Політична гра чи боротьба з корупцією: що шукало НАБУ в Білій Церкві

11.01.2019, 10:09

Біла Церква вкотре опинилась в епіцентрі корупційного скандалу – детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки в мерії. Утім, як це часто буває, в цій історії є чимало підводних каменів. В хитросплетіннях даної справи розбиралася «Моя Київщина»

9 січня у сьомій ранку слідчі детективи НАБУ спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою провели обшуки у Білоцерківськькій міській раді  в межах розслідування у кримінальному провадженні за фактом придбання міською радою приміщення за ймовірно завищеною вартістю у 2018 році. Детективи не обмежились лише робочим кабінетом міського голови, а й обшукали приватний будинок Геннадія Дикого.  Підставою для обшуків стала сумнівна вартість угоди купівлі-продажу недобудованого приміщення, яке у подальшому мало б стати білоцерківським Центром надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, у серпні 2018 році Білоцерківська міська рада придбала будівлю незавершеного будівництва площею 4,4000 кв.м., що  розташована по вул. Театральна, 5 у центрі міста вартістю 24 мільйони гривень. Як раніше повідомлялося, кошти на придбання даного приміщення були виділені із державного бюджету.  Попри це будівлю придбали за кошти із місцевого бюджету, а субвенцію у сумі 24 мільйони гривень було спрямовано на ремонт шкіл, окремих спортивних майданчиків та скверів а також капітальний ремонт Горбатого мосту.

Проте ця угода купівлі-продажу із самого початку не обіцяла залишитись непоміченою з боку громадськості та ЗМІ. Хвиля невдоволення та закиди про корупційну складову цієї угоди чи не одразу поширилися містом. Тут варто зауважити, що будівля стояла роками та майоріла на просторах Інтернету як об’єкт, що продається за 700 тисяч доларів США. З огляду на вартість, не дивно що претендентів на купівлю недобудови було негусто.

Та зрештою місто заплатило за будівлю ще дорожче. Напередодні придбання міськрадою цієї недобудови, вартість її була значно меншою і  продавалася вонаміж фізичними особами за скромні 4,5 млн. грн. Із документів видно, що покупець Ходаківський Павло та Сокирко Наталія придбали її саме за такою ціною. Але є одне але: продавцем в даному випадку є ТОВ «Т.Р.К ТЕАТРАЛЬНИЙ» Сокирко Назар. І вочевидь це не однофамільці, а як зазначають певні джерела – чоловік і дружина.

Та як би там не було,  у громадськості постало питання, чому угода вартувала бюджету у 24 мільйони  замість 4,5 мільйони? Тим паче, що аби довести недобудову (76% готовності) до пуття, необхідні були ще додаткові декілька десятків мільйонів гривень. Вже тоді заявляв заступник міського голови Валерій Гнатюк, орієнтовна вартість проведення ремонтних робіт та реконструкції приміщення становитимуть 40-50 мільйонів гривень.

Щоб підтвердити або спростувати доцільність даної угоди тоді взялися представники громадської експертної комісії з перевірки діяльності органів виконавчої влади. Вивчивши документи, там з’ясували, що в договорі купівлі-продажі цієї будівлі від 4 липня 2018 року відсутнє згадування про експертно-грошову оцінку майна, яка мала б бути там обов’язково, а також те, що сума в 4 мільйона 437 тисяч 576 гривень 71 копійку складена тільки за поданням продавця довідки балансової вартості майна. Цей факт відсутності експертно-грошової оцінки вказує на ухиляння від сплати податків під час процедури купівлі-продажу, адже незалежна експертно-грошова оцінка яка зроблена від 10 липня 2018 року і складає 23 мільйона 955 тисяч 763 гривні малася б бути рівною до тієї, що повинна була бути під час продажу ТОВ «Т.Р.К. ТЕАТРАЛЬНИЙ» фізичним особам Ходаківському Павлу Михайловичу та Сокирко Наталії Григорівні, та мала б підтвердити обґрунтованість вартості даного об’єкту для придбання у комунальну власність територіальної громади міста Біла Церква.

Іншими словами, вартість даного об’єкту згідно договору купівлі-продажу від 04.07.2018р. не могла збільшитися до суми в 23 мільйона 955 тисяч 763 гривні, яка була зазначена через шість днів в незалежній експертно-грошовій оцінці від 10.07.2018р.

З огляду на ситуацію представники громадської комісії звернулись до депутата Київської обласної ради від «Свободи» та члена ради адвокатів Київщини Максима Запаскіна, аби той здійснив заходи щодо скасування рішення БМР від 30.08.18. Запаскін звернувся до адміністративного суду з заявою про заборону підписання договору купівлі-продажу та перерахування коштів з міського бюджету, але суддя ухвалив відмову у забезпеченні позову. Натомість цікаво, що одразу після обшуків у Геннадія Дикого на своїй сторінці у Facebook Максим Запаскін іронічно зазначив, що міського голову буцімто підставляють, мовляв, тому і ініціював звернення до суду аби "виправити ситуацію". А тому що до обшуків у мера Запаскін заявив, що відчуває свою провину. Всі одразу ж повірили депутату-адвокату, який, до речі, у квітні 2017 році був заарештований за хабарництво в розмірі 10 тисяч доларів прямо в будівлі Київської облради...

Разом з тим представники громадської експертної комісії з перевірки діяльності органів виконавчої влади намагалися переконати депутатів, що немає гострої необхідності придбання такого приміщення, тим більше в той період, коли ціни на нерухомість падають. Про це розповів голова даної експертної комісії Віктор Левицький: «Розуміючи що суди це довготривалий процес, ми також направили звернення у всі можливі інстанції: генпрокуратуру, НАБУ, регіональне СБУ. Після наших звернень до цих органів пройшло близько двох місяців і ось результатом стали обшуки у міського голови. Тут неозброєним оком видно махінації і з ПДВ і з рецензіюванням, яке робили заднім числом, підробкою документів. Що знайшли детективи невідомо, тому будемо очікувати результати слідства».

Зрештою і міський голова Геннадій Дикий, витримавши добу мовчання, зробив офіційну заяву на сайті Білоцеркіської міськради щодо обшуків НАБУ. Він запевнив містян, що «всі процеси підготовки, обговорення і прийняття рішень міською радою проводяться прозоро і гласно, нам нічого приховувати. Будь-хто може відстежити їх проходження, в тому числі використовуючи відеозаписи на офіційних інформаційних ресурсах міської ради. У разі необхідності ми готові додатково надавати інформацію всім зацікавленим, відповідно до чинного законодавства. Попередніх запитів щодо даного кримінального провадження до міської ради не надходило. На мій погляд, жодної необхідності проводити слідчі дії у такому вигляді - не було. Всю необхідну інформацію слідчим було надано, хоча вона є у відкритому доступі. Питання придбання приміщення для ЦНАПУ відкрито обговорювалося з 2016 року. Рішення міської ради, по якому порушено кримінальне провадження, прийнято відповідно до вимог чинного законодавства, а саме головне, воно прийняте для розвитку міста та покращення надання послуг жителям територіальної громади», – написав міський голова

Завищена у п’ять разів вартість горе-будівлі є фактом.  То ж слідство, сподіваємось, встановить яким чином мсто придбало будівлю, ціна котрої виросла швидше аніж гриби після дощу.

Інша справа – чому слідчі прийшли саме до Дикого, а не стали проводити комплексну перевірку міськради. Тим паче, що у кожного мера завжди є чудове пояснення своєї непричетності до рішення: міськрада – орган колегіальний, а отже відповідальність за рішення про передачу недобудови несе увесь депутатський корпус. А отже – не несе відповідальності ніхто.

Нащо ж було лякати Дикого? Це питання залишається відкрите. Єдине, що привертає увагу, це те, що останнім часом у Білій Церкві активізувалася боротьба за вплив на місто з боку групи олігарха Василя Хмельницького, який давно мріє вибити крісло з-під чинного мера. Хоча може те, що відбулося – просто збіг обставин, а НАБУ і САП вирішили все ж таки зайнятися боротьбою з корупцією. Але чомусь у це віриться слабко…

Микола Тицький, «Апостроф» 

Новини

Фото з мережі Інтернет

У Броварах учень молодших класів розпилив перцевий газ

21.03.2019, 20:21

Фото з мережі Інтернет

"Укравтодор" зробив перший крок до будівництва об’їзної дороги для Борисполя

21.03.2019, 19:58

Юрій Косюк

Прибуток "Миронівського хлібородукту" у минулому році знизився майже в половину

21.03.2019, 19:32

Фото з мережі Інтернет

Регулятор знайшов порушення в платіжках "Київоблгазу"

21.03.2019, 19:11

Михайло Гаврилюк

Народний депутат Гаврилюк купив позашляховик

21.03.2019, 18:48

Фото з мережі Інтернет

У Яготині невідомі вбили таксиста

21.03.2019, 18:21

Прокурори САП оголосили підозру ще двом причетним до розкрадання землі в Чабанах

21.03.2019, 17:55

Робочий візит Олександра Терещука до Микуличів

Будівництво школи в Микуличах обіцяють завершити до 1 вересня

21.03.2019, 17:33

У Бориспільському районі родину від загибелі врятували паски безпеки

21.03.2019, 17:11

На Київщині скоєно розбійний напад на директора торговельної фірми

21.03.2019, 16:45

Аналiтика

Київщина пам'ятає: боєць 72-ої механізованої бригади Олег Томашук

21.03.2019, 10:38

Хворобу можна перемогти: дитині з Київщини потрібна допомога

21.03.2019, 8:33

Київщина пам'ятає: боєць 81-ої окремої аеромобільної бригади Максим Ридзанич

20.03.2019, 9:34

Голова Київського обласного осередку "Батьківщина" Костянтин Бондарєв: Я би хотів керувати країною

20.03.2019, 8:04

Дороги Київщини: прірва бюджетних коштів та фактор на президентських виборах

19.03.2019, 8:33

Перший заступник голови Київської облради Володимир Майбоженко: Політики у нас на Київщині – велика дружна родина

18.03.2019, 8:04

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Нива Переяславщини"

15.03.2019, 8:04

Фото з мережі Інтернет

Доручення прем'єра: місцева влада має навести лад із тарифами

14.03.2019, 16:17

Врятуйте наші легені: як нищать життя і здоров’я жителям Переяславщини нахабні живодери

14.03.2019, 8:35

Голова Ставищенської РДА Володимир Репета: Податки - це стимул до децентралізації

13.03.2019, 8:15

Блоги

Надія Карпенко (голова ГО "Фонд громади Білоцерківщини"): цей день в історії

21.03.2019, 18:09

Леонід Глиняний (депутат Київської обласної ради): Здоровим бути модно!

21.03.2019, 15:43

Олександр Терещук (голова Київської ОДА): Проект бюджету розвитку області формується на основі проблем районів та потреб жителів Київщини

21.03.2019, 9:44

Володимир Гайдамачук (активіст): З життя бучанської «еліти» - на Лексусі і з боргами за комуналку

20.03.2019, 18:48

Юрій Задоя (журналіст, офіцер): Проти Чорної бригади поширили брехню

20.03.2019, 17:07

Геннадій Кривошея (народний депутат України): Слід подбати про дітей з інвалідністю і створити територіальний реабілітаційний центр

18.03.2019, 19:59

В’ячеслав Кучер (заступник голови Київської ОДА): Про проблему, яку роздуває Нафтогаз щодо скасування ПСО

18.03.2019, 18:25

Роман Доля (журналіст): Ярослав Добрянський - "збитий льотчик"

18.03.2019, 16:30

Володимир Карплюк (лідер партії "Нові обличчя"): I speak English, або як в Ірпені долають мовний бар’єр

16.03.2019, 12:30

Дмитро Ценов (начальник Нацполіції Київщини): Вітаю Вас, бійці-добровольці!

14.03.2019, 11:55