Знову провал: коли в багатостраждальній школі в Микуличах пролунає перший дзвоник

29.08.2019, 8:00

Більше 10 років місцеві жителі села Микуличі Бородянського району спостерігали за каркасом недобудови та вже втратили будь-яку надію щодо появи навчального закладу. Чи вдасться дітям почути шкільний дзвоник у стінах нової школи, розбиралася «Моя Київщина»

Діти в Микуличах були змушені навчатися в церковноприходській школі, яку збудували ще у 1898 року, і приміщення якої знаходилося в аварійному стані. Залишається лише ходили в туалет на вулицю, поверталися до класу по латаній-перелатаній підлозі, під час уроків боялися, що на них упаде шматок стелі, дивилися крізь перекошені вікна з маленькими шибками на стадіон із похиленими футбольними воротами й кількома залізними драбинами та чекали кращого. Проте будівництво такого необхідного для учнів навчального закладу затягнулося надовго.

Як відомо, будівельні роботи розпочалися в 2007 році, коли компанія-забудовник «ТММ» в обмін на виділення 150 га землі в Микуличах для створення котеджного містечка зобов’язалася побудувати школу. Проте, звісно, обіцянки не дотрималася. А вже в 2010 році у переліку об’єктів, фінансування яких здійснюється за кошти державного бюджету, ми побачили Микулицьку школу. На той час загальнобудівельні роботи першого поверху були виконані на 100%, другого – на 70%. Також на 100% були виконані роботи зі зведення котельні, пожежних резервуарів та насосної станції пожежогасіння.

Здавалося би, залишилося лише трішки й діти матимуть змогу навчатися, як мінімум, у хорошому приміщенні, однак уже на початку 2011 року через відсутність фінансування будівництво було припинене.

Варто також зазначити, що директором одного з найбільш корумпованих напрямків діяльності в Україні - Департаменту капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації - з листопада 2008 року по 2014 рік працював чинний голова Київської облради Микола Стариченко, що прославився проведенням скандальних тендерів і посібництвом діловим партнерам своєї сім'ї.

Вспливав у цій історії й відомий нардеп, якому було цікаво відмітитися тут через те, що Микуличі входили до його мажоритарного округу. Так, наприкінці 2013 року Ярослав Москаленко у Верховній Раді ініціював питання щодо виділення 8 млн грн на завершення будівництва школи зі спеціального бюджету, але усі кошти з початком воєнних дій у східних регіонах країни були передані на підтримку та розвиток армії. Утім, гроші знайшлися: цього ж року наближене до родини Стариченків ТОВ «Українська енергетична компанія» виграло 38,77 млн ​​грн на незавершений довгобуд.

У 2016 році під час робочого візиту в Бородянський район тодішній голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук відвідав недобудовану школу в селі Микуличі та заявив про намір підняти питання будівництва школи на державному рівні, аби навчальний заклад у майбутньому міг стати опорним пунктом для середньої освіти в районі. Однак ситуація так і не змінилася.

«Зараз за новими цінами школа передбачає інвестицію в розмірі 70 млн грн. Враховуючи, що на поточний 2016 рік Київська область отримала близько 100 млн грн через Державний фонд реконструкції та розвитку, ми самі розуміємо, що ця сума протягом року непідйомна», — заявив Мельничук.

Уже в 2017 році новий голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган разом із народним депутатом Ярославом Москаленком приїхали до учнів села Микуличі на перший дзвоник. Тоді ж пролунали й гучні обіцянки.

«Я зроблю все для того, щоб найближчим часом ми добудували та відкрили нову прекрасну Микулицьку школу», – запевнив Ярослав Москаленко. Очільник Київщини, зі свого боку, заявив, що довгобуд у Микуличах, який планують відкрити через 2 роки, стане «прототипом освітніх закладів нової України».

Олександр Горган наголосив, що село Микуличі стовідсотково отримає найкращу нову школу на Київщині: «Це буде перший в Україні новий проект освітнього простору: школа у вигляді муніципального центру, що, крім дошкільного дитячого садка та загальноосвітньої школи, буде в собі містити спортивний комплекс, амбулаторію, концертний зал, усі необхідні інфраструктурні рішення для змістовного дозвілля та розвитку всієї громади».

Відзначимо, що в грудні 2017 року тендер на будівництво школи в Микуличах, яке повинне завершитися до кінця 2019 року, виграло ПП "Анастра". Сума договору з Департаментом житлово-комунального господарства КОДА склала 105 млн грн.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, компанію ПП "Анастра" із нульовим статутним капіталом заснували в 2001 році Катерина Лук'янчук та Олександр Лук'янчук (він же є й директором). Отож підприємством володіє та керує чоловік Ірини Лук'янчук - начальниці відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем у Державній податковій інспекції в Києво-Святошинському районі. Цікаво, що до цього цю компанію контралював депутат Крюківщинської сільради - Олег Лук'янчук (брат Олександра Лук’янчука).

Варто зазначити, що в декларації про доходи Ірина Лук'янчук вказувала, що отримала 400 тис грн як подарунок від колишньої засновниці ПП "Анастра" Катерини Лук'янчук. За ці кошти сім’я придбала новий автомобіль.

Це досить популярна компанія, яка регулярно перемагає на тендерах. Протягом 2017-2018 років ПП "Анастра" уклало низку договорів на загальну суму майже 200 млн грн, із яких лише близько 200 тис грн із Вишгородською ЦРЛ, інші - із Департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА.

Відтак, 27 квітня 2018 року відбулося засідання Київської облради, на якому ухвалили рішення про виділення на продовження будівництва школи у селі Микуличі 35 млн грн. Частину цих коштів планували взяти з обласного бюджету, іншу – із Державного фонду регіонального розвитку.

За даними електронної системи державних закупівель ProZorro, 17 грудня 2018 року Департамент регіонального розвитку і житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації провів закупівлю без конкурсу, оскільки ПП "Анастра" раніше вже працювало на цьому об'єкті, та уклав чергову угоду, вартість якої склала 52,5 млн грн.

Відтак, підрядник повинен був прокласти водопровід і каналізацію, а також забезпечити будівлю газом, опаленням та електропостачанням. Зовнішні роботи полягали в облаштуванні фасаду приміщення, чотирьох ґанків, доріг, тротуарів, установці комплексу спортивних майданчиків та озелененні території. Також план робіт передбачав підключення пожежної сигналізації та сигналізації загазованості, проведення інтернету та телефонного зв'язку.

Субпідрядник ТОВ "Модуль Проект" Вадима Головльова змонтував інженерні споруди, комунікаційні мережі та систему газопостачання на 12%, а ТОВ "Виробничо-комерційна фірма САЛД" Євгена та Андрія Чалієнкова виконати протипожежні заходи на 9% ціни договору. Гарантія складатиме 10 років із дня прийняття об'єкта в експлуатацію.

У ході робочої поїздки до Бородянського району 19 березня 2019 року тодішній голова КОДА Олександр Терещук відвідав Микулицьку загальноосвітню школу та будівельний майданчик нової школи та пообіцяв посприяти якнайшвидшому завершенню будівельних робіт. На той момент на об’єкті були вже зведені стіни, встановлені вікна та здійснені покрівельні роботи. "До початку навчального року будівництво та внутрішні ремонтні роботи буде завершено!" – запевнив Олександр Терещук.

Минуло вже п'ять місяців, змінився голова ОДА, і ми вирішили дізнатися, чи виконані обіцянки можновладців. Щодо відкриття нової школи в Микуличах «Моя Київщина» звернулася до директора департаменту освіти і науки Київської ОДА Віри Рогової: «Заклад готовий на 80%. Це дійсно сучасний інноваційний заклад, який так потребують школярі. На жаль, він не запрацює першого вересня, оскільки кошти двох бюджетів (місцевого та державного) на завершення будівництва ще не виділили. Відтак, департамент освіти та науки КОДА не володіє інформацією про необхідну для цього кількість коштів».

Таким чином школа в Микуличах і надалі залишається незавершеним довгобудом, а учні святкуватимуть День знань не в стінах обіцяного муніципального центру. З чим можна "привітати" і Київську облраду, і КОДА...

Читайте також:

Фото з презентації посібнику
Нарада у Вишнівській школі №1
Вишггородська ЗОШ №1

1 2

Новини

Фото з мережі Інтернет

Прогноз погоди для жителів Київщини на 30-те березня

29.03.2020, 20:30

Фото з мережі Інтернет

У двох районах Київщини посилили карантин

29.03.2020, 19:23

Фото з мережі Інтернет

У Броварах алкоголік убив товариша по чарці (ФОТО)

29.03.2020, 18:30

Фото з місця події

У Вишневому вщент згорів легковий автомобіль (ФОТО)

29.03.2020, 17:00

Фото речових доказів

Молода ірпінчанка продавала метадон через інтернет (ФОТО)

29.03.2020, 15:38

Фото з місця події

До "Борисполя" прибув вантажний літак із масками (ФОТО)

29.03.2020, 13:43

Олег Міщенко

Від коронавірусу помер ексзаступник Київської ОДА

29.03.2020, 13:06

Фото з мережі Інтернет

У Бучі зафіксували перший випадок захворювання на COVID-19

29.03.2020, 12:46

Фото з мережі Інтернет

Кількість хворих коронавірусом на Київщині зросла до 45, - МОЗ

29.03.2020, 11:21

Фото з мережі Інтернет

Під Києвом загинув пішохід (ВІДЕО)

29.03.2020, 10:41

Аналiтика

Фото з мережі Інтернет

Держекоінспекція на Київщині: коли чекати на реальну роботу, а не на корупцію та бездіяльність

27.03.2020, 8:00

Що почитати під час карантину: ТОП-30 книг сучасних українських письменників

26.03.2020, 8:00

Яким було життя відомого українського журналіста та політика Івана Бокого

25.03.2020, 17:20

Колаж порталу "Моя Київщина"

Коронавірус і політика: хто очолив антикризовий штаб Київщини

25.03.2020, 8:08

Фото з мережі Інтернет

Супермаркети чи постачальники: хто займається мародерством

25.03.2020, 8:00

Арсен Аваков

Без тріумфу Авакова: що поки зупиняє створення поліцейської держави

24.03.2020, 8:07

Начальник Пенсійного фонду Київщини Василь Фатхутдінов: Більшість питань можна вирішити без особистих візитів

24.03.2020, 8:00

Карантин через коронавірус: як організоване дистанційне навчання на Київщині

23.03.2020, 8:00

Фото з мережі Інтернет

Вірус корони: чого насамперед боятися під час пандемії

21.03.2020, 8:58

Коронавірус - геть: що почитати під час карантину?

20.03.2020, 22:01

Блоги

Василь Слободяник (начальник ГУ ДСНС України у Київській області): Палії сухої трави навесні наражають на небезпеку сусідів і їх помешкання

29.03.2020, 21:25

Андрій Нєбитов (начальник поліції Київщини): Без нагальної потреби не покидайте своїх помешкань

27.03.2020, 16:20

Леонід Глиняний (депутат Київської обласної ради): Разом з ТМ „Сквирянка” продовжуємо соціальну підтримку вразливих категорій населення

25.03.2020, 20:29

Микола Галушко (народний депутат, 98 округ): Я не займаюся показовою роботою

25.03.2020, 15:13

Олександр Мостіпан (засновник Групи компаній "Нива Переяславщини"): Час і обставини змусили нас розраховувати тільки на власні сили

25.03.2020, 10:25

Іван Окоєв (депутат Бучанської міськради): Про війну зі страшнішим паразитом за коронавірус

24.03.2020, 13:51

Олексій Давиденко (ексдепутат Київради): Конча Заспа приречена

24.03.2020, 8:17

Ольга Барсученко (активістка, Біла Церква): Про АТБ і мародерство під час карантину

23.03.2020, 14:51

Геннадій Дикий (міський голова Білої Церкви): Хто буде компенсувати людям збитки від карантину?

23.03.2020, 11:43

Єва Басіста (журналіст): Досить перетворювати Київщину на випалену Австралію

23.03.2020, 8:19