Політична гра чи боротьба з корупцією: що шукало НАБУ в Білій Церкві

11.01.2019, 10:09

Біла Церква вкотре опинилась в епіцентрі корупційного скандалу – детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки в мерії. Утім, як це часто буває, в цій історії є чимало підводних каменів. В хитросплетіннях даної справи розбиралася «Моя Київщина»

9 січня у сьомій ранку слідчі детективи НАБУ спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою провели обшуки у Білоцерківськькій міській раді  в межах розслідування у кримінальному провадженні за фактом придбання міською радою приміщення за ймовірно завищеною вартістю у 2018 році. Детективи не обмежились лише робочим кабінетом міського голови, а й обшукали приватний будинок Геннадія Дикого.  Підставою для обшуків стала сумнівна вартість угоди купівлі-продажу недобудованого приміщення, яке у подальшому мало б стати білоцерківським Центром надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, у серпні 2018 році Білоцерківська міська рада придбала будівлю незавершеного будівництва площею 4,4000 кв.м., що  розташована по вул. Театральна, 5 у центрі міста вартістю 24 мільйони гривень. Як раніше повідомлялося, кошти на придбання даного приміщення були виділені із державного бюджету.  Попри це будівлю придбали за кошти із місцевого бюджету, а субвенцію у сумі 24 мільйони гривень було спрямовано на ремонт шкіл, окремих спортивних майданчиків та скверів а також капітальний ремонт Горбатого мосту.

Проте ця угода купівлі-продажу із самого початку не обіцяла залишитись непоміченою з боку громадськості та ЗМІ. Хвиля невдоволення та закиди про корупційну складову цієї угоди чи не одразу поширилися містом. Тут варто зауважити, що будівля стояла роками та майоріла на просторах Інтернету як об’єкт, що продається за 700 тисяч доларів США. З огляду на вартість, не дивно що претендентів на купівлю недобудови було негусто.

Та зрештою місто заплатило за будівлю ще дорожче. Напередодні придбання міськрадою цієї недобудови, вартість її була значно меншою і  продавалася вонаміж фізичними особами за скромні 4,5 млн. грн. Із документів видно, що покупець Ходаківський Павло та Сокирко Наталія придбали її саме за такою ціною. Але є одне але: продавцем в даному випадку є ТОВ «Т.Р.К ТЕАТРАЛЬНИЙ» Сокирко Назар. І вочевидь це не однофамільці, а як зазначають певні джерела – чоловік і дружина.

Та як би там не було,  у громадськості постало питання, чому угода вартувала бюджету у 24 мільйони  замість 4,5 мільйони? Тим паче, що аби довести недобудову (76% готовності) до пуття, необхідні були ще додаткові декілька десятків мільйонів гривень. Вже тоді заявляв заступник міського голови Валерій Гнатюк, орієнтовна вартість проведення ремонтних робіт та реконструкції приміщення становитимуть 40-50 мільйонів гривень.

Щоб підтвердити або спростувати доцільність даної угоди тоді взялися представники громадської експертної комісії з перевірки діяльності органів виконавчої влади. Вивчивши документи, там з’ясували, що в договорі купівлі-продажі цієї будівлі від 4 липня 2018 року відсутнє згадування про експертно-грошову оцінку майна, яка мала б бути там обов’язково, а також те, що сума в 4 мільйона 437 тисяч 576 гривень 71 копійку складена тільки за поданням продавця довідки балансової вартості майна. Цей факт відсутності експертно-грошової оцінки вказує на ухиляння від сплати податків під час процедури купівлі-продажу, адже незалежна експертно-грошова оцінка яка зроблена від 10 липня 2018 року і складає 23 мільйона 955 тисяч 763 гривні малася б бути рівною до тієї, що повинна була бути під час продажу ТОВ «Т.Р.К. ТЕАТРАЛЬНИЙ» фізичним особам Ходаківському Павлу Михайловичу та Сокирко Наталії Григорівні, та мала б підтвердити обґрунтованість вартості даного об’єкту для придбання у комунальну власність територіальної громади міста Біла Церква.

Іншими словами, вартість даного об’єкту згідно договору купівлі-продажу від 04.07.2018р. не могла збільшитися до суми в 23 мільйона 955 тисяч 763 гривні, яка була зазначена через шість днів в незалежній експертно-грошовій оцінці від 10.07.2018р.

З огляду на ситуацію представники громадської комісії звернулись до депутата Київської обласної ради від «Свободи» та члена ради адвокатів Київщини Максима Запаскіна, аби той здійснив заходи щодо скасування рішення БМР від 30.08.18. Запаскін звернувся до адміністративного суду з заявою про заборону підписання договору купівлі-продажу та перерахування коштів з міського бюджету, але суддя ухвалив відмову у забезпеченні позову. Натомість цікаво, що одразу після обшуків у Геннадія Дикого на своїй сторінці у Facebook Максим Запаскін іронічно зазначив, що міського голову буцімто підставляють, мовляв, тому і ініціював звернення до суду аби "виправити ситуацію". А тому що до обшуків у мера Запаскін заявив, що відчуває свою провину. Всі одразу ж повірили депутату-адвокату, який, до речі, у квітні 2017 році був заарештований за хабарництво в розмірі 10 тисяч доларів прямо в будівлі Київської облради...

Разом з тим представники громадської експертної комісії з перевірки діяльності органів виконавчої влади намагалися переконати депутатів, що немає гострої необхідності придбання такого приміщення, тим більше в той період, коли ціни на нерухомість падають. Про це розповів голова даної експертної комісії Віктор Левицький: «Розуміючи що суди це довготривалий процес, ми також направили звернення у всі можливі інстанції: генпрокуратуру, НАБУ, регіональне СБУ. Після наших звернень до цих органів пройшло близько двох місяців і ось результатом стали обшуки у міського голови. Тут неозброєним оком видно махінації і з ПДВ і з рецензіюванням, яке робили заднім числом, підробкою документів. Що знайшли детективи невідомо, тому будемо очікувати результати слідства».

Зрештою і міський голова Геннадій Дикий, витримавши добу мовчання, зробив офіційну заяву на сайті Білоцеркіської міськради щодо обшуків НАБУ. Він запевнив містян, що «всі процеси підготовки, обговорення і прийняття рішень міською радою проводяться прозоро і гласно, нам нічого приховувати. Будь-хто може відстежити їх проходження, в тому числі використовуючи відеозаписи на офіційних інформаційних ресурсах міської ради. У разі необхідності ми готові додатково надавати інформацію всім зацікавленим, відповідно до чинного законодавства. Попередніх запитів щодо даного кримінального провадження до міської ради не надходило. На мій погляд, жодної необхідності проводити слідчі дії у такому вигляді - не було. Всю необхідну інформацію слідчим було надано, хоча вона є у відкритому доступі. Питання придбання приміщення для ЦНАПУ відкрито обговорювалося з 2016 року. Рішення міської ради, по якому порушено кримінальне провадження, прийнято відповідно до вимог чинного законодавства, а саме головне, воно прийняте для розвитку міста та покращення надання послуг жителям територіальної громади», – написав міський голова

Завищена у п’ять разів вартість горе-будівлі є фактом.  То ж слідство, сподіваємось, встановить яким чином мсто придбало будівлю, ціна котрої виросла швидше аніж гриби після дощу.

Інша справа – чому слідчі прийшли саме до Дикого, а не стали проводити комплексну перевірку міськради. Тим паче, що у кожного мера завжди є чудове пояснення своєї непричетності до рішення: міськрада – орган колегіальний, а отже відповідальність за рішення про передачу недобудови несе увесь депутатський корпус. А отже – не несе відповідальності ніхто.

Нащо ж було лякати Дикого? Це питання залишається відкрите. Єдине, що привертає увагу, це те, що останнім часом у Білій Церкві активізувалася боротьба за вплив на місто з боку групи олігарха Василя Хмельницького, який давно мріє вибити крісло з-під чинного мера. Хоча може те, що відбулося – просто збіг обставин, а НАБУ і САП вирішили все ж таки зайнятися боротьбою з корупцією. Але чомусь у це віриться слабко…

Микола Тицький, «Апостроф» 

Новини

Чоловік, який мав холодну зброю

У Білій Церкві затримали п’яного чоловіка із холодною зброєю

19.08.2019, 13:17

Фото бойовика терористичної організації "ДНР"

У Київській області затримали бойовика терористичної організації "ДНР"

19.08.2019, 12:48

Білборд Максиму Славинському у Ставищі

У Ставищі планують назвати площу на честь відомого політичного діяча

19.08.2019, 12:25

Фото з місця події

У Броварському районі молодий чоловік застрелив сусіда по гуртожитку

19.08.2019, 11:57

Фото з місця події

На Бориспільщині банда іноземців скоїла розбійний напад на будинок (ВІДЕО)

19.08.2019, 11:34

Фото з мережі Інтернет

США розкрили таємні документи про аварію на ЧАЄС

19.08.2019, 10:57

Фото з мережі Інтернет

У Баришівському районі водій помер під час перевірки документів

19.08.2019, 10:31

Фото з мережі Інтернет

В Ірпені забудовники не сплатили до міського бюджету майже 56 млн грн пайової участі

19.08.2019, 9:57

Фото з місця події

Смертельна ДТП на Гостомельському шосе: загинула жінка, двоє чоловіків у лікарні (ВІДЕО)

19.08.2019, 9:28

Фото з мережі Інтернет

У Броварах розшукують двох зниклих жінок: матір та дочку (ФОТО)

19.08.2019, 9:17

Аналiтика

Перемога "слуг": чому на 97 окрузі Різаненко програв вибори новачку

19.08.2019, 9:17

Столичне сміття у Баришівці

Сміття від столиці до Баришівки: кому вигідно закривати очі на екологічну катастрофу

19.08.2019, 8:00

Транспорт Київщини: чому чиновники «забили» на річкові перевезення

16.08.2019, 9:07

Фото з мережі Інтернет

Недореформована медицина: хто має право на отримання безкоштовних лікарських послуг

16.08.2019, 8:02

Сумна статистика: як зупинити зростання кількості ДТП на дорогах Київщини

15.08.2019, 8:00

"Слуга" Коломойського: як Ольга Василевська-Смаглюк посунула Москаленка

14.08.2019, 8:04

Тільки живи: як на Київщині прагнуть допомогти ветеранам АТО не перейти межу

13.08.2019, 8:04

Депутат від 95 округу: чим небезпечні забрендовані «слуги народу»

12.08.2019, 8:32

Вирубати Гайок: чому у знищенні дерев так і не знайшли винних

11.08.2019, 8:04

Анна Скороход

Перемога "слуг": як дружина біглого бізнесмена з Росії стала депутатом на окрузі Онищенка

09.08.2019, 17:36

Блоги

Юрій Бутусов ( головний редактор "Цензор.Нет"): Про те, як наркобарон Амос Дов Сільвер з легкістю утік від співробітників Служби безпеки України

17.08.2019, 16:14

Володимир Бондаренко (політолог): Як відпочинок у аквапарку в Броварах обернувся розбитою головою мого сина

15.08.2019, 9:00

Ольга Туній (кандидат у депутати по 93 округу): Дякую за підтримку рідному Переяславу!

14.08.2019, 17:55

Костянтин Єфименко (екс-міністр транспорту в уряді Азарова): Про стратегію розвитку групи компаній Трібо і Біофарма

14.08.2019, 17:14

Остап Семерак (міністр екології та природних ресурсів України): На Київщині з`явиться унікальний національний природний парк

12.08.2019, 19:17

Ірина Федорів

Ірина Федорів (Коцюбинське, журналіст): Грьобаний Ірпінь!

12.08.2019, 18:20

Руслан Майструк (голова Тетіївської ОТГ): Про межі міста Тетієва

12.08.2019, 12:36

Єва Басіста (журналіст): Як "слуги народу" забули про пенсіонерів

09.08.2019, 19:00

Михайло Бно-Айріян (губернатор Київщини): Сьогодні – вже рівно місяць як кручу педалі на новому велосипеді. активно і безперервно

09.08.2019, 10:18

Ольга Пустовгар (Ставищенський район, поетеса): Про закриття телеканалу "ГРАНТ"

07.08.2019, 11:59