Сесія Київської облради: проти "титану" та без прокурора

20.09.2019, 12:42

Учора відбулася 30 сесія облради Учора відбулася 30 сесія облради

Цього тижня народні депутати України приступили до розгляду державного бюджету на 2020 рік. А в цей час їхні колеги з Київської обласної ради на своїй ювілейній 30-й сесії, яка відбулася у четвер, 19-го вересня, ухвалили низку рішень про освоєння регіонального бюджету поточного року. Водночас найбільш важливим питанням став розгляд пропозицій щодо перепорядкування комунальних підприємств області.

Півсотні питань винесли на сесію депутати, після розгляду їх на засіданнях профільних комісій та президії Ради. Дюжину з них подала Київська обласна державна адміністрація, по решті пунктів порядку денного ініціатива виходила від самих депутатів. Деякі з них були своєрідним відгомоном жорсткого протистояння між гілками влади, яке спостерігалося кілька років, аж до квітня цього року. Тож зараз, напередодні останнього кварталу року обласна рада затвердила ті рішення, які раніше, що називається -  періодично відкладалися до шухляди…

Не обійшлося без кадрових рішень: сесія вже традиційно затвердила ротацію керівників та рокіровку членів постійних профільних комісій. Окрім того достроково припинили повноваження своїх колег Олександра Качного та Сергія Буніна, у зв’язку із обранням їх на липневих парламентських дострокових виборах народними депутатами України. Натомість представниця територіальної виборчої комісії назвала імена нових депутатів обласного представницького органу, які за партійними списками «Опоблоку»  та «Самопомочі» прийшли до них на заміну - Сергія Мазепи та Володимира Власенка.

Між іншим, на сесії був присутній новобраний народний депутат від 90-го Білоцерківського виборчого округу Микола Бабенко, єдиний на Київщині мажоритарний представник парламенту цього скликання, що не балотувався від провладної партії «Слуга народу». З’ясувалося, що Бабенко завітав на сесію облради, аби підтримати своїх земляків, які зранку протестували у стін КОДА проти перспективи видобутку на узбережжі річки Рось титанової руди.

Як вже повідомляла «Моя Київщина», напередодні початку сесії жителі сіл Білоцерківського та Володарського районів зібрались під Київською обласною державною адміністрацією аби вкотре висловити свій протест проти розробки Тарасівського родовища. Люди глибоко переконані, що видобуток руд у Тарасівському родовищі відкритим способом може перетворити ближні території на "новий Чорнобиль", тому більшість з них тримала плакати "Ні екологічній катастрофі".

Власне, одним з пунктів порядку денного і була підтримка звернення територіальних громад щодо заперечення ви добудування відкритим способом  розсипних циркон-рутил-ільменітових руд (сировини для виробітку титану) представниками ТОВ «РІКО». Попри те, що минулого місяця представник цього товариства виступав у Білоцерківській мерії, де запевнив місцевих депутатів, що «небезпека перебільшена і насправді в розробці родовища немає нічого страшного, а самий видобуток не повинен сильно вплинути на річку Рось, а питання транспортного навантаження в компанії вже обговорюють. Також він зазначив, що податки на видобуток мають виплачуватись в місцевий бюджет: "Ми вирішуємо питання щодо перереєстрації компанії в тій сільській чи районній раді, де буде здійснюватись видобуток".

Натомість депутати обласної ради спрямували листа до Кабміну із вимогою не дати дозволу на видобуток тут цих копалин. Серед аргументів був і той, що засновники фірми зареєстрували її у Белізському офшорі і вочевидь в Україні буде не повний цикл вироблення тітану, а руда, як сировина за безцінь,  буде йти на експорт. Тому депутати навіть висловили побажання Уряду, зокрема, державній службі геології та надр при затвердженні наступного року перспективної програми видобутку корисних копалин ретельніше приділяти увагу екологічному факторові і давати згоду на це лише тим кампаніям, які зареєстровані в Україні.

Думка відомого експерта з питань економіки Олексія Дорошенка, який завжди виступає за розвиток реального сектору економіки, про більш продуманий підхід при вирішенні питань, які стосуються розвитку економічного потенціалу регіону, була поодинокою. В якості аргументу він навіть наводив ситуацію навколо проблеми будівництва смітєєпереробних підприємств: мовляв, громади завжди виступають проти, але альтернативою цьому є стихійні звалища сміття, де екологічна небезпека більш очевидна, натомість нема жодного відрахування до бюджету.

Левова частка питань все ж стосувалася призначення функціонуванню об’єктів комунальної власності. Депутати підтримали рішення про виділення з облбюджету 65-ти мільйонів гривень фінансової підтримки  комунальним підприємствам (установам, організаціям) спільної власності територіальних громад Київської області, які забезпечують діяльність обласної ради та обласної державної адміністрації на 2017-2019 роки», схвалили проекту змін до Київської обласної програми «Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (установам, організаціям) спільної власності територіальних громад Київської області на 2017-2019 роки»,

Також позитивно сприйнято пропозиції про зміну назви та затвердження статутів (положень) комунальних підприємств, закладів Київської обласної ради у новій редакції, затвердження окремих статутів комунальних підприємств КОР та збільшення їх статутних капіталів; про присвоєння імені Павла Чубинського КЗ вищої освіти КОР "Академія мистецтв";  внесення змін до низки обласних Програм, зокрема: " Вдосконалення екстреної медичної допомоги в Київській області на 2019 рік, Київської обласної цільової Програми "Турбота", Київської обласної комплексної Програми "Здоров'я Київщини на 2018-2020 роки", "Питна вода Київщини на 2017-2020 роки", "Програми енергозбереження Київської області на 2017-2020 роки", "Київщина спортивна", "Програми забезпечення містобудівною документацією Київської області на 2016-2020 роки", "Програми будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів інфраструктури Київської області на 2016-2020 роки", "Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Київській області на 2019-2021 роки", "Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Київській області на 2019-2020 роки" та ін.

На сесії також розглядалися питання фінансування ОТГ, традиційні питання передачі майна, надання дозволів, питання медицини, функціонування комунальних закладів. Крім того, депутати облради прийняли ріщення «Про інтегровану систему відеоспостереження та відеоаналітики Київської області» та затвердили  порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників закладів культури, системи освіти, охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області.

Розглядалася на сесії й питання підтримки учасників АТО. Депутати прийняли рішення про пільгову оренду приміщення  Києво-Святошинського центру психологічної реабілітації військових, розташованого у Боярці. А громадська активістка Ірина Гук навела трагічну статистику: на кожного четвертого учасника АТО, що загинув на Донбасі, приходиться один ветеран, який здійснює самогубство вже після демобілізації. У тому що проблема – актуальна свідчить й недавній інцидент з псевдозамінуванням моста метро у середу ветераном АТО, переселенцем з Криму.

Останнім 50-м пунктом порядку денного було заплановано заслуховування інформації прокурора області Максима Киричука про діяльність очолюваної їм правоохоронної структури, але він проігнорував це запрошення.

За інформацією депутатів, останній написав заяву про звільнення з цієї посади. Присутній на сесії голова КОДА Михайло Бно-Айріян, не розкриваючи деталей, повідомив, що кадрове питання з обласним прокурором буде вирішене найближчим часом і висловив надію, що на наступній сесії представники прокуратури регіону завітають до депутатів.

Під час засідання, за інформацією нашого видання, деякими політсилами (зокрема, «Свободою») готувалося обговорення ситуації навколо майбутньої ситуації навколо продажу землі – це зараз активно просувають на центральному рівні. Але в останній момент депутати дали задню в цьому вкрай важливому для країни питанні…

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читайте також:

Фото з мережі Інтернет
Лев Парцхаладзе

Новини

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині та у столиці 24-го жовтня

23.10.2019, 21:49

Фото з мережі Інтернет

В Обухівському районі підозрюваного в зґвалтуванні неповнолітньої взяли під варту

23.10.2019, 19:54

Фото з місця події

Фастівська молодіжна рада зібрала книги для міської бібліотеки

23.10.2019, 19:30

Фото з місця події

Громада з Боярки виграла суд у забудовника

23.10.2019, 18:58

Фото з мережі Інтернет

Київоблрада запрошує на семінар-нараду (АНОНС)

23.10.2019, 18:28

Фото з місця події

Через туман у Борисполі "Олександрія" не може вилетіти на матч Ліги Європи (ФОТО)

23.10.2019, 17:57

Фото з мережі Інтернет

У Київській області оголосили І рівень небезпеки через погодні явища

23.10.2019, 17:32

Викрадене немовля

Правоохоронці знайшли викрадене немовля з Коцюбинського (ФОТО)

23.10.2019, 17:15

Фото з місця події

У Броварах відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

23.10.2019, 16:54

Фото з місця події

У Переяслав-Хмельницькому районі знову горять торфовища

23.10.2019, 16:26

Аналiтика

Фото з мережі Інтернет

Життя-буття коня: де на Київщині можна з вітерцем проїхатися на скакуні

23.10.2019, 8:00

Обухівський район: хто боротиметься за крісла мерів і чому "слуги" Коломойського можуть залишитися тут ні з чим

22.10.2019, 8:14

Найбільші платники податків Київщини: ТОВ "Українська молочна компанія"

22.10.2019, 8:00

Олексій Чернишов - забудовник з Харкова - без п'яти хвилин новий голова Київської ОДА

Губернатор будівельних майданчиків: чому у Зеленського вирішили призначити "варяга" з Харкова

21.10.2019, 15:51

П'ять запитань: В’ячеслав Дяченко про вибори, екологічний стан річки Рось та розвиток міста Богуслав (ВІДЕО)

21.10.2019, 15:13

Громадський активіст Ігор Труба: Вишневим керують кримінальні елементи при апатичному населенні

21.10.2019, 8:00

Очима містян: як живеться у Бучі, Боярці та Вишневому

18.10.2019, 16:43

Михайло Бно-Айріян

Піар у "совковому" стилі, або Чому голова Київської ОДА ганьбить партію президента

18.10.2019, 8:01

Мер Борисполя Анатолій Федорчук: Історія дасть оцінку діяльності і моїй, і кожного президента

17.10.2019, 8:00

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Вишнівський ливарно-ковальський завод"

16.10.2019, 8:00

Блоги

Ігор Соловей (журналіст): Про медичну реформу, яка майже повністю провалилася

23.10.2019, 12:38

Ольга Василевська-Смаглюк (нардеп-мажоритарник від Київщини): Усі співбесіди у міністра Оржеля проводить бізнесмен Ігор Тинний

23.10.2019, 8:30

Костянтин Климчук (генеральний директор ТОВ "Час змін інформ"): Ми змогли здійснити мрію бійців про позашляховик

22.10.2019, 13:55

Олексій Оскер (голова, ВГО "Євро столиця"): мені запропонували очолити Київську ОДА

21.10.2019, 11:26

Ігор Дармостук (шеф-редактор сайту КиевВласть): Бно-Айріян пішов з посади через явну війну з нардепами від умовної групи “Приват”

21.10.2019, 11:04

Андрій Анісімов (екс-перший заступник голови Київської ОДА): Київщина потребує динамічного розвитку!

20.10.2019, 16:35

Лада Лузіна (письменниця): Про нерозгадані таємниці графині Браницької з Білої Церкви

20.10.2019, 14:28

Олександр Замула (активіст): Про можливість розформування Томашівської ОТГ

18.10.2019, 10:46

Тетяна Семенова (перший заступник голови Київської облради): Про перспективи співпраці Київщини з інвесторами

17.10.2019, 9:25

Ігор Мещан (директор департаменту соціального захисту населення КОДА): Про фестиваль "З війни до миру. Діти" до Дня захисника України

17.10.2019, 8:57