У Міністерстві інфраструктури України обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква" (ФОТО)

21.01.2019, 9:59

Міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного" Міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного"

У середу, 16 січня, в Міністерстві інфраструктури України відбулася міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із посиланням на  сайт Білоцерківської міської ради.

У роботі наради, яка пройшла під головуванням керівника Офісу підтримки реформ Мінінфраструктури Олександри Клітіної, взяли участь представники Держприкордонслужби, Державної фіскальної служби, Міністерства інфраструктури, Київської облдержадміністрації, Білоцерківської райдержадміністрації, заступник міського голови Білої Церкви Валерій Гнатюк, керівництво КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс", компаній "Заммлер" та "Прогресстех-Україна", КП "Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви", авіаційні експерти та ін.  

Основною темою проведення даного заходу стало обговорення етапів, механізмів та практичних кроків щодо відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Адже це перше і найактуальніше завдання на шляху реалізації проекту створення міжнародного мультимодального логістичного хабу в Білій Церкві.  

Як зазначила радниця Міністра інфраструктури Олександра Клітіна, ринок авіації в Україні нині стрімко розвивається. У найближчій перспективі планується суттєве розширення мереж польотів та напрямів, що здійснюватимуть лоукостери.

"Біла Церква – чи не єдиний муніципалітет у нашій країні, який готовий підтримувати та розвивати аеропорт, вбачаючи в ньому високий рівень перспективності. Злітно-посадкова смуга аеродрому перебуває в належному стані та придатна для швидкого запуску cargo-операцій. Також значною перевагою є наявність залізничної гілки, яку паралельно можна відновити під мультимодальне сполучення. Фактично це і є пріоритет Національної транспортної стратегії, прийнятої Кабінетом Міністрів України", - зазначила Олександра Клітіна.

За її словами, даний проект є дуже цікавим для Міністерства, тому активізація співпраці з Європейським Союзом дозволила отримати ресурси для проведення попереднього ТЕО. Згідно з позитивною оцінкою експертів проекту ЄС AASSIST, аеропорт в Білій Церкві є перспективний, як сучасний мультимодальний транспортний вузол.

"Фахівці Мінінфраструктури спільно з експертами ЄС та міжнародними банками прийшли до спільного висновку, що для розвитку аеропорту першою передумовою має стати отримання аеродромом міжнародного статусу, відкривши пункт пропуску через державний кордон. Щоб залучити інвесторів чи кредитне фінансування, нам потрібно запустити тут операції", - наголосила очільниця Офісу підтримки реформ при Мінінфраструктурі.

Директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров підтримав колегу в даному напрямку, зазначивши, що аеродром "Біла Церква" в переважній більшості приймає повітряні судна із закордону.

"Наші авіакомпанії готові в рази збільшити кількість польотів на аеродромі у разі відкриття пункту пропуску через кордон. Зросте попит не лише на здійснення авіаційних операцій, але і на базування повітряних суден. Якщо наше підприємство матиме можливість обслуговувати міжнародні рейси, що прилітатимуть на технічне обслуговування літаків, а згодом і на карго-перевезення, аеропорт "Біла Церква" стане дуже цікавим інфраструктурним об’єктом для багатьох інвесторів", - зазначив директор Авіаційного комплексу.

 

Під час зустрічі заступник міського голови Валерій Гнатюк висловив позицію Білоцерківської міської ради, яка полягає в повній підтримці профільного Міністерства у реалізації даного проекту. За його словами, місто дорожить цим підприємством, розуміючи, що в перспективі воно даватиме розвиток всій територіальній громаді. Особливо враховуючи той факт, що Біла Церква зберегла авіаційні кадри.

Підписуйтеся на офіційну сторінку порталу "Моя Київщина" у Facebook.

Валерій Володимирович зауважив, що міська рада активно займається вирішенням земельних питань. Територія, інфраструктура, інженерні мережі та комунікації міста дозволяють розвинути "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" до рівня аеропорту та отримати статус міжнародного, що, в свою чергу, підштовхне місто до якісного розширення можливостей функціонування інших галузей економіки.

"Приємно радує, що нині під час проведення будь-яких перемовин з інвесторами практично всі цікавляться темою реалізації та запуску авіаційного сполучення з Білою Церквою. Багато підприємств міста, які здійснюють імпорт/експорт продукції у різні куточки світу готові користуватись послугами нашого аеропорту", - повідомив заступник міського голови.

Також до активного обговорення долучився заступник начальника відділу нормативного забезпечення прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Онопрієнко. Зокрема він наголосив, що відкриття пункту пропуску через державний кордон відбуватиметься згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №751 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю". 

"Держприкордонслужба виступає "за" відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Ми за те, щоб у Білій Церкві був аеропорт. Наша служба готова йти на співпрацю, надавати консультативні поради тощо, аби отримання міжнародного статусу відповідало всім механізмам та вимогам відповідно до чинних нормативно-правових актів", - додав Сергій Онопрієнко.

Повну підтримку у відкритті пункту пропуску через кордон на аеродромі "Біла Церква" висловили радник голови Київської обласної державної адміністрації Ярослав Вишня та представник Державної митної служби. 

У цьому контексті провідний авіаційний експерт Євген Трескунов підкреслив, що де-факто основна інфраструктура в КП "БВАК" під відкриття пункту пропуску вже існує. Варто лише допрацювати безпекову складову. Також приміщення для розміщення митної служби та необхідна для них інфраструктура є на базі діючого Митного поста, що знаходиться за парканом аеродрому "Біла Церква".  

Підбиваючи підсумки результативності проведення міжвідомчої наради, варто зауважити, що усі зацікавлені сторони висловили повну підтримку необхідності відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква" з метою якнайшвидшої реалізації проекту створення аеропорту.

Читайте також:

Фото з місця аеродрому
Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Активісти приготувалися до приїзду президента
Микола Бабенко
На Київщині церкви менш активно переходять до Православної церкви України

Новини

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині та в столиці 17-го вересня

16.09.2019, 21:43

Фото з мережі Інтернет

У Вишгородському районі чоловік сітками незаконно ловив рибу

16.09.2019, 19:57

УВАГА! КОНКУРС!

16.09.2019, 19:31

Олександр Клименко

На Обухівщині суд арештував землю і будинки колишнього міністра Януковича

16.09.2019, 19:17

Фото з місця події

У Вишгородському районі в чоловіка вилучили амфетамін

16.09.2019, 18:52

Фото з місця події

У Бориспільському районі поліцейські виявили водія з підробленими документами

16.09.2019, 18:25

Фото з місця події

Спортсменка з Фастова здобула вісім медалей на змаганнях з веслування

16.09.2019, 17:59

Фото з місця події

У Київській області триває навчальна програма "Молодіжний працівник"

16.09.2019, 17:33

Фото з місця події

У Іванківському районі через несправність пічки померла жінка

16.09.2019, 17:14

Фото з мережі Інтернет

У Вишгородському районі у приватну власність незаконно було передано майже три га лісу

16.09.2019, 16:48

Аналiтика

Голова бюджетної комісії Київської облради Ольга Бабій: У нас політика - без здорового глузду

16.09.2019, 8:00

ЦВК розпущено. Хто ж після місцевих виборів стане головним провайдером реформ та ключовим гравцем у розподілі ресурсів: центр, регіони чи громади?

13.09.2019, 19:45

Експансія «Епіцентру»: будівництво без врахування думки громади

13.09.2019, 8:00

Тур вихідного дня: чи є де відпочити на Сквирщині

12.09.2019, 8:00

Олександр Дубінський

Дубінський VS Бно-Айріян: коли медіакілер дістане козирі проти маріонетки-корупціонера

11.09.2019, 8:00

Прикритися громадською радою: як чиновники придумали схему захоплення лісів на Київщині

10.09.2019, 8:07

Непрофесіоналізм чи заробіток: чому на Київщині процвітають репетитори

09.09.2019, 8:41

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "УІФК АГРО"

09.09.2019, 8:00

Шантаж з евакуатором: як поліція на Київщині допомагає заробляти напівлегальним ділкам

07.09.2019, 16:04

Багатодітні сім'ї: коли це стане нормою, а не винятком із правил

06.09.2019, 8:00

Блоги

Світлана Шеповалова (волонтер): я за чотири роки своєї праці не отримала жодної копійки за свій труд

16.09.2019, 11:21

Петро Щербина (політтехнолог): так звані “активісти” – це звичайні інформаційні помийники

16.09.2019, 10:18

Олександр Качний (екс-голова Київоблради): Необхідно провести перевірку коштів, які виділяє держава на підтримку кінематографії

14.09.2019, 16:44

Олександр Воронін (журналіст): Одна історія про Стуса

12.09.2019, 19:15

Павло Різаненко (екс-нардеп): Про делегування Дубінського в члени конкурсної комісії

12.09.2019, 13:56

Михайло Бно-Айріян (очільник Київської обласної державної адміністрації): Від мого імені збирають гроші

11.09.2019, 16:06

Дмитро Качура (журналіст): Як можна на питанні продажу землі підловити демагогів Зеленського

11.09.2019, 14:35

Олександр Замула (активіст): Фастівський район стане лідером Київщини!

11.09.2019, 11:38

Олена Жежера (журналіст): Не на жарт розізлив новий начальник поліції Ірпеня Олег Петренко екс-мера Володимира Карплюка

10.09.2019, 11:58

Ігор Дармостук (шеф-редактор сайту Киеввласть): Київщина потроху вчиться боротися за свої екологічні права

09.09.2019, 20:14