Руслан Майструк (голова Тетіївської ОТГ): Про межі міста Тетієва

12.08.2019, 12:36

Відповідаю.

Знаєте, цікаво, що все рано чи пізно стає зрозумілим, коли зробити паузу і дати висловитися всім бажаючим. Тому я спеціально не коментував відразу питання погодження меж міста, яке розглядали нещодавно депутати обласної ради. Не буду окремо зупинятися на факті, що це питання дуже довго не виносилося на сесію. Суть в іншому.

Відразу хочу повідомити, що місто не поглинає сусідні села, а збільшує юридично межі до фактичних. Проблема полягає в тому, що значна територія міста Тетієва знаходиться не фізично, а юридично за межами міста. Тобто поштова адреса м. Тетіїв, а юридично певна частина території - за межами.

Персональне публічне запитання до голови Тетіївської районної ради Жубер Н.В. Хто вам дав право, після того як на сесії районної ради було погоджене дане питання, прийняте рішення, виступати на сесії від імені районної ради із власною протилежною позицією?

Ви чиї інтереси представляєте: громади чи підприємств, які не хочуть сплачувати кошти за землю до бюджету? Те, що ви накоментували – повна маячня. В справі потрібно було розібратися, щоб не танцювати під чужу дудку невмілі танці.

Ще раз. По поличкам.

Хронологія подій.

1. Розроблення Генерального плану НДПІ «Містобудування»

2. Державна експертиза Генерального плану

3. Громадські обговорення та слухання Генерального плану

4. Листопад 2014 року містобудівну документацію «Генеральний план м. Тетіїв» затверджено на сесії Тетіївської міської ради

5. Жовтень 2015 року «План зонування території міста Тетієва Київської області (Зонінг)» затверджено на сесії Тетіївської міської ради

6. Травень 2016 року перезатверджено містобудівну документацію «Проект внесення змін до Генерального плану м. Тетіїв на сесії Тетіївської міської ради»

7. Грудень 2016 року затверджено проект землеустрою «Щодо встановлення (зміни) меж міста Тетіїв» на сесії Тетіївської міської ради

8. Грудень 2016 року погоджено проект землеустрою «Щодо встановлення (зміни) меж міста Тетіїв» на сесії Тетіївської районної ради

Зверніть увагу на пункти 4 та 6. Тобто, Генеральний план міста був затверджений на сесії Тетіївської міської ради в листопаді 2014 року. А в травні 2016 року було перезатверджено зі змінами.

Що відбувалося цих 1,5 року?

Дійсно ряд підприємств ПАТ «Тетіївське ремонтно-транспортне підприємство», АТЗТ «Тетіївагрохім», ТОВ «Агро-Дібрівка», ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Володар», ПОПП «Еліта» подали до суду та скасували відповідне рішення міської ради. Якщо ви уважно прочитаєте текст рішення, то причини заключалися в деяких процесуальних питаннях та в екологічній експертизі. Це було в лютому 2016 року.

Далі, були внесені зміни до Генплану в частині виключення з меж міста земельних ділянок на яких знаходиться ТОВ «Володар», отримано роз’яснення що екологічна експертиза входить до вже зробленої комплексної експертизи.

Після цього в травні 2016 року було перезатверджено містобудівну документацію «Проект внесення змін до Генерального плану м. Тетіїв» на сесії Тетіївської міської ради. Прийняте нове рішення. А в грудні 2016 року затверджено проект землеустрою «Щодо встановлення (зміни) меж міста Тетіїв» на сесії Тетіївської міської ради.

І ЦІ РІШЕННЯ НІХТО НЕ ОСКАРЖУВАВ!!!! Тому всі придумки про те, що хтось когось обманув є особистими видумками голови райради Жубер Н.В.

Пізніше, також в грудні 2016 року, проект землеустрою «Щодо встановлення (зміни) меж міста Тетіїв» був погоджений на сесії Тетіївської районної ради. На сьогодні вже серпень 2019 року і громада міста Тетієва досі чекає на погодження меж міста Тетієва в Київській обласній раді, а попереду ще погодження у Верховній Раді.

Мене абсолютно не дивує позиція депутата обласної ради Балагури О.В., який попросив не голосувати за питання меж міста. Адже, серед чотирьох підприємств, які оскаржували в суді «Генеральний план», два - ТОВ "Агро-Дібрівка" та ПРАТ "Тетіївське РТП", є власністю родини Балагурів.

На сьогодні перше підприємство за земельну ділянку під колишнім «Інкубатором» площею майже 2 га нічого не сплачує до міського бюджету, а друге за минулий рік за площу 5 га сплатило 13,5 тис. грн. Для прикладу підприємство ТОВ «Агропромислова компанія «Київщина» в межах міста за площу 6 га сплатило минулого року 229 тис. грн. Різниця колосальна. А тепер помножте ці суми на 4 роки, поки тягнулися суди, а тепер тягнуться погодження і порахуйте скільки коштів не поступило в міський бюджет лише від цих двох компаній.

До речі, освіжив у пам’яті рішення суду з цього питання. Особливо сподобалися аргументи підприємства ТОВ «Агро-Дібрівка» для суду. Виявляється, що на території колишнього «Інкубатора», що належить ТОВ «Агро-Дібрівка» по вулиці Гуменюка знаходиться 12 тис. поголів’я птиці. Цирк на дроті. Там уже давно руїна і немає жодного виробництва. Вам самим не соромно було таке говорити?

Загалом за межами міста – більше 40 підприємств і 250 га земельних ділянок, що ними використовується. Багато з цих підприємств або нічого не сплачують за оренду земель або мізер. Всі ці підприємства мають фактичну адресу – м. Тетіїв. Бюджет громади недоотримує мільйони гривень, які можуть бути витрачені на освіту, медицину, дороги, тощо.

Ці кошти і сьогодні повинні були б надходити до міського бюджету, але міська рада юридично не має права заключати договори оренди на дані землі, а ті хто повинні це робити, держадміністрація, не зацікавлені, оскільки кошти наповнюють міський бюджет.

І на завершення. Зверніть увагу на скріншот активістів. Тепер ви можете самі побачити на кого працюють ті, що регулярно обливають брудом громаду і мене особисто в соцмережах. Абсолютно синхронна позиція у депутата Київської облради Балагури, головою райради Жубер і так званих «активістів».

Співпадіння? Не думаю!

Ну а тетіївчани можуть подякувати за провал голосування по межам міста голові районної ради Жубер Н.В. та депутату Київської обласної ради Балагурі Олегу Вікторовичу!

Але я не здаюсь. Боротьба продовжується. Чекаю наступної сесії обласної ради.

P.S. Чому потрібні нові межі міста?

1. Значна частина міста лише юридично, а не фактично, знаходиться за межами міста. Це вулиці: Автомобілістів, Купальська, Енергетиків, Заводська, Борщагівська, Лісова, Козацька, Райдужна, частина вул. К.Маркса, бульвар Північний (мікрорайон Слобода); Праці, Вінницька, Менделєєва (мікрорайон Плоханівка); Одеська, Поліська, Дібрівська, Івана Сенька, Чорновола, Голембовського, Калинова, Пам’яті Запорожців, Новаторів, Ломоносова, Райдужна, частина вул. Гуменюка, пров. Зоряний (Мікрорайон Чорнобильський), які фактично опинилися в «сірій» зоні. На цих вулицях розміщені ще з радянських часів приватні будинки, виділені земельні ділянки. Зокрема, Бульвар Північний - 360 земельних ділянок за межами міста, вул. Вінницька, Праці - 196 ділянок, район аеродрому – 225 ділянок, з них 105 земельних ділянок для учасників АТО.

Після внесення змін до Земельного Кодексу з 1 січня 2002 року, згідно статті 38, в якій сказано про те, що «до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування». Відповідно жителі цих вулиць не можуть приватизувати, а відповідно в подальшому продати, купити чи передати в спадщину будинки, а також оформити земельні ділянки, чи отримати дозвіл на будівництво.

2. Значна частина коштів не надходить до міського бюджету через те, що підприємства, які знаходиться за межами міста або взагалі не сплачують кошти за земельні ділянки або сплачують мізер.

3. В нових межах міста закладені значні площі під технопарки. Це - земельні ділянки, де в перспективі можна залучати інвесторів та розміщувати різні промислові об'єкти.

Я би дуже хотів, щоб це почитали Балагура О.В., Жубер Н.В. і подумали для чого їх обрали і чиї інтереси вони мають захищати!

Читайте також:

Фото з мережі Інтернет
Фото з мережі Інтернет
Руслан Майструк

Новини

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині та в столиці 22-го жовтня

21.10.2019, 21:41

Фото з місця ДТП

У Згурівському районі зіткнулося два автомобіля

21.10.2019, 19:59

Фото з мережі Інтернет

Ірпінський військовий госпіталь отримав медичне обладнання з США та Канади (ВІДЕО)

21.10.2019, 19:35

Фото з місця події

У Броварському районі поліція розшукує зловмисників, які обстріляли автомобіль

21.10.2019, 19:08

Фото з мережі Інтернет

Під Києвом зник хлопець з татуюванням (ФОТО)

21.10.2019, 18:46

Фото з місця ДТП

На Білоцерківщині сталася серйозна ДТП

21.10.2019, 18:24

Фото з мережі Інтернет

У Сквирському районі браконьєр зловив більше ста раків

21.10.2019, 17:59

Фото з мережі Інтернет

У Ірпені планують створити добровільну пожежну дружину

21.10.2019, 17:34

Фото з місця події

У Вишгородському районі правоохоронці виявили у хлопця наркотики

21.10.2019, 17:16

Фото з мережі Інтернет

У Переяслав-Хмельницькому пройшов Кубок Київської області із сумо

21.10.2019, 16:57

Аналiтика

Олексій Чернишов - забудовник з Харкова - без п'яти хвилин новий голова Київської ОДА

Губернатор будівельних майданчиків: чому у Зеленського вирішили призначити "варяга" з Харкова

21.10.2019, 15:51

П'ять запитань: В’ячеслав Дяченко про вибори, екологічний стан річки Рось та розвиток міста Богуслав (ВІДЕО)

21.10.2019, 15:13

Громадський активіст Ігор Труба: Вишневим керують кримінальні елементи при апатичному населенні

21.10.2019, 8:00

Очима містян: як живеться у Бучі, Боярці та Вишневому

18.10.2019, 16:43

Михайло Бно-Айріян

Піар у "совковому" стилі, або Чому голова Київської ОДА ганьбить партію президента

18.10.2019, 8:01

Мер Борисполя Анатолій Федорчук: Історія дасть оцінку діяльності і моїй, і кожного президента

17.10.2019, 8:00

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Вишнівський ливарно-ковальський завод"

16.10.2019, 8:00

Системна криза на Ставищенщині: що робити творчим людям, коли "слуги народу" забули про культуру

16.10.2019, 7:45

Полковник поліції Роман Бежук

Начальник Вишгородської районної поліції Роман Бежук: Треба розуміти, що процес реформування може тривати досить довго

15.10.2019, 8:12

Зорецвіт: Історія успіху творчого колективу зі Ставищенського району

15.10.2019, 8:00

Блоги

Олексій Оскер (голова, ВГО "Євро столиця"): мені запропонували очолити Київську ОДА

21.10.2019, 11:26

Ігор Дармостук (шеф-редактор сайту КиевВласть): Бно-Айріян пішов з посади через явну війну з нардепами від умовної групи “Приват”

21.10.2019, 11:04

Андрій Анісімов (екс-перший заступник голови Київської ОДА): Київщина потребує динамічного розвитку!

20.10.2019, 16:35

Лада Лузіна (письменниця): Про нерозгадані таємниці графині Браницької з Білої Церкви

20.10.2019, 14:28

Олександр Замула (активіст): Про можливість розформування Томашівської ОТГ

18.10.2019, 10:46

Тетяна Семенова (перший заступник голови Київської облради): Про перспективи співпраці Київщини з інвесторами

17.10.2019, 9:25

Ігор Мещан (директор департаменту соціального захисту населення КОДА): Про фестиваль "З війни до миру. Діти" до Дня захисника України

17.10.2019, 8:57

Максим Плешко (депутат Ірпінської міськради): Ірпінь - перше місто в Україні, яке викупило приватну будівлю для облаштування комунальної школи

16.10.2019, 19:14

Ігор Оваденко (голова організації "СВД"): Обухівська влада - лицеміри

14.10.2019, 19:02

Валерій Карпунцов (доктор юридичних наук, екс-нардеп): Під виглядом реформ продовжується курс на знищення прокуратури

14.10.2019, 16:47