Експансія «Епіцентру»: будівництво без врахування думки громади

13.09.2019, 8:00

Йдучи назустріч Дню міста Боярка, яке цього року святкуватимуть 21 та 22 вересня, місцева влада у терміновому режимі наводить у місті марафет. Утім, не обійшлося без несподіванних проблем

На тлі приємних очікувань трапляються серйозні конфлікти: на околиці міста розпочалось зведення магазину мережі «Епіцентр-К». Це викликало скандал - перспектива функціонування нового торговельного непродовольчого гіганта на місці, де прокладені застарілі комунікації, викликає певне занепокоєння у фахівців.

Нині інформація про новобудову вже з’явилась у реєстрі Державної архітектурно-будівельної інспекції. Там міститься лаконічне повідомлення «про початок підготовчих робіт нового будівництва об’єкта дорожнього сервісу з торговельним центром у м. Боярка Київської області Києво-Святошинського району в адміністративних межах Боярської міської ради. Замовник – ТОВ «Епіцентр К», підрядник – ТОВ «БК «Софітех».

Здавалося, що створення нових робочих міст, розширення бази оподаткування і в решті-решт й номенклатури товарів й послуг (біля магазину паралельно планують розмістити автозаправку) не мало б засмучувати боярчан, а тільки - радувати, однак, виявляється, що не все так просто.

Про деякі парадокси цього будівництва портал «Моя Київщина» вже писав. Нагадаємо стисло, що суспільний резонанс у Боярці спершу викликало загороджене парканом будівництво між Білогородським колом та Боярським ЛВУМГ, яке перешкоджає проїзду до Києва звичним зручним шляхом. Потім з’явилися нові подробиці, які боярчани жваво обговорювали у соціальних мережах.

З’ясувалося, що формально підготовчі роботи до будівницва здійснюються за межами населеного пункту міста Боярка, проте у адміністративних межах Боярської міської ради, яка, у свою чергу, перебуває в розпорядженні Києво-Святошинської РДА.

Тобто «добро» на будівництво давала районна влада в погодженні з обласною, а міська дізналася про це ледь не випадково.

Оскільки міський голова Олександр Зарубін знаходиться у плановій відпустці, спілкуватися довелося з його заступником з питань житлово-комунального господарства Віталієм Мазурцем, начальником відділу містобудування та архітектури (який за сумісництво вважається головним архітектором міста) Андрієм Романенко та секретарем міської Ради Олексієм Скрипником.

Останній пригадує: «Під час травневої сесії Боярської міської ради було прийнято рішення про звернення депутатів міської ради до Київської обласної державної адміністрації щодо необхідності врахування інтересів територіальної громади міста Боярка під час винесення на розгляд засідань архітектурно-містобудівної ради при департаменті містобудування та архітектури КОДА всіх питань, що стосуються Боярки і територій, що знаходяться в адміністративних межах міста».

Тут міститься конкретний натяк на боярську експансію «Епіцентру».

На цей лист Департамент містобудування та архітектури Київської ОДА надав відписку про те, що "…при розробленні детальних планів територій в межах Боярської міської ради департаментом включається умова визначення планувально-просторової організації забудови територій з врахуванням проектних рішень генерального плану міста Боярка, який розробляється науково-дослідним і проектним інститутом "НДПІ Містобудування".

Віталій Мазурець та Андрій Романюк доповнили ділову переписку деякими технологічними подробицями.

«Про те, що на цій території має будуватися «Епіцентр», нам стало відомо з листів щодо надання їм технічних умов на водопостачання та водовідведення, а також на підключення до дощової каналізації, які надійшли на адресу КП «Боярка-Водоканал» та Боярської міської ради. До цих листів було додано копію документу «Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки вищезазначеного «Епіцентру», видані відділом містобудування та архітектури Києво-Святошинської райдержадміністрації,- зазначив Віталій Мазурець, додавши, що «жодних дозволів щодо початку ведення будівельних робіт Боярська міська рада не надавала, оскільки це питання знаходиться за межами нашої компетентності».

А ще Андрій Романюк погодився з рекомендацією обласного керівництва про необхідність доцільне міській раді прискорити роботи з розробки зазначеної містобудівної документації, оскільки на даний час повноваження у сфері містобудування щодо територій за межами населеного пункту віднесені до Києво-Святошинської райдержадміністрації.

Колишній депутат міської ради Боярки Олександр Семко у розмові з колегами з телеканалу “Погляду” також зауважив, що якби у місті своєчасно затвердили генеральний план, то ця ділянка увійшла би до нього як власність громади міста.

Він також додав, що «на даний час у місті діє старий генплан 1971 року, і це є земля сільськогосподарського призначення з обмеженнями пов’язаними з газопроводом високого тиску (охоронна зона 300 метрів), каналізаційним колектором Боярки та свердловинами “Водоканалу”.

Зазначимо, що опосередковано нинішнє будівельне непорозуміння можна розглядати і у контексті давнього конфлікту між міською та районною радою щодо стратегічного питання: у Зарубіна та його колег - своє бачення майбутнього формату ОТГ (де Боярка разом з Забірською сільською Радою утворює єдину територіальну громаду), а колишнє керівництво Києво-Святошинської райдержадміністрації напроти мало намір утворити ОТГ в форматі - 1 район - 1 ОТГ.

Нині районне, втім, як і обласне керівництво частково помінялося. На рівні столичного регіону всерйоз обговорюють укріплення районів:  в рамках адміністративно-територіального устрою їх на Київщині має залишитися не більше шести, і хто знає під центром якого політико-бізнесового впливу залишиться Боярка…

Архітектор міста все ж оптимістично висловив надію, що кошти пайової участі в інженерно-транспортній інфраструктурі міста на рівні 10 відсотків від вартості основних фондів, які будуть вводитись в експлуатацію, сплачуватимуться до бюджету міста Боярка, згідно з чинним законодавством».

Але не всі впевнені, що так воно й буде, з врахуванням того факту, що нова центральна влади країни має суттєво змінити ще й податкові ставки.

Ось як відреагував на факт новобудови на сторінках місцевої групи в Facebook Александр Архі (цитую мовою оригіналу): «Ничего удивительно нет в том, что только по факту появления техники и начала волнения людей, Боярский горсовет вдруг проснулся и вспомнил, что каким-то образом нужно обьяснить людям- что собственно происходит. То есть до этого, никто не чухался, все было нормально. Как я уже говорил, ни санитарно защитные зоны газопровода, скважин, метрологической станции, тех же отчисных никакой роли не играют... Мало того, оказывается Райгосадминистрация заранее позаботилась о подготовке и ускорила разработку детального плана этой территории, но при этом с важным видом и насупив брови подчеркнула, что все делается только с учетом разработанного генплана Боярки.  Короче, городская власть-  тут как бы  не при чем... и обратите внимание на последнюю фразу – «у перспективі податки мають надходити до бюджету Боярки». То это - еще ой как неизвестно...»

Частина дописувачів у Мережі порівнює ситуації із сусідньої Тарасівкою, де нещодавно замість чергового торговельного центру відкрили завод з виробництва тіста. Дехто радить міський раді у подальшому використовувати під торгівлю занедбані будівлі - того ж кінотеатру, неподалік вокзалу.

Тим не менш, більшість боярчан позитивно ставиться до появи на околиці міста торговельного гіганту, адже це - нові робочі місця та додаткові відрахування до досить скромного бюджету міста. Головне – аби застарілі комунікації дійсно не постраждали…

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читайте також:

Фото з будівництва
"Епіцентр"
Зустріч відбулася у приміщенні Путрівського НВК

1 2

Новини

Фото з мережі Інтернет

Прогноз погоди для жителів Київщини на 18-те січня

17.01.2020, 20:57

Фото з місця події

На Васильківщині чоловік зберігав амфетамін та канабіс у котельні

17.01.2020, 20:21

Фото з місця події

На Київщині за рік було побудовано три стадіони

17.01.2020, 19:51

Фото з місця події

У Броварських лікарнях туалети встановлюють посеред палати (ФОТО)

17.01.2020, 19:24

Фото з місця події

На Васильківщині правоохоронці припинили діяльність нелегального грального закладу

17.01.2020, 18:48

фото з мережі Інтернет

У Броварах у жінки знайшли амфетамін (ФОТО)

17.01.2020, 18:19

Фото з мережі Інтернет

У Баришівському районі місцеві жителі завадили киянину пограбувати будинок

17.01.2020, 17:54

фото з мережі Інтернет

На Гостомельській трасі маршрутка зіштовхнулася з легковим автомобілем

17.01.2020, 17:14

Фото з мережі Інтернет

У "Борисполі" виявили та затримали двох небезпечних злочинців

17.01.2020, 16:53

Фото з місця ДТП

У Броварському районі ВАЗ в’їхав у бетонний паркан (ФОТО)

17.01.2020, 16:14

Аналiтика

Мер Боярки Олександр Зарубін: Розраховуємо на утворення ОТГ, що дозволить нам нормально розвиватися

17.01.2020, 8:00

Тим, хто хоче навчитися літати: як розвивається комерційна авіація Білої Церкви

16.01.2020, 10:43

Як житиме Київщина у 2020 році: бюджетні програми

15.01.2020, 8:00

Коли закон не заважає: як неподалік від Білої Церкви прописатися під парканом аеропорту

14.01.2020, 8:00

Сільські клуби: як зникає культурна Київщина

13.01.2020, 8:00

Як себе почуває Київська облрада: про підсумки 2019 та надії на 2020 рік

10.01.2020, 8:00

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ «Белла-Центр»

09.01.2020, 8:00

Нічия "Черешенька" або Як живеться та співається людям з Великої Стариці Бориспільського району

08.01.2020, 8:09

Будівельне поглинання: «Укрбуд» розчиняється в «Київміськбуді»

08.01.2020, 8:00

Бібліотеки Київщини: коли в Управління культури КОДА нарешті дійдуть руки до сховищ знань

06.01.2020, 8:10

Блоги

Іван Ступак (депутат Київської облради): Чому Баканов приїхав на прийом до голови Київської ОДА Чернишова

17.01.2020, 17:54

Анатолій Гунько

Анатолій Гунько (активіст): У президії Київської облради маячить якась незрозуміла людина

17.01.2020, 9:20

Світлана Шеповалова

Світлана Шеповалова (керівник Київського обласного Центру допомоги учасникам АТО): Громадську організацію людей Медведчука хочуть розмістити в приміщенні КОДА

16.01.2020, 13:55

Андрій Нєбитов

Андрій Нєбитов (начальник поліції Київщини): Розкриття вбивств минулих років – це відновлення справедливості та віри у правоохоронні органи

16.01.2020, 11:45

Дмитро Христюк

Дмитро Христюк (екс-заступник голови Київської ОДА): А ваша громада на якому місці?

16.01.2020, 10:00

Вадим Івченко (народний депутат): Сьогодні по усім соціологічним дослідженням 72 % українців проти відкриття ринку землі

14.01.2020, 13:54

Анна Скороход (народний депутат): Земельна реформа може знищити Україну

10.01.2020, 17:42

Єва Басіста (журналіст): Чому Київщину може чекати доля Австралії

09.01.2020, 9:54

Микола Галушко (народний депутат): У моїх виборців по округу розділені думки відносно земельної реформи

08.01.2020, 11:42

Олександр Дубінський (народний депутат): Я продам автомобілі, які належать моїй сім’ї, а частину коштів віддам на благодійність

05.01.2020, 16:52