У Міністерстві інфраструктури України обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква" (ФОТО)

21.01.2019, 9:59

Міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного" Міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного"

У середу, 16 січня, в Міністерстві інфраструктури України відбулася міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із посиланням на  сайт Білоцерківської міської ради.

У роботі наради, яка пройшла під головуванням керівника Офісу підтримки реформ Мінінфраструктури Олександри Клітіної, взяли участь представники Держприкордонслужби, Державної фіскальної служби, Міністерства інфраструктури, Київської облдержадміністрації, Білоцерківської райдержадміністрації, заступник міського голови Білої Церкви Валерій Гнатюк, керівництво КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс", компаній "Заммлер" та "Прогресстех-Україна", КП "Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви", авіаційні експерти та ін.  

Основною темою проведення даного заходу стало обговорення етапів, механізмів та практичних кроків щодо відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Адже це перше і найактуальніше завдання на шляху реалізації проекту створення міжнародного мультимодального логістичного хабу в Білій Церкві.  

Як зазначила радниця Міністра інфраструктури Олександра Клітіна, ринок авіації в Україні нині стрімко розвивається. У найближчій перспективі планується суттєве розширення мереж польотів та напрямів, що здійснюватимуть лоукостери.

"Біла Церква – чи не єдиний муніципалітет у нашій країні, який готовий підтримувати та розвивати аеропорт, вбачаючи в ньому високий рівень перспективності. Злітно-посадкова смуга аеродрому перебуває в належному стані та придатна для швидкого запуску cargo-операцій. Також значною перевагою є наявність залізничної гілки, яку паралельно можна відновити під мультимодальне сполучення. Фактично це і є пріоритет Національної транспортної стратегії, прийнятої Кабінетом Міністрів України", - зазначила Олександра Клітіна.

За її словами, даний проект є дуже цікавим для Міністерства, тому активізація співпраці з Європейським Союзом дозволила отримати ресурси для проведення попереднього ТЕО. Згідно з позитивною оцінкою експертів проекту ЄС AASSIST, аеропорт в Білій Церкві є перспективний, як сучасний мультимодальний транспортний вузол.

"Фахівці Мінінфраструктури спільно з експертами ЄС та міжнародними банками прийшли до спільного висновку, що для розвитку аеропорту першою передумовою має стати отримання аеродромом міжнародного статусу, відкривши пункт пропуску через державний кордон. Щоб залучити інвесторів чи кредитне фінансування, нам потрібно запустити тут операції", - наголосила очільниця Офісу підтримки реформ при Мінінфраструктурі.

Директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров підтримав колегу в даному напрямку, зазначивши, що аеродром "Біла Церква" в переважній більшості приймає повітряні судна із закордону.

"Наші авіакомпанії готові в рази збільшити кількість польотів на аеродромі у разі відкриття пункту пропуску через кордон. Зросте попит не лише на здійснення авіаційних операцій, але і на базування повітряних суден. Якщо наше підприємство матиме можливість обслуговувати міжнародні рейси, що прилітатимуть на технічне обслуговування літаків, а згодом і на карго-перевезення, аеропорт "Біла Церква" стане дуже цікавим інфраструктурним об’єктом для багатьох інвесторів", - зазначив директор Авіаційного комплексу.

 

Під час зустрічі заступник міського голови Валерій Гнатюк висловив позицію Білоцерківської міської ради, яка полягає в повній підтримці профільного Міністерства у реалізації даного проекту. За його словами, місто дорожить цим підприємством, розуміючи, що в перспективі воно даватиме розвиток всій територіальній громаді. Особливо враховуючи той факт, що Біла Церква зберегла авіаційні кадри.

Підписуйтеся на офіційну сторінку порталу "Моя Київщина" у Facebook.

Валерій Володимирович зауважив, що міська рада активно займається вирішенням земельних питань. Територія, інфраструктура, інженерні мережі та комунікації міста дозволяють розвинути "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" до рівня аеропорту та отримати статус міжнародного, що, в свою чергу, підштовхне місто до якісного розширення можливостей функціонування інших галузей економіки.

"Приємно радує, що нині під час проведення будь-яких перемовин з інвесторами практично всі цікавляться темою реалізації та запуску авіаційного сполучення з Білою Церквою. Багато підприємств міста, які здійснюють імпорт/експорт продукції у різні куточки світу готові користуватись послугами нашого аеропорту", - повідомив заступник міського голови.

Також до активного обговорення долучився заступник начальника відділу нормативного забезпечення прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Онопрієнко. Зокрема він наголосив, що відкриття пункту пропуску через державний кордон відбуватиметься згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №751 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю". 

"Держприкордонслужба виступає "за" відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Ми за те, щоб у Білій Церкві був аеропорт. Наша служба готова йти на співпрацю, надавати консультативні поради тощо, аби отримання міжнародного статусу відповідало всім механізмам та вимогам відповідно до чинних нормативно-правових актів", - додав Сергій Онопрієнко.

Повну підтримку у відкритті пункту пропуску через кордон на аеродромі "Біла Церква" висловили радник голови Київської обласної державної адміністрації Ярослав Вишня та представник Державної митної служби. 

У цьому контексті провідний авіаційний експерт Євген Трескунов підкреслив, що де-факто основна інфраструктура в КП "БВАК" під відкриття пункту пропуску вже існує. Варто лише допрацювати безпекову складову. Також приміщення для розміщення митної служби та необхідна для них інфраструктура є на базі діючого Митного поста, що знаходиться за парканом аеродрому "Біла Церква".  

Підбиваючи підсумки результативності проведення міжвідомчої наради, варто зауважити, що усі зацікавлені сторони висловили повну підтримку необхідності відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква" з метою якнайшвидшої реалізації проекту створення аеропорту.

Читайте також:

Фото з місця аеродрому
Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Активісти приготувалися до приїзду президента

1 2 3

Новини

Фото з мережі Інтернет

Прогноз погоди для жителів Київщини на 25-те січня

24.01.2020, 20:38

Фото з мережі Інтернет

Білоцерківська хокейна команда здобула блискавичну перемогу

24.01.2020, 20:20

Фото з мережі Інтернет

У "Борисполі" відкрили новий бас-гейт для виходу на посадку

24.01.2020, 19:58

Фото з мережі Інтернет

Мешканці Броварів залишилися без гарячої та холодної води

24.01.2020, 19:24

Фото з мережі Інтернет

У Бучі планують провести новорічну вечірку за 600 тис грн (ФОТО)

24.01.2020, 18:50

Фото з місця події

На Білоцерківщині багатодітна сім'я залишилась без житла серед зими (ФОТО)

24.01.2020, 18:32

Олександр Гомон

На Обухівщині новий голова райдержадміністрації

24.01.2020, 17:54

Олена Малахова

Мешканка Києво-Святошинського району, яка підозрювалась у торгівлі зброєю, загинула в збитому літаку МАУ в Ірані

24.01.2020, 17:26

Фото з мережі Інтернет

Двоє екстрим-туристів незаконно проникли в зону ЧАЕС

24.01.2020, 16:55

Фото з місця ДТП

Водій автобуса з акторами "Дизель шоу" визнаний винним у скоєнні ДТП

24.01.2020, 16:20

Аналiтика

Фото з мережі Інтернет

Прогноз на 2020 рік: чого чекати на Київщині

24.01.2020, 8:02

Перша сесія Київської облради-2020: політичні ігри та резонансні звернення

23.01.2020, 8:20

З чим політичні партії заходять на місцеві вибори на Київщині: "радикали" Ляшка

23.01.2020, 8:00

Член Партії політики Путіна: хто очолив охорону здоров'я на Київщині

22.01.2020, 8:00

Як пройшов 2019 рік для столичного регіону: аналіз порталу "Моя Київщина"

21.01.2020, 8:00

На біржу праці: Чому на Сквирщині найбільший платник податків звільняє людей

20.01.2020, 8:10

Духовна спадщина Поета Миколи Біденка. Шлях у вічність

19.01.2020, 8:00

Мер Боярки Олександр Зарубін: Розраховуємо на утворення ОТГ, що дозволить нам нормально розвиватися

17.01.2020, 8:00

Тим, хто хоче навчитися літати: як розвивається комерційна авіація Білої Церкви

16.01.2020, 10:43

Як житиме Київщина у 2020 році: бюджетні програми

15.01.2020, 8:00

Блоги

Олексій Кошель (генеральний директор Комітету виборців України): Чому парламент може перетворитися на Верховну Раду УРСР

23.01.2020, 11:12

Єва Басіста (журналіст): Чому поліція не може вирішити "наркотичну" проблему на Київщині

21.01.2020, 14:28

Ярослав Москаленко (екс-нардеп): Треба консолідуватись

20.01.2020, 19:29

Микола Стариченко (голова Київської обласної ради): Віра Рогова вивела освітян Київщини на передові позиції в Україні

20.01.2020, 15:38

Олександр Карпюк (бізнесмен, волонтер):Штаб ООС мовчить про обстріл Оріхового

20.01.2020, 14:50

Дмитро Качура (журналіст): Про фантастичні кульбіти наших "еліт"

20.01.2020, 9:01

Олександр Волинець

Олександр Волинець (депутат Київської обласної ради): Вихід із партії "Батьківщина" був колективним

18.01.2020, 11:30

Іван Ступак (депутат Київської облради): Чому Баканов приїхав на прийом до голови Київської ОДА Чернишова

17.01.2020, 17:54

Анатолій Гунько

Анатолій Гунько (активіст): У президії Київської облради маячить якась незрозуміла людина

17.01.2020, 9:20

Світлана Шеповалова

Світлана Шеповалова (керівник Київського обласного Центру допомоги учасникам АТО): Громадську організацію людей Медведчука хочуть розмістити в приміщенні КОДА

16.01.2020, 13:55