Знову провал: коли в багатостраждальній школі в Микуличах пролунає перший дзвоник

29.08.2019, 8:00

Більше 10 років місцеві жителі села Микуличі Бородянського району спостерігали за каркасом недобудови та вже втратили будь-яку надію щодо появи навчального закладу. Чи вдасться дітям почути шкільний дзвоник у стінах нової школи, розбиралася «Моя Київщина»

Діти в Микуличах були змушені навчатися в церковноприходській школі, яку збудували ще у 1898 року, і приміщення якої знаходилося в аварійному стані. Залишається лише ходили в туалет на вулицю, поверталися до класу по латаній-перелатаній підлозі, під час уроків боялися, що на них упаде шматок стелі, дивилися крізь перекошені вікна з маленькими шибками на стадіон із похиленими футбольними воротами й кількома залізними драбинами та чекали кращого. Проте будівництво такого необхідного для учнів навчального закладу затягнулося надовго.

Як відомо, будівельні роботи розпочалися в 2007 році, коли компанія-забудовник «ТММ» в обмін на виділення 150 га землі в Микуличах для створення котеджного містечка зобов’язалася побудувати школу. Проте, звісно, обіцянки не дотрималася. А вже в 2010 році у переліку об’єктів, фінансування яких здійснюється за кошти державного бюджету, ми побачили Микулицьку школу. На той час загальнобудівельні роботи першого поверху були виконані на 100%, другого – на 70%. Також на 100% були виконані роботи зі зведення котельні, пожежних резервуарів та насосної станції пожежогасіння.

Здавалося би, залишилося лише трішки й діти матимуть змогу навчатися, як мінімум, у хорошому приміщенні, однак уже на початку 2011 року через відсутність фінансування будівництво було припинене.

Варто також зазначити, що директором одного з найбільш корумпованих напрямків діяльності в Україні - Департаменту капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації - з листопада 2008 року по 2014 рік працював чинний голова Київської облради Микола Стариченко, що прославився проведенням скандальних тендерів і посібництвом діловим партнерам своєї сім'ї.

Вспливав у цій історії й відомий нардеп, якому було цікаво відмітитися тут через те, що Микуличі входили до його мажоритарного округу. Так, наприкінці 2013 року Ярослав Москаленко у Верховній Раді ініціював питання щодо виділення 8 млн грн на завершення будівництва школи зі спеціального бюджету, але усі кошти з початком воєнних дій у східних регіонах країни були передані на підтримку та розвиток армії. Утім, гроші знайшлися: цього ж року наближене до родини Стариченків ТОВ «Українська енергетична компанія» виграло 38,77 млн ​​грн на незавершений довгобуд.

У 2016 році під час робочого візиту в Бородянський район тодішній голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук відвідав недобудовану школу в селі Микуличі та заявив про намір підняти питання будівництва школи на державному рівні, аби навчальний заклад у майбутньому міг стати опорним пунктом для середньої освіти в районі. Однак ситуація так і не змінилася.

«Зараз за новими цінами школа передбачає інвестицію в розмірі 70 млн грн. Враховуючи, що на поточний 2016 рік Київська область отримала близько 100 млн грн через Державний фонд реконструкції та розвитку, ми самі розуміємо, що ця сума протягом року непідйомна», — заявив Мельничук.

Уже в 2017 році новий голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган разом із народним депутатом Ярославом Москаленком приїхали до учнів села Микуличі на перший дзвоник. Тоді ж пролунали й гучні обіцянки.

«Я зроблю все для того, щоб найближчим часом ми добудували та відкрили нову прекрасну Микулицьку школу», – запевнив Ярослав Москаленко. Очільник Київщини, зі свого боку, заявив, що довгобуд у Микуличах, який планують відкрити через 2 роки, стане «прототипом освітніх закладів нової України».

Олександр Горган наголосив, що село Микуличі стовідсотково отримає найкращу нову школу на Київщині: «Це буде перший в Україні новий проект освітнього простору: школа у вигляді муніципального центру, що, крім дошкільного дитячого садка та загальноосвітньої школи, буде в собі містити спортивний комплекс, амбулаторію, концертний зал, усі необхідні інфраструктурні рішення для змістовного дозвілля та розвитку всієї громади».

Відзначимо, що в грудні 2017 року тендер на будівництво школи в Микуличах, яке повинне завершитися до кінця 2019 року, виграло ПП "Анастра". Сума договору з Департаментом житлово-комунального господарства КОДА склала 105 млн грн.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, компанію ПП "Анастра" із нульовим статутним капіталом заснували в 2001 році Катерина Лук'янчук та Олександр Лук'янчук (він же є й директором). Отож підприємством володіє та керує чоловік Ірини Лук'янчук - начальниці відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем у Державній податковій інспекції в Києво-Святошинському районі. Цікаво, що до цього цю компанію контралював депутат Крюківщинської сільради - Олег Лук'янчук (брат Олександра Лук’янчука).

Варто зазначити, що в декларації про доходи Ірина Лук'янчук вказувала, що отримала 400 тис грн як подарунок від колишньої засновниці ПП "Анастра" Катерини Лук'янчук. За ці кошти сім’я придбала новий автомобіль.

Це досить популярна компанія, яка регулярно перемагає на тендерах. Протягом 2017-2018 років ПП "Анастра" уклало низку договорів на загальну суму майже 200 млн грн, із яких лише близько 200 тис грн із Вишгородською ЦРЛ, інші - із Департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА.

Відтак, 27 квітня 2018 року відбулося засідання Київської облради, на якому ухвалили рішення про виділення на продовження будівництва школи у селі Микуличі 35 млн грн. Частину цих коштів планували взяти з обласного бюджету, іншу – із Державного фонду регіонального розвитку.

За даними електронної системи державних закупівель ProZorro, 17 грудня 2018 року Департамент регіонального розвитку і житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації провів закупівлю без конкурсу, оскільки ПП "Анастра" раніше вже працювало на цьому об'єкті, та уклав чергову угоду, вартість якої склала 52,5 млн грн.

Відтак, підрядник повинен був прокласти водопровід і каналізацію, а також забезпечити будівлю газом, опаленням та електропостачанням. Зовнішні роботи полягали в облаштуванні фасаду приміщення, чотирьох ґанків, доріг, тротуарів, установці комплексу спортивних майданчиків та озелененні території. Також план робіт передбачав підключення пожежної сигналізації та сигналізації загазованості, проведення інтернету та телефонного зв'язку.

Субпідрядник ТОВ "Модуль Проект" Вадима Головльова змонтував інженерні споруди, комунікаційні мережі та систему газопостачання на 12%, а ТОВ "Виробничо-комерційна фірма САЛД" Євгена та Андрія Чалієнкова виконати протипожежні заходи на 9% ціни договору. Гарантія складатиме 10 років із дня прийняття об'єкта в експлуатацію.

У ході робочої поїздки до Бородянського району 19 березня 2019 року тодішній голова КОДА Олександр Терещук відвідав Микулицьку загальноосвітню школу та будівельний майданчик нової школи та пообіцяв посприяти якнайшвидшому завершенню будівельних робіт. На той момент на об’єкті були вже зведені стіни, встановлені вікна та здійснені покрівельні роботи. "До початку навчального року будівництво та внутрішні ремонтні роботи буде завершено!" – запевнив Олександр Терещук.

Минуло вже п'ять місяців, змінився голова ОДА, і ми вирішили дізнатися, чи виконані обіцянки можновладців. Щодо відкриття нової школи в Микуличах «Моя Київщина» звернулася до директора департаменту освіти і науки Київської ОДА Віри Рогової: «Заклад готовий на 80%. Це дійсно сучасний інноваційний заклад, який так потребують школярі. На жаль, він не запрацює першого вересня, оскільки кошти двох бюджетів (місцевого та державного) на завершення будівництва ще не виділили. Відтак, департамент освіти та науки КОДА не володіє інформацією про необхідну для цього кількість коштів».

Таким чином школа в Микуличах і надалі залишається незавершеним довгобудом, а учні святкуватимуть День знань не в стінах обіцяного муніципального центру. З чим можна "привітати" і Київську облраду, і КОДА...

Читайте також:

Фото з презентації посібнику
Нарада у Вишнівській школі №1
Вишггородська ЗОШ №1
Фото з мережі інтернет
Школа у Борисполі
Робочий візит Олександра Терещука до Микуличів

Новини

Фото з мережі Інтернет

У Переяславському районі чоловік привселюдно вчинив самогубство

15.12.2019, 19:47

Київоблрада

Київоблрада виділила 64 тис грн на лікування дітей, які постраждали внаслідок ДТП на Бориспільщині

15.12.2019, 18:30

фото з мережі Інтернет

У КОДА планують витратити на створення двох еко-стежок два млн грн

15.12.2019, 17:00

фото з мережі Інтернет

На Київщині розпочався підготовчий етап до проведення всеукраїнського перепису населення

15.12.2019, 15:24

Фото з місця події

У Вишгородському районі двоє чоловіків загинуло на озері

15.12.2019, 13:49

Фото з мережі Інтернет

Стало відомо ім'я чоловіка, який стріляв у поліцейських з Яготина (ФОТО)

15.12.2019, 12:13

Фото з місця події

Під Києвом поліцейські затримали банду розбійників під час нападу на підприємця (ФОТО)

15.12.2019, 10:48

Фото з мережі Інтернет

В Ірпені біля залізничних колій знайшли двох дітей

15.12.2019, 9:12

Фото з мережі Інтернет

Прогноз погоди для жителів Київщини на 15-те грудня

14.12.2019, 21:48

Фото з мережі Інтернет

У Білій Церкві знайшли чоловіка, який пропав безвісти (ФОТО)

14.12.2019, 19:44

Аналiтика

А дим і нині там: чому в Богуславі бюрократія перемагає екологію

13.12.2019, 8:12

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Ківшовата Агро"

13.12.2019, 8:00

Фіаско Бондарева: чому розвалилася фракція Тимошенко в Київоблраді

12.12.2019, 8:00

Активістка з Медвина Олеся Спесивцева: молоді та дітям немає куди діватися і ми з цим боремося

11.12.2019, 8:00

Цукрова карта Київщини: від знищення до модернізації

10.12.2019, 8:00

Хабар не перешкода: як учень Яна Табачника відмазався від в'язниці і повернувся в Київську облраду

09.12.2019, 8:10

Відлуння громадянської війни: як іспанці сховалися в Таращі

09.12.2019, 8:00

Фоото з матчу "Колос" - "Дніпро-1"

Шикарний покер: як "Колос" помстився дніпрянам за поразку в першому турі

07.12.2019, 23:17

Найбільші латифундисти Київщини: "курятники", свинарі та іноземці

06.12.2019, 8:00

Голова Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов: Боротьба з організованою злочинністю – в пріоритеті

05.12.2019, 8:00

Блоги

Володимир Гайдамачук (активіст): Про ОТГ на Київщині і деструктивну роль Кабміну

13.12.2019, 20:30

Ольга Василевська-Смаглюк (народна депутатка України): Ініціювала зустріч з Андрієм Нєбитовим з приводу сумнівних забудов у Бучі

12.12.2019, 14:38

Дмитро Качура (журналіст): Як ЗаЖОП хоче підім’яти під себе Київську облраду

09.12.2019, 16:05

Сергій Шабовта (президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки): Ситуація з обстрілом машини депутата Соболєва – прогнозована

09.12.2019, 12:16

Вадим Кошель (екс-секретар Білоцерківської міськради): За регіонала Савчука проголосувало 25 реваншистів

09.12.2019, 11:20

Олександр Кучеренко (активіст): Шахраї під маркою облгазу

08.12.2019, 13:29

Варвара Чорноіваненко

Варвара Чорноіваненко (прес-секретар голови Київської ОДА у 2018-2019 рр): Волонтери роблять добрі справи за ідею

06.12.2019, 15:20

Руслан Кузьменко

Руслан Кузьменко (депутат Київоблради): Волонтери – люди, які не чекають слів подяки за свою допомогу

05.12.2019, 16:51

В’ячеслав Соболєв (депутат Київоблради): Наша сім’я потребує допомоги небайдужих громадян

05.12.2019, 12:19

Леонід Джужик (депутат Київської обласної ради): На Київщині буде створено футбольну Академію

05.12.2019, 9:10