"Мажори" і волиняки: хто очолює прокуратуру Київщини

09.08.2019, 8:03

Роками прокуратура Київської області живе тільки прес-релізами. Вони опубліковують суху інформацію про те, як вони когось покарали чи вимагають щось повернути у державну власність. Утім, жодних конференцій чи круглих столів, під час яких можна було б поговорити про реальну результативність діяльності прокуратури - немає. Тому ми вирішили все ж таки розібратися, хто очолює прокуратуру Київської області, імена яких ми не знаємо, але які мають серйозний вплив на увесь регіон...

Уже більше року крісло прокурора Київської області займає Максим Киричук. Його було призначено на місце Дмитра Чібісова, вельми скандального персонажа. Дійшло до того, що колишнього очільника прокуратури області навіть звинувачували у вживанні наркотиків на робочому місті. Утім, хоча ці плітки не мали жодних підтверджень, вкрай низька публічність Чібісова не могла не звернути на себе увагу. У липні 2018 його звільнили та перевели на аналогічну посаду до Полтавської області.

Тоді ж на посаду голови прокуратури Київської області поставили Максима Киричука, який очолював до цього два роки прокуратуру Волинської області. Тоді в ЗМІ писали про те, що Киричук - креатура паливно-промислової групи "Контініум" - одним з неформальних бенефіціарів якої є Ярослав Москаленко - нардеп з Київщини, який завдяки лояльності до Петра Порошенка значно підсилив свої позиції в столичному регіоні, отримавши свого голову ОДА (Олександра Горгана). В результаті Киричук мав стати елементом підсилення Москаленка. Утім, президентські, а потім і парламентські вибори поставили хрест на світлому майбутньому одіозного екс-"регіонала", якого, подейкуюють, планує "наздоганяти" давній опонент "контініумців" Ігор Коломойський.

Що ж відомо про Киричука? Юридичну освіту він отримав у Львівському національному університеті імені Івана Франка. У 2002 році розпочав працювати в органах прокуратури на посаді помічника прокурора Пустомитівського району Львівської області. Встиг попрацювати не лише в прокуратурі: у період з 2006 до  2007 року був першим заступником міського голови м. Яворова Львівської області. Після цього чотири роки обіймав посаду слідчого прокуратури Пустомитівського району Львівської області

Із червня 2011 до жовтня 2013 року працював прокурором, а згодом начальником слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області. Далі був на посадах начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області, Закарпатського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, прокурора Тячівського району Закарпатської області.  У січні 2015 року призначений на посаду старшого слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України. 

Коротше кажучи, за свої 17 років кар`єри Кирильчук змінив багато місць роботи, які у більшості стосувалися західної України, зокрема, Львівської області, звідки родом сам прокурор.

Згідно із декларацію Кирильчука за 2018 рік, прокурор має дві квартири у своєму рідному місті Львів. У Києві він проживає у квартирі, яку орендує. Також власником автомобіля марки Volkswagen Таурег 2014 року випуску. Крім того задекларував готівкою 8500 доларів, та кошти на чотирьох банківських рахунках, які у сумі складають 277100 грн.     

Першим заступником прокурора Київської області вже майже чорити роки є Ігор Грабець. В органах прокуратури працює з січня 2007 року та посідав чимало посад. Зокрема, був заступником Бориспільського міжрайонного прокурора, заступником начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Київської області та інші.

У 2018 році Ігор Грабець задекларував, що має одну кватиру в місті Одеса площею 116 м2, а його дружина - власниця двох квартир у Києві, також її належить автомобіль Lexus RX350 2013 року випуску, на якому в липні минулого року Грабець приїджав на фінальні змагання з міні-футболу серед працівників прокуратури різних областей України. Також має два банківських рахунки, на одному - 39505 гривень, а на іншому – 2922 євро, готівкою задекларував 88000 доларів та 180000 гривень Не відстає від чоловіка і дружина Світлана Грабань, вона має також два рахунки на першому 12189 грн, а на другому 4875 доларів, готівкою жінка має 62000 доларів.

Хто ж дружина цього молодого, але несподіванно успішного прокурора? Почнемо з того, що Світлана Грабець зараз є суддею Господарського суду Київської області. Теща пана прокурора – Ольга Дьоміна – суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Тестем Грабця є колишній заступник Генпрокурора України часів Януковича, колишній ректор, а нині – старший викладач Національної Академії прокуратури України Юрій Дьомін. Згідно з інформацією, опублікованою ЗМІ, Дьомін є сином Михайла Потебенька, колишнього генпрокурора України, який досі зберігає серйозний вплив на правоохоронні органи, не дивлячись на те, що давно перебуває на пенсії. Таким чином, через свої родинні зв’язки, Грабець є одним з найбільш серйозних фігур в правоохоронній системі Київської області.

Ще одним заступником-"мажором" є Андрій Мілевський. Він є зятем не когось, а Людмили Ерхової - начальника управління планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку, звітності, внутрішнього контролю та аудиту Генеральної прокуратури України. І яка йому чимало допомогла. До речі, попри те, що він у 2014 році підпадав під люстрацію, на це всі якось закрили очі...

На посаді заступника прокурора Київщини Мілевський перебуває з вересня 2016 року, до цього працював помічником прокурора, слідчого, старшого слідчого прокуратури Оболонського району м. Києва, прокурора відділу роботи з кадрами прокуратури м. Києва, заступника прокурора Шевченківського району м. Києва, Київського прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері, прокурора Святошинського району міста Києва, прокурора Голосіївського району міста Києва, першого заступника керівника Київської місцевої прокуратури №1 м. Києва, заступника начальника управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Департаменту нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України.

Їздить на роботу заступник прокурора на автомобілі Suzuki Grand Vitara 2008 року випуску. Зберігає готівком 71000 доларів та 42000 гривень, а на банківському рахунку лише 482 гривень. Крім того має земельну ділянку у Вишгородському районі площею 15000м2.

Земляком та заступником Максима Киричука є Сергій Єфремов, якого чинний прокурор області перетягнув з Волині, де той теж був в нього заступником. Єфремов здобув вищу юридичну освіту здобув у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Почав працювати органах з 2002 року. Очолював чимало різних посад. Із найсуттєвіших: працював на посаді начальника відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях про корупційні злочини управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Головного управління процесуального керівництва та нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією у сфері транспорту та у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Генеральної прокуратури України, обіймав посади заступника начальника, а згодом - начальника відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях стосовно службових осіб, які займають особливо відповідальне становище Генеральної прокуратури України.
З квітня 2016 і до липня 2016 року працював прокурором відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України.

Дружина Єфремова має дві квартири у Львові, а сам лише одну, а ще одна знаходиться у спільній власності. Має один рахунок у банку із сумою 19572 грн. Цікавим є те, що він задекларував автомобіль bmw 525d 2012 року випуску, який належить Ірині Єфремовій, яка є третьою особою.

Закриває четвірку заступнків Ярослав Голинський, який також уже правцював із Киричуком, будучи на посаді заступника у Волинській області.

До цього обіймав різні, в тому числі керівні, посади в органах прокуратури Київської та Закарпатської областей.

Цікаво, що до свого призначення 26 липня 2016 року заступником прокурора Волинської області Голинський працював начальником відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури Київської області. Минулого року він повернувся вже в якості заступника обласного прокурора.

Згідно із декларації 2018 року, має спільну із дружиною квартиру в Києві. Голинський є власником земельної ділянки у селі Требухів Броварського району. Також задекларовані кошти, разом із дружиною має 200000 гривень та 9000 доларів. Дружина Голинського є власницею автомобіля Сітроен С4.

Чи відбудуться зміни в прокурорській ланці після приходу нового президента? Цілком ймовірно, що у Зеленського все ж таки підчистять керівний склад прокуратури, поставивши там своїх людей. Та чи змінить це підхід прокуратури до своєї діяльності? Сумнівно, адже поки що на інших кадрових напрямках з боку Офісу президента ми бачимо лише перетасовування старих кадрів. Враховуючи консервативність прокуратури, складно уявити, щоб її очолив хтось не з пшонківсько-шокінського "гнізда"...

Антон Болбочан, "Моя Київщина"

Читайте також:

Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Олександр Дубінський
Ярослав Леляк
Володимир Карплюк
Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет

Новини

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині та в столиці 22-го жовтня

21.10.2019, 21:41

Фото з місця ДТП

У Згурівському районі зіткнулося два автомобіля

21.10.2019, 19:59

Фото з мережі Інтернет

Ірпінський військовий госпіталь отримав медичне обладнання з США та Канади (ВІДЕО)

21.10.2019, 19:35

Фото з місця події

У Броварському районі поліція розшукує зловмисників, які обстріляли автомобіль

21.10.2019, 19:08

Фото з мережі Інтернет

Під Києвом зник хлопець з татуюванням (ФОТО)

21.10.2019, 18:46

Фото з місця ДТП

На Білоцерківщині сталася серйозна ДТП

21.10.2019, 18:24

Фото з мережі Інтернет

У Сквирському районі браконьєр зловив більше ста раків

21.10.2019, 17:59

Фото з мережі Інтернет

У Ірпені планують створити добровільну пожежну дружину

21.10.2019, 17:34

Фото з місця події

У Вишгородському районі правоохоронці виявили у хлопця наркотики

21.10.2019, 17:16

Фото з мережі Інтернет

У Переяслав-Хмельницькому пройшов Кубок Київської області із сумо

21.10.2019, 16:57

Аналiтика

Олексій Чернишов - забудовник з Харкова - без п'яти хвилин новий голова Київської ОДА

Губернатор будівельних майданчиків: чому у Зеленського вирішили призначити "варяга" з Харкова

21.10.2019, 15:51

П'ять запитань: В’ячеслав Дяченко про вибори, екологічний стан річки Рось та розвиток міста Богуслав (ВІДЕО)

21.10.2019, 15:13

Громадський активіст Ігор Труба: Вишневим керують кримінальні елементи при апатичному населенні

21.10.2019, 8:00

Очима містян: як живеться у Бучі, Боярці та Вишневому

18.10.2019, 16:43

Михайло Бно-Айріян

Піар у "совковому" стилі, або Чому голова Київської ОДА ганьбить партію президента

18.10.2019, 8:01

Мер Борисполя Анатолій Федорчук: Історія дасть оцінку діяльності і моїй, і кожного президента

17.10.2019, 8:00

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Вишнівський ливарно-ковальський завод"

16.10.2019, 8:00

Системна криза на Ставищенщині: що робити творчим людям, коли "слуги народу" забули про культуру

16.10.2019, 7:45

Полковник поліції Роман Бежук

Начальник Вишгородської районної поліції Роман Бежук: Треба розуміти, що процес реформування може тривати досить довго

15.10.2019, 8:12

Зорецвіт: Історія успіху творчого колективу зі Ставищенського району

15.10.2019, 8:00

Блоги

Олексій Оскер (голова, ВГО "Євро столиця"): мені запропонували очолити Київську ОДА

21.10.2019, 11:26

Ігор Дармостук (шеф-редактор сайту КиевВласть): Бно-Айріян пішов з посади через явну війну з нардепами від умовної групи “Приват”

21.10.2019, 11:04

Андрій Анісімов (екс-перший заступник голови Київської ОДА): Київщина потребує динамічного розвитку!

20.10.2019, 16:35

Лада Лузіна (письменниця): Про нерозгадані таємниці графині Браницької з Білої Церкви

20.10.2019, 14:28

Олександр Замула (активіст): Про можливість розформування Томашівської ОТГ

18.10.2019, 10:46

Тетяна Семенова (перший заступник голови Київської облради): Про перспективи співпраці Київщини з інвесторами

17.10.2019, 9:25

Ігор Мещан (директор департаменту соціального захисту населення КОДА): Про фестиваль "З війни до миру. Діти" до Дня захисника України

17.10.2019, 8:57

Максим Плешко (депутат Ірпінської міськради): Ірпінь - перше місто в Україні, яке викупило приватну будівлю для облаштування комунальної школи

16.10.2019, 19:14

Ігор Оваденко (голова організації "СВД"): Обухівська влада - лицеміри

14.10.2019, 19:02

Валерій Карпунцов (доктор юридичних наук, екс-нардеп): Під виглядом реформ продовжується курс на знищення прокуратури

14.10.2019, 16:47