi влетіла під фуру (ВІДЕО)

30.03.2020, 12:48

Фото з мережі Інтернет

На Білоцерківщині "за гарячим слідом" затримали хатніх крадіїв

30.03.2020, 12:20

Фото з місця події

На Броварщині вогонь знищив житловий будинок (ФОТО)

30.03.2020, 11:45

Фото з мережі Інтернет

Дорога рибалка: на Бориспільщині чоловіки поплатилися автомобілем за браконьєрство (ФОТО)

30.03.2020, 11:30

Фото з мережі Інтернет

Поліція Київщини затримала киянина, який був у розшуку (ФОТО)

30.03.2020, 11:04

Аналiтика

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасної світової літератури

30.03.2020, 8:00

Фото з мережі Інтернет

Держекоінспекція на Київщині: коли чекати на реальну роботу, а не на корупцію та бездіяльність

27.03.2020, 8:00

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасних українських письменників

26.03.2020, 8:00

Яким було життя відомого українського журналіста та політика Івана Бокого

25.03.2020, 17:20

Колаж порталу "Моя Київщина"

Коронавірус і політика: хто очолив антикризовий штаб Київщини

25.03.2020, 8:08

Фото з мережі Інтернет

Супермаркети чи постачальники: хто займається мародерством

25.03.2020, 8:00

Арсен Аваков

Без тріумфу Авакова: що поки зупиняє створення поліцейської держави

24.03.2020, 8:07

Начальник Пенсійного фонду Київщини Василь Фатхутдінов: Більшість питань можна вирішити без особистих візитів

24.03.2020, 8:00

Карантин через коронавірус: як організоване дистанційне навчання на Київщині

23.03.2020, 8:00

Фото з мережі Інтернет

Вірус корони: чого насамперед боятися під час пандемії

21.03.2020, 8:58

Блоги

Василь Слободяник (начальник ГУ ДСНС України у Київській області): Палії сухої трави навесні наражають на небезпеку сусідів і їх помешкання

29.03.2020, 21:25

Андрій Нєбитов (начальник поліції Київщини): Без нагальної потреби не покидайте своїх помешкань

27.03.2020, 16:20

Леонід Глиняний (депутат Київської обласної ради): Разом з ТМ „Сквирянка” продовжуємо соціальну підтримку вразливих категорій населення

25.03.2020, 20:29

Микола Галушко (народний депутат, 98 округ): Я не займаюся показовою роботою

25.03.2020, 15:13

Олександр Мостіпан (засновник Групи компаній "Нива Переяславщини"): Час і обставини змусили нас розраховувати тільки на власні сили

25.03.2020, 10:25

Іван Окоєв (депутат Бучанської міськради): Про війну зі страшнішим паразитом за коронавірус

24.03.2020, 13:51

Олексій Давиденко (ексдепутат Київради): Конча Заспа приречена

24.03.2020, 8:17

Ольга Барсученко (активістка, Біла Церква): Про АТБ і мародерство під час карантину

23.03.2020, 14:51

Геннадій Дикий (міський голова Білої Церкви): Хто буде компенсувати людям збитки від карантину?

23.03.2020, 11:43

Єва Басіста (журналіст): Досить перетворювати Київщину на випалену Австралію

23.03.2020, 8:19