Депутат Київоблради Юрій Опенько: У зв’язці "облрада-ОДА" закладена радянська парадигма

08.02.2019, 8:03

Чому не вирішуються екологічні проблеми області, про майбутні вибори президента та плани йти до виконавчої влади в інтерв’ю "Моїй Київщині" розповів депутат Київської обласної ради від "Самопомочі", член комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Юрій Опенько

Розкажіть трохи про себе. Наскільки відомо, Ви займаєтеся аграрним підприємництвом...

- За фахом я лікар ветеринарної медицини. Працюю в тваринництві, сільському господарстві. Депутатом я став від 63-го округу в місті Біла Церква. Відповідно, представляю інтереси цієї громади. 

Проте, варто зазначити, що депутат має відстоювати інтереси всієї громади Київської області. І, якщо ми кажемо, наприклад, про вчителя, то він, як у Білій Церкві, так і в Таращі, чи в будь-якому іншому регіоні, має на рівних умовах отримувати ефект від діяльності депутата.

- Ви - член комісії з питань екології. Як можете оцінили екологічний стан області?

- Як і в цілому в Україні, він дуже поганий, надзвичайно поганий.

- Чому така ситуація?

- Ви маєте враховувати, що в області є гілки влади. Обласна рада та облдержадміністрація – це окремі речі. Виконавча влада – це облдержадміністрація. Вона відповідальна за фінансування, розподіл та витрату коштів, проведення дій по всіх проектах. Обласна ж рада їх затверджує, але не виконує.

Так, вона може впливати на ті чи інші речі. Наприклад, «Самопоміч» зробила внесок в те, щоб на Київщині з’явилася програма в напрямку екології «Київщина заповідна», згідно з якою мають створюватися об’єкти природно-заповідного фонду. Ми – єдина в Україні область, де за нашої ініціативи утворена і починає фінансуватися така програма. Але це лише процес впливу та лобіювання того чи іншого проекту в певному напрямку. При цьому ми керуємось своєю передвиборчою програмою та стратегією.

- Чи планували Ви колись йти до виконавчої влади?
- Я не боюсь виконавчої влади, але переконаний, що до неї потрібно йти тоді, коли впевнений, що матимеш змогу бути корисним людям. Процес заради процесу мене не цікавить. Мені потрібен процес заради результату.

Наприклад, я бачу перспективи розвитку екології в області. Якщо ми відкриємо програму для відновлення басейну річки Дніпро, то побачимо, що всі заходи там – чисте житлово-комунальне господарство, хоч це й екологічна програма. Ми забуваємо про те, що екологія – для природи, а не для труб чи каналізацій. Тому працювати є над чим.

- У Бориспільському районі, зокрема, в таких населених пунктах як Гора, Велика Олександрівка, Щасливе, є проблема зливу нечистот. Щоб якось вирішити це питання, там збиралась комісія, щоправда, востаннє ще за губернаторства Максима Мельничука. Чому наразі ніхто цим не займається?

- Не тільки там. У Києво-Святошинському районі вже трапилася екологічна катастрофа. Борисполю та Горі ще далеко до того рівня. Там вже є й інфраструктурна катастрофа, яка триватиме ще 5 років. От і виникає питання – а де політика адміністрації? Ми про це говоримо виконавчій владі, і обласною радою проводимо агітацію. Але 10 депутатів серед 84 не можуть мати колосального впливу.

Облдержадміністрація, як виконавча влада, як орган, як система, не працює. Поки у зв’язці "облрада-облдержадміністрація" закладена радянська парадигма. В принципі, це «совок», заточений під одну партію. Ця система працює ефективно лише тоді, коли радою й адміністрацією керує одна політична сила. Сьогодні цього немає. І це дуже добре, бажано б до цього й не повертатись. Облдержадміністрація, як орган виконавчої влади, неефективна в 21 столітті в сучасній Україні.

Те, що я приїду туди та побачу, що там катастрофа, нічого не змінить. У мене немає іншого впливу на вирішення цієї проблеми, крім мого голосу. Тобто я можу проголосувати або не проголосувати. Я можу сказати, що треба виділити кошти на вирішення цієї проблеми, але не домогтися цього, адже в мене немає таких повноважень. В цьому і є корінь зла всіх питань, не тільки екологічних та не тільки в Борисполі.

- Також раніше з'явилася інформація про те, що в річку Рось відбувся скид хлору. В цьому підозрювали "Білоцерківводу". Чи знайшли тоді винних і як покарали?

- Я не чув, якщо чесно, про це. Комісія – орган обласної ради. Як вона працює? До нас приходить звернення від громадян щодо того чи іншого питання, або з тим чи іншим проханням. Наприклад, є злив чогось у річку. Ви як житель того міста пишете нам. Що може обласна рада? Перше – поїхати туди та побачити це на власні очі. Друге – звернутися до виконавчої влади, наприклад, до екологічної інспекції, щоб перевірити цей факт. Але закрити, повпливати, попросити, покарати, засудити вона не може, це не її повноваження. У такій системі, яка є наразі, це не працює. Якби ви звернулися до екологічної інспекції, можливо, отримали б відповідь на це запитання, тому що вони більш уповноважені в цьому, ніж екологічна комісія обласної ради.

- «Самопоміч» заявляла, що буде брати активну участь у всіх виборах. Вам не здається, що її участь у виборах до ОТГ була дещо пасивною?

- Я так не вважаю. Ми активно працювали на результати всюди. Є певні речі, які очевидні.

- Ви отримали той результат, якого прагнули?

- Ні.

- А яка причина, як Ви вважаєте?

- Я думаю, що основна причина – це зубожіння населення. Електорат має якусь певну систему, за якою обирає. Ті цінності, які сьогодні у «Самопомочі», не кожен виборець може сприйняти. "Самопоміч" працює ідеологією, намірами та своїм професіоналізмом. У нас немає фінансового впливу на результати виборів. І ми й не хочемо до цього йти. Не потрібно продавати майбутнє своє, своїх дітей, своєї території.

Велика кількість депутатів у "Самопомочі" з Білої Церкви. Чи допомагає це роботі обласного депутата? Чи об’єднуєте Ви зусилля?

- Звичайно. Мер дуже часто збирає всіх депутатів, різних політичних сил, обговорює з ними проблематику, своє бачення.

- Говорили, що між депутатами, зокрема Ольгою Бабій, Наталією Бігарі та мером Білої Церкви стався конфлікт, внаслідок чого в партії ледве не відбувся розкол. Це правда?

- Розповідають багато чого, але, насправді, все добре. Кажуть, що й Садовий завалив сміттям Україну, хоча, насправді, Банкова взяла в облогу львів'ян, переслідуючи свої інтереси. Хай говорять, а ми своє знаємо.

- "Самопоміч" веде активну пропаганду нової медичної реформи. Чому саме ця сфера є пріоритетною для депутатів Київоблради від Вашої політсили?

- Життя людини є пріоритетом. А потім вже все інше. Якщо приїзд швидкої медичної допомоги в області в середньому займає годину, багато людей врятують? Саме тому ми за реформування медицини. Завдяки нашим зусиллям, з'явилась програма "Розвитку екстреної медицини в Київській області", закуплені нові швидкі допомоги та проведена диспетчеризація.

- Як ви можете оцінити нового губернатора Київщини Олександра Терещука? Чи йде він на зближення з депутатами?

- Я б не так ставив питання. Ця посадова особа відповідальна за все, вона є обличчям виконавчої влади. Як ви гадаєте, скільки часу потрібно новій людині для того, щоб розібратися у процесах, які відбуваються в області? Тим більше, якщо вона взагалі з іншого регіону. Я відповім: потрібно дуже багато часу. Лише тоді можна буде говорити про те, які в нього цілі, яким він бачить розвиток. Ми можемо пропонувати тільки щось своє. Для будь-якого губернатора. У нас є політична сила, стратегія, ідеологія, напрацювання і програми, які ми лобіюємо. І ми будемо це робити, хто б не прийшов. А взагалі виконавча влада – це прерогатива президента.

- Не за горами вже вибори президента. Як "Самопоміч" веде роботу в області для забезпечення результату Андрія Садового? Чи має він свого виборця в столичному регіоні?

- Звісно, має.

Садовий – чи не єдиний проукраїнський кандидат, який захищає інтереси України та українців. "Самопоміч" сьогодні, що в Київській області, що в Україні – це кістка в горлі для всіх.

- У випадку, якщо Садовий не пройде в другий тур, кого підтримає "Самопоміч"?

- Він пройде в другий тур і виграє вибори. Я впевнений на 100%. І нікого більше ми не підтримаємо. Людина постійно потрапляла під обстріли різного калібру, і досі потрапляє, враховуючи наявність фракції у Верховній Раді, але має результат. Поїдьте до Львова – ви все побачите.  Єдине, що потрібно робити для того, щоб виграти вибори – показати роботу. Дуже потрібно, щоб люди її бачили і сприймали. А на плакаті можна все, що завгодно написати...

Спілкувалася Юлія Стрільник, "Моя Київщина"

Читайте також:

Роман Буковський
Фото з мережі Інтернет
Фото з місця події

Новини

Фото з місця події

Пожежники Київщини продовжують рятувати тварин (ФОТО)

19.06.2019, 20:24

Конфіскована риба

На Київщині за десять днів зафіксували масові порушення правил рибальства (ФОТО)

19.06.2019, 19:46

Ігор Кононенко під час реєстрації

Ігор Кононенко зареєструвався кандидатом на 94-му окрузі

19.06.2019, 19:22

Присадибна ділянка жительки Сквирського району

У Сквирському районі виявлено плантацію опійного зілля (ФОТО)

19.06.2019, 18:59

Володимир Карплюк

В Ірпені зафіксована незаконна політична агітація під час чемпіонату з регбі

19.06.2019, 18:34

Вилучений речовий доказ

На Київщині правоохоронці вилучили три рушниці (ФОТО)

19.06.2019, 17:53

Фото з мережі інтернет

Били та погрожували: у Вишгороді родичі пацієнта напали на лікарів "швидкої"

19.06.2019, 17:36

Вилучені речові докази

На Київщині затримано контрабандистів наркотиків (ФОТО)

19.06.2019, 17:16

Дмитро Гладчук

У патрульної поліції Борисполя новий очільник (ФОТО)

19.06.2019, 16:55

Презентація проекту

У Фастові вирішать "пахучу" проблему міста

19.06.2019, 16:29

Аналiтика

Депутат Київської облради Леонід Джужик: Я вже 15 років займаюся справою життя

19.06.2019, 8:14

Депутат Київської облради Роман Титикало: Погляди моїх колег відрізняються від позиції партії "Самопоміч"

18.06.2019, 8:04

На Трійцю – про «афганців» і мир

17.06.2019, 15:43

Технічні кандидати від Зеленського: як екс-«регіонали» знову беруть Київщину під контроль

16.06.2019, 13:05

На роботу до Києва: трудова міграція по-білоцерківськи

14.06.2019, 8:46

Як на Київщині небайдужі жінки своїм сестрам допомагають

13.06.2019, 8:04

Позачергові вибори на Київщині: неробство від Віктора Романюка на окрузі №94

12.06.2019, 10:15

Шашечки чи їхати: чи допоможе звільнення Ценова покарати вбивць 5-річного хлопчика

11.06.2019, 15:29

Річковий Чорнобиль: чому екологічне лихо на Росі було неминучим

11.06.2019, 8:54

Транспорт Київщини: "Вишгородпастранс" - фірма-примара чи грандіозний соціальний проект

10.06.2019, 8:04

Блоги

Наталія Мельничук (активістка): парк у центрі Білої Церкви в жахливому стані, я каталася на цих гойдалках більше 30 років тому

19.06.2019, 14:11

Костянтин Матвієнко (політичний експерт): Серіал "Чорнобиль" вплине на хід парламентської виборчої кампанії

19.06.2019, 10:59

Дмитро Христюк (громадський діяч): Пам`ять героям і подяка всім тим, хто був поруч і допомагав в зоні АТО

17.06.2019, 14:05

Василь Олексюк (секретар Бучанської міськради): Я буду представляти ваші інтереси у Верховній Раді України!

13.06.2019, 11:52

Володимир Карплюк (лідер партії "Нові обличчя"): Освіта в Ірпені - фейковий «антирекорд» насправді є РЕКОРДОМ!

13.06.2019, 11:07

Олексій Колосов (начальник філії "Центр пробації" у Києві та Київський області): Ювенальна пробація – ефективна профілактика дитячої злочинності

12.06.2019, 15:55

Олексій Братущак (журналіст): Кандидат Дубінський – справжній медіакілер

12.06.2019, 9:40

Володимир Полочанінов (екс-нардеп): Я так і не зміг додивитися "Чорнобиль" від НВО

11.06.2019, 13:58

Віталій Горкун (начальник патрульної поліції Борисполя): Я залишаю лави патрульної поліції

11.06.2019, 12:49

Ірина Федорів (журналіст): Нахіба нам Горобець? Звернення до Зе!команди від 95 округу

11.06.2019, 12:28