У Міністерстві інфраструктури України обговорили відкриття пункту пропуску на аеродромі "Біла Церква" (ФОТО)

21.01.2019, 9:59

Міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного" Міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного"

У середу, 16 січня, в Міністерстві інфраструктури України відбулася міжвідомча нарада на якій обговорили організаційні, технічні та інші нагальні питання, що стосуються отримання аеродромом "Біла Церква" статусу "міжнародного"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із посиланням на  сайт Білоцерківської міської ради.

У роботі наради, яка пройшла під головуванням керівника Офісу підтримки реформ Мінінфраструктури Олександри Клітіної, взяли участь представники Держприкордонслужби, Державної фіскальної служби, Міністерства інфраструктури, Київської облдержадміністрації, Білоцерківської райдержадміністрації, заступник міського голови Білої Церкви Валерій Гнатюк, керівництво КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс", компаній "Заммлер" та "Прогресстех-Україна", КП "Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви", авіаційні експерти та ін.  

Основною темою проведення даного заходу стало обговорення етапів, механізмів та практичних кроків щодо відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Адже це перше і найактуальніше завдання на шляху реалізації проекту створення міжнародного мультимодального логістичного хабу в Білій Церкві.  

Як зазначила радниця Міністра інфраструктури Олександра Клітіна, ринок авіації в Україні нині стрімко розвивається. У найближчій перспективі планується суттєве розширення мереж польотів та напрямів, що здійснюватимуть лоукостери.

"Біла Церква – чи не єдиний муніципалітет у нашій країні, який готовий підтримувати та розвивати аеропорт, вбачаючи в ньому високий рівень перспективності. Злітно-посадкова смуга аеродрому перебуває в належному стані та придатна для швидкого запуску cargo-операцій. Також значною перевагою є наявність залізничної гілки, яку паралельно можна відновити під мультимодальне сполучення. Фактично це і є пріоритет Національної транспортної стратегії, прийнятої Кабінетом Міністрів України", - зазначила Олександра Клітіна.

За її словами, даний проект є дуже цікавим для Міністерства, тому активізація співпраці з Європейським Союзом дозволила отримати ресурси для проведення попереднього ТЕО. Згідно з позитивною оцінкою експертів проекту ЄС AASSIST, аеропорт в Білій Церкві є перспективний, як сучасний мультимодальний транспортний вузол.

"Фахівці Мінінфраструктури спільно з експертами ЄС та міжнародними банками прийшли до спільного висновку, що для розвитку аеропорту першою передумовою має стати отримання аеродромом міжнародного статусу, відкривши пункт пропуску через державний кордон. Щоб залучити інвесторів чи кредитне фінансування, нам потрібно запустити тут операції", - наголосила очільниця Офісу підтримки реформ при Мінінфраструктурі.

Директор КП "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" Сергій Кандауров підтримав колегу в даному напрямку, зазначивши, що аеродром "Біла Церква" в переважній більшості приймає повітряні судна із закордону.

"Наші авіакомпанії готові в рази збільшити кількість польотів на аеродромі у разі відкриття пункту пропуску через кордон. Зросте попит не лише на здійснення авіаційних операцій, але і на базування повітряних суден. Якщо наше підприємство матиме можливість обслуговувати міжнародні рейси, що прилітатимуть на технічне обслуговування літаків, а згодом і на карго-перевезення, аеропорт "Біла Церква" стане дуже цікавим інфраструктурним об’єктом для багатьох інвесторів", - зазначив директор Авіаційного комплексу.

 

Під час зустрічі заступник міського голови Валерій Гнатюк висловив позицію Білоцерківської міської ради, яка полягає в повній підтримці профільного Міністерства у реалізації даного проекту. За його словами, місто дорожить цим підприємством, розуміючи, що в перспективі воно даватиме розвиток всій територіальній громаді. Особливо враховуючи той факт, що Біла Церква зберегла авіаційні кадри.

Підписуйтеся на офіційну сторінку порталу "Моя Київщина" у Facebook.

Валерій Володимирович зауважив, що міська рада активно займається вирішенням земельних питань. Територія, інфраструктура, інженерні мережі та комунікації міста дозволяють розвинути "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" до рівня аеропорту та отримати статус міжнародного, що, в свою чергу, підштовхне місто до якісного розширення можливостей функціонування інших галузей економіки.

"Приємно радує, що нині під час проведення будь-яких перемовин з інвесторами практично всі цікавляться темою реалізації та запуску авіаційного сполучення з Білою Церквою. Багато підприємств міста, які здійснюють імпорт/експорт продукції у різні куточки світу готові користуватись послугами нашого аеропорту", - повідомив заступник міського голови.

Також до активного обговорення долучився заступник начальника відділу нормативного забезпечення прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Сергій Онопрієнко. Зокрема він наголосив, що відкриття пункту пропуску через державний кордон відбуватиметься згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №751 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю". 

"Держприкордонслужба виступає "за" відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква". Ми за те, щоб у Білій Церкві був аеропорт. Наша служба готова йти на співпрацю, надавати консультативні поради тощо, аби отримання міжнародного статусу відповідало всім механізмам та вимогам відповідно до чинних нормативно-правових актів", - додав Сергій Онопрієнко.

Повну підтримку у відкритті пункту пропуску через кордон на аеродромі "Біла Церква" висловили радник голови Київської обласної державної адміністрації Ярослав Вишня та представник Державної митної служби. 

У цьому контексті провідний авіаційний експерт Євген Трескунов підкреслив, що де-факто основна інфраструктура в КП "БВАК" під відкриття пункту пропуску вже існує. Варто лише допрацювати безпекову складову. Також приміщення для розміщення митної служби та необхідна для них інфраструктура є на базі діючого Митного поста, що знаходиться за парканом аеродрому "Біла Церква".  

Підбиваючи підсумки результативності проведення міжвідомчої наради, варто зауважити, що усі зацікавлені сторони висловили повну підтримку необхідності відкриття пункту пропуску через державний кордон на аеродромі "Біла Церква" з метою якнайшвидшої реалізації проекту створення аеропорту.

Читайте також:

Микола Бабенко
На Київщині церкви менш активно переходять до Православної церкви України

1 2 3

Новини

Фото з мережі Інтернет

У Білій Церкві водій намагався підкупити поліцейських

29.02.2020, 9:10

Фото з мережі Інтернет

Прогноз погоди для жителів Київщини на 29-те лютого

28.02.2020, 21:00

Фото з мережі Інтернет

У Броварах чоловік "віддячив" нападнику пострілом в обличчя (ФОТО)

28.02.2020, 19:57

Фото з місця події

На Переяславщині вогонь забрав життя 80-річного чоловіка (ФОТО,ВІДЕО)

28.02.2020, 19:50

Фото з мережі Інтернет

У "Борисполі" запрацював Duty Free

28.02.2020, 19:31

Фото з мережі Інтернет

На Бориспільщині службовці завдали збитків громаді на 1 млн грн

28.02.2020, 19:16

Фото будинку

На Київщині виставлений на продаж унікальний будинок у французькому стилі (ФОТО, ВІДЕО)

28.02.2020, 18:53

Фото з мережі Інтернет

Білоцерківська фірма виявилась псевдоспонсором віртуальної партії Зеленського (ФОТО)

28.02.2020, 18:34

Фото з мережі Інтернет

У Фастівському районі молодик "обчистив" односельчанку (ФОТО)

28.02.2020, 18:13

Фото з мережі Інтернет

Озеленювати Білу Церкву допомагатимуть іноземні спеціалісти

28.02.2020, 17:54

Аналiтика

Колаж порталу "Моя Київщина"

Районні баталії, або Як нардепи-"слуги" кинули на Сквирщині найбагатшого депутата облради

28.02.2020, 8:02

З чим політичні партії заходять на місцеві вибори: конфліктна "Батьківщина"

27.02.2020, 8:06

Гендиректор "Яготинського маслозаводу" Олександр Сіренко: Помилково вважати, що в Україні немає достатньо молока, щоби виготовляти якісну продукцію

26.02.2020, 8:00

Анатолій Федорук

Мер Бучі Анатолій Федорук: До виборів усі готуються, навіть якщо вони тільки скінчилися

25.02.2020, 8:02

Погодні аномалії: до чого призведе тепла зима на Київщині

24.02.2020, 8:00

Секретар Бориспільської міськради Ярослав Годунок: Зеленський вибачиться за слова, сказані на мою адресу

21.02.2020, 8:00

Костянтин Бондарєв

Скандальні відкликання: чи зуміє Бондарєв сформувати нову коаліцію в Київоблраді

20.02.2020, 8:02

Концесія Білоцерківводоканалу: як велика афера почалась з маленької брехні

19.02.2020, 8:00

Мер Славутича Юрій Фомічев: Ми спроможні бути самостійними

18.02.2020, 8:00

Київщина туристична: найцікавіші місця Таращанщини

17.02.2020, 8:00

Блоги

Михайло Гаврилюк (екснардеп від 95 округу, Київщина): Такі-да, працюю таксистом у столиці

28.02.2020, 10:43

Ірина Федорів (журналістка) : Що пов'язує прем'єра з корумпованою мафією Карплюка

27.02.2020, 14:53

Ярослав Добрянський (заступник голови Київоблради): Багатій та красивій Київщині виповнилося 88 років

27.02.2020, 11:26

Олег Дунда (народний депутат від округу 91, Київщина): Треба обмежити право народу на протест

25.02.2020, 20:50

Денис Богуш (директор білоцерківського телеканалу "Крокус"): відбулась інформаційна спецоперація з дискредитації Майдану Гідності

21.02.2020, 14:37

Олексій Чернишов (голова Київської ОДА): Звернення до жителів Київщини з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні

20.02.2020, 17:11

Анатолій Присяжнюк (ексголова Київської ОДА): загрози проблем екології вкрай недооцінені нашими громадянами

18.02.2020, 19:57

Олександр Качний (ексголова Київської обласної ради): Київщина втратила Героя

18.02.2020, 18:45

Олексій Чернишов (голова Київської ОДА): Вічна пам’ять загиблим воїнам у Афганістані

17.02.2020, 11:35

Тарас Костін (міський голова Переяслава): "Костал" не йде з міста!

15.02.2020, 18:41