Олександр Воронін (журналіст): "Аналізуйте Пе, аналізуйте Зе…"

11.04.2019, 16:45

Заголовок цього посту навіяла назва голлівудського комедійного диптиху «Аналізуй це» і «Аналізуй те», знятого на межі століть за участю Роберта де Ніро. Там відомий мафіозі вимушений був аж два кіно-сезони поспіль  співіснувати з психоаналітиком. Хто ж знав, що згодом по відношенню до вітчизняної політики іменник «аналіз» буде мати не тільки політологічне, психоаналітичне, але й у буквальному сенсі слова ще й суто медичне значення?

Хоча будь-якій людині зі здоровим глуздом очевидно, що суцільна карнавалізація виборчого процесу здатна не тільки виставити у зовнішньому світі  посміховищем вітчизняну політику, але й суттєво дискредитувати (а то й десакралізувати) інститути та й атрибути нашої державної влади…

Здається, фаворит першого туру президентських перегонів Володимир Зеленський орієнтувався не стільки на виборче законодавство, скільки на практику гастролей «95-го кварталу». Тим паче останній концерт у Броварах став його формальною «відмазкою» від участі в теледебатах перед першим туром виборів.

 За звичай під час передконцертних прес-конференцій продюсерів або адміністраторів заїжджих та доморощених зірок («чьос провинцією»- так на їхньому слензі називають суть таких гастрольних турів) хтось із журналістів із гламурних видань, ігноруючи проблематику творчості, обов’язково задасть сакраментальне запитання: а який райдер (список попередніх вимог) у нашої зірки: лімузин в аеропорту, мінералка без бульбашок в люксі, надійна охорона від нав’язливих фанів у концертному залі?

 Райдер керівника «95 кварталу»   Володимира Зелінського в амплуа кандидата в президенти вже перед другим туром виявився несподіваним навіть для знавців політичної психоаналітики: вимога дебатів на Олімпійському стадіоні, здавання під відеокамери  кандидатами на президентство аналізів…

Несподівано чинний Глава держави погодився на масштабні стадіонні дебати і днями запропонував їх провести 14-го квітня, оскільки на 19-те намічені, передбачені законом, під егідою ЦВК  телевізійні дебати на «Суспільному».

Схоже,  політтехнологи фаворита першого тура порадили йому загалом не розкривати рота до дня цілком імовірної інавгурації. Можлива учать Зеленського у дебатах в п’ятницю 19-го квітня може пояснюватися очевидним: запам’ятовується остання фраза (тут політтехнологи кандидата будуть прагнути представити місту та світу – шедевр ораторського мистецтва у тексті Зеленського, оскільки професійному акторові не складно вивчити на пам'ять дюжину тез з передвиборчого маніфесту, а можливі ляпи кандидата у відповідях на запитання досвідченого опонента у день тиші в суботу не зуміють розтиражувати прихильники останнього…

Зі здачою аналізів вийшло ще більш непослідовно.

Стисло нагадаємо хроніку взаємних кроків кандидатів навколо цього, яку наводить «Українська правда»:

Зеленський закликав Порошенка провести дебати на стадіоні "Олімпійський", той погодився. При цьому Зеленський в якості однієї з умов назвав необхідність здачі кандидатами аналізів на наркотики і алкоголь.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що сучасне обладнання для перевірки вживання наркотиків і алкоголю є в антидопінговому центрі олімпійського комітету.

Для точного аналізу на наркотики кандидам запропонували здати зразки корови і сечі, а також волосся, де сліди наркотиків, якщо вони їх вживали, можуть залишатися до 90 днів.

Зеленський відмовився здавати аналізи в медпункті "Олімпійського" і 5 квітня здав тільки кров у приватну лабораторію "Євролаб", власник якої підтримує шоумена.

В той же день Порошенко здав кров, сечу і волосся в медпункті НСК "Олімпійський".

Через кілька годин результати аналізів Зеленського і Порошенка стали відомі.

При публікації результатів Зеленський оприлюднив документ, на якому датою здачі аналізу значилося 2 квітня, а трохи пізніше - з датою 5 квітня.

Лаборант, який безпосередньо брав аналізи, так само пов'язаний із Зеленським, він знімався в серіалі "Свати.

У клініці "Євролаб" пояснили, що в результатах помилково вказали невірну дату забору крові, а сам кандидат прокоментував це так: "В нашій історії з аналізами стався казус".

У штабі Порошенка заявили, що Зеленський здав аналізи на алкоголь і наркотики не належним чином і запропонували залучити до дослідження кілька лабораторій для взаємного контролю.

Після цього Порошенко заявив про загрозу обрання президентом людини, яка, можливо, "має наркотичну залежність".

Все це викликало жваву реакцію не тільки у нас, але й світі.

Хай би тільки російські ток-шоу, де політичні експерти усі 15 років після Помаранчевої революції 2014 року, стверджують, що Україна – як самостійний суб’єкт міжнародного права - не відбулася, але й західні партнери можуть під впливом можливої турбулентності послабити нашу підтримку, про що вже засвідчили коливання німецьких політиків…

Між іншим, деякі культурологи перший мирний Майдан 2004-го, серед іншого розглядали, і як елемент карнавальної культури. Проте будь-які метафори припустимі, коли мова не йде про життя й здоров’я людей, а після 2014-го року Україна, услід Майдановій сотні втратила вже понад 10 тисяч своїх земляків і тут не до жартів, тим паче не до карнавального поєднання духовного верху та тілесного низу за теорією Михайла Бахтіна, як у відомій репризі артистів «95-го кварталу» - інтимній грі на фортепіано…

 Інший покійний культуролог Володимир Лакшин, критикуючи естетику «нових лівих» зазначив, що їхнє гедоністичне ставлення до життя та зневага до традиційних норм моралі - несе небезпеку деградації суспільства.

.До речі, у вересні минулого року у наших агресивних східних сусідів депутат з фракції Жириновського Сергій Іванов виступив із законодавчою ініціативою, зареєструвавши, як законопроект «Дуельний кодекс Росії», але через тиждень відізвав його.

 Ініціатива була викликана, на думку представника ЛДПР тим, що деякі чиновники у відповідь на публічні виступи політиків не ризикують подавати на них до суду за наклеп, натомість пропонують різні види двобоїв, причому ледь не у прямому ефірі. Мабуть думець Іванов мав на увазі й конкретний  виклик керманича  Росгвардіі (яку називають особистою опричниною Путіна) Віктора Золотова  на поєдинок засновника Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексія Навального, пообіцявши зробити з того на рингу або татамі «хорошу соковиту відбивну».

Сам Іванов розповів журналістам, що за основу свого законопроекту, (який він згодом, мабуть за порадою «сина юриста» відкликав) взяв  відомий неформальний Дуельний кодекс В.Дурасова ( що вийшов з-під друку в СПб у 1912-му році), замінивши у положенні про те, що дуель може бути лише між рівними у соціальній ієрархії пару «дворянин-різночинець» на «державний (муніципальний) чиновник - громадянин».

 Якщо повернутися до наших реалій у президентських двобоях - усі кандидати рівні, незалежно від статусу, якщо вони додержуються виборчого законодавства та знайшли відгук в серцях виборців.

Однак у відповідальний для країни період слід підключати не тільки розум, але й елементарний інстинкт самозбереження. Публічна підтримка очільника Білорусії Олександра Лукашенка свого чинного українського колеги нагадує слова Тараса Шевченка- «Впала Польща і нас придавила». Вочевидь, якщо Україна послабить свій незалежний від Кремля курс, то й Мінськ та й Астану (вибачьте, знедавна вже - Нурсултан)- чекають не кращі часи.

Однак, схоже, звиклий до різноманітних естрадно-політичних шоу український виборець(він же  – телеглядач)  став схожим на персонажів класичного оповідання Василя Шукшина, де самовпевнений сільський демагог  Гліб Капустін, зі смутною уявою про логіку та правила словесної полеміки, періодично «ставив на місце» чергового міського інтелігента. Так саме й у нашому ж випадку, коли  земляки після кожного обміну люб’язностями між нашими кандидатами, цікавляться не суттю проблеми, а лише фактом: хто насправді кого ефектніше «зрізав»?..

Читайте також:

Новини

Конфіскована риба

На Київщині за десять днів зафіксували масові порушення правил рибальства (ФОТО)

19.06.2019, 19:46

Ігор Кононенко під час реєстрації

Ігор Кононенко зареєструвався кандидатом на 94-му окрузі

19.06.2019, 19:22

Присадибна ділянка жительки Сквирського району

У Сквирському районі виявлено плантацію опійного зілля (ФОТО)

19.06.2019, 18:59

Володимир Карплюк

В Ірпені зафіксована незаконна політична агітація під час чемпіонату з регбі

19.06.2019, 18:34

Вилучений речовий доказ

На Київщині правоохоронці вилучили три рушниці (ФОТО)

19.06.2019, 17:53

Фото з мережі інтернет

Били та погрожували: у Вишгороді родичі пацієнта напали на лікарів "швидкої"

19.06.2019, 17:36

Вилучені речові докази

На Київщині затримано контрабандистів наркотиків (ФОТО)

19.06.2019, 17:16

Дмитро Гладчук

У патрульної поліції Борисполя новий очільник (ФОТО)

19.06.2019, 16:55

Презентація проекту

У Фастові вирішать "пахучу" проблему міста

19.06.2019, 16:29

Наталі Баласинович

Наталі Баласинович виключили зі списку партії "Європейська Солідарність"

19.06.2019, 15:58

Аналiтика

Депутат Київської облради Леонід Джужик: Я вже 15 років займаюся справою життя

19.06.2019, 8:14

Депутат Київської облради Роман Титикало: Погляди моїх колег відрізняються від позиції партії "Самопоміч"

18.06.2019, 8:04

На Трійцю – про «афганців» і мир

17.06.2019, 15:43

Технічні кандидати від Зеленського: як екс-«регіонали» знову беруть Київщину під контроль

16.06.2019, 13:05

На роботу до Києва: трудова міграція по-білоцерківськи

14.06.2019, 8:46

Як на Київщині небайдужі жінки своїм сестрам допомагають

13.06.2019, 8:04

Позачергові вибори на Київщині: неробство від Віктора Романюка на окрузі №94

12.06.2019, 10:15

Шашечки чи їхати: чи допоможе звільнення Ценова покарати вбивць 5-річного хлопчика

11.06.2019, 15:29

Річковий Чорнобиль: чому екологічне лихо на Росі було неминучим

11.06.2019, 8:54

Транспорт Київщини: "Вишгородпастранс" - фірма-примара чи грандіозний соціальний проект

10.06.2019, 8:04

Блоги

Наталія Мельничук (активістка): парк у центрі Білої Церкви в жахливому стані, я каталася на цих гойдалках більше 30 років тому

19.06.2019, 14:11

Костянтин Матвієнко (політичний експерт): Серіал "Чорнобиль" вплине на хід парламентської виборчої кампанії

19.06.2019, 10:59

Дмитро Христюк (громадський діяч): Пам`ять героям і подяка всім тим, хто був поруч і допомагав в зоні АТО

17.06.2019, 14:05

Василь Олексюк (секретар Бучанської міськради): Я буду представляти ваші інтереси у Верховній Раді України!

13.06.2019, 11:52

Володимир Карплюк (лідер партії "Нові обличчя"): Освіта в Ірпені - фейковий «антирекорд» насправді є РЕКОРДОМ!

13.06.2019, 11:07

Олексій Колосов (начальник філії "Центр пробації" у Києві та Київський області): Ювенальна пробація – ефективна профілактика дитячої злочинності

12.06.2019, 15:55

Олексій Братущак (журналіст): Кандидат Дубінський – справжній медіакілер

12.06.2019, 9:40

Володимир Полочанінов (екс-нардеп): Я так і не зміг додивитися "Чорнобиль" від НВО

11.06.2019, 13:58

Віталій Горкун (начальник патрульної поліції Борисполя): Я залишаю лави патрульної поліції

11.06.2019, 12:49

Ірина Федорів (журналіст): Нахіба нам Горобець? Звернення до Зе!команди від 95 округу

11.06.2019, 12:28