Депутат Київської обласної ради Роман Сімутін: Можна було нічого не робити, тоді в тебе ніхто не плював би

03.10.2019, 11:24

"Моя Київщина" поспілкувалася з депутатом Київської облради Романом Сімутіним, який підсумував роботу обласної ради, розповів про своє ставлення до діяльності чинної влади, а також про причини невирішення низки проблем у Броварах

- Як Ви загалом оціните роботу обласної ради цього скликання?

- Позитивно. Зараз усе зовсім не так, як було раніше: змінилися підходи до реалізації проектів. Як кажуть, кожна жаба своє болото хвалить. Тож я розповідатиму дещо егоцентрично: про зміни в місті Бровари.

До 2015 року на Бровари не виділялося фактично нічого. Наприклад, не була утеплена жодна школа. Була можливість дещо змінити підходи управління фінансами та реалізувати дуже багато проектів.

- Як би ви підбили підсумки Вашої депутатської роботи? Що вдалося, а що ні?

- Вдалося залучити кошти для утеплення школи №7. Тепер діти можуть сидіти на уроках у змінному взутті та сорочці, а не у верхньому одязі.

Біля школи №5 діти не могли перейти дорогу в дощову погоду, бо було повністю заллято водою. Потрібно було перепригувати, або навіть швидше перелітати. У тому місці крига замерзала до 30 см. Було зроблено декілька точок каналізування, щоб спускати воду.

Також у місті усунули проблему так званого "Броварського моря". На дорозі після дощу утворилося озеро, крізь яке машини не могли проїхати. Відомо, що місцеві чиновники щороку виділяли кошти на цю каналізацію: щось там робили, переробляли. Як результат - на обслуговування цих каналізацій за 10 років було витрачено в декілька разів більше вартості реалізованого нами проекту (близько 2 млн грн) унормування водовідвеення.

- Наскільки ефективною у відсотковому відношенні оціните Вашу діяльність як депутата в облраді? Ви задоволені результатом?

- Я був би задоволений на 100%, якби не проект реконструкції парку Перемоги. Морально отримав від цього досить сильний негатив. Думали, що нібито це мій проект, але я лише допомагав «вибивати» кошти. І мені це вдалося!

На реконструкцію витратили 16 млн, із яких із місцевого 9 млн, а решта – із державного бюджету. Виникало безліч питань щодо якості виконаних робіт. До того ж, було багато гучних скандалів, що супроводжували реалізацію цього проекту. Але як показала зараз практика, парк виявився досить гарним. Хоча, звісно, туди потрібно ще вкладати й вкладати.

Усі бачать погане, а не бачать хорошого. Реалізувавав безліч проектів, один із них невдалий. І мене вже тикають ним 4 роки поспіль. Це неправильно. Я розумію, що можна було нічого не робити, тоді в тебе ніхто не плював би.

- А от щодо нового президента. Ви позитивно чи негативно ставитеся до нього?

- Мені навіть імпонує швидкість прийняття Володимиром Зеленським рішень, особливо останніх, що політики старої формації не могли зробити 25 років.

Потрібно дати можливість президенту розкритися. Зі сцени – керувати державою. Це трошки збентежує, але досвід мера Рейк’явіка показав гідний приклад.

- Як Ви підсумуєте роботу Петра Порошенка?

- У нього була повнота влади. Він зробив дуже багато, але якби він вчасно реалізував те, що зараз робить чинний прзидент, у нього була точно така ж сама підтримка.

- Як Ви ставитися до того, що з депутатів зняли недоторканість?

- Більше позитивно, ніж негативно. Зняття недоторканості зробить цю інституцію менш привабливою. У депутати йшли ті, хто хотів сховатися від переслідувань. Ми там бачили не професійних політиків, а професійних бізнесменів, злочинців (не всі!).

Сподіваюся, що в подальшому це не буде каста недоторканних, які можуть робити що завгодно. Є ризик того, що групи олігархів делегуватимуть у народні депутати своїх людей. Люди повинні навчитися свідомо голосувати. Я схильний зараз до еволюційного шляху, ніж до революційного.

- Що Ви можете сказати про губернатора Бно-Айріяна?

- Особисто не спілкувався, знайомився на сесії. Мені подобається він як голова КОДА. Заявляє про важливі речі та дійсно їх робить прозоро.

- Які, на Вашу думку, найболючіші проблеми Київщини?

- У кожного регіону на Київщині різні проблеми. Перш за все - інфраструктура. Наприклад, 50% населення Броварів працює в Києві. Тому проблема транспортного сполучення надзвичайно актуальна.

Дефіцит шкіл. Це проблема не лише обласної ради, а й місцевого самоврядування. У Броварах навчаються ледве не в три зміни. У кожному класі майже 40 учнів. Подібна ситуація у Вишневому, Білій Церкві.

- Які проблеми могли би вирішити депутати облради? 

- Насправді повноважень у нас не так і багато. Наприклад, кошти з бюджету розвитку (від 600 тис до 1,2 млрд) можна розподілити на соціально-економічну сферу, певні комунальні об’єкти, покращення матеріально-технічної бази. Натомість облдержадміністрація створює інвестиційний клімат, залучає інвесторів, реалізовує програми, делеговані державою в різних сферах.

Ми, депутати облради, фактично представники свого регіону. Моєю ціллю було покращення матеріально-технічної бази та уможливлення користування сучасними технологіями. У нас дуже багато профільних шкіл, щоб ми постійно отримували дотації з обласного бюджету.

- Вирішенням яких питань займаєтеся безпосередньо Ви?

- Я займаюся контрольною закупівлею в навчальні заклади Броварів. Можу констатувати факт удвічі завищених цін. Як приклад, наведу закупівлю миючих засобів (їх очікувана вартість близько 1 млн).

Прийшла компанія, що запропонувала 500 тис, але її відхилили. Уже йде 4 закупівля. Тендер чотири рази скасовували, а потрібна чиновникам компанія виграє знову й знову.  

У Борисполі аналогічна закупівля. Вони оголошували очікувану вартість близько 800 тис, проте прийшла компанія, що запропонувала 440 тис і виграла тендер.

Тих, хто займається цими тендерами, потрібно просто посадити та й усе. Міський голова на це не реагує. Чомусь. Уже 4 роки. Висновки робіть самі.

- Як можна вирішити проблему екології в Броварах?

- Встановлення станцій, що робитимуть заміри щосекунди, а щохвилини видаватимуть результат на моніторі, дасть можливість відстежувати шкідливі відходи. Таким чином, ми можемо зрозуміти, що конкретне підтриємство забруднює. Далі викликається екологічна інспекція та штрафує. Тоді підтриємство встановлює потрібні фільтри. Це реально допоможе контролювати ситуацію.

Програма реалізовується для того, щоб спершу визначити проблему, а згодом її вирішити. Це робиться не з метою закрити підприємства, а щоб вони екологічно безпечно працювали.

- Чому до цього часу майже нічого не зроблено? Кому це вигідно?

- У тому, що проблема не вирішується, винна виключно міська рада в особі міського голови. Усе в повноваженнях. Ці обовязки та права, згідно з чинним законодавством, передані органам місцевого самоврядування.

Потрібно просто реалізовувати програму, а це не робиться. Загальна вартість програми 7,8 млн. За три роки було зроблено 3%! На 200 тис купили екологічну карту. Бюджет Броварів 1,3 млрд грн. Найти кошти на реалізацію програми неважко. Проте цим ніхто не займається, що вигідно насамперед великим підприємсвтам, тому що встановлення фільтрів дуже дороге задоволення.

У нас є відділ екології у складі управління та управління економіки. Я приходжу й кажу: «У вас є перелік підприємств, які працюють із викидами?». Відповідь негативна.

А чому б не взяти ці дані в сусідньому відділі? В одній будівлі знаходяться: одні на першому, другі на третьому поверсі, а не можуть між собою сконтактувати та створити загальну базу. Немає систематизації, яка дуже потрібна для реалізації програми, що існує! Її прийняли в 2017 році.

- А як у Броварах вирішують проблему спалювання листя?

- Цим абсолютно не займаються.Восени та навесні, коли спалюють листя, реально неможливо дихати. Особливо на верхніх поверхах багатоповерхівок.

Я планую провести соціальний експеримент: хочу запропонувати людям безкоштовно вивезти сміття. Запакуйте, виставте, ми приїдемо та заберемо. Після того, як я запостив цю інформацію у Facebook, нам надійшло чимало пропозицій.

- Куди вивозитимуть листя?

- За кладовищем є місце, яке для цього виділили. Там вирили компостну яму. Я звернувся до КП «Благоустрій» із пропозицію вивезти та отримав відмову. Міська рада забороняє, бо їм не вигідно показати такий приклад .

- Як Ви оціните роботу плагіатної ГО «Стоп корупція», створеної Олегом Кищуком?

- Не знаю, ніколи не контактував із цією організацією. Із Кищуком так, тому що він депутат обради, мій колега. Мені вони, наприклад, нічим не заважають. Я просто роблю свої речі.

- Як ви ставитесь до ідеї дострокових місцевих виборів?

- Не дуже добре. На що це вплине? У проведенні дострокових виборів немає сенсу та це зараз не є нагальною потребою. Якщо вибори до Верховної ради чітко вмотивовані цілковитою втратою довіри суспільства,  у доцільності місцевих я сумніваюся. Перерозподіл ресурсів. Не більше.

- До речі, про місцеві вибори, хто із Вашої партійної сили буде балотуватися на місцевих виборах?

- Я точно не знаю. Наразі такою інформацією не володію.

- Чи плануєте Ви балотуватися  на наступні вбори в обласну раду?

- Поки остаточно не визначився. Багато задумок, які я знаю, як реалізувати.  Наразі вибирають непрофесійних людей, які в багатьох речах не розуміються. Як результат - маємо, що маємо. Люди звикли голосувати за партії та лозунги. Потрібно мати політичну культуру, дивитися, що людина робить та яким чином.

- Наскільки актуальним є лозунг «мова, віра, армія»?

- Для мене особисто свобода важливіша за якісь блага. Я готовий жертувавати ковбасою заради якихось ідей і свобод. Коли мене не влаштовувала в роботі Януковича узурпація, то мені палили машину, забирали адвокатське посвідчення тд. Я свідомо йшов на втрату матеріальних благ.

А Росія з задоволенням припинить війну на Донбасі та ще й гроші нам дасть, аби ми покращили матеріальне становище. Натомість у нас проситимуть рабської покірності. А я не хочу бути рабом.

Це швидше не прихильність до політичної партії, а життєва позиція. Я не є членом БПП. Я член фракції.

Спілкувалася Марина Венцурик, «Моя Київщина»

Читайте також:

Зовнішній вигляд басейну за проектом
Фото з мережі Інтернет
Фото з тогорічних змагань
Фото з мережі Інтернет

Новини

Фото з мережі Інтернет

Погода на Київщині та в столиці 17-го жовтня

16.10.2019, 21:08

Фото з місця події

У Василькові спалахнула вантажівка

16.10.2019, 19:52

Фото з місця ДТП

У Ставищенському районі внаслідок ДТП постраждав чоловік

16.10.2019, 19:34

Фото з мережі Інтернет

Під Вишгородом браконьєри витягнули з річки 50 кг риби

16.10.2019, 19:10

Фото з мережі Інтернет

У Згурівці всіх охочих закликають прибрати ліс від сміття

16.10.2019, 18:42

Фото з місця події

На Київщині п’яний водій хотів "домовитися" із правоохоронцями

16.10.2019, 18:06

Фото з місця події

У Борисполі відкрили Інтерактивний військово-патріотичний центр (ВІДЕО)

16.10.2019, 17:48

Затриманий чоловік

У Баришівці спіймали чоловіка, який повідомив про фейкове замінування у столиці

16.10.2019, 17:21

Андрій Парубій

Метою справи Пашинського є залякування опозиції, - Парубій

16.10.2019, 16:56

Фото з мережі Інтернет

У Білій Церкві троє зловмисників в масках побили чоловіка (ФОТО)

16.10.2019, 16:30

Аналiтика

Найбільші платники податків Київщини: ПрАТ "Вишнівський ливарно-ковальський завод"

16.10.2019, 8:00

Системна криза на Ставищенщині: що робити творчим людям, коли "слуги народу" забули про культуру

16.10.2019, 7:45

Полковник поліції Роман Бежук

Начальник Вишгородської районної поліції Роман Бежук: Треба розуміти, що процес реформування може тривати досить довго

15.10.2019, 8:12

Зорецвіт: Історія успіху творчого колективу зі Ставищенського району

15.10.2019, 8:00

Храм у Бучі: як нести світло людям

14.10.2019, 9:51

Кулуари Верховної Ради України

Помічники у "слуг народу": хто допомагає депутатам від Київщини у Верховній Раді

11.10.2019, 10:10

Об’єднана гідрометеорологічна станція Баришівка: низька зарплата і цілодобова робота

11.10.2019, 8:00

Володимир Зеленський та Михайло Бно-Айріян

Політичні баталії: чому крісло голови Київської ОДА має зайняти компромісна фігура

10.10.2019, 8:14

Мода на імена: як на Київщині називали дітей у 2019 році

10.10.2019, 8:00

Лісів на Переяславщині не шкода або як Бно Махмудова захищав

09.10.2019, 11:47

Блоги

Максим Плешко (депутат Ірпінської міськради): Ірпінь - перше місто в Україні, яке викупило приватну будівлю для облаштування комунальної школи

16.10.2019, 19:14

Ігор Оваденко (голова організації "СВД"): Обухівська влада - лицеміри

14.10.2019, 19:02

Валерій Карпунцов (доктор юридичних наук, екс-нардеп): Під виглядом реформ продовжується курс на знищення прокуратури

14.10.2019, 16:47

Хвича Мепарішвілі (народний депутат): Ремонт руслового шлюзу №12 річки Трубіж буде виконано до кінця листопада

13.10.2019, 16:38

Ігор Оваденко (голова організації "СВД"): Обухівщина та "політична проституція"

13.10.2019, 15:51

Павло Лаврусь (активіст): Про місцеву партію "Факел"

10.10.2019, 20:28

Анатолій Присяжнюк (екс-голова Київської ОДА): Відроджуючи минуле, ми будуємо майбутнє

10.10.2019, 15:06

Віктор Таран (політолог, публіцист, громадський діяч): Очільник Київщини на селекторній нараді розказував про позитиви Формули Штайнмаєра

10.10.2019, 10:13

Тетяна Чорновол (народний депутат): Перша репресія реваншу - Сергій Пашинський

09.10.2019, 15:42

Ірина Фріз (народний депутат): Про арешт Пашинського та політичні репресії

08.10.2019, 14:17