Адмінпослуги на Київщині: чим може похизуватися Обухів

09.04.2019, 8:04

Київське регіональне відділення Асоціації міст України регулярно організовує  прес-тур представників регіональних та місцевих ЗМІ в рамках проекту «ПУЛЬС», на якому вивчається передовий досвід функціонування служб і структур муніципальної влади. «Моя Київщина» побувала в Обухові, де ознайомилася з тим, як у цьому місті під Києвом працює система з надання соціальних послуг для своєї громади.

Варто зазначити, що потенційних маршрутів поїздки журналістів за «адресами успіху» було декілька. Як зізнався координатор Офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир Удовиченко (який сам чверть століття був мером Славутича): «Була альтернатива – завітати в гості до Бучі або до Борисполя, але ми вирішили розпочати саме із Обухова, який тільки кілька років тому набув статусу міста обласного підпорядкування і за відносно короткий термін став справжньою лабораторією успіху».

Спершу в приміщенні міської ради після перегляду презентаційного кліпу про місто міський голова Олександр Левченко (котрий довгі роки очолював  ТОВ «Обухівський вентиляційний завод», а після загибелі в 2012-му році у ДТП свого попередника Володимира Мельника був обраний мером міста) розповів про соціально-економічний розвиток міста та ті зусилля, які докладає муніципальна влада, в реалізації державних програм вдосконалення сервісних послуг для населення.

Помічено, що успіх у покращенні сервісу здобувають там, де відповідні зусилля центральних міністерств та відомств по впровадженню європейського досвіду поєднуються з ініціативою громади на муніципальному рівні.

Звичайно, сприяла розвитку Обухова й недавня зміна статусу – зі звичайного райцентру на місто обласного підпорядкування, що дозволило суттєво покращити місцевий бюджет: достатньо сказати, що його видаткова частина на поточний рік дорівнює 520 млн гривень, що у шість разів більше, ніж у 2013-му році.

Сама ж програма прес-туру виявилась більш ніж насиченою, адже гостинні господарі намагалися продемонструвати журналістам успішні об’єкти на території громади майже в усіх галузях: в освіті, медицині, у реєстраційних установах, підпорядкованих Мінсоцполітиці, Мінюсту та МВС та на підприємствах житлово-комунального сектора.

Одним з перших ми побували в мікрорайоні Яблуневий, де розташована місцева загальноосвітня школа №4. Раніше частина корпусів цього навчального закладу використовувалась як міжшкільний Навчально-виробничий комбінат, де місцеві старшокласники одержували початкову професійно-технічну освітню підготовку, оскільки неподалік знаходилися землі базового радгоспу.

Але через зміну структури зайнятості населення та новації у системі професійної підготовки комбінат був ліквідований. Втім, зараз, як і раніше, раз на тиждень старшокласники (в кожного класу – свій день за графіком) знову приїжджають сюди, оскільки заклад реорганізували у Центр військово-патріотичного виховання.

Знайома за радянськими часами навчально-військова підготовка доповнюється тут і відповідними фізичними вправами: у спортзалі ми побачили, як юні прихильники силових двобоїв набували спортивного досвіду під наглядом досвідченого тренера.

Патріотичне виховання – ключова функція Центру. Є у закладу й своя атрибутика (гімн та герб) та навіть клятва, яку складають юні обухівці. А на другому поверсі Центру розташовані плакати з  прізвищами та фотографіями 14 юних земляків, які віддали життя за Україну. До Володимира Чаплінського з «Небесної сотні» додалися й дюжина хлопців, які загинули в АТО.

До речі, у місті намагаються навчати не тільки дітлахів. Управління соцзахисту утворило територіальний центр, на базі якого серед іншого відкрито Інститут третього віку, де дорослі пенсійного та передпенсійного віку намагаються освоїти комп’ютер, вишивання, танці і навіть екзотичну для наших країв йогу.

Але повернемося до адмінцентру. Офіс європейського зразка Open Space, який півроку тому відкрився у Обухівському відділі Державної реєстрації актів цивільного стану, приємно вразив журналістів регіону.

Під час його відкриття міністр юстиції Павло Петренко залишив  надпис-заклик до місцевої молоді: «Кохайтесь, - Мінюст документи оформить!»

Утім, реєстрація шлюбів – не єдина послуга, яку надають у міськрайонному відділу ДРАЦСу.

І хоча, як розповіла керівник Галина Карпенко, -  у районі, як і скрізь в країні, рівень смертності ще перевищує рівень народжувальності, є тенденція на скорочення  цього розриву. Особливо це помітно по самому місту.

Не секрет, що деякі кияни зараз вдалися до заощадливої практиці: купують квартири у новобудовах, розташованих у 50-ти кілометровій зоні навколо столиці, а свої київські квартири здають квартирантам, тож потреба у розширенні місць в школах і дитячих садочках періодично нагадує про себе.

В Обухові розташовано сім дошкільних навчальних закладів, в які ходить дві тисячі діточок. Зрозуміло, у перспективних планах розвитку міста намічено й спорудження нових садків, але зараз тут вирішили використати досвід, який побачили в Естонії: замість будівництва нового закладу модульним способом розширювати потужність дошкільних закладів, добудовуючи нові корпуси до вже існуючих.

Невдовзі у місті відкриють міський інклюзивно-ресурсний центр, в якому будуть навчатися діти з особливими потребами, а також – здійснюватимуть перепідготовку педагогічні кадри з усієї України.

Загалом, у місті в частині одержання адміністративних послуг стало значно зручніше: зникла надмірна бюрократія та звичні ще з радянських часів черги. Скажімо, у місцевому центрі надання адміністративних послуг за 15 хвилин та 63 гривні можна оформити виписку з державного реєстру земельного кадастру, тоді як раніше за це у столичному Держкомземі потрібно було витратити 600 гривень та величезну купу часу. Між іншим, таку послугу обуховці запровадили першими в країні.

Окрасою міста є озеро з лебедями

Гості та учасники прес-туру цікавились новітніми онлайн-сервісами і в інших установах міста та району, зокрема й практичним досвідом працівників сервісного центру МВС в наданні послуг населенню, який, завдяки підтримці міста,  відносно недавно справив новосілля у зручному приміщенні на вулиці Каштановій.

(Фото- 10 ) без підпису

Головний спеціаліст ТСЦ №3244 Валерій Козак та головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в Київській області Світлана Полин ознайомили з переліком основних запитів, які здійснюють земляки при зверненні до них.

Серед типових такі: як відновити втрачене чи викрадене Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; який існує порядок сертифікації та подальшої реєстрації транспортних засобів; як отримати індивідуальний номерний знак, які документи необхідні для заміни посвідчення водія, як зняти транспортний засіб з арешту (розшуку); які основні вимоги та порядок здійснення переобладнання  (або зібраного власноруч) транспортного засобу; як перереєструвати автівку, яка дісталося за заповітом; нарешті – які документи необхідні для виїзду за кордон, та у яких країнах світу можна користуватися національним посвідченням водія, а у яких визнаються лише міжнародні посвідчення водія?

З’ясувалося, що у зв’язку з легалізацією так званих «євроблях» нещодавно кількість звернень сервісного центру МВС суттєво зросла, а земляки намагалися скористатися терміном пільгового оформлення завезених бувших в експлуатації автівок з Європи…

«Працює сервісний центр за системою «єдиного вікна», оснащений сучасними інформаційними технологіями. Щодня тут здійснюють від 30-ти до 50-ти операцій - в залежності від активності відвідувачів»,- розповів Валерій Козак.

А ще Обухів може пишатися певними успіхами в здійснені медичної реформи. З’ясувалося, що в рамках її реалізації декларації з медиками вже уклали 70 відсотків місцевих жителів.

Окрім медичних закладів, які знаходяться на фінансуванні райдержадміністрації, набула популярності й мережа сімейних амбулаторій, які підпорядковані безпосередньо місту.

У центрі  ж первинної медико-санітарної допомоги працює 21 лікар та 33 медичні сестри.

Як зазначили працівники закладу, при доборі сімейного лікаря люди самі встановлюють критерій вибору фахівця: можливо когось зацікавить стаж, когось навпаки – технології, якими володіють молоді спеціалісти, а можливо головним стане елементарна людяність лікаря…

Окремим пунктом нашої екскурсії стало відвідання унікального заводу «Обухівміськвторресурси», який очолює Армен Полатьян.

Завдячуючи саме цьому колективу Обухів виглядає дуже чистим й презентабельним.

Наш портал має намір підготувати декілька матеріалів, присвячених сміттєвій проблемі, тож докладно про досвід цього підприємства ми розповімо у наступних наших публікаціях.

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читайте також:

Новини

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині та у столиці 23-го квітня

22.04.2019, 21:34

Справу про замах на вбивство координатора націоналістів С14 Мазура передали до суду

22.04.2019, 19:50

Дитина з Вишневого потребує допомоги

22.04.2019, 19:30

Фото з мережі Інтернет

Під Києвом п’яні товариші заради розваги обстріляли перехожого: чоловік залишився без зуба

22.04.2019, 19:11

Фото з мережі Інтернет

Одеську трасу в межах Київської області капітально відремонтують до кінця року

22.04.2019, 18:50

Фото з мережі Інтернет

У Броварському районі на залізниці потяг переїхав молодого хлопця (ФОТО)

22.04.2019, 18:22

Фото з мережі Інтернет

Відомий перелік громад Київщини, де ЦВК призначила вибори

22.04.2019, 17:56

ДТП поблизу санаторію "Жовтень"

Стали відомі подробиці ДТП в Обухівському районі, де позашляховик протаранив ВАЗ (ВІДЕО)

22.04.2019, 17:32

Під Білою Церквою затримали розбійника

У Білоцерківському районі чоловік металевим прутом побив перехожого

22.04.2019, 17:12

Фото з мережі Інтернет

У Фастові п’яний чоловік поранив у живіт відвідувача магазину

22.04.2019, 16:49

Аналiтика

Феномен будівельного ринку Білої Церкви: чому місто обрало інший шлях розвитку

22.04.2019, 8:00

З інвалідів зробили жебраків або Як поліція Київщини "перегнула передвиборчу палицю"

21.04.2019, 19:18

Губернатор Зеленського: стало відомо, хто збирається зайняти крісло голови КОДА

19.04.2019, 15:17

Хто замінить генерал-губернатора Терещука на посаді?

19.04.2019, 9:01

Радники Авакова пообіцяли забезпечити порядок і на "Олімпійському", і на виборчих дільницях

18.04.2019, 19:56

Вибори-2019 на Київщині: розбір польотів

18.04.2019, 10:55

Олександр Сахарук

Голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук: Нам потрібно позбутися комплексу меншовартості

17.04.2019, 16:15

Феномен одного села на Київщині: як Бойку на вибори "подарували" Юшків ріг

17.04.2019, 8:50

Народний депутат Олександр Марченко: Оцінку децентралізації селяни дали низьким рівнем підтримки чинного президента

16.04.2019, 8:04

Дитина чекає на операцію: чому чиновники з Київської ОДА гають дорогоцінний час

15.04.2019, 8:07

Блоги

Дмитро Ценов (начальник поліції Київщини): Працівники поліції заступили на цілодобову охорону 9 ОВК

19.04.2019, 15:55

Сергій Князєв (Голова Національної поліції України): Як думаєте, скільки коштує індульгенція за організацію вбивства?

18.04.2019, 10:15

Тетяна Кулинич (сільський голова, Вишеньки Бориспільського району): Ми просто задихаємося без дитячих садочків

16.04.2019, 14:02

Ігор Мосійчук (народний депутат): Про рейдерське захоплення у селі Вільшанка Новоселиця

15.04.2019, 16:44

Володимир Бабенко (депутат Білоцерківської міськради): як аферист Семенченко до влади прийшов

14.04.2019, 14:39

Олександр Воронін (журналіст): "Аналізуйте Пе, аналізуйте Зе…"

11.04.2019, 16:45

Віталій Блінов (громадський діяч, Біла Церква) : Хочу привітати білоцерківців з травневим подорожчанням проїзду

10.04.2019, 15:22

Володимир Гайдамачук (активіст): Абсурд у білоцерківській транспортній системі

10.04.2019, 11:00

Володимир Сабадаш (мер Василькова): Програма "Турбота" буде працювати попри заяви деяких політиків та обшуки правоохоронців

09.04.2019, 19:22

Ганна Старикова (голова Київської облради): Рятувальники Київщини підтримали всеукраїнський флешмоб “Не перешкоджай! Я рятую твоє життя!”

09.04.2019, 18:20