Депутат Київської облради Роман Титикало: Погляди моїх колег відрізняються від позиції партії "Самопоміч"

18.06.2019, 8:04

Нещодавно відразу четверо депутатів Київської обласної ради заявили про свій вихід з «Самопомочі». Про центробіжні процеси, що відбуваються в партії, причини виходу з неї та плани на майбутнє «Моя Київщина» поспілкувалася з депутатом облради, громадським діячем та адвокатом Романом Титикало

Для початку розкажіть про Вашу громадську діяльність. Як ви стали депутатом Київської облради?

- Я народився в місті Києві і майже все професійне життя займаюся юриспруденцією – з 2004 року працюю юристом, а у 2007 році став адвокатом. Я відразу починав працювати в державних установах – спочатку у виконавчій службі, казначействі, потім – в Державній акціонерній компанії «Укрресурси». У 2007 році отримав свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю, і відтоді працюю в цій сфері.

Я переконаний, що адвокат – це покликання. І він має не лише заробляти гроші, а й виконувати важливу соціальну місію. Тому я побудував таку формулу своєї роботи, за якою частину часу я присвячую громадським проектам – допомагаю незахищеним верствам населення, захищаю громадські інтереси, наприклад, щодо забудов чи подібних напрямків. Я вже більше 10 років займаюсь адвокатською діяльністю, і такий громадсько-правовий напрямок постійно в ній присутній.

Я можу назвати чимало прикладів своєї громадської активності в Києві. Якщо ж говорити про область, то наразі я захищаю парк Шевченка в місті Боярка, Вишнівську громаду в боротьбі за зелену зону міста, інтереси громадської організації «Діти Вишневого», Забірської громади, представляю інтереси лікарів Боярської лікарні, допомагав у боротьбі за ліс Петропавлівської Борщагівки тощо. Ось такі проекти, пов’язані з боротьбою та захистом інтересів громади, постійно були як до обрання мене депутатом, так і зберігаються досі.

Окрім того, займаючись громадською діяльністю, зокрема в період Майдану, я захищав учасників акції протесту, яких затримували в судах. Але після 2014 року зрозумів, що однієї громадської роботи недостатньо – потрібно долучатися до якихось ініціатив, балотуватись до органів місцевого самоврядування і щось виправляти.

Щодо Забір’я, чому Ви допомагали саме їм? Адже громад з подібними проблемами сьогодні багато.

- Представники громади самі до мене прийшли. А я завжди спілкуюся з тими, хто до мене звертається. В боротьбі за певні інтереси важливе бажання не однієї людини, а саме громади  (5, 10, 15 чи 20 осіб). Тому що єдність забезпечує результат. У Забір’ї  якраз співпадала ініціатива людей з їх попередньою роботою, певними документами, що дозволило мені на щось опиратися з юридичної точки зору.

Ви були одним із кандидатів на посаду судді Касаційного адміністративного суду, але конкурс не пройшли. Чому?

- Так, в Україні ініціювали створення нового Верховного Суду. Тоді адвокатам, які мають більше десяти років стажу, дозволили брати участь в конкурсі. Критикувати судову систему, сидячи вдома і набираючи повідомлення у Фейсбуці, це звісно добре, але треба робити щось більше. Тому я виявив бажання взяти участь у конкурсі. Відбір проходив у декілька етапів. Перший – максимально об’єктивний – тести. На цьому етапі я набрав достатню кількість балів. Другий – психологічне тестування, яке я також пройшов успішно. Третій етап – написання проекту рішення Верховного Суду і передача його на перевірку. Тут мені поставили недостатню кількість балів для проходження на наступний етап.

Чому стільки балів, ніхто не пояснив. До того ж, чітко окреслених критеріїв оцінювання не було. Я не погодився з цим рішенням і його оскаржував. Вважаю, що це була, певним чином, маніпуляція з боку Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Але мою скаргу, як і багатьох інших, було відхилено. Тоді на цьому етапі навіть «завалили» юриста з міжнародним іменем – доктора наук, професора Олександра Мережка, який викладав у міжнародних ВУЗах, стажувався в Європейському суді з прав людини. Журналіст В’ячеслав Бігун зняв окремий документальний фільм про цей конкурс «Verdict 19». Але я ні про що не шкодую. «Стучите – и вам откроют» – потрібно щось робити для того, щоб чогось досягти.

Щодо Вашої депутатської діяльності. Чому все ж таки Київська обласна рада, якщо Ви ніяк не пов’язані з областю? Чому, наприклад, не міська?

- У 2014 році я балотувався в Київську міську раду від політичної партії «Демократичний альянс» і набрав тоді 925 голосів виборців, але цього було недостатньо для перемоги. Потім я був координатором проекту правової допомоги учасникам АТО в рамках Асоціації правників України. Ми створили гарячу лінію, надавали багато юридичної допомоги учасникам АТО, зокрема й бійцям з Київської області.

Наприклад, я більше трьох років особисто захищав бійця Миколу Медведського з Переяслав-Хмельницького, який не знайшов спільну мову з суддею Верховного Суду України Скотарем, і лише в цьому році розгляд справи закінчився. У напрямку допомоги учасникам АТО я співпрацював з «Самопоміччю». Потім як лідера громадської думки, активного громадського діяча, правозахисника, вони мене запросили очолити список «Самопомочі» в Київській обласній раді на місцевих виборах. Ось так я й був в жовтні 2015 року обраний депутатом Київської обласної ради і головою постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції. Також певний час був головою фракції.

Чому зміна керівництва облради відбулася саме зараз? Чому депутати не виявляли політичну волю раніше?

- Я не був ініціатором проведення цієї сесії. Я можу висловлювати лише свої припущення. Обласна рада вже два роки нормально не працювала. Згідно законодавства, чергові сесії мають проводитися, як мінімум, раз в квартал чотири рази на рік. Має бути затверджений порядок їхнього проведення. І кожен депутат має знати, коли в нього наступна сесія. Але цього не було. Останнє зібрання, позачергове, проходило в березні, і в порядок денний головою ради було включено лише одне питання – звернення стосувалося питання проведення чесних виборів Президента України. Попри те, що в раді лежить сотні питань, які потрібно розглядати. Як на мене, це було викликано тим, що голова облради боялася, що депутати приймуть рішення про її звільнення, тому й відтягувала все це. А в період політичної боротьби за пост президента ніхто не хотів піднімати питання зміни керівництва, оскільки це могло бути використано у політичних іграх, і могло вплинути на загальнополітичні процеси.

Після зміни керівництва облради всі партій, які брали участь в голосуванні, отримали свої посади (Стариченко («Радикальна партія») – голова, Семенова («БПП») – перший заступник, Добрянський («Наш край»)  – заступник – ред.). Усі, окрім «Самопомочі». Чому так?

- Ми цього не прагнули. Деякі політики намагаються вести розмову шляхом якихось політичних торгів. Але той колектив, який зібрався в фракції «Самопоміч», не мав ніяких корисливих мотивів, не хотів ставити якісь умови. Ми прийняли рішення і проголосували, тому що розуміли, що в облраді криза – бюджет не приймався, сесії не скликалися. Потрібні були якісні зміни для результату.

Чому Ви вирішили покинути «Самопоміч»?

- Нардепи, які нещодавно теж покинули партію, у своїй заяві зазначили, що «більшість членів фракції протягом року провели більше десятка зустрічей із керівництвом партії, у тому числі й за участі лідера, на яких піднімалися проблемні питання. Зокрема, щодо відсутності прозорих процесів прийняття рішень у партії, щодо втрати ідеологічного базису, звалювання в популізм заради утримання політичного рейтингу та відсутності чіткої стратегії для України й бажання стати дійсно всеукраїнською партією». Але їхні пропозиції не були реалізовані, і оскільки бачення депутатів відрізняється від позицій партії, вони її покидають. Часом ми відчували, що партійне життя проходить повз нас. Тобто я хочу сказати, що процес мого та ще трьох депутатів виходу з обласної команди «Самопомочі» не є унікальним. Сьогодні це тренд в партії по всій Україні. Багато моїх колег розчарувалися в певних процесах.  

Які плани на майбутнє? Плануєте приєднатися до іншої партії? Обмежитеся облрадою, чи маєте більші амбіції?

- Зараз лише проходить процес висування кандидатів, тому я забігати наперед не буду, але можу сказати, що певні роздуми щодо Верховної Ради є. Якось афішувати це не хочу, тому що остаточного рішення ще не прийнято, але є бажання подальшого руху. Людина має прагнути якісних змін. Але step by step. Поки що вибори до ВРУ. Тому стоїть питання – висуватися чи ні, самому чи з якоюсь політичною партією. А після літа вже будемо вирішувати, що робити з облрадою...

Спілкувалася Юлія Стрільник, "Моя Київщина" 

Читайте також:

Роман Титикало
"Самопоміч" передала автомобіль швидкої у Бородянці

Новини

Фото з мережі Інтернет

У Броварах чоловіка побили до непритомності заради телефона

06.12.2019, 19:54

Фото з місця події

На Київщині знизилася кількість кримінальних правопорушень

06.12.2019, 19:22

Кирило Тлявов

У Переяславі ДБР завершило розслідування вбивства п'ятирічного Кирила Тлявова

06.12.2019, 19:09

фото з місця події

Білоцерківчанин постане перед судом за незаконне виготовлення наркотиків

06.12.2019, 18:50

Фото з місця події

В аеропорту "Бориспіль" відкрилася виставка вітчизняного художника-монументаліста (ВІДЕО)

06.12.2019, 18:25

Фото з мережі Інтернет

Керівник КОДА схвалив об'єднання двох сільрад Вишгородського району

06.12.2019, 17:49

Речові докази

На Миронівщині депутат сільради організував крадіжку зерна на суму майже півмільйона грн

06.12.2019, 17:30

Фото з місця події

Мешканці Бородянського району планують перекрити трасу Київ-Ковель через бездіяльність Нєбитова (ВІДЕО)

06.12.2019, 16:58

Марія Гуртавцова

Посаду начальника служби у справах дітей в КОДА може зайняти скандально відома директорка санаторіїв

06.12.2019, 16:22

Фото з мережі Інтернет

В аеропорту "Бориспіль" може з’явитися McDonalds

06.12.2019, 15:55

Аналiтика

Найбільші латифундисти Київщини: "курятники", свинарі та іноземці

06.12.2019, 8:00

Голова Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов: Боротьба з організованою злочинністю – в пріоритеті

05.12.2019, 8:00

Жінка долю вишивала

04.12.2019, 8:18

Київська митниця: хто сидить на потоках

04.12.2019, 8:00

В'ячеслав Соболєв

Смертельний постріл: хто найняв кілерів Яроша ліквідувати депутата Київоблради Соболєва

03.12.2019, 8:01

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Комплекс Агромарс"

03.12.2019, 7:52

Фото з матчу "Ворскла" - "Колос"

Аутсайдер Чемпіонату знову сильніший за "Колос": третя поразка від полтавчан у цьому році

02.12.2019, 11:42

Про логіку та логістику: як поставити крапку в історії з горезвісним 44-м кілометром траси Київ-Чоп

02.12.2019, 8:00

Укрупнення на Київщині: скільки округів наріжуть замість районів

29.11.2019, 8:00

Спадок від Бно-Айріяна: чому Кабмін пропустив трьох глав РДА-«ліфтерів»

28.11.2019, 8:07

Блоги

Варвара Чорноіваненко

Варвара Чорноіваненко (прес-секретар голови Київської ОДА у 2018-2019 рр): Волонтери роблять добрі справи за ідею

06.12.2019, 15:20

Руслан Кузьменко

Руслан Кузьменко (депутат Київоблради): Волонтери – люди, які не чекають слів подяки за свою допомогу

05.12.2019, 16:51

В’ячеслав Соболєв (депутат Київоблради): Наша сім’я потребує допомоги небайдужих громадян

05.12.2019, 12:19

Леонід Джужик (депутат Київської обласної ради): На Київщині буде створено футбольну Академію

05.12.2019, 9:10

Володимир Полочанінов (екс-заступник голови Київської ОДА): Терміново потрібен закон про лобізм

04.12.2019, 12:16

В’ячеслав Усков (директор білоцерківського театру): Я вдячний колективу, глядачам, та усім хто був не байдужим до театру

03.12.2019, 12:10

Дмитро Христюк (екс-заступник голови Київської ОДА): Війна триває

03.12.2019, 11:55

Микола Стариченко (голова Київської обласної ради): Висловлюю глибокі співчуття родині В'ячеслава Соболєва

02.12.2019, 12:49

Володимир Бойко (журналіст-блогер): Розстріл вкрай "мутного" донецького бізнесмена Соболева – очікувана подія

02.12.2019, 10:38

Володимир Воля (політичний оглядач): Чергові схеми навколо аеропорту "Бориспіль"

30.11.2019, 17:58